What's new

[Średnio-Zaawansowany] ?adnie i Grywalnie - G?ry

Kuki Kuki

User
Joined
Feb 26, 2017
Messages
24
Reaction score
1
Age
26
Witam ponownie!
Troch? luzu w ?yciu, nauka na matur? w bok wi?c wzi??em si? za kontynuowanie mojej kulej?cej serii poradnik?w!
Ostatnio by?o troch? o tym jak ?adnie skomponowa? las noo iii chyba si? jako? przyj??o, je?li nie widzia?e? a jeste? ciekaw to zapraszam:http://tibia.net.pl/threads/587336-%C5%81adnie-i-Grywalnie-Las

Okej, no to dzisiaj zajmiemy si? g?rami, na kr?tki wst?p troch? o tych tworach, a nic i nikt innego nie wprowadzi Was w temat lepiej ni? sam Tetmajer!
Ciche, mistyczne Tatry, owe wieczne g?usze
zimowych, ?nie?nych pusty?, owe zapadliska
niedost?pne w?r?d z?om?w, gdzie jeden si? wciska
mrok i gdzie wicher ko?cem swych skrzyde? uderza
z g?uchym j?kiem, jak ko?skie na polu kopyto,
uderzaj?ce w zbroj? martwego rycerza:
ty, pustko, w siebie wo?asz b??dn? ludzk? dusz?...

Ty, pustko nieskalana, k?dy my?l cz?owieka
w dumn?, zimn? samotno?? wolno si? odwleka,
jak lew ranny w pieczar? zapad?? i skryt?;
ty, pustko nieskalana, gdzie si? dusza rzuca
zm?czona i ponura, by z krwi och?odzi? p?uca,
oczy my? z kurzu, r?ce ogartywa? z b?ota...

O Tatry! Jak?e drog? jest wasza martwota!
ten chram, k?dy ofiar? niezmiernemu Bogu
odprawia wiatr u ska?y lodowej o?tarza,
a tej mszy s?ucha turni zwieszonych milcz?cy
t?um i bia?ego lasu przepastna ciemnota
i k?dy? uczepiony na szczytowym rogu
blask wschodz?cego s?o?ca, co lody roz?arza,
na kszta?t lampy ofiarnej, u stropu wisz?cej...

A kiedy si? gwiazdami za?wiec? przestrzenie
wiekuistego nieba i nieprzeniknione
zejdzie na ziemi? nocy zimowej milczenie:
w?wczas mi si? wydaje, ?e ju? lat tysi?ce
ubieg?y, ?e ju? ?ycie dawno pogrzebione
i ?e jest to dusz ludzkich, dawno nie pami?tnych
dusz do sza?u zuchwa?ych, do szale?stwa sm?tnych,
uroczysko grobowe, senne i milcz?ce

Dobra, no to skoro mamy ju? wst?p za sob? to zapraszam, zaczynajmy.

1. Robimy sobie auto-borderem zarys ska?y, ale u?ywamy w niekt?rych miejscach surowego ??czenia (RAW PALLETE), polecam wcisn?? przy tym przycisk A bo dzi?ki niemu wy??czamy i w??czamy Auto-Border, a jak wiadomo gdy usuniemy jaki? element przy w??czonym AB to nam si? spieprz? kraw?dzie.

IFD3nn.png


2. Zamalowujemy ?adnie wszystko, wype?niamy ?adnie kombinacj? z Shiftem.

KcElRQ.png


3. Tworzymy kolejne pi?tra i niech Cie r?ka Boska broni przed u?ywaniem tutaj Auto-Bordera! Robimy to starannie, tak aby jak najbardziej odda? kszta?t poszarpanych ska?.

aOklUZ.png

2PHjys.png


4. Szukamy sobie tekstury ska? i uk?adamy j? w taktycznych miejscach, najlepiej k?a?? j? w zag??bieniach.

QUKCi8.png


5. Dodajemy kraw?dzie z surowej palety Border, jak wcze?niej ju? w ostateczno?ci mog?e? odpu?ci? sobie tego bawienia si? bez AB to tu ju? nie ma bata.
Mieszamy to, ale roztropnie, nie raz przecie? trawa narasta na ska?y a ?wir z kamieniami wysypuje si? na ni?, tak to musimy odwzorowa?.

Oi0FMO.png

GYxiqU.png


6. Zaczynamy teraz wyg?adza? kraw?dzie ska? i dodawa? ich elementy, staraj si? nie jeba? ich wsz?dzie jak to robi?e? z AB, pami?taj .. taktycznie, to najwa?niejsze :p Tam gdzie zaznaczone s? zielone kwadraciki to odpuszczamy sobie ?adowanie element?w ska?.

iassH4.png


7. Tworzymy kraw?dzie ?cian.

JtbA4q.png


8. Teraz czas posypa? troch? kamieniami, wi?c dorzucamy troszeczk?, ja lubi? u?ywa? tych ciemnych.

sd0Ap0.png


9. Dorzucamy troch? mchu.

DNY8UQ.png


10. Przywo?ujemy do ?ycia par? naro?li skalnych.

q7Teew.png


11. Dobra, to teraz wskakujemy pi?tro wy?ej i wype?niamy ja trawk? z palety RAW.

XP1GSz.png


12. Dodajemy tej tekstury i powtarzamy.

lBfVNE.png

FzbAxH.png

3pdPjF.png

FhfLKE.png


13. Dodajemy te same naro?la, mniej wi?cej w podobnych miejscach i tworzymy par? krzew?w!

yFyCP2.png


14. Wr?ci?em i dorobi?em te? troch? na dole, ?eby zobrazowa? jak si? to ??czy.

7tdclC.png


15. Robimy kolejne pi?tra, dodajemy tekstury, bawimy si? umiej?tnie borderami!

KNJ4ab.png

Hld8eL.png


16. No i ko?czymy powoli robot?! Mo?na jeszcze dorzuci? te rozsypuj?ce si? ska?y, korzenie drzew itd, ale mi to jako? tutaj nie pasowa?o za bardzo, mo?emy kombinowa? a to mo?e by? doskona?? baz?!

tGzuc9.png


Na zako?czenie chcia?bym pokaza? Wam par? screen?w z mojego projektu pod Tibie 10.98, nadal szukam nowych ciekawych element?w i tak dalej wi?c wszystko na bie??co jest co chwil? modyfikowane! Bardzo mi si? podobaj? te dodatki : )

XVuxzA.png


3hTg8e.png


XOxBjK.png


Tak?e to by by?o na tyle, to moja druga ju? cz??? poradnika i mam nadzieje ?e powiecie mi co dobrze robi? a co ?le, my?l?, ?e ska?a wysz?a ca?kiem w porz?dku i przyjmie si?. Dzi?ki za uwag? i zapraszam do oceny!

#Praca robiona przy ?wietnej muzyce Fu Manchu - The Action is Go (1997) - Full Album
 

#Adaś

Senior User
Joined
Jan 22, 2011
Messages
780
Reaction score
23
Odp: ?adnie i Grywalnie - G?ry

Zacznijmy od tego, ?e kolejny raz robisz ?le screnny xD
Oi0FMO.png

Takie budowanie g?r jest zb?dne, szkoda czasu na to jak mo?na odrazu kszta?towa? je? hmm
Po za tym jest lekki spam.
 

Kuki Kuki

User
Joined
Feb 26, 2017
Messages
24
Reaction score
1
Age
26
Odp: ?adnie i Grywalnie - G?ry

1.Jak robi? screeny ? Bo te? mi si? co? wydaj?, ?e ?le robie :/
2."Takie budowanie" to znaczy jakie? Chodzi o to, ?e najpierw robi? ?ciany, a p??niej wype?niam?
3.Mo?e doda?em kolejny temat zbyt szybko (cho? nie wiem czy to podchodzi pod SPAM skoro to seria poradnik?w), ale chyba to nic z?ego widz?c jak userzy narzekaj?, ?e forum i tak upada :D No chyba, ?e chodzi?o Ci o jaki? tam SPAM czy nie?ad w zawarto?ci tematu too wybacz : o
 
Last edited:

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,934
Reaction score
165
Odp: ?adnie i Grywalnie - G?ry

1.Jak robi? screeny ? Bo te? mi si? co? wydaj?, ?e ?le robie :/
2."Takie budowanie" to znaczy jakie? Chodzi o to, ?e najpierw robi? ?ciany, a p??niej wype?niam?
3.Mo?e doda?em kolejny temat zbyt szybko (cho? nie wiem czy to podchodzi pod SPAM skoro to seria poradnik?w), ale chyba to nic z?ego widz?c jak userzy narzekaj?, ?e forum i tak upada :D No chyba, ?e chodzi?o Ci o jaki? tam SPAM czy nie?ad w zawarto?ci tematu too wybacz : o

1. F10 je?li sama mapa. Je?li chcesz ca?y edytor to mo?esz wyci?? pasek, ?eby zdj?cie by?o mniejsze. Generalnie staraj sie robi? je w??sze, to forum b?dzie wy?wietla?o je od razu w dobrej rozdzielczo?ci, nie b?dzie ich zmniejsza?.
3. Jak masz ch?ci i pomys?y to dodawaj tyle poradnik?w ile chcesz, nie ma ?adnego spamu. Aczkolwiek zdj?cia swojego w?asnego projektu staraj si? pomija? w tego typu poradnikach (chodzi mi o te na ko?cu), mo?e za??? po prostu swoj? galeri? mappersk??
 
  • Like
Reactions: ZRK

Kuki Kuki

User
Joined
Feb 26, 2017
Messages
24
Reaction score
1
Age
26
Odp: ?adnie i Grywalnie - G?ry

Dzieki Kuzyn, nie wiedzialem, ze jest skrot klawiszowy co do robienia screen?w wewnetrznie. Nastepnym razem Bede dodawal poprawione zdjecia : )
PS: nie wiem czy to sie nadaje na galerie (ah ta skromnosc), ale pomysle nad tym.
 

#Adaś

Senior User
Joined
Jan 22, 2011
Messages
780
Reaction score
23
Odp: ?adnie i Grywalnie - G?ry

1.Jak robi? screeny ? Bo te? mi si? co? wydaj?, ?e ?le robie :/
2."Takie budowanie" to znaczy jakie? Chodzi o to, ?e najpierw robi? ?ciany, a p??niej wype?niam?
3.Mo?e doda?em kolejny temat zbyt szybko (cho? nie wiem czy to podchodzi pod SPAM skoro to seria poradnik?w), ale chyba to nic z?ego widz?c jak userzy narzekaj?, ?e forum i tak upada :D No chyba, ?e chodzi?o Ci o jaki? tam SPAM czy nie?ad w zawarto?ci tematu too wybacz : o

Chodzi?o mi o spam na mapce, zaduzo rzeczy :) in-game wszystko psuje xD
A co do wype?niania cxy co to tam, chodzi?o mi o to ?e robisz dwa razy kszta?t zamiast jeden a solidnie, je?li nie masz pewno?ci czy gracz przejdzie przez dan? kratk? po prostu kliknij "o"

---------- Tre?? dodana o 00:03 ----------

1.Jak robi? screeny ? Bo te? mi si? co? wydaj?, ?e ?le robie :/
2."Takie budowanie" to znaczy jakie? Chodzi o to, ?e najpierw robi? ?ciany, a p??niej wype?niam?
3.Mo?e doda?em kolejny temat zbyt szybko (cho? nie wiem czy to podchodzi pod SPAM skoro to seria poradnik?w), ale chyba to nic z?ego widz?c jak userzy narzekaj?, ?e forum i tak upada :D No chyba, ?e chodzi?o Ci o jaki? tam SPAM czy nie?ad w zawarto?ci tematu too wybacz : o

Chodzi?o mi o spam na mapce, zaduzo rzeczy :) in-game wszystko psuje xD
A co do wype?niania cxy co to tam, chodzi?o mi o to ?e robisz dwa razy kszta?t zamiast jeden a solidnie, je?li nie masz pewno?ci czy gracz przejdzie przez dan? kratk? po prostu kliknij "o"
 

Kuki Kuki

User
Joined
Feb 26, 2017
Messages
24
Reaction score
1
Age
26
Odp: ?adnie i Grywalnie - G?ry

@#Adas - z tym ksztaltowaniem g?r to fakt, moje przyzwyczajenie zeby najpierw zrobic zarys ab, a dopiero pozniej zmodyfikowac :p a co do spamu na mapce too (wiadomo, to subiektywna opinia) chyba teez beez przesady, gralem na niej i in-game jest jak najbardziej w porzadku ^^ a jesli chodzi o to co gdzie blokuje przejscie to dobrze wiem, w niektorych miejscach wlasnie chodzi o to zeby dostep byl ograniczony :p ANYWAY, ja dopiero zaczynam na tym 10+ i to wszystko sie szlifuje ��
 

Aesir

User
Joined
Feb 15, 2013
Messages
10
Reaction score
0
Odp: ?adnie i Grywalnie - G?ry

Dosy? ciekawe ale tnij zdj?cia czy co? :p
 

ZRK

User
Joined
Dec 26, 2016
Messages
32
Reaction score
1
Odp: ?adnie i Grywalnie - G?ry

Chodzi?o mi o spam na mapce, zaduzo rzeczy :) in-game wszystko psuje xD
A co do wype?niania cxy co to tam, chodzi?o mi o to ?e robisz dwa razy kszta?t zamiast jeden a solidnie, je?li nie masz pewno?ci czy gracz przejdzie przez dan? kratk? po prostu kliknij "o"

Nie zgodz? si? z Tob?, jak dla mnie w?asnie mapk? jest do perfekcji wykonana.
Uwa?am, ?e nie ma tutaj zb?dnych przedmiot?w.
Wszystko wygl?da perfekcyjnie, a kolega "Kuku Kuki" dopie?ci? ka?dy szczeg??.
Po raz kolejny 10/10!
Oby wi?cej takich poradnik?w na tym "podupadaj?cym" i "niebezpiecznym" forum :D
 

KadreZ

Advanced User
Joined
Aug 18, 2015
Messages
443
Reaction score
6
Odp: ?adnie i Grywalnie - G?ry

10/10

Gesendet von meinem X6 mit Tapatalk
 
  • Like
Reactions: ZRK
Top