What's new

Actions Winda dla twojego OTS

Status
Not open for further replies.

ErMex

Egzekucja
Joined
Dec 1, 2010
Messages
574
Reaction score
181
beztytuuyoa.jpg

beztytuuwio.jpg

data/actions/scripts:
Code:
local cfg = 
{
	czas_ladowania = 15,
	storage = 54312
}

local function ladowanie(cid)
	doCreatureSay(cid, 'Winda przyjechala!', TALKTYPE_MONSTER_YELL)
	doSetStorage(cfg.storage, 1)
end
local wielkosc_windy = {2,2} --{poycja x, poycja y}
function onUse(cid, item, frompos, itemEx, topos)
local tablica = {
				[2460] = {wiadomosc = 'wyzsze pietro'}, -- wyzsze pietro
				[2461] = {wiadomosc = 'nizsze pietro'} -- nizsze pietro
				}
local s = tablica[item.actionid]
	if(s) then
		if(getStorage(cfg.storage) == 1)then
			local v = getSpectators(getThingPos(item.uid), wielkosc_windy[1], wielkosc_windy[2])
			if v ~= nil then
				for _, pid in pairs(v) do
					if isPlayer(pid) then
						local k = getThingPos(pid)
						k.z = k.z + (item.actionid == 2460 and -1 or 1)
						doTeleportThing(pid, k, true)
						doSendMagicEffect(getThingPos(pid), CONST_ME_TELEPORT) 
					end
				end
			end
			doSetStorage(cfg.storage, 0)
			return doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_INFO_DESCR, 'Przenosles sie na '..s.wiadomosc..'.')
		elseif(getStorage(cfg.storage) == 0)then
			doSetStorage(cfg.storage, 2)
			doCreatureSay(cid, 'Winda przyjedzie za '..cfg.czas_ladowania..' sekund.', TALKTYPE_MONSTER_YELL)
			return addEvent(ladowanie, cfg.czas_ladowania * 1000, cid)
		else
			return doCreatureSay(cid, 'Cierpliwosci,', TALKTYPE_MONSTER_YELL)
		end
	end
return true
end
Code:
<action actionid="2460;2461" event="script" value="winda.lua"/>
Skrypt zrobi?em z Oskarem.

Code:
* Mo?liwo?? ustawienia czasu po, kt?rym przyje?d?a winda
* Wiadomo?? gdy winda przyjedzie
* Mo?liwo?? ustawienia wielko?ci windy (wi??e si? to z ilo?ci? graczy, kt?r? przewozi)
* Napis czy jedziemy na wy?sze pi?tro czy ni?sze 
* Napis, kt?ry wy?wietla czas do przyjechania windy
Notka moderatorska:
"Po edycji mojego skryptu przez Oskara w og?le nie poznaje, ze to by? m?j skrypt". S?owa ErMex'a. W sumie to ja go napisa?em, ale ciul.
 

Dubler

Lua Factory =)
Joined
Apr 8, 2009
Messages
1,874
Reaction score
112
Odp: Winda dla twojego OTS

moj pomysl ukradles ;> system dobry ale bardzo niedopracowany, mogles zrobic jezdzaca kabine...

Notka moderatorska:
Bezpodstawne oskar?enie


@up
jak bezpodstawny jak miesiac temu opisalem do dokladnie w moim showroomie?
Po edicie wyglada troche fajniej ;d
Notka moderatorska:
Ja nigdy w ?yciu do tego dzia?u nie zagl?da?em ale lukne skoro m?wisz, ?e s? tam pomys?y na skrypty :p


PS: twoja cieta riposta Ci nie wychodzi ;d
 
Last edited:

lordmarian

Advanced User
Joined
May 26, 2009
Messages
366
Reaction score
19
Odp: Winda dla twojego OTS

Hah zar?bisty skrypt, m?g?by? doda?:
-pomieszczenie (zaj?te, wolne)
-2 d?wignie jedna w g?r? druga w d??
 

Yo Z

Advanced User
Joined
Oct 17, 2009
Messages
244
Reaction score
13
Odp: Winda dla twojego OTS

A ten skrypt dzia?a jedynie jak s? 3 osoby w windzie czy mo?na na jedn? ? Bo przyda?oby si? te? przerobi? na jedn?, bo po co ma czeka? a? kto? wsi?dzie, np. w nocy ? ;)

A tak to zajebiste 10/10

Pozdrawiam
YoZ
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Winda dla twojego OTS

Skrypt pobiera wszystkich graczy wok?? d?wigni, mo?na zmieni? zasi?g dzia?ania. Ale bazowo pobiera graczy z pozycji:
1,1,1
1,2,1
1,1,1
Gdzie 1 to gracz, a 2 to d?wignia.
Skrypt mo?na dowolnie edytowa?, wi?c nie widz? powod?w by nie zrobi? jej bardziej zaawansowanej.
 

Arkam

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
1,980
Reaction score
180
Odp: Winda dla twojego OTS

Ermex, jak ty mo?esz nazywa? siebie skrypterem gdy wstawiasz skrypty innych ludzi? to tw?j temat wi?c powinien znajdowa? si? tu m.in tw?j skrypt a nie w 80% edytowany przez oskara.. naucz si? wi?cej i dopiero wtedy zabieraj si? za pisanie skrypt?w a nie chwalisz si? cudz? prac? :)

@Down:
Orginalny skrypt Ermexa:
A w temacie mas skrypt oskara wiec..
 
Last edited:

Yondaime

Advanced User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
311
Reaction score
21
Odp: Winda dla twojego OTS

/\Arkam ja twoich wad nie b?d? wymieniac bo mi miejsca w po?cie nie starczy....

A ermex wcale nie skopiowa? tego pomys?u gdy? ja sam go poprosi?em o zrobienie takiego skryptu dla mnie.
Oskar zrobi? go po prostu tak aby go si? ?atwiej konfigurowa?o gdy? ja w tym jestem ciemny.
Skrypt 8/10 dobrze si? sprawdza z tego co testowa?em ;]!
 

Fikusek

Banned
Joined
May 17, 2010
Messages
248
Reaction score
9
Odp: Winda dla twojego OTS

Heh No Jakas nowosc tylko male przydatne to do ots'a ale ludzie wymyslaja ciagle nowe rzeczy nowe skrypty syto syto ;D
 

Yondaime

Advanced User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
311
Reaction score
21
Odp: Winda dla twojego OTS

@Dubler
Widz?,?e jeste? skromny.
Zaskocz? ci? gdy? pierwsz? wind? zrobi? hmm?? Gelio?
Szczerze m?wi?c nie jeste? a? tak dobry a za twoje skrypty nie zap?aci? bym z?amanego grosza.
Opieraj? si? jedynie na prostych zastosowaniach i nie ulepszaj? rozgrywki tylko jedynie j? urozmaicaj?.
Chcesz zobaczy? dobry skrypt? Obejrzyj skrypty wykonane przez mocka albo oskara i por?wnaj je ze swoimi.
Dopiero wtedy mo?esz m?wi? o tym czy twoje skrypty s? dobre czy nie.
 

AnimaXxX

Advanced User
Joined
Mar 25, 2011
Messages
195
Reaction score
27
Odp: Winda dla twojego OTS

Eh... Nie ma to jak si? spina? o to kto wymy?li? ^.^
Panowie, napiszcie swoj? gr? i wtedy mo?ecie si? spiera? kto wymy?li?, ale o skrypty w Tibii? No troch? powagi.

Co do skryptu, to jak na tyle co s?ysz? o Oskarze to s?abo. Poczytaj o tabulacji i nie u?ywaj polskich nazw w zmiennych, to wygl?da paskudnie. Po za tym, tworzenie funkcji 'ladowanie' po co to? Je?eli by?oby tam wi?cej kodu to rozumiem, ale jak dla mnie to jest bezsensowne, zw?aszcza, ?e podaje si? tylko jeden parametr, pomy?l czy takie co? ma sens. I tworzenie zmiennej 's', op?aca Ci si? to? Skoro u?ywasz j? tylko 2 razy, bardziej optymalnie b?dzie zrobi? to normalnie.
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Winda dla twojego OTS

#up
Ja nie pisa?em tego skryptu od zera, tylko edytowa?em kod ErMex'a. Zmienne zostawi?em takie jak on stworzy?. Tak samo ta funkcja 'ladowanie'. Dlaczego zmienna 's'? Si?a przyzwyczajenia.
Poza tym nie mia?em wtedy czasu na ulepszanie i upi?kszanie tego skryptu. Mam mas? innych zam?wie? na g?owie.

Mo?e kiedy? wrzuc? na forum zaawansowany system sag. By? mo?e, nie pisze, i? z ca?? pewno?ci? dam.

#dubler
Skromny to Ty nie jeste?. Tak jak kto? tam napisa?, nazywasz si? super skrypterem, a tak naprawd? do pisania swoich skrypt?w u?ywasz prostych funkcji i p?tli. Chcia?bym zobaczy? Tw?j najbardziej zaawansowany skrypt i por?wna? go do naprawd? trudnego kodu. Wtedy przekona? by? si?, i? nie jeste? wcale taki ?wietny jakim si? oceniasz.
 

Kenor

Senior User
Joined
May 23, 2009
Messages
967
Reaction score
21
Odp: Winda dla twojego OTS

moj pomysl ukradles ;> system dobry ale bardzo niedopracowany, mogles zrobic jezdzaca kabine...

po 1 nie zamierzam sie klocic kto kiedy go wymyslil, ale dubler nie zdaje sobie sprawy ?e to w?a?nie pierwszy filmik opublikowany 27 sierpnia 2011 r. nakrecil unixstyle297 (moj kolega - grafik), po czym mu usuneli konto bo jeden z jego filmikow lamal regulamin youtube

po 2 skrypt z ktorego korzystal unixstyle297 to nasza przerobka teleportacji z otlandu (ekipy unreal2d)

po 3 skrypt mi sie bardzo podoba i wiem ze na 100% skrypt twoj ale pomysl nie
 

Born of Osiris

Active User
Joined
Jun 3, 2011
Messages
81
Reaction score
2
Odp: Winda dla twojego OTS

Kogo to interesuje czyj to skrypt? Gracze z otsa na prawd? maj? wyr?bane kto to napisa?, wa?ne ?e dzia?a :0 Mo?ecie si? o to pok??ci? na PW albo GG czy gdziekolwiek, nie wnikam, ale udowadnianie tutaj, ?e to nie jego skrypt chyba nikogo nie interesuje.
 

xNordik

Advanced User
Joined
Dec 28, 2010
Messages
338
Reaction score
33
Age
24
Odp: Winda dla twojego OTS

Nie wasz pomys? tylko serwera RonOTS...

Wg. mnie skrypt fajny aczkolwiek ma kilka b??d?w po zmianie wchodzenia ludzi w ludzi. Taki sobie, 6/10.

Notka moderatorska:
Dla ?cis?o?ci zacz??em pisa? ten skrypt zanim ktokolwiek go zrobi?, potem Oskar przyw?aszczy? sobie pomys? i napisa? pierwszy w uproszczonej wersji //Dubler
 
Last edited by a moderator:

madrass1

User
Joined
Jul 23, 2011
Messages
23
Reaction score
0
Odp: Winda dla twojego OTS

Zajebiste napewno u?yje to na swoim OT-s. Ale troch? to przerobi?.

9/10
 
Status
Not open for further replies.
Top