What's new

Skrypty & Kody Vocations.xml

Status
Not open for further replies.

nikolas12

Active User
Joined
Mar 29, 2012
Messages
101
Reaction score
2
Mam takie pytanie bo na kazdym lvl,transie,skillu czy profesji co pare hitow sword fighting awansowal (mam silnik DBWarrior). I zauwazylem tez, ze jak zmienie skill (w vocations.xml) ponizej 1.0 np.: na 0.8 to laguje serva i trzeba go wylaczyc i zalaczyc. Prosze pomuzcie :).

Z gory thx :).

---Aktualizacja---

~~Refresh~~ Pls help

---Aktualizacja---

~~refresh~~

---Aktualizacja---

~~refresh~~ PLs help

---Aktualizacja---

Refresh

---Aktualizacja---

Pomuzcie Prosze ciagle sie z tym zmagam!! ;]

---Aktualizacja---

refresh
 

Advent Child

Advanced User
Joined
Nov 11, 2008
Messages
345
Reaction score
9
Odp: Vocations.xml

Mo?e spr?buj zamiast zmiany w vocations, zmian? w config.lua ?
 

nikolas12

Active User
Joined
Mar 29, 2012
Messages
101
Reaction score
2
Odp: Vocations.xml

W configu nie ma nic na ten temat :]

---Aktualizacja---

refresh

---Aktualizacja---

Refresh
 
Last edited:

zakius

Senior User
Joined
May 25, 2008
Messages
869
Reaction score
52
Odp: Vocations.xml

No jak zmieniasz, ?e ka?dy nast?pny poziom wymaga mniej ni? poprzedni to si? nie dziw
 

nikolas12

Active User
Joined
Mar 29, 2012
Messages
101
Reaction score
2
Odp: Vocations.xml

Nie rozumiem o co ci chodzi ;D? Ze co zmieniam, kazdy trans ma tak samo ustawione xd

---Aktualizacja---

refresh
 

zakius

Senior User
Joined
May 25, 2008
Messages
869
Reaction score
52
Odp: Vocations.xml

Warto?? ta jest mno?nikiem. Ka?dy nast?pny poziom potrzebuje tyle razy wi?cej pr?b.
 

nikolas12

Active User
Joined
Mar 29, 2012
Messages
101
Reaction score
2
Odp: Vocations.xml

Nie rozumiem mam poprostu ustawione w vocations.xml ze np.: axe ma 1.0 club 1.5 dyst 1.0 a sworda nie moge zmienic musi byc 1.0, jak dam np 1.1 to nie dziala albo 0.9 to crahuje serva ;/
 

Advent Child

Advanced User
Joined
Nov 11, 2008
Messages
345
Reaction score
9
Odp: Vocations.xml

Kolega ci to wyt?umaczy?. Masz mno?nik pr?b do skilla, je?eli jest ona mniejsza ni? jeden to jakby ci kilka skilli od razu wchodzi?o/niesko?czono?? z tego co wiem.
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Vocations.xml

Ta warto?? to pot?ga, nie mno?nik.
Wycinek z vocation.cpp:
PHP:
skillMap[level] = (uint32_t)(newSkillBase[skill] * std::pow(newSkillMultipliers[skill], (level - 11)));
return skillMap[level];
Wi?c poni?ej 1.0 nie bez powodu crashuje Ci klienta, skoro na ka?dy nast?pny poziom potrzebujesz coraz mniej procent. Chodzi o to, ?e na 11 poziom skilla potrzeba ~20 uderze?, przy warto?ci 0.5, na 12 poziom b?dzie potrzebowa? -10, wi?c otrzymasz niesko?czony skill, czyli klient nie jest w stanie tego przetworzy? i si? buguje.
 

nikolas12

Active User
Joined
Mar 29, 2012
Messages
101
Reaction score
2
Odp: Vocations.xml

Aha okej, a czemu nie moge dac np. 1.1 w sword fighting a w innym moge? Moze miec to ustawione jakis limit?
 

arcane

Active User
Joined
Jan 5, 2013
Messages
73
Reaction score
1
Odp: Vocations.xml

poszukaj w config.lua rate_skill i zmien jego warto??. Ja po pobraniu tego silnika rate_skill mia?em ustawione na 100.
 

nikolas12

Active User
Joined
Mar 29, 2012
Messages
101
Reaction score
2
Odp: Vocations.xml

W configu juz zmienilem tylko poprostu 1 skill tak ma sword fighting a inne nie.
 

Kenor

Senior User
Joined
May 23, 2009
Messages
967
Reaction score
21
Odp: Vocations.xml

Nie da si? ustawi? mno?nika poni?ej 1.0, taka jest struktura silnika. Chyba ?e spr?bujesz ustawi?, no nie wiem, np. 0.99998 o ile taka warto?? jest akceptowalna, wtedy im skill b?dzie coraz wy?szy tym ... no w?a?nie i tu jest haczyk - takiej warto?ci nie ma. Dlatego laguje serwer. OTS to skomplikowana maszyna, lepiej si? za to nie bra? jak si? nie umie. Co ty chcesz konkretnie zmieni?? Nie lepiej zostawi? to i zmieni? skillrate w configu?
 

nikolas12

Active User
Joined
Mar 29, 2012
Messages
101
Reaction score
2
Odp: Vocations.xml

Juz pisalem, ze mi tylko sword fighting co 4/5 hitow awansuje a skill_rate mam ustawione na 15 a inne skille normalnie rosna to jest moj proble.
 

Kenor

Senior User
Joined
May 23, 2009
Messages
967
Reaction score
21
Odp: Vocations.xml

Masz mo?e jaki? skrypt np. w creaturescripts co to powoduje? Przepatrz wszystkie katalogi. Mo?e to wina silnika jednak chocia? nie s?dz?.
 

SanninStory

https://www.twitch.tv/sdrn
Joined
Oct 13, 2012
Messages
1,778
Reaction score
119
Odp: Vocations.xml

DBWarrior jest jak ser, pe?ny dziur.
Z tego co wiem to aby to usun?? musisz edytowa? source.
Btw, zobacz te? czy gdy w?o?ysz pacc scrolla tego od shenrona do depo to czy mo?esz go niesko?czenie u?ywa?.

Pozdrawiam.
 

nikolas12

Active User
Joined
Mar 29, 2012
Messages
101
Reaction score
2
Odp: Vocations.xml

Dobra dzi?ki, mam tak ze scrollem. A jak temu zaradzi??

---Aktualizacja---

Skill_rate nie da nic jak zmieni?. Spowoduje to, ?e b?d? przy sword fightingu co np.: 6/7 hit?w awansowa?. Ca?y sword fighting jest zbugowany. Jak macie silnik DBW to 'chyba' wiecie, ?e tak jest ;D. Musia?bym Burczyka si? popyta? bo zrobi? z DBW tera?niejsze DBzF, i tam tego buga nie ma :). Ale on ma pe?n? poczt? ;/

---Aktualizacja---

refresh
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top