What's new

[Beoska] Molestowanie RME.

Status
Not open for further replies.

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Zainspirowana pracami z MOTM trzeci raz w ?yciu odpali?am RME i zabra?am si? za zabaw?. ?adna ze mnie pro-mapperka, tote? konstruktywna krytyka i komentarze (tzw. C+C) bardzo mile widziane. Je?li chodzi za? o spam w stylu "jejeje 10000/10" to schowajcie go sobie w dupk?, dzi?kuj?.

A oto, co dzi? wyp?yn??o spod mojej magicznej mychy!

jign4g.png


25tg8lc.png


4ua1ht.png


6hkxzn.png


25s5zpk.png


211mkwz.png


Enjoy!
 

Accus

Active User
Joined
Nov 29, 2009
Messages
89
Reaction score
11
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Szczerze? To nie widz? tu nic ciekawego, co by?oby w stanie mnie przekona? do szczerej oceny.
Powiem tak, co niekt?re kawa?ki na mapie wygl?daj? jak jeden wielki kwadrat. Nie m?wi? tego ?eby Ci? skrytykowa?. Nie. M?wi? to tylko po to, ?eby? ujrza?a to na w?asne oczy.
Zanim co? wstawisz przejrzyj to kilka razy i zastan?w si?, czy tak b?dzie dobrze.

@down
Ale? nie denerwuj si? tak ;3 .
Ja tylko skomentowa?em prace. =<
 
Last edited:

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

To nie mia?o by? ani fascynuj?ce, ani interesuj?ce. To tylko wytyczna do komentarzy, co zmieni? i nad czym pracowa?. Ty za?, kiedy twierdzisz, ?e co? jest jak jeden wielki kwadrat okre?l CO, bo nie wiem, jak niby mam to "ujrze? na w?asne oczy" bez wskazania b??du. xd

Anyway dzi?ki (cho? nie wiem za co).
 

PunisherMapper

Advanced User
Joined
Aug 3, 2009
Messages
277
Reaction score
7
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Dobrze roz?o?one meble i itemy w domku.On mi si? najbardziej spodoba?, lecz ten dach taki jaki? dziwny. Ten pok?j ze skrzynkami najlepiej bym zamkn?? na klucz ;) Co do 3 ss to nie widze w nim nic ciekawego- ma?o natury,ta ??d? powinna by? czym? przybita do brzegu.Og?lnie na ca?ej mapie pusto i nic co mog?oby zaskoczy? graczy.Przy tym stawie powinno by? wi?cej ?wiru,by? mo?e jaka? chatka rybaka.Ogr?dek do?? fajny(zw?ascza krzaczki)ale za bardzo symetryczny moim zdaniem.Twoj? prac? oceniam na 4/10.Sam jestem zaczynaj?cym mapperem wi?c powiem jedno:?wicz ?wicz ?wicz :D
Pozdrawiam!A Ty z komentuj moje prace!
 

Tricky1118

Active User
Joined
May 8, 2010
Messages
127
Reaction score
5
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Nast?pnym razem postaraj si? nie robi? tak du?ych budynk?w poniewa? wygl?da to nie estetycznie. W ?rodku nic nadzwyczajnego mog?o by by? wi?cej szczeg???w. Tak wi?c przyda?o by si? popracowa? nad budynkiem bo jest to jeden wielki kolos.
 

Always

Advanced User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
429
Reaction score
105
Age
28
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

No, w?a?nie. Masz potencja?, nad kt?rym musisz jeszcze popracowa? ; > Na pocz?tek skup si? na naturze. Urozmaicaj j? kamieniami, g?rami, rzekami (Klik i klik). ?le te? zrobione s? zdj?cia mapy, kt?re wygl?daj? o wiele ?adniej, gdy zrobisz je zgodnie z tym poradnikiem. Nie ?am si?. Jeszcze troch?, a b?dziesz przeciwnikiem godnym Blackq'a, czy Nyi ; )
 
Last edited:

Fluos

We are many!!!
Joined
Apr 28, 2009
Messages
1,942
Reaction score
260
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Madziu prosz?, ogarnij!
Mapy przepe?nione auto-borderem, wszystko pouk?adane byle jak. Kszta?ty i architektura totalnie le?y, nie wspominaj?c ju? o naturze, kt?ra cuchnie mi robieniem jej z zamkni?tymi oczami. Nie powinienem Ci? tak jeba*, bo to Twoje pierwsze kroki w mapedytorze, ale idziesz na g??bok? wode, nie r?b takich wielga?nych map, zr?b co? ma?ego, pi?knego i bez auto-bordera - b?dzie dobrze, spr?buj i uwierz.
Pozdrawiam!
 

Dtp

Senior User
Joined
Dec 29, 2009
Messages
519
Reaction score
107
Age
29
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

?aaa , ale super 10/10 , 0 kfadratuw itp itd !1!.
A tak na serio nic nie ma tu ciekawego by to ocenia? jedynie to natura i domeq .[Roz?mieszy?a? mnie tym ogr?dkiem : >] Natura jak natura , nawet lepiej ci wychodzi ni? mi : P. Przykro mi ale architektem to ty nie zostaniesz : | . Domek - wn?trze , puste ?ciany . Jak wiemy jest mn?stwo rzeczy kt?re by? mog?a tu wykorzysta? . 4/10.Poczytaj te poradniki co Always poda? a na pewno nast?pna praca wyjdzie lepiej ni? ta.
 

Blessed Killer

Advanced User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
163
Reaction score
19
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Ja zrozumiem wszystko, no ale czy wszendzie trzeba nawalac gory i rzeki? Przeciez nie tylko takie krajobraz wystepuje...
Ja mysle ze ladnie, domek ciekawy (zwlaszcza dach) i tanxy.
Za ogolnie 7/10
 

Skneruz

Active User
Joined
Mar 10, 2010
Messages
79
Reaction score
11
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Madziu prosz?, ogarnij!
Mapy przepe?nione auto-borderem, wszystko pouk?adane byle jak. Kszta?ty i architektura totalnie le?y, nie wspominaj?c ju? o naturze, kt?ra cuchnie mi robieniem jej z zamkni?tymi oczami. Nie powinienem Ci? tak jeba*, bo to Twoje pierwsze kroki w mapedytorze, ale idziesz na g??bok? wode, nie r?b takich wielga?nych map, zr?b co? ma?ego, pi?knego i bez auto-bordera - b?dzie dobrze, spr?buj i uwierz.
Pozdrawiam!
Taa, ?eby p??niej by?a uwa?ana, za dobr? mapperk? kt?ra robi mapy takiej wielko?ci jak Ty?, daj spok?j bo to nie zmierza do cudownej przysz?o?ci lepiej je?li od razu bierze rolki ni?eli wrotki - takie ma?e uzmys?owienie tej ca?ej sytuacji.

Krzaczki stawiaj ko?o siebie, nie wszystkie. Unikaj robienia ich od siebie zbyt daleko gdy? one najcz??ciej sadzone s? w sadach i niemal?e w r?wnej linii jednak tutaj a? tak precyzyjnie tego nie r?b. Pomi?dzy krzewami postaw drzewa, narzucaj wi?cej kamieni, k?pek traw.

@Edycja
No tak! przypomnia?em sobie o poradnika jednego z moderator?w tego forum, a mianowicie Blackqa tote? zaproponuj? Ci przestudiowanie ich dok?adnie aby w przysz?o?ci czerpa? z nich korzy?ci.
Jest ich ca?a masa, jednak je?li b?d? wy?ej wymienione dobrze s?u?y?y sama si?gniesz po reszt?.
 
Last edited:

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Nie ogarniam was, jedni m?wi?, ?e za du?o szczeg???w, inni, ?e za ma?o. Jedni, ?e ?ciany w domku puste inni, ?e mog?am sobie darowa? niekt?re rzeczy. Oj, jak tu wam dogodzi?? xd

Ale? nie denerwuj si? tak ;3 .
Ja tylko skomentowa?em prace. =<
Ech. Dla was ka?dy komentarz na komentarz jest od razu denerwowaniem si?. Ty nie skomentowa?e? mojej pracy, kolo, moj? prac? skomentowa? Vrael. ;p

Mapy przepe?nione auto-borderem, wszystko pouk?adane byle jak.
Chrystusie Panie, a co to auto-bordery? xD Serio, nie wiem.

Tak wi?c przyda?o by si? popracowa? nad budynkiem bo jest to jeden wielki kolos.
Bo to jest willa! xd
 

Krzysieq

Banned
Joined
May 2, 2009
Messages
1,394
Reaction score
250
Age
28
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Wiem, ?e wszyscy ci? tu lubi? i dlatego masz pr0 komentarze, chc? zyskac twoj? sympati?, ale tak naprawd? nie patrz? na te prace tak jak powinni...

No wi?c twoja praca jest bardzo kwadratowa i jednolita, a w szczeg?lno?ci domek jest kwadratem, mog?a? zafantazjowac, dodac wi?cej ozd?w, pozmieniac kszta?ty w niekt?rych miejscach.
Nad wej?ciem do domu tach jest ?le zrobiony, z?o?y?a? go z border?w.
Brzegi wody i te wszystkie bordery s? kwadratowe, wygl?da na to, ?e u?y?a? autobordera, nie podoba mi si? to, ?e w jednym miejscu nawali?a? wszystkiego, a w innym ju? nie.
Domek i otoczenie wygl?da jak z gry sims:hah:.

Jednak patrz?c na t? prac? mog? stwierdzic, ?e masz wyobra?ni? i w przysz?o?ci b?dziesz dobr? mapperk?, teraz radz? ci poczytac troszk? poradnik?w, a przede wszystkim pocwiczyc.

Mam nadziej?, ?e si? nie obrazisz przez ten komentarz, zrozum, ?e chcia?em tylko pom?c, a wi?c zach?cam ci? do dalszego mappowania.
Jak narazi? pozw?l, ?e ocenki w skakali 1-10 nie b?dzie.
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Nie wiem, dlaczego wszyscy uwa?aj?, ?e b?d? si? obra?a? za komentarze i z g?ry mnie przepraszaj? - przecie? po to publikuj? te rzeczy, by si? dowiedzie?, co robi? ?le i co mam poprawi?. ^^;;
Dalej si? nie dowiedzia?am, co to s? bordery i auto-bordery i dlaczego tak wam one nie pasuj?!

Domek i otoczenie wygl?da jak z gry sims
No co. xd
 

Nya

Advanced User
Joined
Sep 23, 2009
Messages
344
Reaction score
80
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Jak na jedn? z pierwszych prac jest dobrze. Fakt, faktem gdzieniegdzie jest pusto, jakby? na pocz?tku zrobi?a kawa? l?du, a p??niej pr?bowa?a go zape?ni?, byle zape?ni?, bez pomys?u. Mieszasz pod?o?a, na autoborderze, ale mieszasz, co jest plusem. Natura strasznie chaotyczna, roz?o?ona na chybi?-trafi?. Brakuje takich element?w jak g?rki, rzeczki, gruz. Willa :))) ciutk? kanciasta, wyposa?enie za? mi si? podoba, szczeg?lnie kilka szczeg???w: pieczona rybka, kapcie i misiu przy ???ku, krzes?o bujane przy piecyku.

Autoborder, czyli funkcja tworzenia brzeg?w, wy??czasz j? naciskaj?c na "A", a brzegi wybierasz pojedynczo z magicznej palety RAW->Borders. ^^

Czekam na kolejne wyniki molestowania map edytora. xP
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

No i na takie komentarze cz?owiek czeka, kiedy dopiero zaczyna co? robi?. ^^ Nieco struchla?am, kiedy zobaczy?am, ?e odpowiadasz w tym temacie, ale nareszcie wiem co? wi?cej ni? "pusto" czy "kwadraty".

Nie za bardzo jeszcze potrafi? znale?? niekt?re rzeczy w tym przepastnym menu RME, tote? pewnie chwil? potrwa, zanim b?d? wiedzia?a, co da? i gdzie.
 

Fragles

JOKER
Joined
Apr 4, 2008
Messages
305
Reaction score
66
Age
34
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Beosia stworzy?a w?asn? wysp?! W temacie molestowanie, na wyspie domek, w domku ???eczko... Tylko gdzie ta Twoja myszka?. Wszyscy czekamy na magiczn? myszk?!!!!!! :-D
 

MuhaziR

Active User
Joined
Mar 12, 2010
Messages
110
Reaction score
3
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

No to ja ocenie.

Ss nr. 2(pierwszego nie oceniam bo w nast?pnych wida? wszystko z bli?szej odleg?o?ci):
Nie pasuje mi to ze wodne ro?linki rosn? na ?rodku wody zamiast na brzegu(wydaje mi si? ze tak by by?o lepiej), nie pasuj? do tego miejsca paj?czyny, dziwnie porozk?adana natura(niby w kupkach ale jako? nie za ciekawie), ma?o kwiatk?w, k?pek trawy i kamyk?w.

Ss nr. 3:
Uu tutaj ubogo z ro?linkami, ma?o kwiatk?w, k?pek trawy i kamyk?w(jaka? taka nijaka mapa ;/).

Ss nr. 4:
Nie podoba mi si? dach kt?ry na samej g?rze ko?czy si? plaska powierzchni?. Krzaczki z jagodami zasadzone obok siebie, no dobra do uprawy ale w tibi do mnie to jako? nie przemawia, tak samo s?onecznik. Kwiatki przy wej?ciu do domu u?o?one w kwadracie i uboga ro?linno??.

Ss nr. 5 i 6 nie oceniam bo nie wiem jak oceni? wn?trze(pouk?adane itemki).
Czekam na nast?pne prace, a jak na razie nie ocenie.
Pozdro.
 
B

Blackq

Guest
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Jak na pocz?tek a? tak ?le nie jest, wi?kszo?? pocz?tkuj?cych wali wszystkiego ile si? da w twoim przypadku wida? ?e stara?a? si? rozmieszcza? natur? (drzewa,choinki,krzaki) grupkami tak jak to powinno by? wykonane. Mog?a? u?y? wi?cej k?pek trawy (nie tych g?stych) da?o by to lepszy efekt. Kszta?t wyspy nie jest taki fatalny chod? wida? ?e by? robiony autoborderem. Dach tego budynku za to jest fatalny, brzydko tak wygl?da, lepiej u?y? jakiego? p?askiego na du?e dachy. Polecam u?ywania tylko Raw Palette, bez ?adnych autoborder?w i innych syf?w. Powodzenia.
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Okej. Wiem, ?e powinnam trzyma? si? palety RAW, popracowa? nad architektur? i nie stosowa? zasady "na pocz?tku by? Chaos" w swoich tworach. Na pocz?tek postanowi?am pobawi? si? jednak z natur? klimatu umiarkowanego, poniewa? wyst?puje ona najcz??ciej, RME oferuje mi najwi?cej rzeczy do jej zrobienia i wed?ug poradnik?w jest najprostsza do nauczenia.

qocb2g.png


Wiem, ?e wi?kszo?? z was lubi, kiedy natura jest a? za bogata, ale niestety, mnie to nie odpowiada. Chcia?abym po??czy? mnogo?? ro?lin z RME ze swoj? wrodzon? skromno?ci? :)D), ale nie wiem, czy da si? tak wszystkim dogodzi?. ^^;

Mam jednak pytanie co do tych miejsc:

sgs9xs.png


S? jakie? bordery, kt?re umiej?tnie si? z tym uporaj?, czy taki jest ju? urok wy?szych brzeg?w i nic si? z tym nie da zrobi??
 
Last edited:

Rysik

Active User
Joined
Nov 30, 2008
Messages
77
Reaction score
5
Odp: [Beoska] Molestowanie RME.

Hmm, w naturze szczerze bardzo mi si? podobaj? te twoje du?e drzewa :D
Powiem tak, zdj?cia mog?aby? troch? oddali? (k?pki trawy b?d? lepiej widoczne) i rzeczywi?cie wida? te zal??ki RAW.

U?ywaj cz??ciej k?pk?w trawy ID 6217-6219. Tych najwi?kszych u?ywaj jak najmniej, poniewa? one brzydko wygl?daj?.
To, co zaznaczy?a? na g?rze (chocia? te 'naro?niki') mo?esz zast?pi? najlepiej ID 7661 i 4543 po??czonymi ze sob?. Reszt? robisz podobnie, tylko w innych stronach. Do natury najbardziej przyda ci si? lekcja 9 "Od zera do Pro Mappera".

Nie wiem, co ci tu jeszcze wypomnie? :]. Trenuj i b?d? coraz lepsza :D

Pozdrawiam, Rysik
 
Status
Not open for further replies.
Top