What's new

pytanko

Status
Not open for further replies.

#NOOB

Senior User
Joined
May 25, 2014
Messages
901
Reaction score
89
Mam pytanie: Czy da si? z pliku .pdb wyci?gn?? kod ?r?d?owy programu? ;>
 

Fardos

Senior User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
868
Reaction score
34
Odp: pytanko

Protein Data Bank, w skr?cie PDB (pol. Bank Danych Bia?kowych) to baza danych zawieraj?ca przede wszystkim dane o strukturze przestrzennej bia?ek i kwas?w nukleinowych.

Dane o tych makrocz?steczkach uzyskane m.in. za pomoc? rentgenografii strukturalnej i spektroskopii NMR zawieraj? bibliografi?, sekwencje aminokwasowe, informacje o strukturze drugorz?dowej oraz, przede wszystkim, wsp??rz?dne atom?w.

Hmm czyli pewnie si? da wyci?gn?? kod genetyczny z tego, tylko prosz? ci? nie klonuj nam Lecha K... !!






bad bump tsss : )

A tak na serio:
PDB is a container format for record databases in Palm OS, Garnet OS and Access Linux Platform. Its structure is similar to PRC resource databases.[1] The PalmDOC eBook format is a special version of the PDB format.
Czyli obstawiam ?e si? nie da kodu ?r?d?owego ale sam? baz? danych powinno si? da? bez przeszk?d.
Je?li si? myl? to kto? mnie poprawi jednak tak podpowiada mi ciocia wikipedia.
 

#NOOB

Senior User
Joined
May 25, 2014
Messages
901
Reaction score
89
Odp: pytanko

Mnie si? wydaje ?e taka opcja jest mo?liwa bo jak otworzy?em ten plik .pdb to cz??? kod?w by?o wida? a reszta jakimi? znaczkami chi?skimi zas?oni?ta ;p;p
 

Fardos

Senior User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
868
Reaction score
34
Odp: pytanko

Mnie si? wydaje ?e taka opcja jest mo?liwa bo jak otworzy?em ten plik .pdb to cz??? kod?w by?o wida? a reszta jakimi? znaczkami chi?skimi zas?oni?ta ;p;p

a ta cz??? to nie by?a baza danych jak ju? napisa?em?
 
Status
Not open for further replies.
Top