What's new

Sentymentalny powrót - projekt 7.6

Bajko

New User
Joined
Mar 17, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Czesc wszystkim, pewnie zastanawiacie sie po co tworze temat w dziale Pomoc z OT o tytule bardziej nakierowanym na reklame nowego projektu, anizeli na prosbe o pomoc - nic bardziej mylnego, na wstepie przedstawie sie i omowie geneze powstania tego tematu, mam nadzieje, ze zainteresowane osoby podziela moj entuzjazm i chociaz odpisza mi w watku.

Mowia na mnie Bajkowy, urodzilem sie w Szczecinie i tam spedzilem 21 lat zycia. Od kilku lat przebywam w Holandii i to z nia wiaze swoja przyszlosc, mieszkam z rodzina na polnocy Holandii, raczej w tej spokojniejszej czesci kraju. Jezeli dobrze pamietam to w 2021 roku zaczalem interesowac sie na nowo OTSami. Na poczatku bylo to zwykle zwiedzanie serwerow, ktore istnialy po kilka miesiecy, a potem zostaly zamykane z powodu niekompetencji administratorow. Nie ukrywam, ze bardzo mnie to irytowalo, ale zawsze po fakcie znajdowalem kolejny serwer, ktory niestety mimo swietnej prognozy i zapowiadania stabilnosci i dlugofalowosci z brakiem restartow, zostawal finalnie zamkniety. Kolo sie zatacza, za kazdym razem. Mimo, ze wiekszosc serwerow ktore wybieralem odpowiadala mojemu gustowi i naprawde gralo mi sie przyjemnie. Ale mamy rok 2024, serwery znikaja tak szybko jak sie pojawiaja. Nie bylo dla mnie najmniejszym problemem granie na serwerze, gdzie gralo 10 aktywnych graczy, bo gralem dla siebie - dla przyjemnosci i zabiciem czasu. Nie przeszkadzalo mi, ze w godzinach wieczornych w sobote depo bylo puste. Po prostu te czasy minely. Trzeba zrozumiec, ze z mniejszymi projektami na starszych wersjach Tibii nie bedzie juz takiego hype - przyklad pierwszy jaki przychodzi mi na mysl to GTA San Andreas i multiplayer. Jeszcze te 10 lat temu czy nawet 6 lat temu, bylo spore zaintersowanie serwerami stunt, RP, truckers. Teraz wszyscy przeniesli sie na GTA 5. Trzeba sie z tym pogodzic.

Do czego zmierzam?

Chcialbym stworzyc projekt OTS na Tibii 7.6. Rozumiem, ze wiekszosc znawcow i osob, ktore znaja sie conieco zaraz zacznie mi to odradzac ze wzgledu na dziurawosc i awaryjnosc silnikow, ale szczerze? Mam to gdzies. Chcialbym stworzyc serwer dokladnie na tej wersjii Tibii. Tutaj tez zaczne zadawac pytania, ktore byly glowna przeslanka, by stworzyc ten temat.

Maping - bawilem sie w to kilkanascie lat temu, kompletnie wypadlem z obiegu, ale pouzywalem juz troche RME i powiem szczerze, ze jest duzo latwiej niz wtedy. Czy jest ktos, kto ogarnia tajniki poprawnego uzywania RME? Malowanie kratek jest banalnie proste, ale moze ktos chcialby rowniez dolac swoja wiedze do kociolka, ktory sie gotuje?

Skrypty - nigdy nie bylem dobry w skryptach, widzialem ostatnio poradniki od niejakiego OTS Productions, ale nie mialem jeszcze okazji sie z nimi zapoznawac, co sadzicie - idzie sie tego nauczyc samemu nie znajac zadnego jezyka czy lepiej szukac osoby kompetentnej i aktualnie bogatej w wiedze na ten temat?

Reklama - z reklama nigdy nie mialem problemu i tym sie zajme osobiscie, kwestia tylko czy Waszym zdaniem jest sens uderzac w rynek typowo nasz krajowy, czy na miedzynarodowy?

Hosting - jaki serwer? gdzie, u kogo, za ile, jakie parametry?

Silnik - oczywiscie najbardziej pamietna oprawa to YurOTS, ale to czysto subiektywnie. zapewne wiekszosc z Was pamieta swoje poczatki i napewno kazdy gral na YurOTS, moze nie kazdy lubil. Co sadzicie, jest sens uderzac w poczciwego Yurka?

Pozostale aspekty nie przychodza mi na ten moment do glowy. Moze jest ktos z Was, kto kiedys prowadzil OTSa i mialby jakies wskazowki, rady? A moze chcialbys dolaczyc, ale nie masz zbyt duzo czasu? Wtedy wystarczy mi Twoje dobre slowo i pare rad na start.

Z pozdrowkami, Damian.
 
Top