What's new

Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Okazyjnie.

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 23 36.5%
  • Nie

    Votes: 33 52.4%
  • Okazyjnie.

    Votes: 7 11.1%

  • Total voters
    63
  • Poll closed .
Status
Not open for further replies.

Sassin

Forum friend
Joined
Jun 13, 2009
Messages
1,281
Reaction score
107
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

Ja bym im da? palic wszystkim ale leczycie sie z wlasnej kieszeni a w miejscach publicznych se jarajcie ile checie ale jesli ktos wam zwruci uwage ze im to przeszkadza odejdzcie od tej osoby proste

Proste podej?cie i to mi si? podoba, ale nie wszyscy ludzie przejmuj? si? tym, ?e kto? im uwag? zwraca tak?e wydanie ustawy jest najprostszym rozwi?zaniem i pomimo tego, ?e sam pale jak pojebany smok to w pe?ni swojej skromnej osoby popieram ow? ustaw?.
 

GM Kamo

Advanced User
Joined
Feb 12, 2009
Messages
168
Reaction score
6
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

Wszystko fajnie, fajnie... Je?li ju? musicie si? tru? i pali?, to r?bcie to z dala od miejsc zaludnionych, bo pal?c trujecie tak samo siebie jak i wszystkich w ko?o, takie jest moje zdanie
 

Killer Queen

Advanced User
Joined
Dec 1, 2008
Messages
168
Reaction score
23
Age
33
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

Ustawa to jedno, rzeczywisto?? drugie. Nie mo?na pali? na przystanku, ale obok ju? tak. Knajpy znalaz?y prosty i sprytny pomys? na omini?cie zakazu. W moich ulubionych katowickich klubach albo wydzielili miejsce dla pal?cych, albo zorganizowali klub palacza. Teoretycznie jest zakaz palenia przed wydzia?em, ale i tak nikt sobie z tego nic nie robi, nawet policja, kt?ra w miejscu, w kt?rym sp?dzam ka?d? przerw? mi?dzy zaj?ciami je?dzi do?? cz?sto, ma gdzie? palaczy. Tak wi?c, ustawa ustaw?, a rzeczywisto?? rzeczywisto?ci? ;)
 

Kate Sayuki

Seikō sore...
Joined
Jan 31, 2009
Messages
665
Reaction score
157
Age
30
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

Nie r?bcie z tego tematu flamewara. Ka?dy ma prawo wypowiedzie? swoje zdanie. Jedni pal? inni nie i co nas to obchodzi? Wy macie tak? opini?, reszta inn?, wi?c nie krytykujcie czyich? pogl?d?w.
I nigdy nie poszed?e? na wagary? Ch?opie, znam takie osoby i jakie one b?d? mia? wspomnienia z czas?w szko?y? Ci*ka jeste? i tyle.
Ja nigdy nie by?am na wagarach, chocia? pr?bowa?am wiele razy zwia? ze szko?y. Albo jestem tch?rzem, albo trzeba mie? to we krwi. ;d A odno?nie wspomnie? to jakie wspomnienia? Nagan?? Dzi?kuj?, postoj?.
Ustawa to jedno, rzeczywisto?? drugie. Nie mo?na pali? na przystanku, ale obok ju? tak. Knajpy znalaz?y prosty i sprytny pomys? na omini?cie zakazu. W moich ulubionych katowickich klubach albo wydzielili miejsce dla pal?cych, albo zorganizowali klub palacza.
S?ysza?am od siostry, ?e rzeczywi?cie tak zrobili. Prosty nie prosty - niech sobie pal? w wydzielonych strefach, przynajmniej my si? nie musimy denerwowa? i wszyscy s? szcz??liwi. Nie mo?na by?o tego zrobi? wcze?niej?

Jestem czarn? owc? w rodzinie - tata, mama i siostra pal?, nawet mi proponowali, ?ebym spr?bowa?a ("no lepiej w domu, ni? gdzie indziej"). Nie chcia?am, nie nalegali i ciesze si?. Wcale nie czuj? si? z tego powodu gorsza.
 

Ksodio

Advanced User
Joined
Apr 13, 2009
Messages
388
Reaction score
30
Age
73
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

Nie rozumiem ludzi kt?rzy twierdz? ?e palacze niszcz? im zdrowie, gdy kto? pali? i dmucha? dym z papierosa w twarz to mo?na by by?o m?wi? i niszczeniu czyjego? zdrowia. Nie podoba ci si? kto? pal?cy to mijaj go z daleka.
 

jeztPolak

Active User
Joined
Oct 11, 2010
Messages
132
Reaction score
18
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

Widz?, ?e tutaj problem ca?ego forum si? rozwija - osobi?cie moja mama pali i te? nie jest zadowolona t? spraw?, teraz musi unika? miejsc publicznych z papierosem. Kumple te? pal?, i jak idziemy gdzie? to te? nie centrum miasta, kt?re ca?y czas jest pod patrolami, tylko tak?e pobocza.​
Ja osobi?cie nie pal?, i osoby pal?ce nie przeszkadzaj? mi - ich na??g, ich problemy, a to ?e mnie to zabija, to jakby taka ma?a bujda, znaczy mo?e i to szkodzi, ale nie a? tak, ?e te 5 sekund mnie zabije (tyle trwa przej?cie obok pal?cego).​
 

Eneida

User
Joined
Dec 4, 2010
Messages
46
Reaction score
8
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

Ustawa jest idiotyczna - tak jak prawie ka?da wprowadzona przez obecny rz?d. Wed?ug specjalistycznych bada? bierne palenie jest szkodliwe w por?wnywalnym stopniu (tak samo wp?ywa na rozw?j raka), co wypijanie jednej szklanki soku pomara?czowego dziennie; oczywi?cie jest o wiele mniej szkodliwe, ni? wdychanie zanieczyszczonego, przez pojazdy spalinowe, powietrza. Wy my?licie, ?e ta ustawa zosta?a sporz?dzona ku zwi?kszeniu zdrowotno?ci Polak?w? Nie, ta bzdura zosta?a sporz?dzona ku podreperowaniu bud?etu. Dlatego r?wnie? wprowadzano zakaz palenia w pubach (cho?by w?a?ciciel na to przysta?) - co w zasadzie jest cofni?ciem si? do czas?w komuny. Bowiem jakim prawem pa?stwo wpierdala si? do w?asno?ci prywatnej (legalnie prosperuj?cej)?
Ustaw? t? nale?y traktowa? jako rozpaczliwe b?agania premiera o pini?dze i dziwi? si?, ?e ten temat znikn?? ju? z pierwszych stron gazet. Gdybym ja by? w?a?cicielem jakiej? knajpy, to tw?rc?w tej ustawy odes?a?bym do Trybuna?u Europejskiego.
 
Joined
Dec 15, 2010
Messages
41
Reaction score
1
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

No wybacz ale je?li ja id? chodnikiem a ko?o mnie idzie jaki? Pan w wieku 30-45 lat i pali papierosa a wiatr zawiewa w moj? stron? to mam ochot? go potraktowa? kopem w dup?
marzy?em o takiej ustawie od Gimnazjum :p
nie lubi? zapachu smrodu tytoniowego .

No to teraz musz? skomentowa? post u g?ry :D

Eneida nie obra? si? ale ty zupe?nie nic nie wiesz o polityce a tym bardziej o bud?ecie pa?stwa.
Wi?kszo?? polak?w my?li ?e te wszystkie ustawy i inne pierdo?y s? do zarabiania kasy :D no i maj? racje ale czemu od razu s?dzi? ?e kasa idzie dla premiera , prezydenta czy innych pos??w z chuja wzi?tych.
Wi?kszo?? tej kasy idzie na rozw?j infrastruktury i ekonomi w miastach i miasteczkach
a Wprowadzili t? ustaw? dlatego ?e maj? dwie pieczenie na jednym ogniu czyli pisz?c wprost.
Do bud?etu pa?stwa nap?ywa kasa $ jest mniejsza zachorowalno?? na Raka p?uc.
I nie pieprz mi g?upot ?e ziomkom nie pal?cym nie przeszkadza smr?d dymu papierosowego.
Aha nawi??? jeszcze co nie co do tej ustawy Giertycha z mundurkami mi si? podoba?a ale niestety chujowo zrobili w mojej starej szkole znaczy gimnazjum zamiast mundurk?w by?y kamizelki i to jeszcze chujowe a powinni zrobi? tak jak jest w Japonii Ca?y jednolity str?j oczywi?cie nie musia? by by? garniak :D

No wi?c Dzi?kuj? za przeczytanie tego postu i za wytrwa?o?? w czytaniu moich wypocin :D
 

Eneida

User
Joined
Dec 4, 2010
Messages
46
Reaction score
8
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

Eneida nie obra? si? ale ty zupe?nie nic nie wiesz o polityce a tym bardziej o bud?ecie pa?stwa.

Nie obra? si?, ale co? pomyli?e?. Kolejne literki Twojego wpisu ?wiadcz? o tym, i? to ty znasz si? na polityce tylko z medi?w.

Wi?kszo?? polak?w my?li ?e te wszystkie ustawy i inne pierdo?y s? do zarabiania kasy :D no i maj? racje ale czemu od razu s?dzi? ?e kasa idzie dla premiera , prezydenta czy innych pos??w z chuja wzi?tych.

Bo za publiczne pieni?dze (?ci?gane z podatk?w, mandat?w itd.) wyp?acane s? im pensje, premie, bonusy na utrzymanie biur?

Wi?kszo?? tej kasy idzie na rozw?j infrastruktury i ekonomi w miastach i miasteczkach

Infrastruktura - dlatego w Niemczech (i w prawie ka?dym innym pa?stwie Europy) wolno pali? w miejscu publicznym i autostrady s?? A w Polsce nie? To g?upie. Gdyby? zajrza? do um?w, kt?re zawar?o pa?stwo Polskie z firmami, kt?re wygra?y przetarg (kt?ry by? przetargiem zamkni?tym, czyli tak naprawd? nie by? przetargiem) - zaobserwowa?by?, i? 1 metr autostrady w Polsce jest trzykrotnie dro?szy, ni? 1 metr autostrady w Niemczech (i w prawie ka?dym innym pa?stwie Europy). Wniosek?
Ekonomia -
d?ug publiczny Polski 768 213 653 832 PLN
z 09:11. Platforma Obywatelska (kt?ra zebra?a najwi?cej funduszy europejskich, postawi?a najwi?cej fotoradar?w, wprowadzi?a najwi?cej bzdurnych ustaw wy?udzaj?cych pieni?dze) zad?u?y?a to pa?stwo parokrotnie bardziej, ni? wcze?niejszy rz?d. Wniosek?


Do bud?etu pa?stwa nap?ywa kasa $ jest mniejsza zachorowalno?? na Raka p?uc.

Nie, nie maj? ?adnej pieczeni. Wiesz ile z tych 500 z? trafi do bud?etu? Z par?dziesi?t z?otych. Reszt? prze?r? urz?dnicy.
Ponadto, pisa?em ju? chyba, i? naukowo jest potwierdzone, ?e bierne palenie w takim samym stopniu wp?ywa na raka, co wypicie jednej szklanki soku pomara?czowego dziennie.

I nie pieprz mi g?upot ?e ziomkom nie pal?cym nie przeszkadza smr?d dymu papierosowego.

Mi przeszkadza zapach spalin samochodowych - co oznacza, ?e rz?d powinien stworzy? ustaw? zabraniaj?c? poruszania si? samochodami po terenie publicznym i cz??ciowo prywatnym (wymy?l? sobie, ?e na zamkni?tych torach wy?cigowych, podobnie co do pub?w, gdzie zabroniono wprowadza? sal dla pal?cych, nie b?dzie mo?na je?dzi? pojazdami spalinowymi).
 

Rey Mysterio

Advanced User
Joined
Apr 15, 2008
Messages
382
Reaction score
27
Age
26
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

Taka ustawa ma i nie ma sensu. Ja nie pal?, ale gdy kto? idzie przede mn? i ten dym wleci mi prosto w twarz do ch?tnie bym tego kogo? kopn?? w dupsko. Ale tak jak powiedzia? kolega Eneida, zapach spalin samochodowych te? przeszkadza wielu osobom. Istniej? rzeczy(nie pami?tam jak to sie nazywa?o) kt?re si? zak?ada na rur? wydechow?, zapobiegaj?c jednocze?nie wydalania niepotrzebnego dymu ze spalin. Ale oczywi?cie kto by tego u?ywa?. A to ju? nie jest pow?d do tego, by zakaza? poruszania si? samochodami.
Wi?c mi si? taka ustawa podoba, ale gdybym by? palaczem, to by mi si? nie podoba?a raczej...
 

Eneida

User
Joined
Dec 4, 2010
Messages
46
Reaction score
8
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

To inaczej: mo?e zabronimy jedzenia, produkowania i posiadania czosnku? Przecie? on brzydko pachnie i wielu osobom si? to nie podoba!
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Mandat 500 z? za papierosa na przystanku!

To inaczej: mo?e zabronimy jedzenia, produkowania i posiadania czosnku? Przecie? on brzydko pachnie i wielu osobom si? to nie podoba!
Od kiedy to jesz czosnek na ulicy przy innej osobie? Poza tym, dobrze zastosowanego nikt od ciebie nie wyczuje. Nietrafione por?wnanie.
 
Status
Not open for further replies.
Top