What's new

Rynek OTS

Status
Not open for further replies.

Marvixx

Advanced User
Joined
Apr 26, 2009
Messages
436
Reaction score
58
Age
29
Czo?em u?ytkownicy ;)

Ju? dosy? d?ugo nie interesuj? si? rynkiem ots, lecz zawsze co? tam s?ysza?em co nowego w tibi lub ots.

Wiec pytaj?c was, jak my?licie, czy real tibia ju? dawno zosta?a obalona, i w najbli?szym czasie na OTS b?dzie wi?cej ludzi gra?o?

Czy ludzie nadal ?aduj? swoje miesi?czne do?adowania do telefonu w OTS? Co o tym my?licie?

I w?a?nie, czy te zmiany ?e dystrybutorzy z botami, nie kt?rzy przestali je aktualizowa? maj? jaki? wp?yw na tibie?

Pozdrawiam.
 

sioter5

Senior User
Joined
Feb 15, 2012
Messages
514
Reaction score
29
Odp: Rynek OTS

Mi to si? wydaje ,?e Tibia Rl zosta?a ju? cho ,cho wieki temu obalona.
Wystarczy tylko spojrze? na liczby kt?re s? ?a?osne^_^ swego czasu gra?em na ?wiecie o nazwie Trimera-PVP . na kt?rym gra?o ode mnie z Miasta ponad 35+ os?b oczywi?cie nie zna?em wszystkich z Rl. I z tej grupy os?b mo?ecie wierzy? lub nie , nikt ju? nie gra....
A w tej chwili na tym ?wiece gra nie bagatelna liczba a? 315 os?b,. Dla por?wnania na Serwerze Evo Veneris.pl
"Currently 570 players are Online but some people are AFK on trainers."

Te statystyki mnie przekonuj? do tego ,?? RL ju? dawno (dla mnie) odesz?a w zapomnienie..
Tibia 7.6 to by? klasyk na tej zaczyna?em gra? i tej mi najbardziej brakuje je?li chodzi o Rl, jestem tylko ciekaw co by by?o jak by wpadli na pomys? cofni?cia Tibi do tej w?asnie wersji. Oczywi?cie marzenia ?ci?tej g?owy.
Pozdrawiam..
 
Last edited:

realmaniak

Active User
Joined
Feb 14, 2012
Messages
74
Reaction score
2
Odp: Rynek OTS

Tak ju? na kt?rym? forum wypowiada?em si? na ten temat.

Z real tibi ludzie odchodz? na otsa. Wi?c popularno?? real tibi spada, a zyskuj? na tym otsy. Ale z ots?w ludzie odchodz? na inne gry typu: metin2, wow, lineage itp.

A wi?c og?lnie popularno?? tibi spada. To ju? nie te czasy, teraz technika idzie w g?r? a w tibi wszystko to samo. Przyk?ad grafika 2d marna. Bez g?osu.

*Tak. Ludzie ?aduj? dalej kase w otsy. ?aduj? tam gdzie im si? podoba, a nie tam gdzie tobie si? podoba. Teraz trzeba tworzy? otsy pod publik? a nie jak wypada. Teraz mile widziane s? punkty dla guildi, bo wszystkie guildie si? do tego przyzwyczai?y. Teraz ludzie lubi? eventy z free punktami za level.

*Tak. Ludzie zawsze u?ywali bot?w i b?d? u?ywa?. Sp?jrzmy prawdzie w oczy, wi?kszo?? ludzi to lenie i chcieliby wszystko za free naraz. Wbij? na otsa 8.6 postawi? bota wbij? 500 level i jest zabawa - o to chodzi, biznes si? kr?ci bo tu kupi super bro? na wary tu kupi stamine doll do botowania i gracze s? zadowoleni i admin. 8.7 wzwy? no c??. Z tego co wiem elfa chyba nie da rady. Wi?c mniej ludzi gra.

Tak wi?c u mnie bot jest legalny. Pami?taj trzeba i?? zgodnie z prawami rynku a nie jak m?wi tradycja czy kto? ci m?wi.
 

Marvixx

Advanced User
Joined
Apr 26, 2009
Messages
436
Reaction score
58
Age
29
Odp: Rynek OTS

Czy wy te? zauwa?yli?cie ?e mapy EVO kompletnie wyparowa?y z TOP rankingu OTS? ;>
 

Bax Crow

User
Joined
Jun 5, 2008
Messages
39
Reaction score
1
Odp: Rynek OTS

Troch? szkoda, ?e odpowiedzia? Ci admin, kt?ry ?asi si? na pieni?dze.

RL Tibia dawno upad?a. CIPSoft macza palce w najlepszym bocie na rynku.
Neo Bot to ich dziecko s? ich wsp??autorami, a bardziej posiadaj? jego udzia?y.
Masa przekr?t?w i katastrofalne aktualizacje od roku 2007.

Czy Open Tibia jest bardziej popularna od real? Nigdy w ?yciu.
Real Tibia zrzesza nadal 30 tysi?cy graczy. Gra 2D, ca?kiem niez?y wynik.

Serwery 7.4-7.72 to jedyne godne polecenia serwery. Stare PvP i stara Tibia.
Najlepsza Tibia, niekomercyjna, ta kt?ra by?a popularna, nie dlatego ?e mia?a grafik?, a dlatego ?e mia?a ten sw?j klimacik. Gracze byli dla siebie mili, serwery t?tni?y ?yciem i ludzie grali r?cznie lub wspomagali si? prymitywnymi botami, kt?re i tak wiele nie pomaga?y.


@sioter5
Serwer?w RL jest 70 z hakiem. Naprawd? dobrych OTS?w jest 10?
St?d tylu graczy na pojedynczych serwerach. Zamknij po?ow? RL serw?w.
Liczba graczy podskoczy z 300 do 950 w ci?gu jednego dnia.

@realmaniak
Popularno?? spada, bo CIPSoft tak jak ty ?asi si? na pieni?dze. Kiedy? tworzyli pixele z czystej przyjemno?ci, teraz chc? jak najwi?kszych zysk?w. Tylko wiesz co jest najbardziej zabawne? Wi?cej na tym stracili ni? zyskali.

Pami?taj jednak jedn? rzecz. CIPSoft o tym zapomnia?. Bot to nie jest gracz.
Masz 400 os?b online? ?wietnie, a ilu z nich to biegaj?cy cave bot? 390? Czyli tak naprawd? masz 10 graczy, a reszta gra tylko w czasie wojny.

Najlepsi gracze PvP graj? na serwerach 7.4-7.72. Tam te? s? boty i nikt temu nie przeczy, ale jest tam ten klimat i to PvP, kt?re trzyma poziom. I to co jest najwa?niejsze. Boty tam s? ma?o skomplikowane, robienie run, s?abiutkie cave boty, kt?rych i tak u?ywa 5% z graczy. Je?eli masz serwer 7.4 i gra tam 250 os?b, to jest to prawdziwy sukces. Tam masz po prostu graczy. Mo?e 30 z nich to rune makerzy, ale jak GM banuje i nie boi si? straty graczy to zyskuje w oczach innych i przychodz? nowi gracze, spragnieni dobrego PvP.

Rozw?j technologii ma udzia? w spadku zainteresowani "pixelami", ale bardzo ma?y, kiedy Tibia ?wi?towa?a swoje najlepsze lata technika by?a ju? bardzo rozwini?ta. By? WoW, by?y wszystkie te gry o kt?rych pisa?e?. Po prostu Tibia sta?a si? komercyjnym gniotem robionym dla pieni?dzy, a wystarczy?o pod??a? w tym kierunku, kt?ry zosta? kiedy? wymy?lony.
 

Laki

정신없이 수다
Joined
Oct 28, 2011
Messages
470
Reaction score
71
Odp: Rynek OTS

Czy wy te? zauwa?yli?cie ?e mapy EVO kompletnie wyparowa?y z TOP rankingu OTS? ;>

Nie tylko z TOP, og??em jest coraz mniej evo ots'?w, bo je?eli kto? chce zarobi? to lepiej da? dobrze zrobion? rl mape ze skryptami, punktami na gildie i eventami.
 

Marvixx

Advanced User
Joined
Apr 26, 2009
Messages
436
Reaction score
58
Age
29
Odp: Rynek OTS

Zauwa?yli?cie ?e opr?cz APO, ?aden OTS ju? nie jest pod 7.6? :>

Tak wgl. my?l? ?e evo by bardzo dobrze powr?ci?o jakby kto? wymy?li? co? swojego.
 
Status
Not open for further replies.
Top