What's new

-Średni Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Mo?e nie zaczn? zbyt orginalnie ale: w ko?cu zebra?em si? aby napisa? ma?y poradnik w kt?rym poka?e wam kilka przydatnych informacji tj:jak korzysta? z serwisu dotpay.pl, jak skonfigurowa? smsy oraz przelewy bankowe. Jako, ?e kr??y pe?no plotek jakich to cud?w trzeba dokona? aby dosta? wyp?ate postaram si? to wszystko poja?ni?.
Kilka wymaga? na pocz?tek:
  1. Musisz by? pe?noletni (je?li nie jeste? mo?esz za?o?y? konto na rodzic?w)
  2. Wymagany jest NIP.
  3. Wymagane jest konto bankowe.
Mam nadziej?, ?e umiecie si? zarejestrowa? wi?c pomin? te kroki, napisze tylko, ?e aktywacja konta kosztuje jednorazowo (raz na zawsze) 10z?.
Je?li nie aktywujesz konta b?dziesz m?g? korzysta? z serwisu, b?dziesz m?g? r?wnie? zbiera? pieni?dze na swoim koncie dotpay, jednak nie b?dziesz m?g? tych pieni?dzy wyp?aci?. Konto mo?na aktywowa? w ka?dej chwili, pieni?dze zarobione przed aktywacj? nie przapadn?.
Konfiguracja us?ugi sms:
1. Klikamy w "us?ugi sms":
dot1.jpg

2. Nast?pnie klikamy "Dodaj now? us?ug?":
dot2.jpg

3. Wybieramy pierwsz? opcje "sms zwracaj?cy kod dost?pu do us?ugi" po czym klikamy dalej:
dot3.jpg

4. Teraz wybieramy drug? opcje czyli "Kod generowany i dopisywany do listy kod?w. Sprwadzanie kod?w w Dotpay" - klikamy dalej:
dot4.jpg

5. Konfigurujemy swoj? us?ug? sms, np:
dot5.jpg

  • ad1 - Nazwe us?ugi wpisujemu jak? chcemy, tak aby wygodnie p??niej przegl?da? sobie swoje us?ugi na dotpay.
  • ad2 - Adres Ip na kt?rym dzia?a us?uga - domy?lna gwiazdka "*" wpisa?em j? poniewa? nie ka?dy wie, ?e mo?e korzysta? z tej us?ugi nawet jak ma zmienne IP, gwiazdka oznacza, ?e us?uga b?dzie sama sobie pobiera?a IP wi?c b?dzie dzia?a?a z ka?dego adresu. Je?li mamy sta?e IP i chcemy aby us?uga dzia?a?a wy??cznie na naszym serwisie, podajemy IP maszyny na kt?rej zainstowalany jest sms shop zamiast gwiazdki
  • ad3 - Identyfikator us?ugi - Wpisujemy co chcemy, nale?y pami?ta?, ?e to ju? pod t? nazw? osobniki b?d? wysy?a? smsy :)
  • ad4 - Wybieramy warto?? smsa :)
  • ad5 - Bardzo wa?ne aby zaznaczy? "Kod jednorazowy" je?li chcemy aby kod mia? tylko 1 u?ycie.
  • ad6 - Podajemy dok?adny adres do stronki na kt?rej mo?na zakupi? pkty do sms shopu na naszej stronie, strona b?dzie sprawdzona czy nie ?amie regulaminu dotpay, po czym us?uga zostanie aktywowana.
  • ad7 - Obowi?zkowo podajemy opis us?ugi, kt?ry u?atwi kontrole zawarto?ci stronki przez technik?w.
    Nast?pnie Klikamy "Utw?rz us?ug?"
6. Podsumowanie utworzonej us?ugi, patrzymy na numer smsa - przyda sam si? aby poprawnie skonfigurowa? buypoints.php
dot6.jpg

odpowiadaj?cy config w buypoints.php do wy?ej przedstawionej us?ugi:
Code:
$config['dotpay'][0]['id'] = xxxx;       # tutaj musimy wpisa? ID zarejestrowanego klienta
$config['dotpay'][0]['code'] = "zielony150"; # identyfikator uslugi SMS
$config['dotpay'][0]['type'] = "sms"; 
$config['dotpay'][0]['addpoints'] = 150; # ile premium punktow daje dany sms
$config['dotpay'][0]['sms_number'] = 73068; # numer na jaki nalezy wyslac kod - nalezy pamietac ze inna wartosc smsa to inny numer na jaki nalezy wyslac smsa.
$config['dotpay'][0]['sms_text'] = "AP.ZIELONY150"; # tresc jaka ma byc w SMSie
$config['dotpay'][0]['sms_cost'] = "3.66 zl brutto"; # cena za wyslanie sms
#wchodzimy w us?ugi sms nast?pnie lista us?ug i mamy informacj? czy us?uga jest aktywna, je?li nie jest tzn, ?e technicy jeszcze nie sprwadzili naszej stronki lub podali?my niedok?adny link do strony z kupnem pkt?w, aktywacja trwa r??nie - od kilku do kilkudziesi?t godzin :)
Wyp?acanie pieni?dzy za us?ugi sms:​
1. Z menu Serwisy SMS wybieramy opcje "wyp?ata"
dot11.jpg

wa?ne: pieni?dze mo?ecie wyp?aca? dopiero 7 dni po zako?czeniu rozliczenia kt?re zamykane jest razem z ko?cem miesi?ca
czyli ka?dego miesi?ca od si?dmego dnia b?dzie dost?pna opcja "Wyp?ata":
dot12.jpg

2. Teraz wype?niamy wszystkie dane kt?re s? wymagane i klikamy "Dalej"
dot13.jpg

3. Drukujemy 2 umowy oraz 1 rachunek - podpisujemy - pakujemy w koperte i wysy?amy na podany ni?ej adres
dot14.jpg

Pami?taj, ?e od tej sumy b?dzie jeszcze odliczone 19% podatku! Pieni?dze zostan? wp?acone na Twoje konto bankowe.
Konfiguracja przelew?w:​
1. Z menu "P?atno?ci internetowe" wybieramy opcje "kody dost?pu":
dot21.jpg

2. Nast?pnie "utw?rz now? us?uge":
dot22.jpg

3. Zaznaczamy "Konto kod?w bezobs?ugownych" i klikamy dalej:
dot23.jpg

4. Wpisujemy dane podobnie jak przy us?udze sms po czym klikamy "dalej":
dot24-1.jpg

5. Podsumowanie konfiguracji us?ugi(zgodnie ze wskaz?wk? zamieszczamy wygenerowany link na swojej stronce w buypoints.php ;)
dot25.jpg

konfig (buypoints.php) dla przelewu bankowego/karty kredytowej do wy?ej przedstawionej us?ugi
Code:
$config['dotpay'][1]['id'] = xxxxx;       # numer ID zarejestrowanego klienta
$config['dotpay'][1]['code'] = "bez6"; # identyfikator uslug SMS
$config['dotpay'][1]['type'] = "C1"; 
$config['dotpay'][1]['addpoints'] = 300; # ile premium punktow daje dany sms
$config['dotpay'][1]['sms_number'] = ""; # zostawiamy puste
$config['dotpay'][1]['sms_text'] = "Ziele";
$config['dotpay'][1]['sms_cost'] = "5 zl brutto"; # cena za wyslanie sms
Poradnik pisa?em bardzo p??no w nocy wi?c mo?e by? troche b??d?w, wrazie czego zg?aszajacie i pytajcie ;) Pozdro
Prawa autorskie wy??cznie Tibia.net.pl
Przydatny temat:
http://tibia.net.pl/pozostale/15216-8-x-gesior-shop-system-konfiguracja.html
 

takos

User
Joined
Sep 21, 2009
Messages
27
Reaction score
0
Odp: Dotpay.pl Konfiguracja us?ug Krok po kroku

Odp: Dotpay.pl Konfiguracja us?ug Krok po kroku

Wie kto? czy wyp?ata z przelew?w wygl?da tak samo?
Bo dzi? wyp?aci?em pieni?dze, i nic si? nie pojawi?o, po prostu posz?y.
Musz? z tego odprowadzi? podatek tak jak z SMS'?w?
I czy wyp?ata za SMS'y wygl?da tak samo dla osoby fizycznej i firmy?
Pozdrawiam.
PS. Super poradnik, szuka?em w internecie ale nigdy si? na niego nie natkn??em.
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Dotpay.pl Konfiguracja us?ug Krok po kroku

Odp: Dotpay.pl Konfiguracja us?ug Krok po kroku

Wie kto? czy wyp?ata z przelew?w wygl?da tak samo?
Bo dzi? wyp?aci?em pieni?dze, i nic si? nie pojawi?o, po prostu posz?y.
Musz? z tego odprowadzi? podatek tak jak z SMS'?w?
I czy wyp?ata za SMS'y wygl?da tak samo dla osoby fizycznej i firmy?
Pozdrawiam.
PS. Super poradnik, szuka?em w internecie ale nigdy si? na niego nie natkn??em.


Teoretycznie musisz odprowadzi? podatek od zarobionych pieni?dzy przez przelewy, ale mo?esz je wplaci? na konto bez odprowadzania co w przypadku sms?w jest nie mo?liwe. Nie oszukujmy si? wi?c, ?e pa?stwo b?dzie Cie ?ciga?o za te kilkadzi?siat czy kilkaset z?otych.

A noi pieni?dze po 6 dniach si? chyba pojawiaj? na koncie po wyp?acie przelew?w.
 
Last edited:

Arvannion

Advanced User
Joined
Oct 2, 2008
Messages
385
Reaction score
110
Odp: Dotpay.pl Konfiguracja us?ug Krok po kroku

Odp: Dotpay.pl Konfiguracja us?ug Krok po kroku

Poradnik jest spoko, prawd? m?wi?c nie czyta?em ca?ego tylko przelecia?em go oczyma ; d

I mam takie pytanie, prosz? o szybk? odpowied?;
Czy jest mo?liwo?? zrobienia takiej opcji ?e mo?na wysy?a? SMSy z dw?ch pa?stw? W moich przypadku, Anglia i Polska ; )
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Dotpay.pl Konfiguracja us?ug Krok po kroku

Odp: Dotpay.pl Konfiguracja us?ug Krok po kroku

Arvannion to ju? nie dotpay.pl :)
trzeba za?o?y? konto na daopay.com
Mo?e na czasie zrobie kolejny poradnik chocia? i tak wi?kszo?? os?b wie o co chodzi.
 

Maximuss

Advanced User
Joined
May 23, 2009
Messages
447
Reaction score
17
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

Matre --- Za poradnik Repucik Leci ...
Jeszcze zapytam o jedno...
Jak mam przyk?adowo dotpay na rodzic?w a konto na siebie i nie jestem pe?noletni to nic nie b?dzie .
bo s?ysza?em ,?e kara jest za co? xD..
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

A tego to ja ju? nie wiem, najlepie napisz do supportu (dotpaya oczywi?cie) :)
 

Maximuss

Advanced User
Joined
May 23, 2009
Messages
447
Reaction score
17
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

a masz mo?e jaki? do niego kontakt czy cos..?
 

Faith

Advanced User
Joined
May 7, 2009
Messages
249
Reaction score
37
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

@Up

@Topic
Poradnik bardzo dobry lecz mam pytanie. Je?li chc? aby po wys?aniu sms'a nie by? odes?any kod zwrotny tylko np. moja ustalona tre?? np. "Dzi?kujemy za dofinansowanie bla bla". To musz? zaznaczy? na pocz?tku opcj? "kod zwrotny o ustalonej tre?ci" ?

Po zaznaczeniu tej opcji r?wnie? nie b?d? musia? podawa? tego :
Matre said:
# ad6 - Podajemy dok?adny adres do stronki na kt?rej mo?na zakupi? pkty do sms shopu na naszej stronie, strona b?dzie sprawdzona czy nie ?amie regulaminu dotpay, po czym us?uga zostanie aktywowana.
# ad7 - Obowi?zkowo podajemy opis us?ugi, kt?ry u?atwi kontrole zawarto?ci stronki przez technik?w.
?

Przepraszam, ?e tak zadaj? pytanie ale na razie nie mam konta na dotpay.pl poniewa? wys?a?em do ich supportu pytanie czy mog? za?o?y? konto u nich posiadaj?c jedynie konto w banku a by? niepe?noletnim :)

Z g?ry dzi?kuj? za odpowied? i oczywi?cie reput dla Ciebie bo w pe?ni zas?u?y?e?.

@Down
Da?em Ci link do ich supportu, ale jak tam wolisz jak mi przy?l? odp. to Ci dam zna?.

@ Edit dla wszystkich
Support dotpay.pl said:
Szanowny Panie,

Szanowny Panie,

Aby zosta? u?ytkownikiem serwisu Dotpay, trzeba mie? uko?czone 18 lat.


Z powa?aniem,
[-]Mateusz Golonka[/-]
Specjalista ds. Informatyki

Wys?a?em te? zapytanie czy konto(na dotpay.pl) mo?e by? za?o?one na rodzic?w a w?a?cicielem podanego przez moich rodzic?w konta b?d? ja. Zach?cam do pisania do nich poniewa? odpowiadaj? w przeci?gu 24h( w moim przypadku kr?cej) je?li uzyskam odpowied? na moje pytanie zn?w wam je przedstawi? =d.
Support Dotpay.pl said:
Wyp?aty z serwisu Dotpay przesy?ane b?d? na rachunek bankowy podany w sekcji "Ustawienia -> bank i waluta" panelu Dotpay oraz z zestawem danych osobowych podanych w sekcji "Ustawienia -> dane osobowe". Je?eli numer rachunku nie b?dzie zgadza? si? z danymi osobowymi posiadacza, bank mo?e odrzuci? przelew.

Konto zak?adane na osob? prywatn? powinno by? obs?ugiwane przez t? osob? - jest to jednostka odpowiedzialna za konto i ponosz?ca pe?ne konsekwencje w wypadku ewentualnych narusze? regulamin?w, prawa i podobnych.
o_O ju? po 30 min dosta?em odp. ale teraz j? zauwa?y?em xD Chyba wszystko jasne jak na razie =d Czekam jeszcze na odpowied? od Matre w sprawie wy?ej wymienionej na pocz?tku.
 
Last edited:

Maximuss

Advanced User
Joined
May 23, 2009
Messages
447
Reaction score
17
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

@Up THX .

HTML:
Przepraszam, ?e tak zadaj? pytanie ale na razie nie mam konta na dotpay.pl poniewa? wys?a?em do ich supportu pytanie czy mog? za?o?y? konto u nich posiadaj?c jedynie konto w banku a by? niepe?noletnim

Jak ci odpowiedz? na te pytanie . Bardzo bym ci? prosi? ,?eby? mi dal zna? z g?ry THX

Pozdrawiam
Maximus :]
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

Faith nie jestem pewny ale wydaje mi si? ?e w?a?nie tak jak napisa?e? powinno by? ustawione. Najlepiej przetestuj :p 1 sms-a po?wi?? :p
 

AppLe666

User
Joined
Sep 1, 2009
Messages
36
Reaction score
1
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

O.O zawsze mia?em z tym problem xD wiec wielkie dzieki :] wszystko teraz dzia?a da?oby si? mo?e na paypala jescze?:D
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

O.O zawsze mia?em z tym problem xD wiec wielkie dzieki :] wszystko teraz dzia?a da?oby si? mo?e na paypala jescze?:D

Paypal odpada, po przestudiowaniu wszystkiego(?) na ten temat, z tego co wyczyta?em nie jest to bezpieczne w 100% :) a przynajmniej przez te skrypty kt?re s? dost?pne.

Wi?c polecam Daopay.com

w?a?nie bior? sie konfiguracje do swojego otsa ;)


###edit: dla bezpiecznego korzystania z paypala trzeba zrobi? httacces

a na aktywacje Aplikacji (rejestracji stronki) w daopay czekam ju? 5 dzie?.... wi?c poradnika jak narazie nie mog? napisa? >>> x :|
 
Last edited:

Zbuntowany Czerlunek

Advanced User
Joined
Jul 5, 2009
Messages
210
Reaction score
7
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

1.Pytanie jezeli zakladam konto w dotplay itp, musze miec dedyk? Musze miec np przez miesiac ots online? Jezeli nie bede miec ots online to jakas kara?
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

Nie ma ?adnych wytycznych co do czasu trwania Twojej us?ugi, masz jedynie przestrzega? ich regulaminu kt?ry jest dost?pny na ich stronie :) Tak?e nie wa?ne czy b?dziesz mia? 1 dzie? czy 4 lat otsa.
 

tunczyk00753

New User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
5
Reaction score
0
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

Czyli rozumiem ,?e pomimo i? mam konto bankowe(To od 13 lat) to i tak ,gdy nie mam NiP to nic nie zrobi???
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

Czyli rozumiem ,?e pomimo i? mam konto bankowe(To od 13 lat) to i tak ,gdy nie mam NiP to nic nie zrobi???

Nom, zgadza si?... je?li nie masz numeru NIP nie b?d? mogli odprowadzi? podatku wi?c nie b?d? mogli Ci wyp?aci? pieni?dzy, do tego nie wiem czy zap?aci?by? jakiej? kary ale tego ju? nie wiem na 100%
 

tunczyk00753

New User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
5
Reaction score
0
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

Czyli je?li wezm? NIP od rodzica (ojca np.) to ,wtedy wszystko b?dzie ok ?
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Dotpay.pl - Poradnik krok po kroku dla zielonych

Nie, konto bankowe musi by? tej samej osoby co numer NIP.. wi?c jak ju? podajesz NIP rodzic?w to ca?e konto dotpaya za??? te? na rodzic?w i nigdy si? nie przyznaj, ?e to "konto rodzic?w".
 
Top