What's new

Wywiad z Sco [Redaktor]

Status
Not open for further replies.

Forseti

Senior User
Joined
Dec 23, 2011
Messages
954
Reaction score
82
Cze??.
Dzisiaj zn?w postanowi?em przeprowadzi? wywiad z jednym z redaktor?w naszego forum zwanego Sco.​

Pytania dotycz?ce Twojego ?ycia.​

Don Dawido: Cze?? Sco. Czy udzielisz wywiadu dla forum Tibia.net.pl?
Sco: Pewnie, ?e tak.

Don Dawido: Na samym pocz?tku przedstaw si? nam, powiedz ile masz lat, gdzie mieszkasz, do jakiej aktualnie ucz?szczasz szko?y?
Sco: Rafa? lat 17, wi?cej nie trzeba.

Don Dawido: Jak m?wisz, ?e wystarczy to okej. Opowiedz jak sp?dzasz sw?j wolny czas, czym si? interesujesz?
Sco: Gram w pi?k? no?n?, poza tym jak mam czas to pogrywam w tibi?.

Don Dawido: Domy?lam si?, ?e jak prawie ka?dy cz?owiek na ziemi s?uchasz muzyki. S?uchasz jakiego? konkretnego zespo?u czy jak?
Sco: S?ucham g??wnie rapu/hip-hopu i nie jestem takim cz?owiekiem, kt?ry uzale?nia si? od jednego wykonawcy.

Don Dawido: Przejd?my teraz do film?w. Jak zapewne wielu innych ludzi posiadasz swoj? dziewczyn?. Lubisz z ni? chodzi? do kina czy wolisz jakie? wolne wieczory przed telewizorem?
Sco: W kinie jest magiczna atmosfera, szczeg?lnie na horrorach, ale lubi? te? chodzi? na komedie (te romantyczne tak?e).

Don Dawido: Jak ka?dy z nas masz jakie? marzenia. M?g?by? nam zdradzi? swoje najwi?ksze marzenie lub chocia? jakie? jedno z nich?
Sco: Zarabia? milion dolar?w tygodniowo i mie? ?adn? ?on?.

Don Dawido: Gry RPG, sam je bardzo lubi? wi?c ch?tnie zapytam Ci? o jakie? konkretne wytwory, co by? poleci? fanom dobrego RPG?
Sco: Tibia to gra z klimatem, kt?ra podoba si? ludziom tylko wtedy, gdy bedzie im cokolwiek wychodzi? lub gdy b?d? zmotywowani do zdobywania jakichkolwiek osi?gni?? w niej. Poleci?bym ots, lecz wiem, ze w dobie metina i innych gier 3D trzech na dziesi?ciu potencjalnych graczy kontynuowa?oby gr?.

Don Dawido: Jaki jest Tw?j stosunek do ?mierci, uwa?asz, ?e co po niej nast?puje? Przechodzimy na wy?szy poziom abstrakcji czy mo?e idziemy do nieba lub piek?a? Boisz si? jej?
Sco: Jestem chrze?cijaninem jak wi?kszo?? polak?w, lecz nie wierze w ko?ci?? my?l?, ?e to by?a jaka? tam tradycja zwi?zana z pogrzebami b?d? czym? podobnym i si? przyj??o. Do ko?cio?a chodz? tylko ze wzgl?du na to, ?e wiem, ?e po?wi?cenie mojego czasu dla religii jest doceniane. Co do nieba/piek?a, to tak, wierze ?e kiedy?, tam gdzie? trafie to innego ?wiata. ?mierci si? nie boje, bardziej interesuje mnie to, jak umr?, chod? te? zbytnio nigdy o tym g??biej nie my?la?em.

Don Dawido: Jaki wed?ug Ciebie powinien by? ?wiat idealny?
Sco: Brak gniewu i lenistwa u ludzi, by?o by super.

Pytania dotycz?ce Globalnej Tibii.​

Don Dawido: Dobra, nie b?d? Ci? m?czy? ju? pytaniami z Twojego prywatnego ?ycia. Opowiedz nam jak zacz??a si? Twoja przygoda z gr? Tibia?
Sco: Kolega ze szko?y pokaza? mi t? gr? i od tamtej pory zacz??em gra?.

Don Dawido: Pami?tasz mo?e jaki zdoby?e? sw?j najwi?kszy poziom i ile gra?e??
Sco: Bodaj?e 50 poziom na jakim? serwerze RPG, gra?em ok. dw?ch - trzech tygodni (dok?adnie nie pami?tam).

Don Dawido: Jakie jest Twoje zdanie na temat obecnej wersji Tibii? Co Cipsoft powinien wed?ug Ciebie zmieni?/doda??
Sco: Powinni mi doda? minimum 500 poziom i przerzuci? na rookgaard. :D

Don Dawido: Jak tibia 'wci?gn??a' do grania w ni?? Co Ci si? wtedy najbardziej w niej podoba?o?
Sco: Og?lnie to, ?e by?a wtedy ?wietna grafika! :). Wcze?niej gra?em w gry typu: my-fastasy v.one, wi?c zmiana by?a naprawd? ciekawa.

Don Dawido: Czy kto? od Ciebie teraz z klasy gra na Real Tibii?
Sco: Nie, nikt nie gra.

Don Dawido: Czy Ty aktualnie posiadasz jak?? posta? w tibii (real) i grasz ni? co? czy ju? nie?
Sco: Aktualnie mam kilka postaci w tibii, wczoraj stworzy?em sobie now? i b?d? ni? gra?. Mam te? nadzieje, ?e regularnie oczywi?cie.

Don Dawido: M?g?by? nam powiedzie? co to za posta?, posiadasz ju? jaki? wy?szy poziom i czy masz zamiar przej?? rookgaard czy zostajesz?
Sco: B?dzie to rycerzy lub palladyn, posiadam 5 poziom i jak ju? wiadomo id? na drugi ?wiat, czyli maina.

Pytania dotycz?ce OTS (Open Tibia Server).​

Don Dawido: Co robisz na og?? w OTS'ach? Chodzi mi tutaj o to czy zajmujesz si? mappingiem, skrypterstwem, czy mo?e jeste? normalnym graczem kt?ry poszukuje ciekawych serwer?w?
Sco: Troch? mappuje, troch? bawi? si? w kodzie, g??wnie to php i html, ale gdy Rangers Arcani lub Nivir World wystartuj?, pewnie zaczn? gra? na kt?rym? z tych projekt?w.

Don Dawido: Czy posiadasz jakie? swoje pracy mapperskie i/lub jakie? w?asne strony lub kody php/html?
Sco: Prac mapperskich mam bardzo du?o na dysku, co do serwis?w to posiadalem wiele, m.in yourmusic, potem reaktywacje (kt?ra okaza?a si? klap?), by?em te? za?o?ycielem tibiastore.pl i tibiaboard.pl, otland.net.pl, chce tylko doda?, ?e w adresie otlandu jest .net.pl a nie .net :).

Don Dawido: A czy m?g?by? pokaza? chocia? jedn? swoj? prace mappersk?? Jeste?my ciekawi jak Ci wychodzi mapping.
Sco: Prosz? bardzo:
59361220.png

30129041.png

Don Dawido: Mo?na zauwa?y?, ?e si? starasz i Ci dobrze wychodzi. Powiedz mi jaki wed?ug Ciebie jest najlepszy serwer w Polsce, aktualnie?
Sco: Nie mam aktualnie zdania na ten temat, jednak bardzo podoba mi si? rozpierdol.pl oraz unitedots.pl.

Don Dawido: Na jakim serwerze OTS gra?e? najd?u?ej, jeste? w stanie nam to powiedzie??
Sco: Najd?u?ej gra?em na serwerze Sculland - ots24.net - za czas?w ?wietno?ci by?y tam takie wary, jakich jeszcze ?aden tibijczyk nie widzia?, nawet te symulowane nie dor?wnywa?y do pi?t temu serwerowi, jak jeszcze mieli porz?dny serwer dedykowany tona serwerze by?o ponad 1000 os?b, z 100+ poziomem, exp x1 - My?l?, ?e na warach (wszystkich w historii) polecai?o przynajmniej 50.000 frag?w.

Don Dawido: O! tu mnie zaskoczy?e? bo nigdy o tym serwerze nie s?ysza?em. M?g?by? kr?ciutko o nim opowiedzie??
Sco: Aktualnie jest to zwyczajna mapa evo z expem x15(?), gra tam maksymalnie 200 os?b.

Pytania dotycz?ce forum.​

Don Dawido: Na pocz?tek powiedz w jaki spos?b trafi?e? tutaj na forum. Szuka?e? czego?, chcia?e? przegl?dn?? co??
Sco: Pr?bowa?em zrobi? w?asny serwer ots, szuka?em bodaj?e poradnik?w jak to zrobi? i zosta?em na d?u?ej.

Don Dawido: Aktualnie jeste? na randze Redaktora. Jak to si? sta?o, ?e osi?gn??e? tak? pozycje?
Sco: Przeprowadzi?em wywiad z jednym z manager?w forum (czyt.) Constantine, kadra tibia.net.pl go zauwa?y?a i po pewnym czasie zaproponowano mi redagowanie gazetki tibia.net.pl, ca?a historia.

Don Dawido: Jaki jest Tw?j stosunek wobec Tro Medii? Uwa?asz, ?e dzi?ki jej ingerencji forum rozwija si? lepiej i zmierza w dobrym kierunku?
Sco: W sumie to nic si? nie zmieni?o, wcze?niej ElDiamont (dawny root ca?ego serwisu) te? si? nie interesowa? forum, tyle ze obiecano nam wcze?niej du?o rzeczy a tego nie wykonano.

Don Dawido: Jeste? w stanie konkretniej powiedzie? czym si? zajmujesz jako redaktor?
Sco: Przeprowadzam wywiady dla gazetki tibia.net.pl.

Don Dawido: Je?eli mia?by? kiedy? na forum tak? szans?, ?e m?g?by? co? zmieni?/doda? na forum to co by? zrobi??
Sco: Doda? nowy styl do forum, aktualizowa? vBulletin do 4.x+ i stworzy? portal.

Don Dawido: Jeste? wyrozumia?y wobec u?ytkownik?w czy bardziej surowy? Jak Ty na to patrzysz?
Sco: Jak chyba ka?dy zauwa?y? lubi? pomaga? innym u?ytkownikom, a przy najmniej to robi?. Raczej nie patrz? na u?ytkownik?w z g?ry, z ka?dym si? jako? dogadam. :)

Don Dawido: Czy na forum posiadasz jakiego? bli?szego koleg?? Chodzi mi tutaj o tak? osob?, kt?rej mo?esz zaufa??
Sco: Tak bliskich stosunk?w nie mam z nikim, ale ze wszystkimi z kim mam jaki kolwiek kontakt to raczej sie dogaduje.

Don Dawido: Ju? prawie nasz wywiad dochodzi do ko?ca. Czy zechcesz odpowiedzie? na kilka szybkich i kr?tkich pyta??
Sco: Chyba nie mam wyj?cia, hehe.​

Szybkie pytania.​

Don Dawido: Tw?j ulubiony sport?
Sco: Pi?ka no?na

Don Dawido: Twoje najwi?ksze hobby?
Sco: Pi?ka no?na.

Don Dawido: Real Tibia czy OTS?
Sco: Real Tibia.

Don Dawido: Najlepszy OTS wed?ug Ciebie?
Sco: Brak takiego serwera.

Don Dawido: Najlepszy protok???
Sco: 8.54

Don Dawido: Najlepsze Miasto?
Sco: Thais

Don Dawido: Twoja ulubiona profesja?
Sco: Rycerz (czyt. knight).

Don Dawido: Najlepszy mapper Tibia.net.pl?
Sco: Fluos

Don Dawido: Najlepszy skryper i koder Tibia.net.pl?
Sco: Oskar​

Don Dawido: Dzi?kuje Ci za udzielenie wywiadu dla Tibia.net.pl, u?ytkownicy na pewno dowiedz? si? teraz o Tobie wi?cej informacji. Czy na zako?czenie chcia?by? co? doda? od siebie lub kogo? pozdrowi??
Sco: Pozdrawiam wszystkich fan?w pi?ki no?nej oraz ca?? spo?eczno?? tibia.net.pl. :)
 

Parabols

Banned
Joined
Oct 1, 2009
Messages
264
Reaction score
11
Odp: Wywiad z Sco [Redaktor tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Sco [Redaktor tibia.net.pl]

Wywiad oceniam na 8/10
Mo?na w nim zauwa?y? kilka b??d?w interpunkcyjnych. Og?lnie fajnie si? czyta, nie przynudza. Poka?e ci par? b??d?w, gdzie u?ytkownik Sco nie jest w kolorze niebieskim:
1
Don Dawido: Twoje najwi?ksze hobby?
Sco: Pi?ka no?na.
2
Don Dawido: Czy na forum posiadasz jakiego? bli?szego koleg?? Chodzi mi tutaj o tak? osob?, kt?rej mo?esz zaufa??
Sco: Tak bliskich stosunk?w nie mam z nikim, ale ze wszystkimi z kim mam jaki kolwiek kontakt to raczej sie dogaduje.
To ju? trzeci dobry wywiad w Twoim wykonaniu, pozdro :p
 

Forseti

Senior User
Joined
Dec 23, 2011
Messages
954
Reaction score
82
Odp: Wywiad z Sco [Redaktor tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Sco [Redaktor tibia.net.pl]

Zapraszam do komentowania i ogl?dania moich wywiad?w! :)
 

Laki

정신없이 수다
Joined
Oct 28, 2011
Messages
470
Reaction score
71
Odp: Wywiad z Sco [Redaktor tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Sco [Redaktor tibia.net.pl]

Wywiad nie jest najgorszy, aczkolwiek na kolana te? nie powala. Jak to si? m?wi, jest 'zjadliwy' i ca?kiem przyjemnie si? czyta. Czekam na kolejne?
 

Kaisus

Advanced User
Joined
Jan 21, 2012
Messages
401
Reaction score
25
Odp: Wywiad z Sco [Redaktor tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Sco [Redaktor tibia.net.pl]

Wywiad bardzo fajny, jak i z fajn? osob? przeprowadzany.
Mo?e zacytuje
Don Dawido: Jak ka?dy z nas masz jakie? marzenia. M?g?by? nam zdradzi? swoje najwi?ksze marzenie lub chocia? jakie? jedno z nich?
Sco: Zarabia? milion dolar?w tygodniowo i mie? ?adn? ?on?.
Wydaj? mi si? ?e to by?o troch? ?artobliwe, lecz powiniene? doda? podzia?k? ,,Humor'' , ale to moje zdanie. Og?lne wywiad bardzo dobrze przeprowadzony.
 

RNS

Active User
Joined
Sep 28, 2011
Messages
53
Reaction score
8
Odp: Wywiad z Sco [Redaktor tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Sco [Redaktor tibia.net.pl]

Kaisus said:
Wydaj? mi si? ?e to by?o troch? ?artobliwe
Niekoniecznie, 90% populacji my?li w taki spos?b ;S

Wywiad dobry, mniej wi?cej tak samo jak poprzedni. B??d?w jako takich brak, grafika w porz?dku jak zwykle. Dobrze te?, ?e wzi??e? sobie do serca moj? rad? o tych wstawkach w pytaniu uzupe?niaj?cych ostatni? odpowied? - nadal s?, ale ju? nie rzucaj? si? tak w oczy. Wida?, ?e si? starasz i wida?, ?e wychodzi Ci to coraz lepiej. Twoje wywiady pojawiaj? si? stosunkowo cz?sto i mam nadziej?, ?e nie zwolnisz tempa. Keep trying.
 
Status
Not open for further replies.
Top