What's new

Skrypty & Kody J?zyk .lua

Status
Not open for further replies.

#Adaś

Senior User
Joined
Jan 22, 2011
Messages
780
Reaction score
23
Witam, i? dzia? jako taki jest "zablokowany" i nie mog? doda? tam postu wi?c jako pomoc, jak polecacie doorz? nauczy? si? owego j?zyka?
 

#Adaś

Senior User
Joined
Jan 22, 2011
Messages
780
Reaction score
23
Odp: J?zyk .lua

Nie ma tam "Dodaj nowy post, a takie poradniki co kiedy? tam ogl?da?em s? lipne... Mo?e Ty jaki? polecisz :)
 

#Adaś

Senior User
Joined
Jan 22, 2011
Messages
780
Reaction score
23
Odp: J?zyk .lua

Nie ma takiego czego? bardziej po polsku>?
 

Azuu

Active User
Joined
Jul 16, 2015
Messages
99
Reaction score
20
Odp: J?zyk .lua

Ja polecam uczy? si? na b??dach, ewentualnie wspomaga? si? czasami internetem lub wzorowa? si? innymi skryptami. Z czasem ogarniesz co jak dzia?a i powinno wszystko wydawa? si? ?atwiejsze. P??niej poznawanie funkcji, etc. w jakiej? dokumentacji albo co?, ale to ju? z g?rki.
 

#Adaś

Senior User
Joined
Jan 22, 2011
Messages
780
Reaction score
23
Odp: J?zyk .lua

Na b??dach? Jak kto? nie wie od czego zacz?? raczej nie nauczy si? b??dach.

---------- Tre?? dodana o 22:24 ----------

aYByPbp
Diabel istnieje ':)

---------- Tre?? dodana o 22:26 ----------

U
f5I3UDP.png
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: J?zyk .lua

Przede wszystkim to sie zastanow czy chcesz sie uczyc lua, zeby umiec lua, czy chcesz sie uczyc lua zeby pisac skrypty na otsa.
Jesli chcesz tylko pisac skrypty na otsa i nie interesuje cie nawet jak to dziala w zasadziel, to nie musisz lua znac... No, moze tak w 1/10 musisz, te podstawy skladni trzeba ogarnac, ale to w sumie tylko tyle.

Bo wiekszosc, nawet tych bardziej zaawansowanych skryptow da sie ogarnac podstawowymi rzeczami z lua oraz wiedza na temat tego jak sie pisze skrypty na ots.
Ot, odpowiednia funkcja, odpowiednie metody i piszesz otsowy skrypt, bo wszystkie wygladaja tak samo(funkcja, akcja, end - a jakie akcje beda, jaki warunki, jakie petle to juz tylko dodatki) :p
A zeby to dzialalo to z lua musisz ogarnac takie podstawy jak ify, petle, zmienne, tablice itp. Czyli to czego sie uczysz na samym poczatku.

Bierz w takim razie poradnik jakis dobry, tam masz wlasnie te podstawy potrzebne do pisania otsowych skryptow wypisane + fragmenty dokumentacji i mozesz dzialac wszystko co zechcesz. Potem to juz z gorki, tylko zerkasz sobie do dokumentacji jakie sa funkcje i szukasz tego czego akurat potrzebujesz. A jak to wykorzystac to nie ma problemu, bo wszystko dziala tak samo ;p

Btw. Bez angielskiego to sie nie obejdzie, wiec proponuje ogarnac chociaz podstawy zwiazane z tym co mozesz znalezc w dokumentacji. Zeby nie bylo akcji, gdzie masz przed oczami dokumentacje i takie cos jak doPlayerAddItem a sie bedziesz zastanawial gdzie znalezc cos co doda graczowi item, bo nie wiesz co to jest add czy player...
 

#Adaś

Senior User
Joined
Jan 22, 2011
Messages
780
Reaction score
23
Odp: J?zyk .lua

O widzisz, wlasnie cos takiego :) a co do ang. A od czego mam google tlumacza xd? Nie no takie rzeczy to jeszcze umiem, chodzilo mi ze na tamtej stronie co podal [MENTION=192468]cia[/MENTION]maj_bigos bylo najebane tym ang.

---------- Tre?? dodana o 04:25 ----------
[MENTION=42316]Placek[/MENTION], a gdzie te funkcje odnajde?

---------- Tre?? dodana o 04:29 ----------

Dobra mam, musialem specjalnie pobierac taki notatnik bym mogl na tel to robic xd #wazne

---------- Tre?? dodana o 05:37 ----------

Tak ogolnie mam pytanie, sa poradniki ktore tylko i wylacznie ucza robienia skryptow do Tibii?

---------- Tre?? dodana o 06:14 ----------

function onEquip(cid, item, slot)
local stat = 6
if getPlayerLevel(cid) >= 100 then
doCreatureAddStat (CONDITION_PARAM_STAT_MAXHITPOINTS = stat)
else
doPlayerSendTextMessage(cid, 19, 'nic nie dostajesz')
end
return true
end
Takie zestawienie by dzialalo?
 
Status
Not open for further replies.
Top