What's new

-Tibia 8.60 Rookgaard RPG

Status
Not open for further replies.

dami1310

Poskramiacz Internet?w
Joined
Jun 1, 2009
Messages
1,385
Reaction score
113
Rookgaard RPG

Informacje
Exp:
x2

Skille:
x1
(po zakupie promocji u kr?la rosn? troszk? szybciej)

Czaszki:
v2ucT5.png


Opis Serwera
Chcemy stworzy? serwer, na kt?rym sami chcieliby?my gra?. Wszystko jest tworzone z perspektywy zwyk?ego gracza, z my?l? co mog?oby go zaciekawi? i co zdenerwowa?.
Staramy si? przystosowa? serwer do wygodnej, lecz niezbyt ?atwej rozgrywki.
Obecnie najlepszym potworem na mapie jest Dragon Lord. Co?! Przecie? to jest rookgaard! Pokonanie go na pewno sprawi nie lada problem, ale pami?tajmy, ?e to nie b?dzie zwyk?y rook ;)
Co z fabu??? W ko?cu to rpg! Ka?dy nowo dodany element ma jak?? swoj? histori?, a poszczeg?lne elementy ??cz? si? w sp?jn? ca?o??. Oczywi?cie nie wszystko jest opisane i b?dzie mo?na znale?? braki.
Wi?kszo?? NPC posiada dla nas jakie? zadania, cz?sto banalne. Nagrody to g??wnie nowe stroje, do?wiadczenie, nowe mo?liwo?ci oraz ekwipunek. Oczywi?cie b?d? te? questy skrzynkowe~
Musz? te? wspomnie?, i? rozgrywka solo b?dzie jeszcze trudniejsza, niekt?re "wi?ksze" questy s? mo?liwe do zrobienia solo, ale bez kilkuosobowej grupy mo?emy nie da? rady.


Team

Nasz Team:

*dami1310

*Dziki Johnson

*Grindelwald

Osoby, kt?re pomaga?y przy tworzeniu serwera:

*Anonymous

*Dantez

*Sheyki


Screeny

Przybli?one:
Qrtpez.png

HA0KrF.png


Aktualny stan minimapy:
( Nie wiem dlaczego si? rozmazuje :/ )
aJpc5w.png



*Uwagi*

Dlaczego rookgaard?
Mam mi?e wspomnienia z t? wysp?, ciekawi? mnie jej legendy i mity.

Dlaczego client 8.60?
Tak jak wy?ej, mi?e wspomnienia. Wed?ug mnie "dobra tibia" zatrzyma?a si? w?a?nie na tym cliencie.



Dzi?kuj? za uwag? i zapraszam do komentowania!
Pozdrowienia od ca?ej ekipy.
 

Awesome Asimov

Forum friend
Joined
Nov 29, 2012
Messages
1,865
Reaction score
108
Age
30
Odp: Rookgaard RPG

Wg Cb dobra tibia zatrzyma?a si? na client 8.6?;d. O Bosh xd

"Pozdrowienia dla wszystkich, kt?rym chcia?o si? to czyta? :p". Du?o tego nie by?o ale si? da?o xd.

Projekt mo?e i ciekawy, ale ja jako? nie przepadam za rookiem a co dopiero za clientem 8.6;/. Lepszy by?by pod clienta 10+ albo chocia? 9+, wi?cej item?w, mounty itd. Mi serwery z clientem 8.6 kojarz? si? z mas? bot?w, wi?c ?adna atrakcja gra? na czym? takim;/. Ja niestety mam przykre wspomnienia z gry na rooku xd masa noob?w i d?ugie wbijanie levela xdddd.
 

dami1310

Poskramiacz Internet?w
Joined
Jun 1, 2009
Messages
1,385
Reaction score
113
Odp: Rookgaard RPG

Wg Cb dobra tibia zatrzyma?a si? na client 8.6?;d. O Bosh xd

"Pozdrowienia dla wszystkich, kt?rym chcia?o si? to czyta? :p". Du?o tego nie by?o ale si? da?o xd.

Projekt mo?e i ciekawy, ale ja jako? nie przepadam za rookiem a co dopiero za clientem 8.6;/. Lepszy by?by pod clienta 10+ albo chocia? 9+, wi?cej item?w, mounty itd. Mi serwery z clientem 8.6 kojarz? si? z mas? bot?w, wi?c ?adna atrakcja gra? na czym? takim;/. Ja niestety mam przykre wspomnienia z gry na rooku xd masa noob?w i d?ugie wbijanie levela xdddd.
10+ lepszy?
Wszystko po 8.6 by?o ju? robione na si??, nie mieli pomys??w i wysz?o to co wysz?o.

Masa bot?w?
Nic prostszego do ogarni?cia, to r?wnie? b?dzie mia?o swoj? "histori?", ?e tak powiem. Kar? za bota nie b?dzie ban/delete, lecz areszt, z kt?rego mo?na si? wydosta? od razu ( droga przez silne monsterki ) lub zwyczajnie odczeka? sw?j czas ;p

D?ugie wbijanie levela?
Serwer ma by? klimatyczny, odkrywanie teren?w, wykonywanie quest?w, eventy, raidy, world eventy, bossy. Standardowe expienie ma by? tylko i wy??cznie mo?liwo?ci? wbijania levela, robi?c zadania wbijesz level o wiele szybciej.
 

Thorge D

Advanced User
Joined
Jul 24, 2014
Messages
300
Reaction score
29
Odp: Rookgaard RPG

Dlaczego rookgaard?
Mam mi?e wspomnienia z t? wysp?, ciekawi? mnie jej legendy i mity.

Dlaczego client 8.60?
Tak jak wy?ej, mi?e wspomnienia. Wed?ug mnie "dobra tibia" zatrzyma?a si? w?a?nie na tym cliencie.

Dlaczego nie ma konkretnych informacji?
Po prostu na chwil? obecn? nie mog? nic powiedzie?.

Czy?by sam Rookgaard czy te? nie? Wyspana lubiana przez wielu graczy i jej wyjadaczy, kt?rzy j? kochaj? i zdobywanie do?wiadczenia na niej + dobra zabawa. Sam to kiedy? nieraz spotka?em i prze?y?em, wi?c wyb?r w po?owie dobry, a dlaczego tylko w po?owie? Poniewa? sam rookgaard to by?aby g?upota bo na takim serwerze chcieliby zagra? nie tylko wyjadacze tej wyspy, ale te? inni gracze chc?cy pozna? uroki innych, tajemniczych wysp tego serwera.

Co do bot?w to po co robi? takie pierdo?y tzn. zabezpieczenie przed nimi? Wystarczy napisa? w?asnego OTClienta, kt?ry posiada przed nimi zabezpieczenie, a pliki klienta, grafiki etc. mo?na zabezpieczy?, ale trzeba do tego ogarni?tego programisty.

Tibia zatrzyma?a si? na 8.60? B??d, poniewa? Cipsoft ca?y czas aktualizuje klienta gry, a tw?rcy silnik?w dbaj? o to by wychodzi?y coraz to nowsze programy i wszelkie rzeczy/dodatki dot. open tibii i wszystkiego z ni? zwi?zane. Stawiaj?c na protokole 8.60 i przy nim zostaj?c nara?acie si? nie tylko na trudne wybicie serwera cho? nie wiadomo bo w ko?cu pewnie powstan? zapowiedzi spore i reklama tnet, ale te? nie wiadomo czy ktokolwiek zaszczyci ten serwer (w co nie w?tpi? bo na pewno kilku-nastu-set) by wesz?o zagra? sobie. Wyjd?cie na przeciw temu wszystkiemu i poka?cie nie tylko graczom a innym fanom OT, ?e potraficie bardzo du?o i pragniecie czego? nowego czego nie uda?o si? do tej pory stworzy? ?adnej osobie/Zespo?owi i stw?rzcie serwer na najnowszym protokole ze wszelkimi poprawkami, silnikiem edycji profesjonalnego programisty/kodera itp itp. M?g?bym dopisa? co nieco, ale po co skoro sami dobrze pewnie wiecie o co mi chodzi i dlaczego dr??? temat. Protok?? 8.60 mo?e i cieszy si? s?aw?, ale dlaczego by nie wyj?? z czym? ca?kiem nowym i o?wieci? wszystkich. Robili na si??, ale co dok?adnie? Mo?ecie r?wnie dobrze zaktualizowa? w?asnego tfsa z 8.60 do najnowszej wersji i w?o?y? w to troch? pracy.
 
Last edited:

Kahras

Senior User
Joined
Aug 26, 2011
Messages
2,714
Reaction score
167
Age
25
Odp: Rookgaard RPG

Dobrze ze client jest 8.60 - b?d? boty b?dzie PK.
Gralem na 1 OTSie niedawno i tam Admin dawa? bany za boty i wygl?da to teraz tak ze gra 10 ludzi kt?rzy nieboca i 0 PK.

Osobi?cie zagram.
Lubie takie serwery - w SMS Shopie bedzie pacc czy jak?
 

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Rookgaard RPG

Dobrze ze client jest 8.60 - b?d? boty b?dzie PK.
Gralem na 1 OTSie niedawno i tam Admin dawa? bany za boty i wygl?da to teraz tak ze gra 10 ludzi kt?rzy nieboca i 0 PK.

Osobi?cie zagram.
Lubie takie serwery - w SMS Shopie bedzie pacc czy jak?

W SMS Shop pojawi? si? najwa?niejsze rzeczy czyli PACC, usuni?cia rsa, zmiana nicku, zmiana p?ci, zmiana account name, wyrobienie recovera, vouchery na podw?jny exp/skill.
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Rookgaard RPG

Co do serwerow "rpg". Robienie calkowicie wlasnej mapy jest slabe. Opieranie jej na jakiejs mapie ktora juz czesc osob zna to jest dobry ruch. Dlatego taki serwer z "wlasna mapa" oparta w duzej mierze na rooku to dobry pomysl. Jedynym problemem jaki tu widze to to, ze serwer jest dla graczy lubiacych low levele. Jak ktos szuka czegos wiekszego to nie znajdzie :/
Ale od czego sa inne serwery. ;P No... W sumie jeszcze nie ma, ale powstaja.
 
Last edited by a moderator:

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Rookgaard RPG

Btw. Co do serwerow "rpg". Robienie calkowicie wlasnej mapy jest slabe. Opieranie jej na jakiejs mapie ktora juz czesc osob zna to jest dobry ruch. Dlatego taki serwer z "wlasna mapa" oparta w duzej mierze na rooku to dobry pomysl. Jedynym problemem jaki tu widze to to, ze serwer jest dla graczy lubiacych low levele. Jak ktos szuka czegos wiekszego to nie znajdzie :/
Ale od czego sa inne serwery. ;P No... W sumie jeszcze nie ma, ale powstaja.

Gracze, kt?rzy b?d? chcieli osi?gn?? co? wi?cej te? znajd? dla siebie tutaj miejsce.
 
Last edited by a moderator:

dami1310

Poskramiacz Internet?w
Joined
Jun 1, 2009
Messages
1,385
Reaction score
113
Odp: Rookgaard RPG

Czy?by sam Rookgaard czy te? nie? Wyspana lubiana przez wielu graczy i jej wyjadaczy, kt?rzy j? kochaj? i zdobywanie do?wiadczenia na niej + dobra zabawa. Sam to kiedy? nieraz spotka?em i prze?y?em, wi?c wyb?r w po?owie dobry, a dlaczego tylko w po?owie? Poniewa? sam rookgaard to by?aby g?upota bo na takim serwerze chcieliby zagra? nie tylko wyjadacze tej wyspy, ale te? inni gracze chc?cy pozna? uroki innych, tajemniczych wysp tego serwera.

Co do bot?w to po co robi? takie pierdo?y tzn. zabezpieczenie przed nimi? Wystarczy napisa? w?asnego OTClienta, kt?ry posiada przed nimi zabezpieczenie, a pliki klienta, grafiki etc. mo?na zabezpieczy?, ale trzeba do tego ogarni?tego programisty.

Tibia zatrzyma?a si? na 8.60? B??d, poniewa? Cipsoft ca?y czas aktualizuje klienta gry, a tw?rcy silnik?w dbaj? o to by wychodzi?y coraz to nowsze programy i wszelkie rzeczy/dodatki dot. open tibii i wszystkiego z ni? zwi?zane. Stawiaj?c na protokole 8.60 i przy nim zostaj?c nara?acie si? nie tylko na trudne wybicie serwera cho? nie wiadomo bo w ko?cu pewnie powstan? zapowiedzi spore i reklama tnet, ale te? nie wiadomo czy ktokolwiek zaszczyci ten serwer (w co nie w?tpi? bo na pewno kilku-nastu-set) by wesz?o zagra? sobie. Wyjd?cie na przeciw temu wszystkiemu i poka?cie nie tylko graczom a innym fanom OT, ?e potraficie bardzo du?o i pragniecie czego? nowego czego nie uda?o si? do tej pory stworzy? ?adnej osobie/Zespo?owi i stw?rzcie serwer na najnowszym protokole ze wszelkimi poprawkami, silnikiem edycji profesjonalnego programisty/kodera itp itp. M?g?bym dopisa? co nieco, ale po co skoro sami dobrze pewnie wiecie o co mi chodzi i dlaczego dr??? temat. Protok?? 8.60 mo?e i cieszy si? s?aw?, ale dlaczego by nie wyj?? z czym? ca?kiem nowym i o?wieci? wszystkich. Robili na si??, ale co dok?adnie? Mo?ecie r?wnie dobrze zaktualizowa? w?asnego tfsa z 8.60 do najnowszej wersji i w?o?y? w to troch? pracy.

Tibia 8.60 zosta?a wybrana nie bez powodu. Boty, mimo, ?e nielubiane s? jednym z nich. Du?o graczy boci i nie widzi gry bez tego, dlatego dajemy tak? mo?liwo??, ale dodali?my do tego w?tek fabularny. Teraz teoretycznie boci? mo?na, ale trafienie do aresztu jest r?wnoznaczne z banem na okre?lony czas, bo wyj?cie stamt?d b?dzie praktycznie niemo?liwe. Kilka razy my?leli?my nad zmian? wersji, ale w najbli?szej przysz?o?ci na pewno si? tak nie stanie.

Dobrze ze client jest 8.60 - b?d? boty b?dzie PK.
Gralem na 1 OTSie niedawno i tam Admin dawa? bany za boty i wygl?da to teraz tak ze gra 10 ludzi kt?rzy nieboca i 0 PK.

Osobi?cie zagram.
Lubie takie serwery - w SMS Shopie bedzie pacc czy jak?

Pacc na pewno b?dzie p?atny, ale jego brak nie b?dzie, a? tak ogranicza? graczy.

Co do serwerow "rpg". Robienie calkowicie wlasnej mapy jest slabe. Opieranie jej na jakiejs mapie ktora juz czesc osob zna to jest dobry ruch. Dlatego taki serwer z "wlasna mapa" oparta w duzej mierze na rooku to dobry pomysl. Jedynym problemem jaki tu widze to to, ze serwer jest dla graczy lubiacych low levele. Jak ktos szuka czegos wiekszego to nie znajdzie :/
Ale od czego sa inne serwery. ;P No... W sumie jeszcze nie ma, ale powstaja.

Wlasnie o to chodzi, zastanawialem sie dlaczego aktualne serwery rpg nie ciesza sie popularnoscia? Otoz jak ktos nie zna mapy to jest w wiekszosci zagubiony i nie wie co robic.
Robi?c serwer rookgaard z nowymi terenami mog? dostarczy? mo?liwo?? odkrywania nowych teren?w jednocze?nie chodz?c po znanych znanej ju? mapie.

Rzeczywiscie, gracze lubiacy x999999 raczej na dlugo tu nie zawitaj?.
Serwer b?dzie robiony w niskich ratach, przez co pojedynki z bossami, a nawet zwyk?ymi monsterami mog? okaza? si? fascynuj?c? walk? na ?mier? i ?ycie.
 
Last edited:

Maul

Forum friend
Joined
Dec 25, 2012
Messages
522
Reaction score
44
Odp: Rookgaard RPG

Przepraszam m?g?by? wyjeba? z nazwy tematu "RPG"? Bo je?li si? nie myl? oznacza to Role-playing Game co wi??e si? z obecno?ci? fabu?y, celem gry itp.

Jest tu takie co??
 

Kahras

Senior User
Joined
Aug 26, 2011
Messages
2,714
Reaction score
167
Age
25
Odp: Rookgaard RPG

Przepraszam m?g?by? wyjeba? z nazwy tematu "RPG"? Bo je?li si? nie myl? oznacza to Role-playing Game co wi??e si? z obecno?ci? fabu?y, celem gry itp.

Jest tu takie co??

Umiesz czyta??
Co z fabu??? W ko?cu to rpg! Ka?dy nowo dodany element ma jak?? swoj? histori?, a poszczeg?lne elementy ??cz? si? w sp?jn? ca?o??. Oczywi?cie nie wszystko jest opisane i b?dzie mo?na znale?? braki.

To ich sprawa jak si? ten temat nazywa.
 

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Rookgaard RPG

Przepraszam m?g?by? wyjeba? z nazwy tematu "RPG"? Bo je?li si? nie myl? oznacza to Role-playing Game co wi??e si? z obecno?ci? fabu?y, celem gry itp.

Jest tu takie co??

Zazdrosny jeste? czy co? W?tek RPG jest i stale go rozwijamy.
 

Rews

Senior User
Joined
Aug 19, 2010
Messages
949
Reaction score
64
Odp: Rookgaard RPG

Pacc na pewno b?dzie p?atny, ale jego brak nie b?dzie, a? tak ogranicza? graczy.
Proponuj? doda? tylko takie r??nic? dla os?b z premium:
150% zdobywanego expa od 42h do 40h,
Kilka Outfit?w (Tylko nie wszystkie, jak to jest domy?lnie w Tibii)
Jaki? spell ( ale bez przesady, o ile wgl. jakie? spelle b?d? )
Oraz kupowanie gdzie? jakich kolwiek przedmiotu, dzi?ki czemu gracze z Pacc b?d? mogli zarobi? na tych Facc =)

Tyle moim zdaniem by wystarczy?o, nie zbyt ograniczaj?ce? =)

Jedyne co to ten 8.60 client gdzie elfbot jest ju? chyba zbyt s?awny, a? mnie denerwuje sama ta wersja przez tego bota =)
Od paru miesi?cy nie zawita?em na ?adnej tibii 8.60 - je?eli nie b?dziecie zmienia? wersji clienta, mo?e na starcie zajrz? jak b?d? mia? ochot?.

Jak narazie ?ycz? powodzenia w dalszym prowadzeniu projektu i aby on wypali?!
 

Robsontbg

Active User
Joined
Jul 14, 2008
Messages
69
Reaction score
3
Odp: Rookgaard RPG

a kiedy przewidywany start serwera mniej wiecej?
 

Kahras

Senior User
Joined
Aug 26, 2011
Messages
2,714
Reaction score
167
Age
25
Odp: Rookgaard RPG

Ale spelle beda?
Te podstawowe typu:
exura, exori frigo/flam/tera/vis, utani hur?
 

dami1310

Poskramiacz Internet?w
Joined
Jun 1, 2009
Messages
1,385
Reaction score
113
Odp: Rookgaard RPG

Ale spelle beda?
Te podstawowe typu:
exura, exori frigo/flam/tera/vis, utani hur?

Oczywi?cie, ?e b?d?, aczkolwiek nie wszystkie. Ucz?c si? czar?w b?dziemy musieli r?wnie? stan?? przed pewnym wyborem ;p
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Rookgaard RPG

Wlasnie o to chodzi, zastanawialem sie dlaczego aktualne serwery rpg nie ciesza sie popularnoscia? Otoz jak ktos nie zna mapy to jest w wiekszosci zagubiony i nie wie co robic.
Robi?c serwer rookgaard z nowymi terenami mog? dostarczy? mo?liwo?? odkrywania nowych teren?w jednocze?nie chodz?c po znanych znanej ju? mapie.

Rzeczywiscie, gracze lubiacy x999999 raczej na dlugo tu nie zawitaj?.
Serwer b?dzie robiony w niskich ratach, przez co pojedynki z bossami, a nawet zwyk?ymi monsterami mog? okaza? si? fascynuj?c? walk? na ?mier? i ?ycie.

Ludzie sie gubia i nie chca odkrywac nowosci w wiekszosci przypadkow. Chca isc prosto na dobrego expa i tyle.
Sam pomysl jakiejs podstawy znanej mapy ok, ale powtarzajac sie juz w sumie, rook jest za maly. co ci po 50 czy nawet 100 levelach z exori frigo? Ograniczanie sie. Jest gra stworzona pod nawet 200 czy 250 levele ze wszystkimi czarami i wieksza iloscia potworow. I to jest ok. Ograniczanie sie do 10% podstawowych potworow to przesada.
Ale tez niktn ie mowi o x99999. Niech bedzie exp i x5 i x3 potem. Ale zeby bylo mniej wiecej to co na rl. A nie 5 czarow na krzyz i mala mapa.
Rook za bardzo ogranicza. Na x9999 sie zazwyczaj nowe rzeczy nie trzymaja kupy, a podstawowe rzeczy nie sa wykorzystane. Brakuje po prostu serwera ktory by byl ogarniety w miare i posklejany z tego co jest. Bez kombinoaniwa z nowosciami na 9999 i bez ograniczania sie do potworow na rooku i delikatnie tylko silniejszych.
W kazdym razie kazdy serwer znajdzie swoich fanow. A gdzie bedzie ich wiecej to w sumie male znaczenie ma to jaki serwer to jest. Wazniejsza jest reklama. No i przy utrzymywaniu graczy w sumie troche sie liczy wykonanie.
Ale wazne, zeby miec pomysl i cos robic to bedzie spoko. :p
 

dami1310

Poskramiacz Internet?w
Joined
Jun 1, 2009
Messages
1,385
Reaction score
113
Odp: Rookgaard RPG

Ludzie sie gubia i nie chca odkrywac nowosci w wiekszosci przypadkow. Chca isc prosto na dobrego expa i tyle.
Sam pomysl jakiejs podstawy znanej mapy ok, ale powtarzajac sie juz w sumie, rook jest za maly. co ci po 50 czy nawet 100 levelach z exori frigo? Ograniczanie sie. Jest gra stworzona pod nawet 200 czy 250 levele ze wszystkimi czarami i wieksza iloscia potworow. I to jest ok. Ograniczanie sie do 10% podstawowych potworow to przesada.
Ale tez niktn ie mowi o x99999. Niech bedzie exp i x5 i x3 potem. Ale zeby bylo mniej wiecej to co na rl. A nie 5 czarow na krzyz i mala mapa.
Rook za bardzo ogranicza. Na x9999 sie zazwyczaj nowe rzeczy nie trzymaja kupy, a podstawowe rzeczy nie sa wykorzystane. Brakuje po prostu serwera ktory by byl ogarniety w miare i posklejany z tego co jest. Bez kombinoaniwa z nowosciami na 9999 i bez ograniczania sie do potworow na rooku i delikatnie tylko silniejszych.
W kazdym razie kazdy serwer znajdzie swoich fanow. A gdzie bedzie ich wiecej to w sumie male znaczenie ma to jaki serwer to jest. Wazniejsza jest reklama. No i przy utrzymywaniu graczy w sumie troche sie liczy wykonanie.
Ale wazne, zeby miec pomysl i cos robic to bedzie spoko. :p

Wcale nie ograniczamy otsa, silne monstery dojd? w update'ach wraz z wbijanymi przez graczy levelami.
Co do spell?w to z czasem dojd? i te lepsze ( wszystko zale?y od top lvla ), nie b?dzie ich du?o, gdy? na naszym otsie zach?camy do walki broni?.
Nie wiem dlaczego, ale ma?o ots?w korzysta z ulepszania bronii przez kamienie ( enchanted ruby itd. ), a u nas b?dzie to mia?o kluczow? rol? w walce z "tymi silniejszymi" ;p
Gemy b?d? do kupienia za niezbyt nisk?, ale te? nie za wysok? cen?.
 

Robsontbg

Active User
Joined
Jul 14, 2008
Messages
69
Reaction score
3
Odp: Rookgaard RPG

a mi ots sie strasznie podoba i ogolnie nie moge sie doczekac startu

mam nadzieje ze ogarniecie wszystko w miare szybko ;)
 
Status
Not open for further replies.
Top