What's new

-Trudny Instrukcja obs?ugi TheForgottenServer i Gesior Account Maker

shadow94

New User
Joined
Apr 16, 2008
Messages
2
Reaction score
0
Hoxaver napisa?es : "Musisz wej?? do Managera zada? Windows (alt+ctrl+delete) i wybra? tam 'Procesy'. Teraz szukasz pliku procesu 'Apache' (mo?e by? co? dodane n ko?cu). Naciskasz na to prawym i zako?cz proces."
A jak nie mam takiego procesu to co mam zrobi????

Irys szuka?em tego kilka razy i nie ma tego. Mo?e to przez to ?e po zako?czeniu instalacji Xampp-a wyskoczy? jaki? b??d z Apache?
 
Last edited:

Irys

Active User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
119
Reaction score
4
shadow94

Jak mo?esz nie mie? Apache jak masz XAMPP-a ?
Poszukaj dok?adnie.

Nawet gdy wy??czysz XAMPP-a to Apache jest w??czone ( u mnie nawet podw?jnie ).
 

Damianos

New User
Joined
Jun 9, 2008
Messages
2
Reaction score
0
Siema ja mam taki problem all zrobi?em tylko po tym jak klikam configurations sitle options i zmieniam ip to nie wida? napisu tam gdzie jest create account na g?rze po lewej stronie a jak klikam to pisze ?e nie znaleziono stronki HELP;/
I jeszcze 1 problem jak tu zrobic GM'a na pasach innych;/
 

Irys

Active User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
119
Reaction score
4
Shadow94

No hmmm.

Zdeinstaluj dok?adnie XAMPP-a
Panel Sterowania -> Dodaj lub usu? programy i na samym dole masz XAMPPA :p
Gdy ju? to zrobisz to od nowa zassaj to z linku. i Zainstaluj :p
 

Julek

New User
Joined
Jul 5, 2008
Messages
1
Reaction score
0
A ja mam pytanie. Czy ten acc maker dziala pod wersje 8.2? Zainstalowalem go wszystko good tylko ze u mnie na moim kompie dzialal a u kogos innego pojawiala sie pusta strona. Ktos wie moze o co chodzi?:confused:
 

Hoxaver

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
300
Reaction score
60
Przepraszam, ?e tak p??no, by?em zapracowany, teraz postaram si? pom?c.

@Merech
Rozumiem, ?e zrobi?e? sobie konto na OTS, a potem wed?ug poradnika podmieni?e? folder 'htdocs' na ten podstawowy. Teraz musisz poda? login i has?o nie z OTS, tylko te kt?re ustawi?e? przy zabezpieczaniu XAMPPa.

@nurgiel
Nie wiem zbytnio o co chodzi, my?l?, ?e za bardzo namiesza?e?.

@Irys
Te? mia?em co? takiego na pocz?tku. Upewnij si?, ?e poda?e? dobre has?o do XAMPPa w config.lua itd.

@Miczek
Nie spotka?em si? niestety z czym? takim. Upewnij si?, ?e dobrze wype?ni?e?. Tam gdzie trzeba poda? IP to ma by? host, wi?c je?eli u?ywasz no-ip to podajesz ten host.

@shadow94
Je?eli tego tam nie ma to znaczy, ?e Apache si? nie zainstalowa?o. Usu? XAMPPa z ca?? reszt? i zainstaluj ponownie, dopilnuj, aby Apache si? zainstalowa?o. Ja mam czasem co? takiego, ?e mi Apache si? nie w??cza i trzeba w??czy? system od nowa.

@Damianos
Chodzi ci o to, ?e nie wida? tego napisu w niebieskim tle. Je?eli tak, to jest to b??d tej wersji Acc Makera i nie ma na to rady.

@Julek

Teoretycznie to nie powinno dzia?a?. Ten Acc Maker nie jest zgodny z wersj? TFS 0.3, a tylko taka jest do 8.2 . W rzeczywisto?ci mo?e ci dzia?a?, ale je?eli ty widzisz stron?, a kto? inny nie to znaczy, ?e masz ograniczone mo?liwo?ci swojego IP.

No ty chyba tyle. Jak co? to pisa?. Chc? te? napisa?, ?e po d?u?szej pracy z TFS doszed?em do wniosku, ?e jest to silnik w bardzo wczesnej fazie rozwoju i zawiera pe?no b??d?w, kt?re mam nadzieje wkr?tce zostan? poprawione.
 

Irys

Active User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
119
Reaction score
4
Po 1. DOstajesz Reputa za dobr? robote :p
Po 2. Nie kumam :

Upewnij si?, ?e poda?e? dobre has?o do XAMPPa w config.lua itd
Przecie? nie podaje si? W XAMPP-ie hasla ?adnego.
W config tak. Mam dobrze zmienione na swoje.
Nawet ScropiOOn (nie wiem czy znasz(z otsy.pl) nie wiedzia? czemu mi nie dzia?a. M?wi ?e mo?e to wew IP. Ale to serv u kumpla i kiedy? chodzi? ale nie na mysql tylko XML.
ACC Maker te? ?adnie ?miga?(kiedy? jak mieli?my na 7.92 XML) a teraz 2 os z 4 mog? wej?? (na r??nych bo z by Gesior mam roblem :()
Zmienia?em w Ustawieniach w PMA has?o tam by?y 2 tabelki pierwsza root | 127.0.0.1 , druga root | localhost.
W Obydw?ch zmieni?em na takie jak w config i nadal to samo.
W og?le gdy w??czam serva na mysql to nie ?aduje si? a na sqlite normalnie ;/ Tylko ?e jak wchodze na 1/1 to klikam w posta? i co?tam namelock.

Dzieki czekam (ale si? rozpisa?em :p)

; 3
 
Last edited:

Nivey

New User
Joined
Jul 9, 2008
Messages
1
Reaction score
0
Mam jednak ma?y problem z AAC. Przy "Step 4" pojawia si? Fatal Error. Oto jego tre??:
Code:
[B]Fatal error[/B]: Call to a member function fetch() on a non-object in [B]C:\xampp\htdocs\AAC\install.php[/B] on line [B]410[/B]

@edit
Rozwi?za?em problem, po prostu nie importowa?em forgottenserver.sql ; dd

@edit2

Teraz w punkcie 6. Load Monsters from OTS (AAC) mam nast?puj?ce b??dy:

Code:
[B]Warning[/B]: domdocument::domdocument() expects at least 1 parameter, 0 given in [B]C:\xampp\htdocs\AAC\pot\OTS_MonstersList.php[/B] on line [B]53[/B]

[B]Fatal error[/B]: Call to undefined method domdocument::load() in [B]C:\xampp\htdocs\AAC\pot\OTS_MonstersList.php[/B] on line [B]54[/B]
 
Last edited:

exk0

Active User
Joined
Apr 26, 2008
Messages
118
Reaction score
1
Pomuszcie mi wywala bl?dy przy 2.

D:/Nowy folder (10)/tfs0 2 12-mysticspirit-gui/Mystic Spirit/forgottenserver.s3db - file isn't valid SQLite database.
D:/Nowy folder (10)/tfs0 2 12-mysticspirit-gui/Mystic Spirit/forgottenserver.s3db - doesn't exist.
 

Hoxaver

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
300
Reaction score
60
@Nivey
Jestem pewny, ?e skopa?e? co? przy imporcie bazy danych lub za bardzo namiesza?e? w silniku. Przeczytaj rozdzia? o imporcie bazy i spr?buj jeszcze raz.

@exk0
Ten problem by? poruszany ju? wiele razy i nie zamierzam kolejny raz wyja?nia? problemu, kt?ry wynika z tego, ?e niedok?adnie przeczytali?cie regulamin.
 

Sir JG

User
Joined
Apr 7, 2008
Messages
23
Reaction score
2
Hoxe a mi m?g?by? odpowiedzie? :confused:

Chcia?bym ?eby? powiedzia? mi kt?re rzeczy nale?y skopiowa? przy wstawianiu innej mapy do silnika , to bardzo wa?ne..
Jak mo?esz to odp. na PW albo tutaj.
Z g?ry dzi?kuje (cho? ju? d?ugo czekam na odp)
 

Hoxaver

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
300
Reaction score
60
@ Sir JG
Je?eli ju? to Hox, a nie Hoxe. :p

Co do twojego pytania. Najwa?niejsze to oczywi?cie przeniesienie folderu world i zmienienie nazwy mapy w config.lua. To ju? wystarczy ?eby mapa dzia?a?a, ale co ci z niej skoro nie masz skrypt?w do NPC na niej, skrypt?w do quest?w i innych? Przeniesienie skrypt?w to nie?atwa sprawa, poniewa? musz? by? tylko wybrana, a cz??? tych kt?re pasowa?y do starego silnika mog? w TFS nie dzia?a?. No c??, musisz najpierw przenie?? NPC oraz skrypty do nich z folderu NPC. Polecam jednak wzi?? skrypty z silnika TFS b?d? z neta i po prostu pozamienia? nazwy na w?a?ciwe, nie trudno si? domy?li? co za co odpowiada. Dalej trzeba przenie?? wybrane "actionsy" oraz "movementsy". Podstawowy TFS ma ma?o potwor?w, wi?c nale?a?o by si? jeszcze zaopatrzy? w dobr? paczk? z nimi. Mam nadziej?, ?e pomog?em, ale aby przenie?? map? z innego silnika tak aby by?y ju? NPC, skrypty i reszta trzeba cho? troch? zna? si? na skryptach. Pozdrawiam.
 

vooden

User
Joined
Apr 27, 2008
Messages
33
Reaction score
1
Mam taki problem co kolega pare stron wczesniej ale mu nie pomogles bo powiedziales ze 1 raz sie z tym spotykasz ...
Skreen :
img165.imageshack.us/img165/1533/lolil4.jpg


Prosze o szybka i mam nadzieje skuteczna pomoc :]
 

Hoxaver

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
300
Reaction score
60
@vooden
To jest b??d tej wersji acc makera, nie ma na to rady. Za jaki? czas uka?e si? nowy, znacznie lepszy.

Co do reszty pyta? to nie rozumiem o co wam chodzi albo nie wiem o co w tym chodzi. :p
 

Ptak55

Active User
Joined
Apr 8, 2008
Messages
99
Reaction score
1
czy ktos mi moze odpowiedziec na pytanie czemu tak sie stalo? ja zrobilem wszystko zgodnie z porqadnikiem i w silniku wyskakuje mi to


Failed to connect to database. MYSQL ERROR: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)
[13/07/2008 01:18:09] > ERROR: Couldn't estabilish connection to SQL database!

Sprawd? jeszcze raz czy wpisa?e? w obu miejscach (localhost/phpmyadmin i w config.lua) dobre has?o, u?ytkownika i host
 

Qubat II

User
Joined
May 31, 2008
Messages
17
Reaction score
0
Witam mam problem niewiem gdzie jest ta sciezka f) Najpierw podajemy lokalizacje na dysku pliku: forgottenserver.SQL , znajduje si? w folderze g??wnym silnika TFS. Nast?pnie klikamy wykonaj. Je?eli wszystko jest dobrze powinno ukaza? si? taki okno

pomorze mi ktos? blagam :(
 

Hoxaver

Advanced User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
300
Reaction score
60
Widz?, ?e macie pe?no problem?w i chyba tylko ja mog? wam pom?c, niech b?dzie. Po kolei. Najwa?niejsza rzecz to to, ?e ten ACC Maker nie jest zgodny z TFS 0.3 i najpewniej nie b?dzie dzia?a? poprawnie. Pragn? podkre?li?, ?e nie u?ywa?em TFS zgodnego z tibi? 8.20 poniewa? uwa?am to za bezsens, te wersje silnik?w s? bardzo niedopracowane i niestabilne, poza tym nie ma i tak tego nowego systemy NPC i wielu innych rzeczy. Zdecydowanie polecam poczeka? na jak?? uko?czon? wersj?.

Co do tego jak ustawi? startowe EQ jest mowa w poradniku, nauczcie si? czyta? dok?adnie. Nie zamierzam kolejny raz pisa? o tym samym. Podpowiem tylko ?eby?cie dok?adnie przeczytali rozdzia? 7 o konfiguracji Acc Makera.
 

Qubat II

User
Joined
May 31, 2008
Messages
17
Reaction score
0
A ja bym chcial wiedziec czemu mi wyskakuje z xamppa a powionno mi wyskakiwac to co w poradniku na rozdziale o acc
 
Top