What's new

-Trudny Instrukcja obs?ugi TheForgottenServer i Gesior Account Maker

pawlex12

New User
Joined
May 5, 2008
Messages
2
Reaction score
0
P?atene?

P?atene?

Czy jest to p?atne czy te? nie? Prosz? o szybk? wiadomo??
 

Hoxaver

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
300
Reaction score
60
@UP
Nie wiem o co ci chodzi. Za ?aden program, kt?rego obs?ug? opisa?em nie trzeba p?aci?.
 

dominiq137

New User
Joined
Jun 20, 2008
Messages
2
Reaction score
0
Witam na forum
otoz od czasu kiedy w configu zmienilem sqlite na mysql w ogole nie moge otworzyc acc makera, zamiast niego wyskakuje mi blad:
Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42S02]: Base table or view not found: 1146 Table 'xdd.z_news_tickers' doesn't exist' in C:\xampp\htdocs\latestnews.php:6 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\latestnews.php(6): PDO->query('SELECT * FROM z...') #1 C:\xampp\htdocs\index.php(74): include('C:\xampp\htdocs...') #2 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\latestnews.php on line 6

pozdrawiam i prosze o pomoc



edit/////
po zainstalowaniu otsa na nowo stronka odpala, ale przy probie zrobienia konto wyskakuje takie cos :

Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42S22]: Column not found: 1054 Unknown column 'created' in 'field list'' in C:\xampp\htdocs\pot\OTS_Account.php:460 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\pot\OTS_Account.php(460): PDO->query('UPDATE `account...') #1 C:\xampp\htdocs\createaccount.php(205): OTS_Account->setCustomField('created', 1214043541) #2 C:\xampp\htdocs\index.php(140): include('C:\xampp\htdocs...') #3 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\pot\OTS_Account.php on line 460
 
Last edited:

CWWZTRZ

New User
Joined
Jun 10, 2008
Messages
2
Reaction score
0
ehhh siedze juz 5 H robie tego acc z 5 raz i dalej ten vocations nie wiem o co chodzi -.- :(
 

Hoxaver

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
300
Reaction score
60
@UP, @UP2
My?l?, ?e te b??dy s? spowodowane tym, ?e albo macie co? ?le ustawione w silniku (proponuj? ?ci?gn?? jeszcze raz) lub z?ym importem bazy danych. Jedynie co mog? powiedzie? to aby?cie dok?adnie przestudiowali poradnik, poszukali b??du i spr?bowali jeszcze raz.

@addikiller
Mapa w tym silniku jest nie do u?ytku. Do TFSa trzeba mie? jak napisa?em na pocz?tku poradnika w?asn? map? i skrypty do niej.
 

Gearuka

Active User
Joined
Jun 20, 2008
Messages
114
Reaction score
8
Witam. Mam problem. Ot?? gdy ?ci?gam XAMPPA, to w po?owie/?wiartce/gdziekolwiek po prostu instalacja ko?czy si? i Mozilla zachowywuje si?, jakby plik by? dobrze pobrany. Kiedy jednak pr?buj? uruchomi? instalator, wyskakuje mi b??d, ?e instalator jest b??dny lub NIEPE?NY. Mo?e Rehost za?atwi?by problem??
 

santox

New User
Joined
Jun 2, 2008
Messages
7
Reaction score
0
E:/Dedyk/Mystic Spirit/forgottenserver.s3db - file isn't valid SQLite database.
E:/Dedyk/Mystic Spirit/forgottenserver.s3db - doesn't exist.


Taki b?ad ja mam w Acc maker...Nie wiem co z tym zrobic...Prosz? pom??
 

Sentil

Ten Typ
Joined
May 11, 2008
Messages
211
Reaction score
85
@Santox:
Tak?e spotka?em si? w tym poradniku z tym problemem, ale jest to wina nie doczytania. Jak masz na samym pocz?tku edycj? configu.lua, to aby Ci ten b??d nie wyskakiwa? KONIECZNIE musisz z edytowa? 2 rzeczy:

Code:
-- The Forgotten Server Config

	-- Account Manager
	accountManager = "yes"   <- czy ma u?ywa? acc menagera w tibii?
	newPlayerChooseVoc = "no"
	newPlayerSpawnPosX = 95
	newPlayerSpawnPosY = 117
	newPlayerSpawnPosZ = 7
	newPlayerTownId = 1
	newPlayerLevel = 1
	newPlayerMagicLevel = 0
	generateAccountNumber = "yes"

	-- Banishments  
	broadcastBanishments = "yes"
	killsToBan = 5  <- ilo?? frag?w do bana

	-- Battle
	worldType = "pvp"  <- typ pvp (pvp, no-pvp, pvp-enforced)
	hotkeyAimbotEnabled = "yes"  <- czy maj? by? hotkey
	protectionLevel = 1  <- do kt?rego levela nie ma pvp
	killsToRedSkull = 3  <- ilo?? frag?w do Red Skull
	pzLocked = 60000
	deathLosePercent = 10
	criticalHitChance = 7
	removeAmmoWhenUsingDistanceWeapon = "yes"  <- czy amunicja ma si? ko?czy?
	removeChargesFromRunes = "yes"  <- czy runy maj? si? ko?czy?
	timeToDecreaseFrags = 43200000

	-- Commands
	displayGamemastersWithOnlineCommand = "no"

	-- Connection Config
	ip = "127.0.0.1"  <-wpisujemy IP cyfrowe
	port = 7171  <- wpisujemy port, najlepiej zostawi?
	loginTries = 500
	retryTimeout = 30 * 1000
	loginTimeout = 60 * 1000
	maxPlayers = "1000"  <- maksymalna liczba graczy na servie
	motd = "Welcome to the Forgotten Server!"  <- wiadomo?? przy wybieraniu postaci
	onePlayerOnlinePerAccount = "yes"  <- czy mo?e by? zalogowany jeden gracz na jednym koncie
	allowClones = 0
	serverName = "Forgotten"  <- nazwa OTS’a
	loginMessage = "Welcome to the Forgotten Server!"  <- wiadomo?? po zalogowaniu
	adminLogsEnabled = "no"
	statusTimeout = 5 * 60 * 1000

	-- Deathlist
	deathListEnabled = "yes"
	maxDeathRecords = 5

	-- Highscores
	highscoreDisplayPlayers = 15
	updateHighscoresAfterMinutes = 60

	-- Houses
	housePriceEachSQM = 1000  <- cena w GP za kratke domku
	houseRentPeriod = "never"  <- co jaki czas trzeba p?aci? czynsz (never, daily, weekly, monthly)

	-- Idle
	kickIdlePlayerAfterMinutes = 15  <- gdy gracz nie b?dzie si? rusza? po ilu miutach ma kickowa?

	-- Item Usage
	timeBetweenActions = 200
	timeBetweenExActions = 1000

	-- Map
	mapName = "forgotten"  -nazwa mapy
	mapAuthor = "Komic"  <- autor mapy
	randomizeTiles = "yes"  <-zostawi?

	-- Messaging
	maxMessageBuffer = 4

	-- MySQL
	mysqlHost = "localhost"  <-zostawi?
	mysqlUser = "root"  <-nazwa u?ytkownika do bazy danych, najlepiej zostawi? ‘root’
	mysqlPass = ""  <-[COLOR="Blue"][SIZE="4"]has?o do bazy danych[/SIZE][/COLOR]
	mysqlDatabase = "theforgottenserver"  <-nazwa bazy, lepiej zostawi?
	mysqlPort = 3306  <-port bazy, zostawi?

	-- Premium Account
	freePremium = "no"  <- czy PACC ma by? za darmo

	-- PVP Server
	displayOnOrOffAtCharlist = "no"
	allowChangeOutfit = "yes"
	noDamageToSameLookfeet = "no"
	experienceByKillingPlayers = "no"

	-- Rates
	rateExp = 5  <-ile razy exp ma lecie? szybciej w stosunku do RL tibii
	rateSkill = 3  <-ile razy skille maj? lecie? szybciej w stosunku do RL tibii
	rateLoot = 2  <-ile razy szybciej itemy maj? wypada? z potwor?w w stosunku do RL tibii
	rateMagic = 3  <-ile razy magic level ma lecie? szybciej w stosunku do RL tibii
	rateSpawn = 1  <- ile razy szybiej maj? si? respi? potwory w stasunku do zapisanego spawnu w map edytorze

	-- Server Save
	serverSaveEnabled = "yes"  <- czy OTS ma si? sam zapisywa?
	serverSaveHour = 3  <- co ile godzin OTS ma si? sam zapisywa?
	shutdownAtServerSave = "yes"
	cleanMapAtServerSave = "yes"  <- czy ma by? clean przy zapisie OTS’a

	-- Spawns
	deSpawnRange = 2
	deSpawnRadius = 50

	-- SqLite
	sqliteDatabase = "forgottenserver.s3db"

	-- SQL
	sqlType = "sqlite"  <-[COLOR="Red"][SIZE="4"]zmieni? na “mysql“[/SIZE][/COLOR]
	passwordType = "plain"  <-zostawi?

	-- Startup
	defaultPriority = "high"

	-- Status
	ownerName = "  <- pomi?dzy cudzys?owami nazwa w?a?ciciela OTS’a
	ownerEmail = "@otland.net  <-email do w?a?ciciela OTS’a
	url = http://otland.net/  <- strona internetow OTS’a. Je?eli masz zmienne IP to tu wpisujesz swoje IP z no-ip albo dyn.pl, poni?ej linki do temat?w jak to zrobi?
	location = "Europe"  <-lokalizacja OTS’a

Tutaj - tutaj trzeba zmieni? na has?o jakie si? poda?o na pocz?tku (ja w?a?nie o tym zapomnia?em), nie mo?e zosta? puste bo jakie? has?o trzeba by?o poda?!
Tutaj - tak jak napisane, zmieni? na "mysql".

Teraz musi dzia?a? ;)

@maro324:
Nie doczyta?e? poradnika dok?adnie, chodzi tu o folder "htdosc" w Xamppie. Url to twoje IP.

@Hoxaver:
Ogromne gratulacje za napisanie tak dobrego poradnika. Ka?dy chyba widzi ile pracy w to wsadzi?e?, screeny etc. Dobrze ?e istniej? jeszcze tacy ludzie jak ty, kt?rym chce si? robi? takie rzeczy ;) Trzymaj tak dalej.
 

sebeeq652

User
Joined
Apr 7, 2008
Messages
28
Reaction score
1
Age
28
witam mam problem , zaznaczylem w Xamppie ze ma sie zainstalowac apache to wyskoczylo mi to (przy instalacji) : Ports 80 or 443 (SSL) arleady in use! Installing Apache2.2 service failed!:confused::confused::mad::mad: PROSZ? O POmOC BARDZO CHCiALBYM ZALOZYC OTS'A TFS A TO Mi PRZESZKAdZA.
 

Sibuna

User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
11
Reaction score
0
@Hoxaver
Mam ten sam problem co kt?rys tam kolega wyzej
Z tym account ja takiego czegos nie mam oto ss
Zeedtuj mojego ss i daj go tutaj:| za pomoc reput
 

Attachments

  • problem z tfsem.JPG
    problem z tfsem.JPG
    85.4 KB · Views: 0

tasior92

New User
Joined
Jun 25, 2008
Messages
2
Reaction score
0
Problem z pkt.7

Problem z pkt.7

Step 1 dziala, step 2 nieiwiem czy jest poprawny, a gdy przechodze dalej do step 3 to wyskakuje b??d:
Step 2
"Check database connection
If you don't see any errors press link to STEP 3 - Add tables and columns to DB. If you see some errors it mean server has wrong configuration. Check FAQ or ask author of acc. maker.Database error - can't open SQLite database. Possible reasons:
D:/Mystic Spirit/forgottenserver.s3db - file isn't valid SQLite database.
D:/Mystic Spirit/forgottenserver.s3db - doesn't exist."

Step 3
"Database error - can't open SQLite database. Possible reasons:
D:/Mystic Spirit/forgottenserver.s3db - file isn't valid SQLite database.
D:/Mystic Spirit/forgottenserver.s3db - doesn't exist."

A drugi problem to ?e niemam NPC na TFS i nieiwiem z czym to jest zwiazane, i dlatego nieda sie wyjsc z rokgardu.


A jak by ktos mial RME 8.11 to prosze o podanie linka.

Z g?ry dziekuje
 
Last edited:

Hoxaver

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
300
Reaction score
60
@sebeeq652
Musisz wej?? do Managera zada? Windows (alt+ctrl+delete) i wybra? tam 'Procesy'. Teraz szukasz pliku procesu 'Apache' (mo?e by? co? dodane n ko?cu). Naciskasz na to prawym i zako?cz proces.

@Sibuna
Cz?owieku, ty nie wybra?e? 'accounts' tylko 'players'. Po lewej stronie php MyAdmin s? opcje do wyboru.

@tasior92
Cz?owieku, czemu nie poszukasz odpowiedzi w postach, ten temat by? poruszany ju? kilka razy. Nie zedytowa?e? config.lua w tym miejscu:
Code:
	-- SQL
	sqlType = "sqlite"  [COLOR="Red"]<-zmieni? na “mysql“[/COLOR]
	passwordType = "plain"  <-zostawi?
 

Gervi

Active User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
85
Reaction score
2
Zrobilem wszystko jak trzeba ALL dzia?a...Ale jak padne postacia to "temple postion is wrong" ;/ patrze w bazie danych ustawia sie na 0-0-0.
ale postac robie normalnie w temple.
 

tasior92

New User
Joined
Jun 25, 2008
Messages
2
Reaction score
0
Zrobilem jak napisales i dziala
Ale niewiem jak robie Account wpisuje acc, przyciskam "check" i pisze

Account status:
Transfer error

i nieiwm co mam zrobic :mad:
 

Hoxaver

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
300
Reaction score
60
Musicie wej?? do bazy danych i wybra? z players dan? posta?, rook sample i tak dalej. I tam masz miejsce na wpisanie wsp??rz?dnych (jest to na screenie), wpisujecie tam wsp??rz?dne templa i naciskacie wykonaj.

Je?eli chodzi o z?y import bazy danych to upewnijcie si?, ?e nic tam nie zmieniali?cie i czy wybrali?cie dobry plik, bo s? trzy pliki SQL, ale musi by? ten: forgottenserver.sql . Pozdrawiam.
 

MaLiN

User
Joined
Jun 13, 2008
Messages
19
Reaction score
0
Nie dzia?a mi to co mowiles "Musisz wej?? do Managera zada? Windows (alt+ctrl+delete) i wybra? tam 'Procesy'. Teraz szukasz pliku procesu 'Apache' (mo?e by? co? dodane n ko?cu). Naciskasz na to prawym i zako?cz proces.
" nie mam takiego procesu a mam to samo co zrobic ?
 
Last edited:

Merech

New User
Joined
May 13, 2008
Messages
7
Reaction score
0
Zrobilem konto, teraz chce wejsc na ten link {http//:localhost} niestety musze podac password, niedzialaja dlaczego, jezeli zrobilem konto i wprowadzilem je i wczesniej dzialaly a teraz juz nie..? wiem ze inni mieli tez ten problem wypowiadali sie i ty im pomagales postem, ale ja niezabardzo ten post zrozumialem


DOKLADNIE NA PHP MyAdmin
 

nurgiel

New User
Joined
Jul 6, 2008
Messages
7
Reaction score
0
uzywam TFS 0.2.13 REV. 906 i gdy ktos zrobi postac i wybierze profesje ona mu sie zmienia przy wylogowaniu na non vocation,tak samo z rookgardem,wbije sie 8 idzie sie na mian wylogouje sie :/ myslalem ze to problem z baza danych,lecz nie,bo u innych ta baza danych sql dziala,w czym blad?jak go naprawic?bardzo prosze o pomoc
 

Irys

Active User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
119
Reaction score
4
Prosze o pomoc.

Laduje ale w 3 pkt takie co? jest
1. MySQL server is not running on host.
2. MySQL user, password, database or host isn't configured in: C:/Documents and Settings/mama/Pulpit/Mystic Spirit/config.lua .
3. MySQL user, password, database or host is wrong.

Niby nie wykrywa. Ale mam pliki. W config ustawi?em mysql i takie co?(jak wy?ej) a jak sqlite to :
Check database connection
If you don't see any errors press link to STEP 3 - Add tables and columns to DB. If you see some errors it mean server has wrong configuration. Check FAQ or ask author of acc. maker.Database error - can't open SQLite database. Possible reasons:
C:/Documents and Settings/mama/Pulpit/Mystic Spirit/forgottenserver.s3db - file isn't valid SQLite database.
C:/Documents and Settings/mama/Pulpit/Mystic Spirit/forgottenserver.s3db - doesn't exist.
 

Miczek

Active User
Joined
Jul 6, 2008
Messages
76
Reaction score
2
Witam. Zainstalowalem/zrobilem wszystko ladnie ok, natomiast mam jeden uciazliwy problem w configu tam gdzie trzeba podac adres IP, jaki potwor ma byc wyswietlany na stronie itp. Gdy wpisuje tam moje IP usuwa mi sie opcja logowania i utworzenia konta Co jest przyczyna?

I jeszcze jedna bardzo mala sprawa dlaczego gdy loguje sie na postac wyskakuje debug?

Pozdrawiam
Miczek.
 
Top