What's new

-Łatwy World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

Status
Not open for further replies.

Ksiądz Szatanek

Wiedz, że coś się dzieje...
Joined
Apr 29, 2009
Messages
273
Reaction score
50
Witam!
Nieraz ju? s?ysza?em wypowiedzi typu: "Chcia?bym zagra? za darmo w World of Warcraft, lecz nie wiem jak to zrobi?..." Postanowi?em wi?c napisa? poradnik w kt?rym krok po kroku wyt?umacz?, jak zagra? na prywatnym serwerze tego wspania?ego MMORPG. Poradnik opr? na pathu 2.4.3, gdy? w chwili obecnej jest on bardzo popularny oraz powsta?y na niego najbardziej stabilne serwery prywatne. No to do dzie?a:
1. Musimy ?ci?gn?? podstawow? wersj? klienta, jak i dodatek The Burning Crusade.
Wchodzimy na stron?: Wybieramy wersj? j?zykow?, oraz rodzaj platformy (w naszym przypadku b?dzie to English -> PC).
downloader.gif

Pobieramy instalatora a nast?pnie go uruchamiamy. Z nowo wybranego okna wybieramy Product: World of Warcraft, a nastepni klikamy OK, wybieramy miejsce w kt?rym chcemy aby zapisa?a si? instalka, klikamy OK. Rozpoczyna si? ?ci?ganie. Mo?emy bez obaw wy??czy? downloadera, ?ci?gnie wznowi si? w miejscu kt?re zosta?o przerwane.
cignie.gif

Gdy ju? pobierzemy gr?, instalujemy j?. Post?pujemy zgodnie ze wskaz?wkami instalatora. Nast?pnie tak samo jak ?ci?gali?my World of Warcraft, ?ci?gamy dodatek The Burning Crusade, z tym ?e w downloaderze wybieramy Product: World of Warcraft: The Burning Crusade. Instalujemy dodatek.
2. Po instalacji usuwamy skr?t do gry z pulpitu. Wchodzimy do katalogu z zainstalowan? gr? i uruchamiamy plik "Laucher". Pozwalamy grze si? updatowa?.
UWAGA! Laucher b?dzie pobiera? kilka patch?w po kolei. Po ka?dym ?ci?gni?tym patchu musimy zaakceptowa? aby path si? zainstalowa? i aby rozpocz?? si? proces ?ci?gania nast?pnego patha, wi?c nie radze zostawia? ?ci?gania na noc, gdy? ?ci?gnie nam tylko jednego patha i b?dzie czeka? na zaakceptowanie. Chyba ?e nastawimy sobie budzik... :). Trzeba tak?e pami?ta? aby po zainstalowaniu patha 2.4.3 zako?czy? prac? Lauchera! Wszystkie pathe ?ci?gaj? si? domy?lnie do g??wnego folderu z gr?.
3. Teraz uruchamiamy gr? z pliku wow.exe. Patrzymy czy nasza gra jest w wersji 2.4.3. Odznaczamy opcj? "Show Laucher". Mo?emy ju? wy??czy? wowa'a.
61818633.jpg

4. Szukamy odpowiedniego serwera.
Wchodzimy na: <-- Niewielki spis, lecz same polskie serwery,
lub na: <-- Du?y spis, zagraniczne serwery.
Ja na pocz?tek polecam polski serwer Hell Ground: <-- Chyba najlepszy w naszym kraju, zasadniczy brak bug?w, lag?w, s? kolejki lecz warto poczeka? te par? minut.
Tak wi?c wchodzimy na stron? i si? rejestrujemy ( ), warto te? przeczyta?:
Wchodzimy do folderu z gr? i odnajdujemy plik "realmist". Uruchamiamy go notatnikiem. Usuwamy pierwsz? linijk? a drug? podmieniamy w przypadku Hell Ground, na: set realmlist logonhg.gamefreedom.pl ("logonhg.gamefreedom.pl" jest to IP serwera, mo?emy je zmienia? na IP serwera na kt?rym chcemy gra?. IP znajdziemy na stronie serwera). Wychodzimy z "realmist" zapisuj?c zmiany.
realmist.gif

Odpalamy gr? (przez wow.exe). Logujemy si? na konto utworzone przy rejestracji. Je?eli wszystko dobrze wykonali?my, mo?emy cieszy? si? ju? gr? na serwerze!
Jak pewnie zauwa?yli?cie, na stronach kt?re poda?em jest masa innych serwer?w pod nowsze pathe. Oczywi?cie mo?esz ?ci?gn?? dodatek Wrath of the Lich King (jest dost?pny w downloaderze) oraz updatowa? gr? do wersji wymaganej przez dany serwer (ju? powiniene? wiedzie? jak to zrobi?). Pami?taj jednak, ?e na dzie? dzisiejszy niema tak stabilnych nowych serwer?w, jak te, kt?re obs?uguj? patha 2.4.3
UWAGA: W nowym patchu, plik "realmist" zosta? przeni?siony do innego folderu. (opcja "szukaj" :p)
5. Je?eli pierwszy raz b?dziesz gra? w wow'a, proponuj? zapozna? si? ze stron?: <-- Wszystko bardzo ?adnie opisane.
Je?eli b?dziesz mia? problem z questami, a World of Warcraft opiera si? g??wnie na questach, proponuj? ?ci?gn?? addon QuestHelper 0.50 (nowsze wersje nie dzia?aj? na pathu 2.4.3). Program pokazuje nam na mapce, gdzie mamy i?? oraz co mamy zabi?/zebra?/itp. aby wykona? questa. Wszystkie addony wklejamy do folderu Interface/AddOns
Download:
Skan:
Toby by?o chyba na tyle. O?wiadczam ?e w 100% jestem jedynym autorem tego poradnika. W razie jaki? niejasno?ci, pyta?, prosz? pisa?.


UWAGA!
Poradnik jest ju? nieco przestarza?y. Na blizzardowskiej stronie WoWa zmieni? si? download. Nie ?ci?gajcie z oficjalnych mirror?w bo b?dziecie mieli najnowszego patha. Jedyny teraz ratunek to:

?ci?gacie klienta i pathe z downloadu hellgrounda. Omijacie 1 i 2 punkt poradnika. Reszta pozostaje bez zmian.

Mini regulamin zadawania pyta?:
1. Zanim napiszesz, upewnij si? czy kto? ju? nie zada? podobnego pytania;
2. Nie reklamuj Nexusa ani innych serwer?w z WotLK;
3. Nie pisz post?w typu: "?ci?gn??em wszystko tak jak jest napisane w poradniku lecz menu mam z WotLK, help".
 

Szlufa

New User
Joined
Jun 2, 2009
Messages
1
Reaction score
0
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

wszystko robie tak jak piszesz i mi sie sciaga odrazu wersja 3.0.1 ;/
 

Ksiądz Szatanek

Wiedz, że coś się dzieje...
Joined
Apr 29, 2009
Messages
273
Reaction score
50
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

wszystko robie tak jak piszesz i mi sie sciaga odrazu wersja 3.0.1 ;/
<-- Tu masz wszystkie linki, spr?buj ?ci?gn?? z tego.
 
Last edited:

Frost_Dragon

Advanced User
Joined
Jul 12, 2008
Messages
328
Reaction score
19
Age
27
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

Szlufa, wychodzi ci tylko ?e 3.0.1 a naprawd? b?dzie starsza. Te? tak mia?em :D
Polecam gierk? ka?emu !!
 

Soby

New User
Joined
Jun 3, 2009
Messages
2
Reaction score
0
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

menu zamiast z wowa burning crusade jest z wrath of the lich king
 

Ksiądz Szatanek

Wiedz, że coś się dzieje...
Joined
Apr 29, 2009
Messages
273
Reaction score
50
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

menu zamiast z wowa burning crusade jest z wrath of the lich king
Po prostu ?ci?gn??e? nowszego patha.
 

Soby

New User
Joined
Jun 3, 2009
Messages
2
Reaction score
0
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

post?puje zgodnie z poradnikiem a mam wowa w wersji 3.0.8
 

Ksiądz Szatanek

Wiedz, że coś się dzieje...
Joined
Apr 29, 2009
Messages
273
Reaction score
50
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

post?puje zgodnie z poradnikiem a mam wowa w wersji 3.0.8
Na pewno co? ?le zrobi?e?. Spr?buj ?ci?gn?? jeszcze raz gr? z:
 

BenQ1110

New User
Joined
Jun 3, 2009
Messages
1
Reaction score
0
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

u mnie jest co? dziwnego, poniewa? napocz?tku ?ci?gn??em World of Warcraft z instalera bez dodatk?w, ale jak mi si? ?ci?gne?o to chcia?em sprawdzi? czy dzia?a. w??czam WOW i tu wyskakuje play burning crusade a ja tego wogle nie ?ci?ga?em.
 

Ksiądz Szatanek

Wiedz, że coś się dzieje...
Joined
Apr 29, 2009
Messages
273
Reaction score
50
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

u mnie jest co? dziwnego, poniewa? napocz?tku ?ci?gn??em World of Warcraft z instalera bez dodatk?w, ale jak mi si? ?ci?gne?o to chcia?em sprawdzi? czy dzia?a. w??czam WOW i tu wyskakuje play burning crusade a ja tego wogle nie ?ci?ga?em.
Zpathuj gr? i wszystko b?dzie dzia?a?.

PS. Prosz? o przeniesienie tematu do dzia?u Poradniki pozosta?e.
 
Last edited:

kaszubeq

Active User
Joined
Nov 3, 2008
Messages
65
Reaction score
4
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

Witam!
Z wersji 3.0.1 updatn??o si? do wersji 3.0.9. Gdy chc? w??czy? gr? to mi ?ci?ga co? i przy 14% zatrzumuje si? i zamyka okno. Dodam i? wcze?niej zmieni?em ,,IP''. Prosze o pomoc :)
Pozdrawiam :)
PS. Pisze "No problems detected", a FireWall'a wy??czy?em.
PS2. Co to build? ;]
 
Last edited:

Geass

Active User
Joined
Mar 29, 2009
Messages
69
Reaction score
9
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

@Up:
Spr?buj uruchomi? gr? nie przez plik Launcher.exe tylko Wow.exe (w tedy nie ma prawa Ci czego? sci?ga? ;p)

ad.2
build to 'budowa' postaci, czyli roz?o?enie talent?w. Dla przyk?adu druidem mo?esz robi? build w Feral, wtedy dodajesz swoje talent pointsy do Ferala.

@Topic:
Ja obecnie mam TBC + WOTLK patch 3.1.0 i go polecam :] Mo?e troszku zabugowany, ale za to Dalaran pi?kny oraz bardzo fajne flying mounty nowe :up:
 

Frost_Dragon

Advanced User
Joined
Jul 12, 2008
Messages
328
Reaction score
19
Age
27
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

Da kto? linka do :
WoW The Burining Crushade enGB oraz do Wrath of the Lich King enGB ? bo nie mog? znale?? :( i ?eby by?o to w auto downloaderze a nie w torrencie czy partach.
Dam repa za dobr? pomoc
Pisa? 6104729 gg lub tutaj
 

Ksiądz Szatanek

Wiedz, że coś się dzieje...
Joined
Apr 29, 2009
Messages
273
Reaction score
50
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

Buildy:

Hunter:
(PVE)

Rogue:
(PVE)
(PVE)

Shaman:
(PVP)

Druid:
(BG, Areny)
 
Last edited:

Frost_Dragon

Advanced User
Joined
Jul 12, 2008
Messages
328
Reaction score
19
Age
27
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

Gram na polskim serverze Nexus, gra 900+ os?b :D
Czasami s? DC spowodowane du?? ilo?ci? graczy :(
Jest to najlepszy polski server WOTLK 3.1.3
wownexus.pl Polecam !
 
Last edited:

Ksiądz Szatanek

Wiedz, że coś się dzieje...
Joined
Apr 29, 2009
Messages
273
Reaction score
50
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

Gram na polskim serverze Nexus, gra 900+ os?b :D
Czasami s? DC spowodowane du?? ilo?ci? graczy :(
Jest to najlepszy polski server WOTLK 3.1.3
wownexus.pl Polecam !
SErver Blizzlike
Haha Nexus nie jest Blizzlike:

Rate

* Exp x2
* Gold drop x2
* Item drop x1
 

lioko123

Active User
Joined
Jul 19, 2009
Messages
53
Reaction score
4
Age
28
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

A co z tym dodatkiem wrath of the lich king go nie instalowa??
 

lioko123

Active User
Joined
Jul 19, 2009
Messages
53
Reaction score
4
Age
28
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

Aha to je?li wgram wrath of the lich king to wtedy b?d? musia? na serwerach gra? tylko takich co obs?uguj? ten dodatek? A patche ?ci?gaj? si? tak samo jak do tego?
 
Last edited:

Ksiądz Szatanek

Wiedz, że coś się dzieje...
Joined
Apr 29, 2009
Messages
273
Reaction score
50
Odp: World of Warcraft, czyli jak zagra? na prywatnym serwerze krok po kroku.

Dodatek WotLK i TBC to jest taki path. Instaluj?c go, gr? masz zpathowan? do odpowiedniej wersji. Wybieraj?c serwer na kt?rym chcesz gra? musisz dowiedzie? si?, jaki path obs?uguje i zupdatowa? gr? do tej wersji.
 
Status
Not open for further replies.
Top