What's new

-Średni Przekierowywanie portow-poradnik

Ldrozd

Senior User
Joined
Nov 26, 2008
Messages
572
Reaction score
44
Przekierowanie Port?w - Port Forwarding

Poradnik zosta? napisany w celu pokazania wszystkim jak poprawnie i najszybciej odblokowa? port 7171. Dotyczy si? zw?aszcza tych, kt?rzy maja Internet przez router i chc?, aby inni mogli gra? na ich OTS'ie. Ten poradnik zosta? dostosowany do routera Linksys WAG200G oraz oprogramowania Widows Vista, ale w?a?ciciele innych router?w oraz w?a?ciciele Windows?w XP nie zauwa?? wi?kszej r??nicy. Uwaga, poradnik jedynie pokazuj? jak si? dowiedzie? jak przekierowa? porty, gdy? opisanie krok po kroku jak odblokowa? porty do ka?dego routera zaje?oby zbyt du?o czasu!

Wa?ne: W razie problem?w piszcie w temacie http://tibia.net.pl/pomoc-z-ot/134718-przekierowanie-portow-support.html

Zaczynamy!

1. Przygotowywanie do zalogowania

a) Pierwsz? rzecz? jak? powinni?my zrobi? jest ustalenie static IP. To IP umo?liwi nam wej?cie w panel administracyjny routera. Domy?lnym IP jest:
Code:
192.168.1.1
Je?li to IP nas nie poprowadzi do panelu logowania to b?dziemy musieli si? troch? wysili? zanim si? zalogujemy.

b) Wchodzimy w start>akcesoria>wiersz polece?. Pojawi si? nam okno, w kt?re wpisujemy "ipconfig /all". Powinno wygl?da? to mniej wi?cej tak:

k0kgtz.jpg

Spisujemy adres IPv4, maski podsieci i bramy domy?lnej, i IP serwer?w DNS. P??niej nale?y otworzy? okno "Centrum sieci i udost?pnianie", a tam wybra? "Zarz?dzaj po??czeniami sieciowymi".

10ql20y.jpg

Pojawi si? nam lista po??cze? sieciowych. Nast?pnie znajdujemy na niej nasz? sie?. Klikamy na ni? prawym przyciskiem myszy i wybieramy w?a?ciwo?ci. Kolejne kroki przedstawione s? na poni?szym obrazku. Zaznaczamy "Protok?? wersji 4" i klikamy na "W?a?ciwo?ci".

dc3n7d.jpg

Nast?pnie wype?niamy rubryki i klikamy OK.

346uk9k.jpg

Czynno?? t? powtarzamy te? dla "Protoko?u wersji 6"
Teraz wystarczy, ?e wpiszesz w przegl?dark? IP routera (IP routera to maska domy?lna) albo IP podobne tzn. r??nice si? ko?c?wk?. Np. gdy IP routera to 192.168.1.1 to podobne IP mo?e by? 192.168.1.100. Zakres liczb 1-254!

2. Logowanie
Teraz przyszed? czas na zalogowanie si? do panelu administracyjnego routera. Domy?lnie jest nazwa u?ytkownika i has?o to dwa razy admin, tzn.

u?ytkownik:admin
has?o:admin

Je?li wcze?niej zmieni?e? has?o to zapewne masz gdzie? je zapisane. Dost?p do panelu administracyjnego przyda si? nam p??niej, gdy znajdziemy odpowiedni poradnik.

3. Szukanie stosownego poradnika.
Panel ka?dego z router?w jest inny. Inny producent marki, inny panel. Dlatego strona zrobi?a wielki spis router?w, gdzie znajduje si? niemal ka?dy model router?w oraz stosowny poradnik do danego modelu.
Najpierw wchodzimy na ta stron? i sprawdzamy czy na li?cie router?w jest i nasz router. Je?li nie, to zapami?tujemy podobny nazw? inny router tej samej marki. Kolejnym krokiem jest wpisanie w takiej tre?ci:

port forwarding tibia 7171 <nazwa routera>

Wybieramy wy?wietlon? podstron? witryny

4. Podsumowanie
Uka?e si? naszym oczom poradnik w j?zyku angielskim. Aby doko?czy? nasz? operacj? nale?y post?powa? tak jak tam napisano.
Przyk?ad takiego poradnika znalezionego w Googlach:

Code:
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Linksys/WAG200G/Tibia.htm

Ci, kt?rzy niezbyt ?wietnie umiej? si? pos?ugiwa? angielskim radze skorzysta? ze t?umacza Google

Code:
http://translate.google.pl/

5. Sprawdzanie, czy si? nam uda?o odblokowa? porty.
Zapewne ka?dy z Was b?dzie chcia? si? dowiedzie?, czy uda?o si? Wam przekierunkowa? porty. Wystarczy sci?gna? ma?y programik zrobiony przez znan? nam firm? portforward.com - Port Checker. Link:

Code:
http://www.portforward.com/help/portcheckdownload.htm

Instalacja jest bardzo prosta, a obs?uga programu jeszcze bardziej. Okno programu nale?y wype?ni? jak poni?ej. Nast?pnie klikamy na CHECK ME Je?li status jest zielony to znaczy, ?e wszystko zrobi?e? poprawnie. Kolor czerwony ?wiadczy o tym, ze co? jest ?le.
96l2f8.jpg


5. Mam nadzieje, ze ten poradniczek b?dzie bardzo przydatny dla ka?dego kto jeszcze nigdy nie przekierunkowa? port?w. Je?eli znajdziecie jaki? b??d lub macie sugesti? dotycz?ca poradnika to zostawcie komentarz lub napiszcie na PW.

Pozdrawiam i powodzenia!

Pami?taj je?li chcesz postawi? OTSa musisz jeszcze odblokowac porty: 7172, 80, 8080, 3306. Z tym, ?e robisz to tak samo jak z portem 7171. Dok?adnie tak jak b?dzie opisane w poradniku, kt?ry znajdziesz na temat portu 7171.

All Rights Reserved by Ldrozd
 

Ldrozd

Senior User
Joined
Nov 26, 2008
Messages
572
Reaction score
44
Odp: Przekierowywanie portow-poradnik

Tutaj b?d? umieszczane linki do najpopularniejszych modeli router?w. List? b?d? uzupe?nia? wtedy, gdy wy b?dziecie mi linki. M?g?bym zrobi? list? wszystkich router?w, ale to mija?oby si? z celem. Chcia?bym, aby dzi?ki tej li?cie by?o ?atwiej wyszuka? poradniki.

Lista link?w z poradnikami do konkretnych router?w:

*
*
*
*
 
Last edited:

sakosa

Active User
Joined
Apr 7, 2008
Messages
61
Reaction score
0
Odp: Przekierowywanie portow-poradnik

Jak to zrobi? na XP ??
 
Joined
Sep 6, 2008
Messages
17
Reaction score
0
Odp: Przekierowywanie portow-poradnik

Hmm wszystko zrobi?em porty przekierowane ale mam nast?puj?cy problem, gdy chc? si? po??czy? z ots lista postaci si? ?aduje lecz do gry nie dam rady si? zalogowa?, czytaj?c posty wiele os?b ma ten sam problem, jak by kto? wiedzia? co z tym zrobi?, prosz? o sensowna odpowiedz :]

Dodam ze mam router netgear WGR614 v9 oraz internet z sieci virgin

OK dziala :D jedyna rzecza jaka bylo trzeba zrobic to ustawic Default DMZ Server (dmz) jak ktos ma ten problem poszukajcie na str routera opcji Default DMZ Server uzupelnijcie ip i gotwe pozdro :]
 
Last edited:

BuuBuuX

New User
Joined
May 5, 2008
Messages
1
Reaction score
0
Odp: Przekierowywanie portow-poradnik

Prosz? o pomoc. Co je?li nie mam Routera a porty i tak s? poblokowane? Jak w takiej sytuacji je odblokowa??
 

adam12b

Advanced User
Joined
Dec 30, 2008
Messages
156
Reaction score
1
Age
27
Odp: Przekierowywanie portow-poradnik

Mam problem mam internet radiowy nie mam routera tylko Ap
 
Top