What's new

FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Status
Not open for further replies.

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Internetzona.pl; said:
Zaledwie chwil? temu, FBI dokona?o od??czenia popularnych us?ug Megaupload i Megavideo. Jest to wydarzenie bez precedensu, kt?re jeszcze bardziej o?ywi polemik? na temat piractwa i udost?pniania tre?ci w Sieci. Jakie s? konsekwencje tego zamkni?cia? Jakie b?d? nast?pne kroki?

Jednym z najcz??ciej poruszanych temat?w przy uregulowaniu tego, co „si? dzieje” w Internecie jest kwestia w?asno?ci intelektualnej. Do jakiego stopnia zostan? zaostrzone stosowane obecnie ?rodki? Czy w?adzom uda si? zapanowa? nad Internetem? Czy nie przypomina nam to nieco sytuacji w krajach re?imu? Czy wr?cz przeciwnie – autorzy film?w, piosenek, etc., maj? prawo do takiej blokady, a my za mo?liwo?? obejrzenia film?w powinni?my p?aci??

men-fbi-capture-two.n.jpg



Koniec dzia?alno?ci Megavideo

Wed?ug w?adz, zamkni?cie Megaupload/Megavideo jest tylko ma?? cz??ci? du?ej operacji przeciwko stronom, kt?re systematycznie naruszaj? prawa autorskie. W tym przypadku dzia?ania podj?te przeciwko Megaupload/Megavideo nie s? ograniczone do od??czenia us?ugi, ale co najmniej siedem os?b zosta?o aresztowanych pod zarzutem naruszenia w?asno?ci intelektualnej i zmowy w celu „prania brudnych pieni?dzy”. Za nakazem aresztowania os?b odpowiedzialnych za tego typu portale stan?? Departament Sprawiedliwo?ci USA, a nakaz aresztowania rozpocz?to ju? w Nowej Zelandii. Ma?o tego – aresztowanym grozi do 50 lat wi?zienia.

Przypadek?

Zamkni?cie dokonane przez FBI ma miejsce dzie? po odrzuceniu licznych projekt?w na rzecz ochrony w?asno?ci intelektualnej w USA. Osoby odpowiedzialne zaprzeczaj? jakiemukolwiek powi?zaniu, wed?ug nich zamkni?cie Megaupload/Megavideo nast?pi?o po dw?ch latach ?ledztwa. Popularny serwis hostingowy plik?w (znany g??wnie z film?w i seriali) zosta? za?o?ony w 2005 roku i by? szeroko krytykowany przez firmy fonograficzne, producent?w film?w i innych wiele innych firm zwi?zanych z showbiznesem. Proces zamkni?cia i przewidywany proces, przez brak znanych szczeg???w, mo?e by? ciosem dla portali kt?re po?rednicz? w udost?pnianiu link?w i nie chc? powt?rzy? sytuacji koleg?w z Nowej Zelandii.

Co teraz?

Firma, kt?ra zarz?dza portalamii Megaupload i Megavideo jest dostawc? hostingu plik?w. Wielu u?ytkownik?w u?ywa go do tworzenia kopii zapasowych, wsp?lnej pracy, etc., co nie zawsze jest niezgodne z prawem. W tej chwili obie witryny s? niedost?pne i pobyt wszystkich plik?w jest nieznany. Brak jakiejkolwiek oficjalnej informacji. Nie wiadomo te?, czy u?ytkownicy „premium” otrzymaj? zwrot dokonanych p?atno?ci.


?r?d?o internetzona.pl


Jak my?licie zabior? si? za inne strony tego typu? Czy?by koniec z piractwem na wielk? skal??
 

Nights

Ten typ ;)
Joined
May 12, 2010
Messages
350
Reaction score
32
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Czytaj?c o tym na tvn24.pl rozbawi? mnie ten fragment:

"Internetowy kolektyw haker?w Anonymous, walcz?cy z narzucaniem restrykcji w internecie, og?osi? na Twitterze, ?e w odwecie zablokowa? strony internetowe FBI, ministerstwa sprawiedliwo?ci oraz koncernu muzycznego Universal (w pi?tek rano dzia?a?y one bez zastrze?e?)."

; d

A co do tematu.. zak?adaj?c, ?e do protestu przeciwko takim akcjom przy??czy?a si? wikipedia, a i inne strony zapowiedzia?y sw?j udzia?, to nie s?dz?, aby to przesz?o ot tak : d
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Bardzo dobrze, ?e kto? walczy o wolno?? w necie ;P

A to lista stronek, kt?re zosta?y zablokowane przez grup? Anonymous:

Code:
Department of Justice (Justice.gov)
Motion Picture Association of America (MPAA.org)
Universal Music (UniversalMusic.com)
Belgian Anti-Piracy Federation (Anti-piracy.be/nl/)
Recording Industry Association of America (RIAA.org)
Federal Bureau of Investigation (FBI.gov)
HADOPI law site (HADOPI.fr)
U.S. Copyright Office (Copyright.gov)
Universal Music France (UniversalMusic.fr)
Senator Christopher Dodd (ChrisDodd.com)
Vivendi France (Vivendi.fr)
The White House (Whitehouse.gov)
BMI (BMI.com) 
Warner Music Group (WMG.com)

oficjalny profil na twitterze:
 

Wizzaro

Advanced User
Joined
Sep 19, 2009
Messages
156
Reaction score
6
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Wiadomo kibicuje anonimowym, bo to co robi fbi itp, nie jest zbyt dobre dla internetu.
Dzi? ?ledzi?em na kanale irc przebieg akcji dot. ataku na departament sprawiedliwo?ci USA
Z tego co widzia?em, masowo zostawa?y wy??czane oddzia?y krajowe.
 

Edwand

Advanced User
Joined
Jul 16, 2010
Messages
260
Reaction score
28
Age
27
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Te ustawy to jakie? kpiny! R?wnie dobrze, po co nam internet, skoro chc? go cenzurowa?? Nie s?dzi?em, ?e kiedykolwiek w ?yciu us?ysz? o takich bzdurach. Jestem ciekaw jak bardzo na tym ucierpieli ludzie z megaupload. Jestem jak najbardziej przeciw!

#Sondernon
Wg. Ciebie lepiej? ACTA i inne tego typu ustawy to jedna wieka pora?ka, ?le przemy?lana ustawa. Je?eli teraz za ka?de, powtarzam "ka?de" z?amanie prawa autorskiego sprawa p?jdzie do s?du, to wybacz, ale to jest jaka? pomy?ka. Popatrz ile zdj?? bez pytania zosta?o przes?anych na Wikipedie i co? Mamy patrze? jak najwi?ksza encyklopedie, kt?rej budowa?a trwa?a od pocz?tku powstania internetu zostaje usuni?ta, bo kto? narazi? si? na z?amanie praw autorskich i przes?a? jakie? zdj?cie, aby udokumentowa? takiego Fryderyka Chopina, albo innego znanego cz?owieka? Znajdzie si? rodzina, kt?rej przodkiem by? Einstein i zarz?da za z?amanie praw autorskich pieni?dzy i jeszcze wygra. Mo?e wg. niekt?rych ?le to postrzegam, ale tak jest i kurwa koniec. Ka?dy postrzega to inaczje!
 
Last edited:

Sondernon

User
Joined
Dec 16, 2011
Messages
39
Reaction score
1
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Teraz tylko czeka? a? zaczn? banowa? konta na youtube...
W ko?cu skurwiele nie b?d? zarabia? na zasranych let's playach :)
Poza tym em... jak czytam r??ne posty w necie to widz?, ?e biedne polaczki spamuj? i tr?bi? o tym ca?y czas, a zaraz po nich korporacje takie jak google czy mojang.
Wg. mnie dobrze, ?e to wprowadzili... mo?e si? brudasy naucz? kupowa? gry/filmy/muzyk? zamiast co? kra??. Mi?o by komu? by?o gdyby si? dowiedzia?, ?e by? w?am na jego konto bankowe? Bo ja my?l?, ?e nie
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Teraz tylko czeka? a? zaczn? banowa? konta na youtube...
W ko?cu skurwiele nie b?d? zarabia? na zasranych let's playach :)
Poza tym em... jak czytam r??ne posty w necie to widz?, ?e biedne polaczki spamuj? i tr?bi? o tym ca?y czas, a zaraz po nich korporacje takie jak google czy mojang.
Wg. mnie dobrze, ?e to wprowadzili... mo?e si? brudasy naucz? kupowa? gry/filmy/muzyk? zamiast co? kra??. Mi?o by komu? by?o gdyby si? dowiedzia?, ?e by? w?am na jego konto bankowe? Bo ja my?l?, ?e nie

Dobra, koles zarabia 50 mln i chce wiecej bo "prawa autorskie". A my biedne robale nie mamy kasy i jeszcze musimy sie skladac dla tego ktory juz ma te jebane 50mln? Bez przesady. Niektorzy kupuja niektorzy nie. Trzeba sobie radzic. Oni sobie radzic nie musza, bylo dobrze i dobrze by bylo jak by tak zostalo a nie jak wszystko chca pozmieniac.
Zdziwisz sie jak ci poblokuja wikipedie i inne strony, bedziesz potrzebowac glupich informacji o czyms zeby napisac jakis gowniany referat albo cos i nie znajdziesz tak latwo jak teraz, bo prawa autorskie do tego tekstu ktos ma wiec cala wikipedie trzeba zablokowac.
Internet jest siecia w ktorej kazde moze robic co chce i nie powinno to byc monitorowane przez rzady ani jakies organizacje...
A wlasnosc "intelektualna"? Bez przesady, jak ktos cos robi i nie chce tego rozpowszechnic to niech nei robi. A ci co maja w chuj kasy i robia tylko zeby miec wiecej i tak maja wiecej, wiec co im przeszkadza, ze polowa ludzi ma ich filmy czy muzyke z neta?
Poza tym, ciekawy jestem jakie jest zdanie aktorow i muzykow np w tej sprawie. Bo oni na tym traca tez, ale mysle, ze moze sa normalni. Generalnie to wszystko pewnie wina tych wszystkich wytworni ktorzy mniejsza czescia kasy niz aktorzy musza sie dzielic zeby zarobic. W takim razie niech ci pierdoleni aktorzy dziela sie po rowno z wytworniami, a ludziom dajmy to co jest tworzone dla nich, a kazmy im oddawac pieniadze dla tych ktorzy maja ich i tak za duzo.
Btw. To jest temat o jednej akcji na megaupload. Ogolny temat o wszystkich akcjach jest osobno, wiec jak tylko zacznie sie cos dziac innego to raczej nie w tym temacie, chyba, ze ten edytuja...
 

Parabols

Banned
Joined
Oct 1, 2009
Messages
264
Reaction score
11
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Ale lipa. I co teraz maj? zrobi? ludzie, kt?rzy zakupili konto premium? Dobrze, ?e to wszystko wydarzy?o si? w?a?nie teraz! Ju? w marcu te? mia?em zamiar zakupi? konto premium. M?j kolega mia? tam konto premium, ale dla niego ta kasa, kt?r? wyda? na konto premium, to grosze... Najgorsze jest to, ?e na megapluad wgra?em se kilka zapis?w do gier, kt?rych ju? nie odzyskam. Szkoda naprawd?, to by?a bardzo fajna stronka, jednak z najlepszych, kt?ra by?a w bran?y hostingowej.
 

RNS

Active User
Joined
Sep 28, 2011
Messages
53
Reaction score
8
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Na temat tego na ile udost?pnianie pewnych tre?ci w Internecie odbija si? na grubo?ci portfela autor?w mo?na dyskutowa? godzinami. Ch?? ochrony "d?br intelektualnych" jest poniek?d uzasadniona, bo fakt, ?e kto? dorobi? si? kilkunastu milion?w nie oznacza jeszcze, ?e mo?na go zacz?? okrada? - nawet je?li to tylko niewielki procent z jego bud?etu. Z drugiej strony trzeba jeszcze odr??ni? co faktycznie mo?na uzna? za kradzie?, a co jest jedynie drobnym naruszeniem z natury b??dnych zasad. Kto? wy?ej poda? przyk?ad obrazka z Wikipedii - zamykanie przez takie co? ca?ej strony to grube przegi?cie nie wspominaj?c ju? o tym, ?e TO dopiero by?oby naruszenie praw autorskich~. Nie wiem, czy to mo?liwe, teoretyzuj?.

Pytanie nie brzmi wi?c "czy to jest s?uszne?", a "co si? stanie dalej?". Spo?ecze?stwo internetowe jest pot??ne cho?by przez sam? ilo?? u?ytkownik?w. Cenzura, blokowanie stron to d?ganie ?pi?cego nied?wiedzia kijem w nos - w ko?cu kto? przeleje czar? goryczy i mo?e zrobi? si? nieprzyjemnie. O wiele bardziej nieprzyjemnie, ni? ataki Anonimowych. Je?eli cenzorzy nie opami?taj? si? w por? to - tak jak napisa? Nights - takie plucie internautom w twarz nie ma prawa przej?? bez echa.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Na temat tego na ile udost?pnianie pewnych tre?ci w Internecie odbija si? na grubo?ci portfela autor?w mo?na dyskutowa? godzinami. Ch?? ochrony "d?br intelektualnych" jest poniek?d uzasadniona, bo fakt, ?e kto? dorobi? si? kilkunastu milion?w nie oznacza jeszcze, ?e mo?na go zacz?? okrada? - nawet je?li to tylko niewielki procent z jego bud?etu. Z drugiej strony trzeba jeszcze odr??ni? co faktycznie mo?na uzna? za kradzie?, a co jest jedynie drobnym naruszeniem z natury b??dnych zasad. Kto? wy?ej poda? przyk?ad obrazka z Wikipedii - zamykanie przez takie co? ca?ej strony to grube przegi?cie nie wspominaj?c ju? o tym, ?e TO dopiero by?oby naruszenie praw autorskich~. Nie wiem, czy to mo?liwe, teoretyzuj?.

Pytanie nie brzmi wi?c "czy to jest s?uszne?", a "co si? stanie dalej?". Spo?ecze?stwo internetowe jest pot??ne cho?by przez sam? ilo?? u?ytkownik?w. Cenzura, blokowanie stron to d?ganie ?pi?cego nied?wiedzia kijem w nos - w ko?cu kto? przeleje czar? goryczy i mo?e zrobi? si? nieprzyjemnie. O wiele bardziej nieprzyjemnie, ni? ataki Anonimowych. Je?eli cenzorzy nie opami?taj? si? w por? to - tak jak napisa? Nights - takie plucie internautom w twarz nie ma prawa przej?? bez echa.

Masz racje, dyskutowac mozna w nieskonczonosc, ale ja poruszylem ten temat, dlatego, ze swiat jest popierdolony. Niedosc, ze kilka % osob ma wszystko a reszta nie ma nic, to jeszcze te kilka % dzieki swoim wplywom ustawiaja wszystko tak, zeby jeszcze wiecej wyssac z reszty. Wszyscy to wiedzia, ale wladze maja ci ktorym dobrze, dlatego nic nie zmienia.

Co do tego porownania, to mozna tylko teoretyzowac co by sie stalo jak by sie niedzwiedz obudzil. Teraz niby glosno o anonach ale tak naprawde to tylko ta ich grupa, choc duza, to i tak marny % internautow. Po akcji ktora moze troche przesadzic z cenzura, liczba internautow wspierajacych anonow jesli dalej beda postepowac zgodnie z tym co mysli wiekszosc wzrosnie z marnego procenta na kilkadziesiat procent. Wtedy beda duzo wieksze mozliwosci, ludzie zaczna sie udzielac, a anoni to wykorzystywac.
Nie ma szans, zeby kilka osob rzadzacych dalo rade opanowac internet. Dlatego nie wazne co zrobia i tak sa na przegranej pozycji. Dlatego, ze wyslali "pieciu" ludzi na wojne z "calym panstwem"...

@edit
Na co sobie wlasnie trafilem odwiedzajac kwejka zeby zobaczyc co tam.

Jak by arytysci zgarniali 1/10 albo i 1/100 tego co zgarniaja, sprzedawalo by sie duzo wiecej, bo ludzi bylo by na to stac i chcialo by im sie to kupowac. Wtedy o duzo by nie spadly ich zarobki a wszyscy byli by zadowoleni i postepowali by zgodnie z prawem.
Wiem, ze to tylko zart i dla smiechu, ale nikt nie powie, ze nie obrazuje to calkowitej prawdy zgodnej z rzeczywistoscia.
 
Last edited:

Sondernon

User
Joined
Dec 16, 2011
Messages
39
Reaction score
1
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Dobra, koles zarabia 50 mln i chce wiecej bo "prawa autorskie". A my biedne robale nie mamy kasy i jeszcze musimy sie skladac dla tego ktory juz ma te jebane 50mln? Bez przesady. Niektorzy kupuja niektorzy nie. Trzeba sobie radzic. Oni sobie radzic nie musza, bylo dobrze i dobrze by bylo jak by tak zostalo a nie jak wszystko chca pozmieniac.
Zdziwisz sie jak ci poblokuja wikipedie i inne strony, bedziesz potrzebowac glupich informacji o czyms zeby napisac jakis gowniany referat albo cos i nie znajdziesz tak latwo jak teraz, bo prawa autorskie do tego tekstu ktos ma wiec cala wikipedie trzeba zablokowac.
Internet jest siecia w ktorej kazde moze robic co chce i nie powinno to byc monitorowane przez rzady ani jakies organizacje...
A wlasnosc "intelektualna"? Bez przesady, jak ktos cos robi i nie chce tego rozpowszechnic to niech nei robi. A ci co maja w chuj kasy i robia tylko zeby miec wiecej i tak maja wiecej, wiec co im przeszkadza, ze polowa ludzi ma ich filmy czy muzyke z neta?
Poza tym, ciekawy jestem jakie jest zdanie aktorow i muzykow np w tej sprawie. Bo oni na tym traca tez, ale mysle, ze moze sa normalni. Generalnie to wszystko pewnie wina tych wszystkich wytworni ktorzy mniejsza czescia kasy niz aktorzy musza sie dzielic zeby zarobic. W takim razie niech ci pierdoleni aktorzy dziela sie po rowno z wytworniami, a ludziom dajmy to co jest tworzone dla nich, a kazmy im oddawac pieniadze dla tych ktorzy maja ich i tak za duzo.
Btw. To jest temat o jednej akcji na megaupload. Ogolny temat o wszystkich akcjach jest osobno, wiec jak tylko zacznie sie cos dziac innego to raczej nie w tym temacie, chyba, ze ten edytuja...

To, ?e ma?o zarabiasz to nie moja wina... trzeba by?o mie? wi?cej znajomo?ci to mo?e by? zosta? lekarzem...
Skoro tak olewasz ich zasady to my olejemy twoje... Daj mi klucze do swojego domu, a ja go opr??ni? i zobaczymy czy tak mi?o ci b?dzie z my?l?, ?e ca?e ci??kie zarobione pieni?dze kt?re w?o?y?e? w mebelki/kompa posz?y na marne

@down
Dasz jednemu za friko to t?um te? by chcia?.
Nikt ci nie karze ogl?da? film?w, s?ucha? muzyki czy te? gra? w gry. Ci "milionerzy" inwestuj? kas? w?a?nie po to, by wychodzi?y takie gry jak gran turismo 5, skyrim czy te? assassin's creed.
Oni nie musz? tego robi? uwierz mi r?wnie dobrze mog? zamkn?? rynek gier/film?w/muzyki, i mieszka? na swoim do ko?ca ?ycia...
Wiesz co by si? dzia?o gdyby gry by?y darmowe od pocz?tku historii gier komputerowych? Gra?by? teraz prawdopodobnie w duke nukem 3d i podnieca? si? pro grafik?, kt?ra b?dzie obecna przez najbli?sze 10 lat, bo nikomu by si? nie chcia?o robi? czego? lepszego za darmo.
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

To, ?e ma?o zarabiasz to nie moja wina... trzeba by?o mie? wi?cej znajomo?ci to mo?e by? zosta? lekarzem...
Skoro tak olewasz ich zasady to my olejemy twoje... Daj mi klucze do swojego domu, a ja go opr??ni? i zobaczymy czy tak mi?o ci b?dzie z my?l?, ?e ca?e ci??kie zarobione pieni?dze kt?re w?o?y?e? w mebelki/kompa posz?y na marne

Trzeba bylo miec wiecej znajomosci? Pogielo cie? Nie kazdy ma szczescie a nikt tego nie kontroluje jak sie urodzi i jakie bedzie mial mozliwosc.
Poza tym, ty zabierzesz mi wszystko, a takiemu ktory ma miliony zabierzesz 1% i nie zwroci na to uwagi... I tak tylko bedzie chcial jeszcze wiecejwyssac z tych ktorzy maja malo. Jak bys mi zabieral taki % kasy jak oni traca to tez bym tego pewnie nie odczul, bo byly byto ze 2 zlotowki miesiecznie...
Oni i tak zarabiaja na reklamach i na slawie, wiec w sumie plyty itp mogli by rozdawac calkiem za darmo...

Ja stawiam wszystko od strony tych biedniejszych, dlatego, ze jest ich wiecej. A ja zawsze prawie jestem po stronie wiekszosci.
To, ze ty zrobisz, ze 10% bedzie mialo dobrze a reszta niech leci na marsa bo przeszkadza i tylko tym 10% wysyla pieniadze to jest bez sensu. Dla mnie przynajmniej.
 

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

To nie ma szans przej??, je?li najwi?ksze strony w internecie s? przeciw. Podobno facebook mo?e by? wy??czony na jeden dzie? w ramach protestu, jak wyczyta?em ma to wywo?a? masowy p?acz do odpowiednich instytucji, kt?re pod wp?ywem milion?w rozw?cieczonych ludzi ulegn? i zostawi? internet w spokoju. Sw?j protest zapowiedzia?o tak?e google.

Dziwi? si? tylko, ?e zabrali si? za megaupload, a nie rapidshare, czy piratebay.

Wg. mnie dobrze, ?e to wprowadzili... mo?e si? brudasy naucz? kupowa? gry/filmy/muzyk? zamiast co? kra??. Mi?o by komu? by?o gdyby si? dowiedzia?, ?e by? w?am na jego konto bankowe? Bo ja my?l?, ?e nie

S?uchasz muzyki? Ciekawe co bys powiedzia?, gdyby na youtube nie by?o ?adnego kawa?ka muzycznego, bo przecie? istniej? r??ne programy do pobierania z yt jak i innych tego typu stronek. Zapierdala?by? do sklepu co chwil? po p?yty?
Na filmy te? do kina i oczywi?cie oryginalne oprogramowania i gry. Polak?w nie sta? na to.

Btw. Du?e firmy, kt?rych produkty s? udost?pniane za free nie zbiedniej? przez to, bo i tak maj? mas? klient?w, ale co tam, lepiej dajmy im zarobi? jeszcze wi?cej.
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

To nie ma szans przej??, je?li najwi?ksze strony w internecie s? przeciw. Podobno facebook mo?e by? wy??czony na jeden dzie? w ramach protestu, jak wyczyta?em ma to wywo?a? masowy p?acz do odpowiednich instytucji, kt?re pod wp?ywem milion?w rozw?cieczonych ludzi ulegn? i zostawi? internet w spokoju. Sw?j protest zapowiedzia?o tak?e google.

Dziwi? si? tylko, ?e zabrali si? za megaupload, a nie rapidshare, czy piratebay.



S?uchasz muzyki? Ciekawe co bys powiedzia?, gdyby na youtube nie by?o ?adnego kawa?ka muzycznego, bo przecie? istniej? r??ne programy do pobierania z yt jak i innych tego typu stronek. Zapierdala?by? do sklepu co chwil? po p?yty?
Na filmy te? do kina i oczywi?cie oryginalne oprogramowania i gry. Polak?w nie sta? na to.

Btw. Du?e firmy, kt?rych produkty s? udost?pniane za free nie zbiedniej? przez to, bo i tak maj? mas? klient?w, ale co tam, lepiej dajmy im zarobi? jeszcze wi?cej.

http://tibia.net.pl/komputery-i-informatyka/527268-ogolnie-o-sopa-acta-pipa.html#post1420973
Inwestorzy odchodza po protestach internetowych. 4,5 miliona podpisow pod petycja.
Protesty nie beda chyba potrzebne, ale nie wiadomo co z tego wyjdzie. Wladze chca isc na kompromis, ale anonimowi mowia, ze na kompromis nie ma szans, ale to o niczym nie decyduje.

Z twoim postem sie zgadza, ale w sumie nie wiem czemu odpisujemy, po pierwsze nie na temat, po drugie i tak wszyscy wiemy, ze kolega korzysta z dobr ktore z duzym prawdopodobienstwem mogly zostac usuniete, potem by plakal, ze tak wspieral akcje... Albo poprostu trolluje i specjalnie to napisal, co jest dobre jak dla mnie bo przynajmniej cos sie dzieje.
 

PectoDrill

Advanced User
Joined
Apr 7, 2011
Messages
185
Reaction score
15
Age
30
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Bardzo dobrze, ?e kto? walczy o wolno?? w necie ;P

A to lista stronek, kt?re zosta?y zablokowane przez grup? Anonymous:

Zablokowanie stron na 6 godzin w godzinach nocnych, to nie jest walka. Anonymous ju? od dawna wie, ?e chuja mo?e i nawet nie zdziwi?bym si?, ?e to jest prowokacja ze strony masonerii. FB nadal istnieje, Sony zgarnia dalej kas?, ?wi?teczne okradanie bank?w jako? obi?o si? bez echa czyli nic z tego nie wysz?o - kr?tko m?wi?c - du?o gadania, mydlenia oczu, a chuja rzeczywisto?ci. Co do zamkni?cia megauploadu i video, to zwyk?a manipulacja lud?mi i nic wi?cej. Je?eli wejd? SOPA itd., to tylko czeka?, a? b?d? siedzie? w naszej lod?wce i b?d? sprawdza? czy nie kupujemy produkt?w arabskich i czy czasami nie wspieramy w ten spos?b ich gospodarki i r?wnocze?nie rzekomych terroryst?w z tamtych rejon?w. Wojny nie b?dzie, ale zostaniemy zniewoleni - otw?rzcie oczy!
S?uchasz muzyki? Ciekawe co bys powiedzia?, gdyby na youtube nie by?o ?adnego kawa?ka muzycznego, bo przecie? istniej? r??ne programy do pobierania z yt jak i innych tego typu stronek. Zapierdala?by? do sklepu co chwil? po p?yty?
Skoro wydawcy udost?pniaj? tam muzyk?, to raczej s? ?wiadomi tego co robi? i na pewno jest o tym wzmianka w regulaminie, kt?ry potwierdzaj? przy rejestracji oraz dodatkowo je?eli wejdzie to wszystko w ?ycie, to b?d? zwalcza? u?ytkownik?w nie strony, poniewa? dostawca b?dzie mia? obowi?zek dos?ownie KABLOWA? na Ciebie inaczej, je?eli wyjdzie na jaw fakt, ?e co? zatuszowa?, to p?jdzie on siedzie?.
Podobno facebook mo?e by? wy??czony na jeden dzie? w ramach protestu, jak wyczyta?em ma to wywo?a? masowy p?acz do odpowiednich instytucji, kt?re pod wp?ywem milion?w rozw?cieczonych ludzi ulegn? i zostawi? internet w spokoju. Sw?j protest zapowiedzia?o tak?e google.[..]Sw?j protest zapowiedzia?o tak?e google.
No na pewno tak si? przejm? facebookiem, ?e o ja pierdole - chyba tylko w Polsce tym ludzie si? przejm?. Ludzie kt?rzy poci?gaj? za sznurki z ch?ci? by wyjebali fejsika w pizdu, a autora zabili. Co do google, to niech nie fikaj? tak, bo chyba zapominaj? si? jacy s? fa?szywi - najpierw skacz?, p?ac? kar? i p??niej siedz? cicho. Znaj?c ?ycie maj? na google nadal jakiego? haka i jak b?dzie trzeba, to zostanie to wykorzystane. Zreszt? google nie jest dobr? wyszukiwark?, bo jest wiele bardziej przydatnych zasob?w w internecie, kt?rych owa przegl?darka z przyczyn czysto technicznych nie indeksuje tzw. deep web.
piratebay
Z tego co wiem, to tym zajmuj? si? Szwedzi.
Jak by arytysci zgarniali 1/10 albo i 1/100 tego co zgarniaja, sprzedawalo by sie duzo wiecej, bo ludzi bylo by na to stac i chcialo by im sie to kupowac. Wtedy o duzo by nie spadly ich zarobki a wszyscy byli by zadowoleni i postepowali by zgodnie z prawem.
Na obrazku pokazany jest ameryka?ski raper, kt?rego p?yty s? na ca?ym ?wiecie, wi?c chyba ?atwo wywnioskowa?, ?e mimo piractwa i tak w chuj zarabia, a p?yty nie s? wcale drogie(3-4 paczki fajek, 15-20 piw?). Zreszt? por?wnaj sobie zarobi polskich raper?w, a ameryka?skich. Z?ota p?yta w Ameryce jest chyba za 1.000.000 sprzedanych egzemplarzy, a w Polsce za 15.000 z czego w Polsce rzadko kiedy jest z?ota p?yta jedynie w 2011 ?adnie posz?a sprzeda? w g?r? i z 7-9 z?otych by?o i jedna platyna, a raperzy maj? na fejsie, majspejsie, jutubach tysi?ce znajomych, lajk?w i innych g?wiem, a z?otej p?yty nie mog? zgarn?? np. pezet ponad 350tysi na fejsie zobaczy 21 lutego jak sprzeda si? p?yta pewnie ledwo z?oto zgarnie, bo wi?kszo?? ?ci?gnie i z czego taki cz?owiek ma niby ?y? skoro sam wk?ada tysi?ce w produkcj?, promocj? i wydanie p?yty? Wystarczy spojrze? na liczby i wida?, ?e to nie wina artyst?w, a odbiorc?w, bo gdyby ka?dy dzia?a? legalnie, to by tego tematu nawet nie by?o.
 
Last edited:

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Pal licho megavideo. Mnie nie podoba mi si?, ?e nawet serwisy przeznaczone dla artyst?w, jak deviantart czy digart, ?api? si? pod kasacj? - screenshoty z film?w czy fanarty bez podpis?w, do kogo nale?? dane postacie, wed?ug tego dokumentu r?wnie? s? obrzydliwym przejawem ?amania praw autorskich. :s
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Na obrazku pokazany jest ameryka?ski raper, kt?rego p?yty s? na ca?ym ?wiecie, wi?c chyba ?atwo wywnioskowa?, ?e mimo piractwa i tak w chuj zarabia, a p?yty nie s? wcale drogie(3-4 paczki fajek, 15-20 piw?). Zreszt? por?wnaj sobie zarobi polskich raper?w, a ameryka?skich. Z?ota p?yta w Ameryce jest chyba za 1.000.000 sprzedanych egzemplarzy, a w Polsce za 15.000 z czego w Polsce rzadko kiedy jest z?ota p?yta jedynie w 2011 ?adnie posz?a sprzeda? w g?r? i z 7-9 z?otych by?o i jedna platyna, a raperzy maj? na fejsie, majspejsie, jutubach tysi?ce znajomych, lajk?w i innych g?wiem, a z?otej p?yty nie mog? zgarn?? np. pezet ponad 350tysi na fejsie zobaczy 21 lutego jak sprzeda si? p?yta pewnie ledwo z?oto zgarnie, bo wi?kszo?? ?ci?gnie i z czego taki cz?owiek ma niby ?y? skoro sam wk?ada tysi?ce w produkcj?, promocj? i wydanie p?yty? Wystarczy spojrze? na liczby i wida?, ?e to nie wina artyst?w, a odbiorc?w, bo gdyby ka?dy dzia?a? legalnie, to by tego tematu nawet nie by?o.

Polski rynek calkowicie rozni sie od swiatowego i w tym amerykanskiego... To jest poprostu jedno wielkie gowno i tyle.

Jak by kazdy dzialal legalnie i kazda muzyke ktorej slucha by kupowal i kazdy film ktory oglada by kupowal i kazda gre w ktora gra by kupowal to by go nie bylo stac na chleb. Taka jest polska. Wszystkie wydaje sie takie fajne, ale jednak kraj jest do dupy i gospodarka tez.
Ludzi nie stac na to, zeby kupic sobie 5 fajnych plyt w miesiacu, 3 fajne gry ktore mialy premiery, 10 fajnych filmow.
Co wlasnie udowadnia, ze rynek polski rozni sie od swiatowego. Nie wiem ile w polsce zarabiaja artysci, ale i tak zyja na poziomie powyzej sredniego, wiec zle nie maja. Poza tym skoro sa tacy slawni, to w glupim internecie sprzedajac jakies reklamy mogli by spokojnie zarobic na zycie, muzyke tworzyc tylko zeby utrzymac slawe i dla przyjemnosci. Ale im tez jest malo...
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Wy nie rozumiecie, ?e gdyby nie piractwo to wiele artyst?w nie zyska?oby takiej popularno?ci jak teraz, dzi?ki 24h dost?pno?ci do muzyki, mo?emy w ?atwy spos?b s?ucha? ich muzyki, je?eli robi? to pasji, bo niew?tpliwie tworzenie muzyki powinno by? robione z pasji to ?aden muzyk nie mia?by nic przeciwko "piractwu". Je?eli oni robi? to dla kasy, powinni zmieni? bran??.
 

Sondernon

User
Joined
Dec 16, 2011
Messages
39
Reaction score
1
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Polski rynek calkowicie rozni sie od swiatowego i w tym amerykanskiego... To jest poprostu jedno wielkie gowno i tyle.

Jak by kazdy dzialal legalnie i kazda muzyke ktorej slucha by kupowal i kazdy film ktory oglada by kupowal i kazda gre w ktora gra by kupowal to by go nie bylo stac na chleb. Taka jest polska. Wszystkie wydaje sie takie fajne, ale jednak kraj jest do dupy i gospodarka tez.
Ludzi nie stac na to, zeby kupic sobie 5 fajnych plyt w miesiacu, 3 fajne gry ktore mialy premiery, 10 fajnych filmow.
Co wlasnie udowadnia, ze rynek polski rozni sie od swiatowego. Nie wiem ile w polsce zarabiaja artysci, ale i tak zyja na poziomie powyzej sredniego, wiec zle nie maja. Poza tym skoro sa tacy slawni, to w glupim internecie sprzedajac jakies reklamy mogli by spokojnie zarobic na zycie, muzyke tworzyc tylko zeby utrzymac slawe i dla przyjemnosci. Ale im tez jest malo...


Nikt ci nie karze kupowa? gier. Nie sta? ci?? Nie graj i tyle.
Mnie np. sta? na kupno nowej gry w empiku. Chcesz muzyki? masz vive, i inne duperele. Chcesz filmy? masz TVN, POLSAT, TVP2... a no sorry ty jeste? tak biedny, ?e jedyne na co ci? sta? to fajki, piwo, wydawanie kasy na cukiereczki w sklepiku szkolnym, a w ferie/wakacje to nawet ?al ci dupy ruszy? z domu ?eby gdziekolwiek popracowa?, a uwierz mi s? prace dla os?b poni?ej 18 lat za 4-5 z?/h.
 

Tryndemere

Active User
Joined
Jul 28, 2011
Messages
116
Reaction score
26
Odp: FBI zamkn??o megaupload/megavideo!

Nikt ci nie karze kupowa? gier. Nie sta? ci?? Nie graj i tyle.
Mnie np. sta? na kupno nowej gry w empiku. Chcesz muzyki? masz vive, i inne duperele. Chcesz filmy? masz TVN, POLSAT, TVP2... a no sorry ty jeste? tak biedny, ?e jedyne na co ci? sta? to fajki, piwo, wydawanie kasy na cukiereczki w sklepiku szkolnym, a w ferie/wakacje to nawet ?al ci dupy ruszy? z domu ?eby gdziekolwiek popracowa?, a uwierz mi s? prace dla os?b poni?ej 18 lat za 4-5 z?/h.

Wybacz mi, jeste? popierdolony. Myslisz, ?e z chuja bior? sobie statystyki, ?e najni?sza krajowa wynosci ledwie 1500z?? W jakiej ty rzeczywisto?ci ?yjesz? Pr?d, gaz, paliwo - wszystko posz?o w g?r?. Wyobra? sobie ?ycie za 1500z? + kupuj?c oryginalne filmy, gry i muzyk?. Znajd? teraz prac? skurwysynu, a nie mord? krzywisz. W Polsce jest takie bezrobocie, ?e do zamiatania ulic nie znajdziesz wolnego miejsca. Zreszt?, ile ty masz lat? Co ty wiesz o ?yciu, skoro wszystko przekazali Ci starzy. Nie wypowiadaj si? na tematach o kt?rych masz zerowe poj?cie, bo o?mieszy?e? si?w moich oczach i bodaj?e nie tylko moich.
@TOP
O ustawie ACTA nie chodzi o to, ?eby zablokowa? ?ci?ganie, oni chc? nas po prostu inwigilowa? i wprowadzi? og?lnie poj?t? cenzur?. W?tpie czy to w og?le ma jaki? zwi?zek z artystami. Pod przykrywka artyst?w, sami chc? kontrolowa? to co w internecie. Tak mi si? to widzi. Wolno?ci s?owa nie b?dzie. Zamkni?cie serwisu MEGA VIDEO zablokowa?o zarobek wielu serwis?w, takich jak np. . Trafili w czu?y punkt, bo wiele os?b korzysta?o na tym serwisie. Nie uwarzam tego, za atak bez powodu :).

@Edit
Kolejen 2 serwisy zosta?y opr??nione, tym razem nie ca?kowicie, ale wszystkie filmy powy?ej 25 minut zosta?y usuni?te. VIDEOZER i VIDEOBB :>
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top