What's new

Sytuacja na ?wiecie

Status
Not open for further replies.

sioter5

Senior User
Joined
Feb 15, 2012
Messages
514
Reaction score
29
Witajcie

Ten temat jest skierowany do doros?ej cz??ci tego forum. Sytuacja na ?wiecie pogarsza si? z dnia na dzie? by? mo?e Ty tego nie odczuwasz, bo jeste? wkurwiony kiedy sp??nia Ci si? autobus przez 15 minut, albo masz ma?o graczy na OTS.

O co mi chodzi? O Syri?. Je?li ?ledzicie prawdziwe media, to wiecie, ?e g?owy najwa?niejszych pa?stw na ?wiecie, oraz najwa?niejsze media publiczne na naszym globie milcz?, lub po prostu wol? unika? tego tematu. A chyba jest o czym m?wi?... do niczego dobrego to nie prowadzi.

Je?li nie jeste? "na czasie" z obecn? sytuacj? na ?wiecie, prosz? obejrzyj sobie ten film/teledysk:

Nie wydaje si? Wam, ?e w ko?cu trzeba co? z tym zrobi?? Doskonale wiecie, jak ogromny wp?yw maj? internauci. Prosz? - udost?pniajcie ten film na facebook'u, kwejkach, czy innych portalach. Niech ludzie w ko?cu otworz? oczy.

My to nie tylko Polska nie my?lcie, ?e nas to nie dotyczy.
 

Laki

정신없이 수다
Joined
Oct 28, 2011
Messages
470
Reaction score
71
Odp: Sytuacja na ?wiecie

Beka ludzie. Populistyczne dzia?ania OSTREGO jak widz? przynosz? rezultaty. Poza tym Syria to druga Libia. Zreszt? przypomn? Wam co?- zanim NATO wpakowa?o si? do Libii z demokracj?, ludzie ?yli na bardzo dobrym poziomie. Darmowa edukacja i s?u?ba zdrowia, w mieszkaniach darmowy pr?d, a minimalna p?aca wynosi?a 700$. Aktualnie po pozostawieniu kraju samego sobie trwa tam kl?ska humanitarna- na p??nocy s? rebelianci, na po?udni lojali?ci, a pomi?dzy tym pas pusty? z miastami odci?tymi od dostaw pr?du, wody i jedzenia.
 

Raoul

Advanced User
Joined
Nov 25, 2009
Messages
183
Reaction score
12
Odp: Sytuacja na ?wiecie

Co to za r??nica, jeden cz?owiek w t? czy w drug? stron??
 

Dejvos

Advanced User
Joined
Jul 11, 2012
Messages
160
Reaction score
10
Odp: Sytuacja na ?wiecie

cz?owiek szkodzi cz?owiekowi, tak samo mo?na powiedzie? o Afganistanie ile si? przela?o tam krwi, ile os?b zgin??o? a najlepsze jest to, ?e ludzie oddali swoje ?ycie za rz?dz? jakiego? buraka, kt?ry na si?? si? tam pcha jak nie trzeba pod pretekstem "rebeliant?w,terroryst?w" oni walcz? za tym co jest ich za ziemi? za swoj? ojczyzn?. natomiast w Syrii z dnia na dzie? ginie coraz wi?cej os?b i nikt nie potrafi temu zaradzi?? nikt nie widzi jak bezbronni a co najlepsze niewinni ludzie gin? ! nie wierz?, bo jakby ONZ, NATO i reszta tego g?wna si? zebra?a to by mog?a co? zrobi?, to oni czekaj? a? b?dzie zap??no, albo w??cz? si? inne grupy do walki... ja ?wiata nienawidz?, bo z?era go arogancja... taka moja opinia w tym temacie.

@UP zastan?w si? co ty piszesz jakby? musia? w?a?nie ty walczy? za sw?j nar?d lub musia? gin?? ? i kto? by ci powiedzia? to co ty m?wisz? pomy?l i postaw si? na miejscu ich, w temacie napisane jest wyra?nie ?eby si? udziela?y osoby starsze . w sumie nie chodzi tu ju? o wiek tylko o rozwag? w tym co piszemy.

BLESS !
 
Last edited:

Budzik

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
1,408
Reaction score
167
Age
29
Odp: Sytuacja na ?wiecie

Co to za r??nica, jeden cz?owiek w t? czy w drug? stron??
No za tob? z pewno?ci? nikt by nie p?aka?. Ale na ?wiecie mimo wszystko jest du?o ludzi warto?ciowych.

Je?eli gin?? tylko osoby zaanga?owane w konflikt to w sumie da si? to zrozumie?, ale kiedy cierpi? osoby niewinne to w sumie jest to nie w porz?dku. Cz?owiek to najwi?kszy skurwiel w?r?d wszystkich stworze?. A niby posiadamy sumienie.
 

Laki

정신없이 수다
Joined
Oct 28, 2011
Messages
470
Reaction score
71
Odp: Sytuacja na ?wiecie

cz?owiek szkodzi cz?owiekowi, tak samo mo?na powiedzie? o Afganistanie ile si? przela?o tam krwi, ile os?b zgin??o? a najlepsze jest to, ?e ludzie oddali swoje ?ycie za rz?dz? jakiego? buraka, kt?ry na si?? si? tam pcha jak nie trzeba pod pretekstem "rebeliant?w,terroryst?w" oni walcz? za tym co jest ich za ziemi? za swoj? ojczyzn?. natomiast w Syrii z dnia na dzie? ginie coraz wi?cej os?b i nikt nie potrafi temu zaradzi?? nikt nie widzi jak bezbronni a co najlepsze niewinni ludzie gin? ! nie wierz?, bo jakby ONZ, NATO i reszta tego g?wna si? zebra?a to by mog?a co? zrobi?, to oni czekaj? a? b?dzie zap??no, albo w??cz? si? inne grupy do walki... ja ?wiata nienawidz?, bo z?era go arogancja... taka moja opinia w tym temacie.

Wida? jak ma?o wiesz. NATO od dawna blokowane jest przez Moskw? i Pekin, kt?re podejrzewa si? o sprzedawanie broni rebeliantom.
 

Dejvos

Advanced User
Joined
Jul 11, 2012
Messages
160
Reaction score
10
Odp: Sytuacja na ?wiecie

mo?e i wiem ma?o, ale i tak musi si? da? co? zrobi?.
 

sioter5

Senior User
Joined
Feb 15, 2012
Messages
514
Reaction score
29
Odp: Sytuacja na ?wiecie

NATO ju? dawno by zrobi?o to co powinni gdyby nie Rosja i Chiny.
NATO chcia?o zaatakowa? Syri? z powietrza lecz taki pomys? r?wnie? zosta? szybko obalony.

"Syria ma bardzo solidn? obron? przeciwlotnicz? i ewentualna pr?ba przej?cia kontroli w powietrzu mog?aby si? wi?za? z du?ymi stratami samolot?w NATO. Jak twierdz? analitycy jest to g??wny pow?d, dla kt?rego operacja lotnicza nie wysz?a jeszcze poza faz? planowania."
Chc?c nie chc?c r?ce maj? zwi?zane.
 

Raoul

Advanced User
Joined
Nov 25, 2009
Messages
183
Reaction score
12
Odp: Sytuacja na ?wiecie

Ale maj? bomby j?drowe, to niech rozpierdol? ten ca?y burdel, cywile nawet nie poczuj? ?e zgin?. :D
 

Grimekk

memsoria.pl
Joined
Oct 9, 2011
Messages
609
Reaction score
56
Odp: Sytuacja na ?wiecie

OSTR albo nie zna tematu albo pr?buje zmanipulowa? s?uchaczy. Czy pierwsze, czy drugie, anty-propaganda Al-Assada to przecie? jaki? kabaret, nawet ludzie mieszkaj?cy w Syrii o tym wiedz?. Poza tym ostatnia scena chyba wyja?nia, ?e ludzie s? przeciwko rebeliantom. K?ania si? znajomo?? angielskiego/interpretacja.
 

PectoDrill

Advanced User
Joined
Apr 7, 2011
Messages
185
Reaction score
15
Age
30
Odp: Sytuacja na ?wiecie

Nie ma to jak broni? Al-kaidy, kt?ra kilka tysi?cy kilometr?w dalej w Iraku/Afganistanie itp. jest uznawana za terroryst?w, a w Syrii s? opozycj? - dobr? - opozycj?. Beka z nie?wiadomo?ci g?wien na tym ?wiecie.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Sytuacja na ?wiecie

Al-Kaida nie jest uznawana za terrorystow na Bliskim Wschodzie, oni dzialaja w obronie tego terenu- ich glownym celem jest usuniecie USA z ich "domu"- jak najbardziej popieram to dzialanie, aczkolwiek pierw powinny sie odbyc negocjacje, a jesli to by odpadlo- zaczac zbrojenia, jednak USA woli prowadzic tzw "misje pokojowe" (czyt. wojny), kolejnym jest pokoj z Europa, ale zaraz bedzie hejt, bo Ktos wie inaczej z zrodel medialnych -.-

nie popieram dzialan rzadu w Syrii- mordy niczego nie zalatwia

Ale maj? bomby j?drowe, to niech rozpierdol? ten ca?y burdel, cywile nawet nie poczuj? ?e zgin?.
eh... gdybys tylko wiedzial, jak wyglada tamten swiat... nawet jakbys mial sobie wyobrazic, co i jak tam jest- nie zrozumialbys
pozostawie to bez wiekszego komentarza...

dalej do pana UP
tak poza tematem Syrii- wiesz co piszesz? watpie... to co wiesz o tej organizacji to tylko rzeczy, ktore sa zawarte w internecie- a tam chyba wiekszosc osob pisze co chce
jesli Al-Kaida oceniasz na terrorystow na terenie Bliskiego Wschodu i piszac, ze w Iraku, czy Afganistanie sa to terrorysci, to zapewne czerwony ze zlosci bys byl, gdybym stwierdzil, ze Hamas nie roznil sie az tak od polskiego AK

temat Syrii jest troche kontrowersyjny- rzad nie jest najlepszy i nie popieram ich dzialan, druga strona chce jakos walczyc, ale tak wlasciwie to gdyby rebelianci wygrali, losy tamtych ziem stalyby sie zupelnie odmienne- lepsze i dobre, ale na dluzsza mete...?
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Sytuacja na ?wiecie

Al-Kaida nie jest uznawana za terrorystow na Bliskim Wschodzie, oni dzialaja w obronie tego terenu- ich glownym celem jest usuniecie USA z ich "domu"- jak najbardziej popieram to dzialanie, aczkolwiek pierw powinny sie odbyc negocjacje, a jesli to by odpadlo- zaczac zbrojenia, jednak USA woli prowadzic tzw "misje pokojowe" (czyt. wojny), kolejnym jest pokoj z Europa, ale zaraz bedzie hejt, bo Ktos wie inaczej z zrodel medialnych -.-

Nie do konca jestem w temacie bo juz bardzo dawno nic nie czytalem co sie dzieje.
Ale generalnie.
W czasach wojny w polsce, ludzie ktorzy chcieli odzyskac niepodleglosc i walczyli w powstaniach, na zachodzie europy tez byli nazywani terorystami.

Teraz dla calego swiata sa to terorysci. A tak na prawde nie wiadomo do konca co i jak. To wie tylko rzad. Ale i tak zrobi wszystko po swojemu, bo tam mozna sie niezle dorobic. A jaka jest prawda, to sie tego pewnie nie dowiemy.
 

Sir Budo

Advanced User
Joined
Jun 26, 2011
Messages
456
Reaction score
36
Odp: Sytuacja na ?wiecie

Nasze rozpowszechnianie tutaj nic nie pomo?e..a je?eli co?, to naprawd? nie wiele.
Je?li ?ledzicie prawdziwe media, to wiecie, ?e g?owy najwa?niejszych pa?stw na ?wiecie, oraz najwa?niejsze media publiczne na naszym globie milcz?, lub po prostu wol? unika? tego tematu
Teraz nie doko?ca co raz bardziej nag?a?niaj? t? sprawe nasze media, co raz wi?cej jest tego w ?wiecie, o tym g?odzie, o tym ?e nie maja gdzie mieszka? itp..nie koniecznie chc? unika? tego tematu, co? si? ruszy?o!;D
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
30
Odp: Sytuacja na ?wiecie

323.jpg
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Sytuacja na ?wiecie

530497_413314792076814_810910994_n.jpg

przyznam, ze z tematem nie jestem na bierzaco- dziennie nie sledze dzialan w Syrii, wczoraj troche poczytalem, dzisiaj i jakis czas temu
dodajac do poprzedniego postu, to tyle, ze spojrzalem na strony- kto jak co i w sumie skoro NATO pakuje sie do Syrii, to naprawde nie jestem za tym, aby tak bylo
Hezbollah to nie glupia partia- wiedza co popieraja, trzymaja sie tradycji, ale nie fanatyzmu- to roznica, po stronie rzadu Syryjskiego stoja panstwa, ktore z NATO maja niewiele wspolnego- i tutaj wlasnie jest dla mnie + dla Assada
co nie znaczy, ze uwazam Al-Kaide, czy zwolennikow antyrzadowych za terrorystow :)

kolega wyzej UP
czy wszystkim kieruja Zydzi? watpie- jest jescze "kilka" rzeczy, na ktore wplywu nie maja- opanowali cale USA, NATO i ONZ jest ich, nie wspomne o Europie, ale zdania rosyjskiego, czy prawego Islamu szybko nie przejma- moze maja w tej wojnie jakis wplyw, moze nie- aczkolwiek i jedna i druga strona konfliktu nie lubia Zydow- spojrzmy tak: Al-Kaida i Dzihadysci- tu nie wspomne, cel nr 1-likwidacja syjonizmu, druga strona: Liban (nawet bez udzialu Hezbollahu)- konflikt rozpoczety bodajze w 2006 glownie w kierunku Hezbollahu, ale Liban to nie tylko Partia Boga- to tez ludzie, ktorzy na slowo "syjonizm" sie nie usmiechaja- jak z reszta wieksza czesc Bliskiego Wschodu
wydaje mi sie, ze i tak Zydzi nic by tam nie zrobili- USA jest praktycznie ich, ale po tej samej stronie stoi Al-Kaida, Dzihadysci i masa podobnych ludzi- ci wszyscy stoja przeciwko Izraelowi, a najbardizej przeciwko USA- odpada wiec, ze konflikt jest pod wladza Narodu Wybranego
 

Niet

User
Joined
Dec 30, 2012
Messages
47
Reaction score
4
Odp: Sytuacja na ?wiecie

Ja jestem zdumiony tym, ?e prawie ca?y Bliski Wsch?d wok?? Iranu to ju? praktycznie prowincje ameryka?skie. Dziwne, ?e ?wiat, ludzie nie widz? niczego z?ego w dzia?aniach USA. Nie wszyscy oczywi?cie, ale wi?kszo?? ;[
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Sytuacja na ?wiecie

ja jestem zdumiony calym tym klamstwem USA- jesli powiedzialbym, ze Osama wspolpracowal ze Stanami? co byscie powiedzieli? mowcie w sumie co chcecie, polecam madre rzeczy na ten temat, a nie media- koles mial stycznosc z CIA
gdybym Wam powiedzial, ze Stany sa same sobie winne za WTC? co bym uslyszal? a moze: jakbyscie zareagowali, gdybyscie sie dowiedzieli, iz po zamachu na pentagon, sluzby CIA byly tam w czasie okolo 3 minut? jakbyscie sie dowiedzieli, ze glowy Islamu (np taki Ajatollah) zostali kupieni przez Zydow i Amerykanow? a gdybyscie sie dowiedzieli, ze to Ameryka promuje terroryzm Islamu? choc to juz zapewne wiecie... a moze gydbym Wam powiedzial, ze wojna z Afganistanem jest juz dawno przegrana, uwierzylibyscie? tego panstwa nikt nigdy nie podbil i nikt go nigdy nie podbije, teraz juz tam jest inaczej, ze wzgledu na wplywy USA, co nieoznacza, ze gdy amerykance rusza stamtad dupe, to bedzie tak samo- daje 10 lat i Islam stanie sie tam znowu potega... o, a wiecie, ze wiekszosc organizacji terorystycznych (islamskich) chce byc zdala od Europy? ze my, Polacy, jestesmy bardziej bezpieczni od terroryzmu islamskiego, niz np Ekwador? gdyby Wam powiedziec, ze Somalia nie jest panstwem, co byscie powiedzieli? a mzoe jakbym sie odwazyl powiedziec, ze Chrzescijanstwo jest mocne na Bliskim Wschodzie- co bym uslyszal? jedyne, co neguje z klimatu Bliskeigo Wschodu, to szariat i chec islamizacji swiata- choc to juz chrzescijanstwo tez probowalo, gdy mialo swoje 1400 lecie :)

pozdro :) czekam na odpowiedzi, bo akruat jest to temat jeden z kilku, na ktory moge rozmawiac dniami i nocami :)
 

Grimekk

memsoria.pl
Joined
Oct 9, 2011
Messages
609
Reaction score
56
Odp: Sytuacja na ?wiecie

ja jestem zdumiony calym tym klamstwem USA- jesli powiedzialbym, ze Osama wspolpracowal ze Stanami?
Powiedzia?bym, ?e to jest tak samo prawdopodobne jak to, ?e wcale nie wsp??pracuje.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Sytuacja na ?wiecie

moze napisze tak:
watpie, ze wszystkie te zamachy byly organizowane przez "ekipe" D?ihadyst?w, glowe daje, ze cos jest miedzy USA i Al-Kaida i calym tym gownem
Osman.gif

moze cos z tym zdjeciem jest nie tak- moze zrobione specjalnie, moze nie, nie mam 100% pewnosci i wiedzy na ten temat, aczkolwiek wiele osob i srodkow podaje, ze Osama mial powiazanie z CIA
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top