What's new

Frozen Forest Event

Status
Not open for further replies.

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Frozen Forest Event

Dobra, ale moze powiedz na czym to polega? Bo na razie napisales, ze idzie sie do npcka pogadac i jest jak na vestii... Chuj mnie vestia interesuje, nie wiem jak to tam wyglada i o co chodzi w evencie. Mogl bys takie podstawowe rzeczy napisac, a nie spamowac tylko o tym, jak jest na vestii...
Nawet na jebanej stronie vestii nie moge przeczytac o co chodzi bo w eventach nic nie pisze na ten temat. WTF?

Poza tym:
storage = 5000, -- nie tykac
No ta, walniesz swoje storage a ktos akurat bedzie mial zajete, a ty mu piszesz "nie tykac", a potem sie zastanawia koles co jest nie tak, bo tu ma nie tykac a tu ma bledy :/

Tak w ogole to raz, ze nie wiem co to za event, ani z vestii ani od ciebie, a po drugie w tym kodzie nie ma niczego o zadnym evencie, tylko otwarcie i tp... Tak to ma dzialac. O danej godzinie mozna sie teleportowac do temple czy gdzies? WTF?
 
Last edited:

Kahras

Senior User
Joined
Aug 26, 2011
Messages
2,714
Reaction score
167
Age
25
Odp: Frozen Forest Event

Dobra, ale moze powiedz na czym to polega? Bo na razie napisales, ze idzie sie do npcka pogadac i jest jak na vestii... Chuj mnie vestia interesuje, nie wiem jak to tam wyglada i o co chodzi w evencie. Mogl bys takie podstawowe rzeczy napisac, a nie spamowac tylko o tym, jak jest na vestii...
Nawet na jebanej stronie vestii nie moge przeczytac o co chodzi bo w eventach nic nie pisze na ten temat. WTF?

"Pewnie znacie ten skrypt z s?ynnej Vestii - m.in o wybranej godzinie przez nas wyskakuje komunikat ze wej?cie zosta?o otwarte i w ten czas idziesz do NPC'ta i teleportuje cie na questa oczywi?cie musimy posiada? poziom i item p?atniczy wybrany przez nas"

Nagrody:
"Niestety mapk? z questem musicie sobie dorobi? sami na Vestii dzia?a?o to w ten spos?b ze za pierwszym razem gracz dostawa? wayfayer addona a potem za ka?dym razem dostawa? 3 poziomy."
tzw. quest grupowy..

przy tym storage napisa?em tak by nikt tego nie tyka? mia?em na my?li osoby kt?re nie maja poj?cia o co chodzi proste..
 
Last edited:

Crow1920

Advanced User
Joined
Jun 19, 2012
Messages
391
Reaction score
24
Odp: Frozen Forest Event

Jestem za Kikimor?.. Ma racje.. nie napisa?es co tam trzeba zrobi?.. zabi? kogos, przej?? co? , czy tylko za wej?cie w tp dostaje sie nagrody ? Wiecej szczeg???w prosze. i Czy pojdzie na 8.54 ?
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Frozen Forest Event

Czyli generalnie to zwyczajny quest, tyle, ze mozna wejsc tylko o okreslonej godzinie... Czyli zaden event to to nie jest, tylko odblokowanie wejscia na minute o danej godzinie w danych dniach na najzwyczajniejszy w swiecie quest...
 

Kahras

Senior User
Joined
Aug 26, 2011
Messages
2,714
Reaction score
167
Age
25
Odp: Frozen Forest Event

@Crow
Gdyby? przeczyta? up to pisze jakie nagrody byly na vestii(to sa tylko przyklady)
a na czym b?dzie polega? ten quest to zale?y od ciebie napisa?em ze mapy nie daje bo nie mam wiec czy b?dzie quest polega? na zabiciu 1 bossa czy 150 potwor?w zale?y od ciebie - ja udostepniam tylko skrypt NPC.
wystarczy umie? czyta?..
@up
Przypomn? ci o tym iz na twoim serwerze tez by?y pseudo "eventy" przyk?ady:
- Rain items (co to jest za event jakis spam itemami po temple o 15:00 codziennie?)
- Metin stone event (a mo?e to automatycznie co jaki? czas jak raid respi si? monster o nazwie Metin Stone?)

te pseudo "eventy" to tez zwyczajne skrypty kt?re wszystkie polegaj? na summowaniu 1 monstera i spamie 15 itemow w temple
a je?eli ty masz co? do tego ze napisa?em ze to "event" to pierw wyt?umacz to Cryptonowi kt?ry pierwszy tak to nazwa?;)
pozdro ;)
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Frozen Forest Event

Ja podszedlem do tego tematu tutaj teraz od strony gracza... Dla mnie w takim wypadku event to cos "unikalnego" na serwerze. Jak masz 99 questow to ten setny ktory rozni sie tylko tym, ze mozna wejsc raz na dzien w danej godzinie, jest questem a nie eventem. A skoro cos sie gdzies dzieje i wszyscy sie tam zlatuja, i dzieje sie to tylko tam i w czasie eventu to juz jest event... A tak w praktyce to mozna sie klucic o definicje eventu na otsach a i tak gowno nam z tego wyjdzie...
Ale patrzac tak od strony samego kodu... Kazdy "event" posiada to co wrzuciles tutaj jako "event" i jest to tylko metoda na dolaczenie do eventu, a sam event to np wojna 100 vs 100 graczy... Takze samego dolaczania do czegos nie mozna nazwac eventem. A skoro tutaj dolaczasz do questa, to jest to quest, a nie event. Tak samo tez, dolaczanie do eventu nie musi byc nawet oskryptowane, wystarczy, ze dzieje sie on w temple i wystarczy tam przyjsc, zeby dolaczyc. Takze eventem jest to co sie dzieje, to co tu dales moze byc fragmentem eventu lub questu lub czegokolwiek innego... Bo sam ten skrypt w sobie, nie robi nic przeciez. Zeby zrobic z tego questa czy event, trzeba dalej cos dorobic. I taki wlasnie jest problem, ze wrzuciles mozna powiedziec cos, co jest nie skonczone. Nie zaleznie od tego, czy chcesz z tego zrobic event, czy quest, to samo teleportowanie na dana pozycje eventem czy questem jeszcze nie jest... Takze cryptonowi nic nie musze tlumaczyc, razem z tym questem, mozna to nazywac eventem/questem jak sie chce. Ale ty dales sama podstawe do stworzenia czegos, a nie gotowy skrypt na event...
Co nie zmienia faktu, ze sam kod jest dobry jesli dziala i moze sie komus przydac do tworzenia czegos. A ta dyskusje troche w zasadzie nie na temat to w tym miejscu zakoncze.
 

Kahras

Senior User
Joined
Aug 26, 2011
Messages
2,714
Reaction score
167
Age
25
Odp: Frozen Forest Event

My?l? ze tak.
 

iSanto

Demetri-World.net
Joined
Jan 8, 2011
Messages
922
Reaction score
87
Odp: Frozen Forest Event

Po pierwsze, jak wy?ej napomnia? Kikimora, sam nie wiedzia?em na pierwszy rzut oka co robi ten skrypt. Je?li chodzi o sam skrypt:

Kwestia 1.

Nie wiem czemu da?e? skrypt w po?owie w modzie, a w po?owie w normalnej postaci. Nie lepiej wszystko ju? napisa? normalnie? Mody s? teoretycznie po to, aby ca?y system kt?ry piszemy zamie?ci? w jednym pliku. Je?eli ty tego nie zrobi?e? (nie wiem czy mo?na npc robi? w modzie) to po co?
Zreszt? mody to syf, nie bez powodu TFS nie supportuje ju? ich w nowej wersji TFSa.

Kwestia 2.

[lua]if(doPlayerRemoveItem(cid, config.item, config.count) == TRUE) then[/lua]
Nie potrzebnie warunek przyr?wnujesz do prawdy, poniewa? je?eli funkcja wykona si?, to zwr?ci prawd?, a warunek if true wykona si?.

Tutaj jest te? b??dem u?ycie z?ej funkcji. Obecnie, gdybym mia? t? moj? kas? w platynkach zamiast cck?w, skrypt oczywi?cie nie zadzia?a. Du?o lepszym rozwi?zaniem by?oby u?ycie tej funkcji: [lua]doPlayerRemoveMoney(cid, money)[/lua]

Kwestia 3.

Twoje wci?cia tak psuj? wzrok... Serio, nie robi si? w taki spos?b wci??. Je?eli robisz if i ko?czysz go endem, to oba ta s?owa musz? by? r?wno w pionie, a nie ?e if blisko lewego boku a end gdzie? po prawej. Przecie? to ma u?atwi? czytanie kodu, a u ciebie strasznie ci??ko si? czyta. Popatrz na moje skrypty, kt?re mam w opisie lub skrypty np. Danteza. Naucz si? teraz dobrze robi? wci?cia, bo jak si? nauczysz ?le i b?dziesz stosowa? d?ugo to potem ju? ci??ko Ci b?dzie si? przerzuci?.
 

Kahras

Senior User
Joined
Aug 26, 2011
Messages
2,714
Reaction score
167
Age
25
Odp: Frozen Forest Event

Co do kwesti pierwszej no to tak gdyby dalo by sie w modzie zrobic NPC'ta to bym go tam dodal - nwiem dlaczego ale ostatnio wszystko lubie w modsach robic ^^
2. Dlatego jest doRemovePlayerItem poniewaz gdyby ktos sobie zmienil ze teleport kosztuje np. 5 wormsow to tez nie zadziala.
3. no musze to ogarnac :D
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Frozen Forest Event

@up
1. To samo pomyslalem, ale juz mi sie nie chcialo o tym pisac.
2. Jesli chodzi o to, ze platyny nie zadzialaja, to trzeba by to rozpisac, ze jesli cena jest w kasie to uzywa funkcji od kasy, jesli nie, to tej ktora jest teraz tam w skrypcie. Rownie dobrze, moze za cene podac np softy, wtedy funkcja od kasy nie zadziala. Takze zalezy jak ma pracowac skrypt. Albo zabierac item, wtedy jest ok jak jest. Albo zabierac kase, wtedy lepiej podmienic funkcje, zeby dzialalo to prawidlowo. A najlepiej w skrypcie zaimplementowac oba rozwiazania z warunkiem kiedy ktora funkcja ma isc i np dac true/false dla tego czy ma byc kasa, jesli nie, to uzywa funkcji od itemu... Ogolnie mozna kombinowac duzo, tak zeby bylo uniwersalnie, dobrze i wygodnie kazdemu kto by chcial ten skrypt wykorzystac. Ale z drugiej strony, lepiej zostawic juz tak, niz przekombinowac i dodac milion warunkow ktore sa zbedne w 90% przypadkow... W takim wypadku lepiej napisac kilka osobnych skryptow w ktorych beda tylko te male zmiany, zeby kazdy mogl wykorzystac ten ktory potrzebuje w konkretnych warunkach.
Co do przyrownywania do true, to sie zgadzam, bez sensu ;P

3.
Je?eli robisz if i ko?czysz go endem, to oba ta s?owa musz? by? r?wno w pionie
To, ze ciezko sie czyta spowodowane jest tym, ze if, to co sie dzieje jesli jest warunek i end sa w tym samym pionie wlasnie. If i end powinny zostac jak sa, ale to co jest po then powinno isc w prawo... No i jesli jest else [if], to wraca na ten sam poziom co byl if do ktorego to else nalezy, bo to elseif co jest w skrypcie to az musialem sprawdzic z podswietleniem do ktorego ifa idzie bo ciezko sie odnalezc w tym kodzie i liczyc te endy wszystkie ;<
 
Status
Not open for further replies.
Top