What's new

Skrypty & Kody Pomoc Biznes-Host

ZRK

User
Joined
Dec 26, 2016
Messages
32
Reaction score
1
Witam, mam dosy? powa?ny problem z SMS Shopem.
Czy kto? z Was potafi stworzy? "sprawdzacz" pod obecn? sytuacj? API z biznes-host?
Kiedy? wystaczy? UID i kod : "http://biznes-host.pl/api/sprawdzkod.php?uid=".$id."&kod=".$check."&nick=".$nick."", "r"
Teraz niestety jest co? takiego: http://api.panelbh.biznes-host.pl/22430/{number}/{smsCode}/{nick}
Z tego co rozumie to chyba si? nie da ju? automatycznego SMS Shopa, czy mam racj??

Dzi?kuje za pomoc.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pomoc Biznes-Host

Nie masz racji. Czemu mia?o by si? nie da? zrobi? automatycznego sms shopa? Bo zmieni?o si? api? Bo inna jest sk?adnia/struktura request?w czy cokolwiek innego? To s? pierdo?y proste do poprawienia... Sam poda?e? praktycznie gotowe rozwi?zanie. Bierzesz nowy link, zast?pujesz odpowiednie warto?ci zmiennymi kt?re i tak ju? masz gotowe i je?li zmieni?o si? tylko to, to tyle. Powinno dzia?a?. Je?li by?y jeszcze jakie? zmiany w kodach odpowiedzi kt?re zwraca to api, to wtedy trzeba by to wzi?? pod uwag?. A tego si? dowiesz z dokumentacji (albo jakiego? newsa/maila) w kt?rym opisuj? jakie zmiany w api wesz?y.
 

ZRK

User
Joined
Dec 26, 2016
Messages
32
Reaction score
1
Odp: Pomoc Biznes-Host

My?li Pan, ?e gdybym nie pr?bowa? wszelakich rozwi?za? to pisa?bym ten post?
SMS Shop, kt?ry zakupi?em u Babbuska kiedy? jest jeden sprawdzacz.
Teraz u nich wygl?da tak, ?e je?eli kto? obcy chc? do?adowa? konto przez API to musi wybra? numer.
NP: 7136 to softy. I ma wpisa? to w url, nie automatycznie ma wpisa? sam. Czyli.

Je?eli do?aduj? to mi si? poka?e w bilingu i to ja musz? wr?czy? mu przedmiot.
Wi?c nadal ?miem twierdzi?, ?e nie da si? automatycznie.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pomoc Biznes-Host

Nie rozumiesz jak to dzia?a, wi?c nie m?w, ?e si? nie da. Ani tym bardziej, ?e pr?bowa?e? wszelkich rozwi?za?.
Fakt faktem, konkret?w nie podam w tym momencie, bo nie mam u nich ?adnych us?ug ani konta, co za tym idzie, nie mog? si? dobra? nawet do ?adnej dokumentacji ani konkretnych informacji na ich "zajebistej" stronie.
Ale. Z tego co opisa?e?, wynika tyle, ?e wystarczy w?a?nie to co ma by? wpisane w url wbudowa? w swojego sms shopa i zale?nie od tego jaka odpowied? b?dzie z api to dodawa? / nie dodawa? przedmiotu. Tu nie ma znaczenia to, ?e kiedy? podawa?o si? kod i nick, a teraz trzeba poda? inne dane, inaczej sformatowane i uderzaj?c do api pod innym adresem url. Po prostu trzeba napisa? sklep od nowa albo przerobi? to co ju? masz, ?eby by?o kompatybilne, obs?ugiwa?o odpowiednie warto?ci przekazywane przez url do ich api i odpowiednie odpowiedzi od ich api. Tyle.
A skoro jeste? takim ekspertem i wiesz lepiej, to po co zak?adasz temat z pytaniem?
 

Glombersik

github.com/glombers
Joined
Oct 21, 2013
Messages
502
Reaction score
33
Odp: Pomoc Biznes-Host

Masz dokumentacj?... i api serwisu sam napisa?e?

Kiedy? wystaczy? UID i kod : "http://biznes-host.pl/api/sprawdzkod.php?uid=".$id."&kod=".$check."&nick=".$ nick."", "r"
Teraz niestety jest co? takiego: http://api.panelbh.biznes-host.pl/22430/{number}/{smsCode}/{nick}

wystarczy zmieni? klasy `
/sprawdzkod.php?uid=".$id."&kod=".$check."&nick=".$ nick."", "r"` na /{number}/{smsCode}/{nick}
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pomoc Biznes-Host

lel, jednak si? da za?o?y? konto bez kupowania czego? u nich.
Tak wi?c.

Wywo?anie ??dania API
Po uzyskaniu na telefon kodu do?adowania, aby zasili? Tw?j portfel nale?y wywo?a? nast?puj?cy adres URL:

http://api.panelbh.biznes-host.pl/252942/{number}/{smsCode}/{nick}
{number} - obowi?zkowy - numer na kt?ry by? wys?any SMS
{smsCode} - obowi?zkowy - kod otrzymany w odpowiedzi
{nick} - opcjonalny - je?li podany - nick pojawi si? w opisie zasilenia.


Potrzebujesz tak na prawd? 2 warto?ci.
Numer na jaki kto? wys?a? sms.
Kod jaki dosta? smsem ze zwrotki.
ID klienta wpisujesz na sztywno.
Nick jest opcjonalny, wi?c mo?na to ola? w sumie przy requestach do api.

Robisz u siebie formularz z kt?rego pobierasz dwie potrzebne informacje.
Jedna to kod sms kt?ry gracz wpisuje sam.
Druga to numer na jaki wys?a? sms, tutaj najzwyczajniej w ?wiecie zwyk?y dropdown.

Co? na tej zasadzie, czyli najzwyklejszy standardowy shop tak jak wsz?dzie - i to wystarczy ?eby pobra? odpowiednie informacje:
7lYSMpd.png


Robisz request pod nowy link z odpowiednimi danymi.
Sprawdzsz czy odpowied? si? zgadza z tym co opisane w dokumentacji, czy dostajesz jaki? b??d.
Je?li w odpowiedzi dostaniesz jsona:
{"code":200,"message":"OK"}
Dodajesz punkty. Je?li b??d, to pokazujesz b??d.

I. W takim wypadku wszystko dzia?a tak na prawd? w 100% tak samo jak wcze?niej. Jedyne co po drodze uleg?o zmianie to link do api i prawdopodobnie to jak wygl?da odpowied? api (nie wiem jak wygl?da?a wcze?niej).
Wi?c nie ma tu ?adnego problemu z tym, ?eby to dzia?a?o.
O czym pisa?em od samego pocz?tku.
 

Glombersik

github.com/glombers
Joined
Oct 21, 2013
Messages
502
Reaction score
33
Odp: Pomoc Biznes-Host

Dlatego w?a?nie @Placek to s? zjebane jak dla mnie serwisy bo kody zwrotne to tylko pl?tanina dla u?ytkownika i dla admina s? one bez sensu... lepiej po?wi?? chwil? czasu i doda? serwisy europejskie czy tam ?wiatowe jak: paygol, zaypay. Maj? prostsz? obs?ug? dla obu stron i obs?uguj? prawie ca?y ?wiat no wiem prawie ... jedyny minus to euro/usd ale to dla mnie to +
 

DJ Mrozu

Senior User
Joined
May 19, 2009
Messages
1,003
Reaction score
19
Odp: Pomoc Biznes-Host

paygol - wysoka prowizja
zaypal - pad? chyba ju? rok temu
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pomoc Biznes-Host

Dlatego w?a?nie @Placek to s? zjebane jak dla mnie serwisy bo kody zwrotne to tylko pl?tanina dla u?ytkownika i dla admina s? one bez sensu... lepiej po?wi?? chwil? czasu i doda? serwisy europejskie czy tam ?wiatowe jak: paygol, zaypay. Maj? prostsz? obs?ug? dla obu stron i obs?uguj? prawie ca?y ?wiat no wiem prawie ... jedyny minus to euro/usd ale to dla mnie to +

Troch? prawdy w tym jest. S? lepsze metody na p?atno?ci ni? kod w smsie do przepisania.
Ale. Tak to dzia?a?o na 99% serwer?w i ludzie s? do tego przyzwyczajeni. To te? trzeba bra? pod uwag? ;) Nawet je?li b?dzie ?atwiej, wygodniej, szybciej... to niekt?rym si? nie spodoba, ?e jest INACZEJ.
I to nie tylko teoria, korzysta?em w swoim czasie z zaypaya, na samym pocz?tku. P??niej r?wnolegle z zaypaya i homepaya. Wida? by?o r??nic? w popularno?ci w?r?d graczy, mimo, ?e zaypay teoretycznie by? wygodniejszy i szybszy bez kodu :p

ALE. Ej. Co to ma w og?le do tematu? Bo tak czy siak trzeba skonfigurowa? sklep u siebie ?eby dzia?a? z danym systemem p?atno?ci. A to co jest po stronie u?ytkownik?w / klient?w / graczy (zwa? jak zwa?), jest w tym temacie kompletnie nie istotne :p
 

ZRK

User
Joined
Dec 26, 2016
Messages
32
Reaction score
1
Odp: Pomoc Biznes-Host

Masz dokumentacj?... i api serwisu sam napisa?e?

Kiedy? wystaczy? UID i kod : "http://biznes-host.pl/api/sprawdzkod.php?uid=".$id."&kod=".$check."&nick=".$ nick."", "r"
Teraz niestety jest co? takiego: http://api.panelbh.biznes-host.pl/22430/{number}/{smsCode}/{nick}

wystarczy zmieni? klasy `
/sprawdzkod.php?uid=".$id."&kod=".$check."&nick=".$ nick."", "r"` na /{number}/{smsCode}/{nick}

Bardzo prosz? o nie pisanie g?upot.
Oczywiste, ?e to nie b?dzie takie proste.
Skoro Biznes-Host ca?kowicie zmieni? adres API.
 

Glombersik

github.com/glombers
Joined
Oct 21, 2013
Messages
502
Reaction score
33
Odp: Pomoc Biznes-Host

@Placek bo jest setki serwis?w z p?atno?ciami online tylko ja uwa?am ?e ludzie chc? wszystko na tacy za free taki podej?cie maj? Polacy.

Postawi? ots potrafi? a maj? problem edytowa? jeden plik php obs?uguj?cy p?atno?ci maj?c dost?p do dokumentacji i api serwis?w. Wychodzi na to ?e ludzie bior? to co si? wstawi do internetu i nawet mo?na wsadzi? tam z?o?liwe oprogramowanie a i tak oni nie przejrz? kodu bo ich celem jest nie wa?ne jak ale aby dzia?a?o...

Pozdrawiam bo za?miecamy temat


Bardzo prosz? o nie pisanie g?upot:
@
ZRK i co serwis zmieni? api i nie potrafisz przerobi? pliku ? Sam za?miecasz forum takimi tematami jak ten..
 
Last edited:

ZRK

User
Joined
Dec 26, 2016
Messages
32
Reaction score
1
Odp: Pomoc Biznes-Host

@Placek bo jest setki serwis?w z p?atno?ciami online tylko ja uwa?am ?e ludzie chc? wszystko na tacy za free taki podej?cie maj? Polacy.

Postawi? ots potrafi? a maj? problem edytowa? jeden plik php obs?uguj?cy p?atno?ci maj?c dost?p do dokumentacji i api serwis?w. Wychodzi na to ?e ludzie bior? to co si? wstawi do internetu i nawet mo?na wsadzi? tam z?o?liwe oprogramowanie a i tak oni nie przejrz? kodu bo ich celem jest nie wa?ne jak ale aby dzia?a?o...

Pozdrawiam bo za?miecamy temat


Bardzo prosz? o nie pisanie g?upot:
@
ZRK i co serwis zmieni? api i nie potrafisz przerobi? pliku ? Sam za?miecasz forum takimi tematami jak ten..

Szanowny Panie...
Nie masz prawa pisa? o tym, ?e chc? mie? wszystko podane na tacy za darmo.
Dla Twojej informacji, pr?bowa?em to zrobi? na wiele sposob?w niestety nie uda?o mi si? to po to napisa?em ten w?tek.
Po to chyba jest ten dzia?, nieprawda??
Zapomnia?em doda?, ?e w prywatnej wiadomo?ci poprosi?em Placka o ten skrypt "ODP?ATNIE"...
Wi?c nie pisz do mnie jak do dziecka, kt?re ma 13 lat i my?li, ?e w ?yciu jest wszystko za darmo.
PS: Je?eli posiadasz odrobin? kultury osobistej, to b?dziesz mia? odwag? mnie przeprosi? publicznie.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pomoc Biznes-Host

@Placek bo jest setki serwis?w z p?atno?ciami online tylko ja uwa?am ?e ludzie chc? wszystko na tacy za free taki podej?cie maj? Polacy.

Postawi? ots potrafi? a maj? problem edytowa? jeden plik php obs?uguj?cy p?atno?ci maj?c dost?p do dokumentacji i api serwis?w. Wychodzi na to ?e ludzie bior? to co si? wstawi do internetu i nawet mo?na wsadzi? tam z?o?liwe oprogramowanie a i tak oni nie przejrz? kodu bo ich celem jest nie wa?ne jak ale aby dzia?a?o...

Pozdrawiam bo za?miecamy temat

Temat by? z pytaniem "mo?na czy nie mo?na", a nie "dajcie gotowca bo tak". Wi?c si? niepotrzebnie przypierdalasz, mimo, ?e masz racj? xD

Bardzo prosz? o nie pisanie g?upot:
@
ZRK i co serwis zmieni? api i nie potrafisz przerobi? pliku ? Sam za?miecasz forum takimi tematami jak ten..

Szanowny Panie...
Nie masz prawa pisa? o tym, ?e chc? mie? wszystko podane na tacy za darmo.
Dla Twojej informacji, pr?bowa?em to zrobi? na wiele sposob?w niestety nie uda?o mi si? to po to napisa?em ten w?tek.
Po to chyba jest ten dzia?, nieprawda??
Zapomnia?em doda?, ?e w prywatnej wiadomo?ci poprosi?em Placka o ten skrypt "ODP?ATNIE"...
Wi?c nie pisz do mnie jak do dziecka, kt?re ma 13 lat i my?li, ?e w ?yciu jest wszystko za darmo.
PS: Je?eli posiadasz odrobin? kultury osobistej, to b?dziesz mia? odwag? mnie przeprosi? publicznie.

Potwierdzam ;)
Btw. Roboty nie wezm? bo jestem za leniwy, mam za ma?o czasu i tak na prawd? nawet nie lubi? si? zajmowa? tego typu zleceniami.
Je?li ju? to poleca? bym si? najpierw zg?osi? do supportu bh, mo?e oni ci pomog?, bo im si? powinno op?aca?w taki spos?b walczy? o klienta.
Ewentualnie za?o?y? temat z ofert?. Ale chyba lepiej na otlandzie ni? tutaj, bo tam jeszcze si? kto? zajmuje takimi rzeczami i zna si? na tym. Tutaj to ma?o kto zosta?...
 

ZRK

User
Joined
Dec 26, 2016
Messages
32
Reaction score
1
Odp: Pomoc Biznes-Host

Potwierdzam ;)
Btw. Roboty nie wezm? bo jestem za leniwy, mam za ma?o czasu i tak na prawd? nawet nie lubi? si? zajmowa? tego typu zleceniami.
Je?li ju? to poleca? bym si? najpierw zg?osi? do supportu bh, mo?e oni ci pomog?, bo im si? powinno op?aca?w taki spos?b walczy? o klienta.
Ewentualnie za?o?y? temat z ofert?. Ale chyba lepiej na otlandzie ni? tutaj, bo tam jeszcze si? kto? zajmuje takimi rzeczami i zna si? na tym. Tutaj to ma?o kto zosta?...

Tak tak, ju? si? zg?osi?em z pro?b? o pomoc, zw?aszcza, ?e jestem ich d?ugoletnim klientem.
Czekam na odpowied?, je?eli si? nie uda to wezm? Twoj? rad? pod uwag?.
Dzi?kuj? za ch?? pomocy, a nie pisania, ?e bior? wszystko za darmo.
Pozdrawiam :)
 

ZRK

User
Joined
Dec 26, 2016
Messages
32
Reaction score
1
Odp: Pomoc Biznes-Host

Niestety, BOK odpisa?.
Jedynie jak si? w obecnej chwili da do?adowa? konto to wpisuj?? w URL, r?cznie.
Brak mo?liwo?ci na automatyk?.
Ale powiedzieli, ?e postaraj? si? stworzy? taki kod.
 

KiloByte

Active User
Joined
Oct 11, 2009
Messages
51
Reaction score
3
Odp: Pomoc Biznes-Host

Sprawd? Api od Minthosta to ta sama firma wi?c je?li tam nie zmienili to wystarczy zmieni? url a hajs przesy?a? z Minta na biznes hosta. Jak zmienili podepnij sobie simpaya ca?y kod jest gotowy + jest dokumentacja.
 
Top