What's new

Wracamy

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,934
Reaction score
165
Witajcie z powrotem na forum Tibia.net.pl!

Wielu z Was zastanawia się pewnie co działo się ze stroną przez ostatni rok oraz jakie są dalsze plany. A więc zapraszam do lektury.

Dlaczego forum zostało wyłączone?
W kwietniu 2019 roku @DamYan i ja postanowiliśmy, że przejmiemy zarząd nad forum, żeby móc je ogarnąć i zacząć robić coś nowego. Udało się nawiązać kontakt z osobą odpowiedzialną za opiekę nad stroną, zapadła decyzja, że zastąpimy nieaktywnego już od jakiegoś czasu @Ciamciaj Bigos . Po kilku tygodniach działania chcieliśmy przeprowadzić aktualizację vBulletin do najnowszej wersji 5. Tutaj zaczęły się schody. Wspomniana już osoba od opieki nad stroną odpowiadała za jej sprawność pod kątem technicznym, ale była też pośrednikiem w kontakcie z właścicielami. Dlatego wszelkie ustalenia pomiędzy zainteresowanymi i próby przystosowania serwera do nowszego silnika trwały bardzo długo. W maju 2019 forum przestało działać i bez odpowiednich decyzji i wsparcia utknęliśmy z rozgrzebanym forum, które nie chciało się do końca zaktualizować. Po tych wydarzeniach nastąpił okres przerwy podczas, której były jeszcze podejmowane próby reanimacji, ale nie przynosiły pozytywnych efektów.

W takim razie jak udało się postawić forum na nogi i kto jest jego właścicielem?
Jesienią/zimą 2019 roku @DamYan dogadał się z poprzednimi właścicielami i od tamtego czasu to on przejął w całości forum. Dopiero od tego momentu miał pełną kontrolę nad wszystkimi plikami i zaczął od nowa przeprowadzać proces aktualizacji forum. Po kilku tygodniach walki i pomocy ze strony supportu vB i paru osób (między innymi @Eturl) udało się przywrócić forum na nowej wersji.

Czego dalej brakuje na forum, co nie działa, co zostało stracone podczas aktualizacji?
Forum cały czas wymaga pracy. Zapewne zauważycie, że w wielu miejscach są jeszcze angielskie napisy, te cały czas są przez nas aktualizowane, ale potrzebujemy na to więcej czasu. Ze spraw, które się zepsuły to są przede wszystkim dwie: wszystkie polskie znaki zostały zastąpione znakami zapytania '?' oraz wszystkie tagi 'mention' są nieaktualne i nie działają. Co do tych pierwszych, w wrażliwych miejscach forum działamy nad tym, żeby je wyeliminować i poprawić z powrotem na polskie znaki. Co do tagów, zostały one zastąpione nowym systemem i nie jesteśmy w stanie ich poprawić. Postanowiliśmy też, że musimy wyczyścić Grupy, aby zrobić porządek w forum.

Czy na forum będą jakieś nowości, jakie są plany?
W planach mamy kilka rzeczy. Przede wszystkim chcemy dodać na forum kilka rzeczy, między innymi jest to Market zintegrowany z vBulletinem Xenforo. Jeśli uda nam się znaleźć odpowiedni skrypt to poinformujemy Was o jego dodaniu. Kolejna sprawa to Polecane serwery, zakładkę widać już na górnej belce forum (na razie pusta). Znajdą się tam opisy serwerów customowych, niestandardowych, które będą nawiązać z nami współpracę. Robimy to po to żeby wesprzeć twórców, którzy poświęcają bardzo czasu na rozbudowanie swojego serwera i ich produkcje zaczynają przypominać wręcz osobne gry a nie edycji Tibii. Być może uda nam się nawiązać współpracę z jakąś OTSlistą, tutaj chciałbym uzyskać dla użytkowników jakieś bonusy w postaci kilku dni wyróżnionej reklamy dla ich serwerów przydzielanych w ramach konkursu. Na ten moment nie mamy jeszcze partnera, ale też będziemy o tym informować gdy będą ustalone konkrety (otservlist.org odpada, już rok temu dostaliśmy odmowę). Oprócz tego na forum zobaczycie też poddział dla serwera Ranger's Arcani, którego współtworzę. Być może w przyszłości przyjmiemy też inne serwery pod swoje skrzydła i damy im tu miejsce do dyskusji.

Kończąc ten podpunkt, warto wspomnieć, że będziemy też działali z konkursami z nagrodami, ale takie sprawy zostawiamy na sam koniec.

Czy będą nabory do kadry?
Na ten moment nie będziemy prowadzić naborów.

Nie mogę się zalogować, co robić?
Najlepiej napisać do nas na Discord, link widoczny u góry w panelu.
 
Last edited:

Zbizu

Luakami
Joined
Mar 13, 2010
Messages
719
Reaction score
104
Age
28
Gratuluję że udało wam się postawić wszystko na nogi bez utraty bazy danych :)
co prawda na standardowym layoucie ale i tak dobrze, że chociaż podstawy działają, dobra robota

Nie przejmujcie się, jeśli ktoś wam zarzuci, że nie zrobiliście nic. Mało kto zdaje sobie sprawę jak wiele pracy wymaga działanie "za kulisami" żeby to wszystko działało.
 
Last edited:

Xinum

Never Give Up!
Joined
Dec 23, 2009
Messages
578
Reaction score
67
Tego się nie spodziewałem, że TNET jeszcze kiedyś powróci! Powodzenia Guys!
 

Seya

Senior User
Joined
Jun 4, 2008
Messages
1,344
Reaction score
83
Długo mnie tutaj nie było, trzymam kciuki :)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
8
JPRDL LOL co tu się odjaniepawla :D
Będą zaległe oskary za okres kiedy forum nie działało?!
Gdzie jest shoutbox?
Czy odzyskam moją "dożywotnią" rangę którą dostałem za jakiś konkurs a potem została mi odebrana? xD
Poprawisz tagi w temacie? Bo ciężko to czytać. #walloftext się zrobił.
Jakieś plany na utrzymanie i rozwój forum w przyszłosći? Bo na razie to wygląda jak ożywienie trupa żeby nakleić na niego reklamy RA i innych otsów :D
Bez kadry, bez skonkretyzowanych pomysłów na aktywizację konkretnych działów i bez informacji na których działach i tematach forum się będzie skupiać.
Jakiś plan na stworzenie tutaj community i przyciągnięcie ludzi, czy raczej tylko te reklamki i liczymy na kratę browarów co miesiąc, bo wejdą losowe osoby które tu kiedyś działały?
Będzie więcej trophies? Bo zdaje się, że mam już wszystkie :D
To tak na poważnie, czy jakiś żart? :D
 

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,934
Reaction score
165
JPRDL LOL co tu się odjaniepawla :D
Będą zaległe oskary za okres kiedy forum nie działało?!
Gdzie jest shoutbox?
Czy odzyskam moją "dożywotnią" rangę którą dostałem za jakiś konkurs a potem została mi odebrana? xD
Poprawisz tagi w temacie? Bo ciężko to czytać. #walloftext się zrobił.
Jakieś plany na utrzymanie i rozwój forum w przyszłosći? Bo na razie to wygląda jak ożywienie trupa żeby nakleić na niego reklamy RA i innych otsów :D
Bez kadry, bez skonkretyzowanych pomysłów na aktywizację konkretnych działów i bez informacji na których działach i tematach forum się będzie skupiać.
Jakiś plan na stworzenie tutaj community i przyciągnięcie ludzi, czy raczej tylko te reklamki i liczymy na kratę browarów co miesiąc, bo wejdą losowe osoby które tu kiedyś działały?
Będzie więcej trophies? Bo zdaje się, że mam już wszystkie :D
To tak na poważnie, czy jakiś żart? :D
Nie planujemy robić Oskarów.
Niema shoutboxa bo przeszliśmy dwie zmiany (z vB4 na vB5 i z vB5 na Xenforo). Być może wprowadzimy w przyszłości (pluginy nie są darmowe), na ten moment mamy Discorda.
Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o jakim konkursie i jakiej randze mówisz.
Tagi poprawione, z jakiegoś powodu pół posta zostało przez skrypt forumowy wrzucony w tag 'mention' i się wszystko przez to rozjechało :D
Co do planów na forum, na ten moment powoli sobie ogarniamy wszystko, żeby działało w 100%, sporo tłumaczeń też zostało. Może w międzyczasie Xenforo też opracuje jakieś rozwiązanie na niedziałające hasła, zostały źle zaimportowane z vB. Zależnie od różnych czynników może uda wprowadzić się dwie rzeczy: będziemy wspierać nową ostlistę (która jest w produkcji, ale nie ma jeszcze daty jej oficjalnego otwarcia) oraz sekcję promowanych customowych serwerów. Ale co do nich to musimy po prostu uzbierać jakieś grono chętnych, na część trzeba poczekać. RA będzie miało swój dział z racji tego, że jestem tam w teamie, będzie to miejsce dla osób, którym nie odpowiada Discord. Jeśli jest ktoś chętny zareklamować serwer po prawej stronie w panelu to czekam na kontakt, jeden serwer już skorzystał wcześniej (erpegia).
Aktywizować działy to muszą akurat użytkownicy, w miarę wolnego czasu będę dodawał nowe wątki, rzeczy do downloadu czy inne ale to użytkownicy muszą pisać posty :D Kadry nie ma bo jak widać nie ma zbyt dużo do moderowania.
 
Top