What's new

-Średni Pixel Art tutorial Ulquiorra

achiru

Advanced User
Joined
May 3, 2012
Messages
381
Reaction score
22
W tym tutorialu zajmiemy si? rysowaniem ulquiorry z anime bleach!

Spis tre?ci:
2. Porady i wskaz?wki
3. Tworzenie

80756083.png

Zalecam ka?demu u?ywanie base do tworzenia postaci , co to jest? Zwyk?y zarys albo posta? na kt?rej rysujemy; to taka nasza kuk?a na kt?rej wszystko nak?adamy.
Po co nam base? To proste ?eby u?atwic nam robienie , ?eby mie? ju? dobre rozmiary , cz?s?i cia?a .

38140890.png

Najpierw ustawiamy rozmiar 32x32 kolor t?a nie ma znaczenia mo?emy zrobic wi?ksze ale do tego typu prac polecam 32x32..Rysujemy lineart (zarys) naszej postaci na naszej kukle i po sko?czeniu usuwamy na przyklad nogi kuk?y jak ja i wype?niamy bia?ym . Pami?tajcie ?eby na lineart wybierac ?iemniejszy kolor tego co robimy.
Na przyk?ad gdy robicie bia?e spodnie wybieracie ciemny kolor szarego, gdy robimy br?zowe w?osy to ciemny kolor br?zowego i tak dalej jak zaznaczy?em czerwon? strza?k?.

96191919.png

Przydatn? rzecz? jest rotacja gdy posta? jest taka sama z obu stron, robimy to za pomoc? wybierania co chcemy skopiowa? potem ctr+c nast?pnie ctr+v a potem klikamy opcje ' rotate' i wybieramy flip horizontally.

18308443.png

Pami?tajcie ?e mo?e?ie si? bawi? lineartem i jak wam co? si? nie podoba zmie?ci? to, cz?sto si? okazuj? ?e wygl?da lepiej ^^ je?li nie to mo?na cofn?? si? spowrotem i zatrzyma? taki wygl?d albo ponownie go zmieni?.

88934091.png


Gdy sko?czymy nasz line art czas na cieniowanie. Pamietajci? ?eby zmieni? kolor sk?ry na bia?y tak jak mia? ulquiorra i ?eby unikn?? zlewania si? kolor?w , zmie?ci? str?j postaci na np. kolor pochodz?cy pod niebieski.

42401576.png

Cieniujemy wybieraj?c troch? jasniejszy kolor od line artu i kladz?c go tak jak na screenie. !! uw?aj!! wielkim b?edem jest robienie tak jak przedstawiono a potem na reszte dawanie ciemniejszego koloru.

55196500.png

Nast?pnie dajemy wi?cej odcieni.

86343274.png

Dobra technika jest wype?nianie pixeli od line artu kt?re s? w ?rodku troch? jasniejszym kolorem , daje to lepszy efekt.
Pami?tajcie ?eby uzywa? dobrych kolor?w do danej sytuacji na przyk?ad nie u?ywajcie bardzo ciemnych kolor?w na bia?ej masce u?ywajcie jasnych kolor?w.

49052024.png

I tak o to pocieniowali?my nasz? mask?.

12222635.png

U?ywamy do stroju tych samych kolor?w co na masce oraz cieniujemy tym samym stylem.

33883404.png

Po cieniowaniu spodni dodajemy detale jak par? odcieni na r?kawach .

88238822.png

Na koniec mo?emy dodac takie rzeczy jak miecz ^^ polecam zapisanie posta?i ,bez miecza oraz z mieczem jak ju? go dodajemy.

BASE :
baseonitsown.png
uleq.png
Ko?cowy efekt.

I to by by?o na tyle dzi?kuje za czytanie , komentujcie , pokazujci? tu swoje prac? ^^.

Copyright. Wszelkie prawa zastrze?one . Nie kopiowa? na inne fora bez zgody autora.
 

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Pixel Art tutorial Ulquiorra

Screenshoty nie dzia?aj?, a co do samej tre?ci to ?adnie opisane. Dodaj jeszcze link do base.

@edit
Widz?, ?e ju? dzia?aj?. ?wietna robota na pewno co? zrobi?, a przynajmniej si? postaram.
 
Last edited:

Restles

Senior User
Joined
Aug 31, 2012
Messages
616
Reaction score
51
Odp: Pixel Art tutorial Ulquiorra

No fajny Tutek :) jak dla mnie to troche to dziwne z takiej "kukly" powstaje taka wyczesana grafika.
 

Red Dragon

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
183
Reaction score
3
Odp: Pixel Art tutorial Ulquiorra

Fajny, fajny, te? spr?buj? co? porobi?. Jak co? wyjdzie to wstawi? na forum ;-)
 

Infelicity

Why bother...
Joined
Dec 30, 2011
Messages
1,091
Reaction score
59
Odp: Pixel Art tutorial Ulquiorra

SSy dzialaja, nie wiem ktory raz masz ten problem ale najwyrazniej to z twojego kompa.
ogolnie sredni ten ulquiora, ale ogolnie podoba mi sie styl i ogolne wykonanie poradnika.

Dobra troche postow wbilem, cza isc w nba pograc
 

Kuzirashi

ASP.NET MVC, JS-SPA, PHP, NODE
Joined
Jul 24, 2010
Messages
772
Reaction score
157
Odp: Pixel Art tutorial Ulquiorra

Jak dla mnie m?g?by? wi?cej opowiedzie? o linearcie i szczeg??owiej wyt?umaczy? cieniowanie, ale wydaje mi si?, ?e na screenach nie jest to takie proste (film by?by lepszy). Og?lnie fajny poradnik.
 
Top