What's new

Robimy ma?? wysepk? [RME]

Talented

Active User
Joined
Dec 12, 2009
Messages
51
Reaction score
6
Zabraniam kopiowania poradnika na inne fora bez mojej zgody!!!
Jest to m?j drugi poradnik ale tym razem o mappingu =)
W tym poradniku chcia?bym wam pokaza?, jak ?atwe i szybkie jest zwyk?e mapowanie malutkiej wysepki w Remere's Map Editor...
A wi?c do roboty :rolleyes:

Najpierw w??czamy naszego RME tworzymy now? map? i wybieramy narz?dzie: Grass z "Terrain Palette" a potem "Nature" tak jak na zdj?ciu:

Teraz w du?ym czarnym oknie malujemy p?dzlem trawy, kszta?t naszej mini wysepki, mniej-wi?cej tak jak na zdj?ciu:

Nast?pnie Klikamy w "Nature" i z mini-menu wybieramy "Town" a potem zaznaczamy "Plaster Wall":

I przytrzymuj?c przycisk "Shift" (Szift) stawiamy kszta?t naszego przysz?ego domku, tak jak na zdj?ciu:

Nast?pnie wybieramy pod?og? "Wooden Floor":

I malujemy ni? wn?trze naszego domku, o tak:

Teraz, dok?adnie tak samo jak poprzednio, mo?ecie zrobi? drugi domek lub sklep jak tam sobie chcecie... Ja zrobi?em p?? domek, p?? sklep :rotfl:

Nast?pnie zmieniamy z naszej palety "Town" ponownie na "Nature" i wybieramy "Dirt" czyli B?oto i malujemy nim nasz? ?cie?k?, po??czaj?c nasze 2 domki.Powinno to wygl?da?, mnie-wi?cej tak:

Nast?pnym krokiem, b?dzie wstawienie drzwi do naszych domk?w. A wi?c klikamy na narz?dzie "Normal Door Tool":

Kt?re znajduj? si? na dole naszej palety. Teraz klikamy w miejsce gdzie chcemy, ?eby by?y drzwi o tak:
72857698.png

Teraz zamiast "Nature", wybieramy "Roofs" i zaznaczamy nasz dach. Ja wybra?em ten "Flat Roof":

Nast?pnie, prze??czamy poziom klikaj?c "Page Up" (Pejd? Ap) lub wybieraj?c z menu "Floor" Floor 6.
Teraz ponownie przytrzymuj?c klawisz "Shift" (Szift) malujemy dach na naszym domku tak jak na zdj?ciu:

Robimy to samo z naszym drugim domkiem. Teraz powinno wygl?da? to mniej wi?cej tak:

Teraz wystarczy doda? troch? detali i nasza wysepka gotowa =)
Najbardziej przydatne palety:
Terrain Palette,
Doodad Palette,

i RAW Palette
(Przynajmniej ja ich najcz??ciej u?ywam... :p)
A przydatne automatyczne p?dzle to:
W Doodad Palette, potem w Nature przydatne p?dzle to:
Trees (Drzewa)
treesb.png

i Small Rocks (Ma?e Ska?y/Kamienie)
smallrocks.png
:|

Efekt ko?cowy:



Je?li w poradniku s? jakie? b??dy, prosz? o ich zg?oszenie w po?cie =)
Zabraniam kopiowania poradnika na inne fora bez mojej zgody!!!
Pozdrawiam,
Talented
 

Arvannion

Advanced User
Joined
Oct 2, 2008
Messages
385
Reaction score
110
Odp: Robimy ma?? wysepk? [RME]

No, a teraz dzi?ki Tobie, wi?cej os?b b?dzie w stanie zrobi? jak?? map? do swojego OTSa, z przynajmniej wst?pnymi detalami, nie tak jak u niekt?rych. Dobry poradnik, prawid?owo wszystko opisane, nie widze b??d?w.
Jak zwykle...
9.5/10
 
Top