What's new

Haiti

Status
Not open for further replies.

Fragles

JOKER
Joined
Apr 4, 2008
Messages
305
Reaction score
66
Age
34
S?yszeli?cie o trz?sieniu ziemi na Haiti? Szacuje si?, ?e mog?o tam zgin?? nawet do 200 tysi?cy ludzi. Tak wygl?da jedna z ulic, za?cielona trupami mieszka?c?w i przejezdnych.

66ca3eba3fc4926e18235626e266c909,5,1.jpg


Pomoc nap?ywa z wielu kraj?w. Do pomocy w??czy? si? Caritas Polska i Polski Czerwony Krzy?.
Jeden z polskich ratownik?w wys?anych na Haiti m?wi?, ?e mieszka?cy niech?tnie pomagaj? s?siadom. Czekaj? na pomoc z zewn?trz. Czy nale?y zatem pomaga? komu?, kto sam nie chce sobie pom?c?
 

Dtp

Senior User
Joined
Dec 29, 2009
Messages
519
Reaction score
107
Age
29
Odp: Haiti

Us?ysza?em o tej tragedii 2 dni p??niej , bardzo si? nie przej??em , nie zwr?ci?em nawet na to uwagi
Czy nale?y zatem pomaga? komu?, kto sam nie chce sobie pom?c?
my?l? , ze nie nale?y poniewa? ludzie widz? czego chc? a czego nie, je?eli nie chc? to nie
 

Deeboz

Advanced User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
312
Reaction score
30
Odp: Haiti

Tak, wiedzia?em o tym, straszna tragedia. Szczerze to u mnie w katolickim gimnazjum odmawiamy modlitwy za te osoby, kt?re tam zgine?y lub jeszcze zgin?.


Pozdrawiam
Deeboz
 

Sadystic

Active User
Joined
Jan 18, 2010
Messages
74
Reaction score
6
Odp: Haiti

Sterta gnij?cego truch?a, nic innego nie mog? zauwa?y? gdy m?j wzrok przykuwa t? zdj?cie.
Wielce tragedia, niczym rado?? dla mych oczu. ?mier? jest dla mnie pi?knem, po prostu pomoc by?aby g?upstwem, wi?kszo?? os?b wiedzia?a zapewne o tym incydencie par? dni przed - meteorolodzy nie odpu?ciliby informacji o nadchodz?cym tajfunie, gdyby komukolwiek zale?a?o nogi ponios?yby by go z dala od tej?e miejscowo?ci.
Ni?eli kt?rykolwiek z was moi drodzy chce wiedzie?, i? jestem nie wierz?cym to prosz?.
 

Doman08

Senior User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
719
Reaction score
114
Odp: Haiti

Czy nale?y zatem pomaga? komu?, kto sam nie chce sobie pom?c?
Takie ?ycie, ludzie kt?rzy klepi? bied? nawet w takich kataklizmach poszukuj? odbicia si? od dna.
Nie wiem czy warto, czy nie. Nie jest mi to dane ocenia?.
200 tysi?cy ludzi
Ja s?ysza?em o wi?kszej ilo?ci ofiar.
Kataklizmy by?y, s? i b?d?- zamiast zamartwia? si? powinni?my zacz?? dzia?a? przeciwko nim(cho? i tak z g?ry jeste?my skazani na pora?k?).
 

Taki Tam

Advanced User
Joined
Dec 19, 2008
Messages
447
Reaction score
33
Odp: Haiti

Tak s?ysza?em o tym szczerze m?wi?c ludzie sami sobie s? winni chodzi mi o to co napisa? pan 2x@up
I nie wiem czy to ta tragedia wywo?a?a taki wstrz?s i dlatego si? tak zachowuj?.
(chodzi mi o helikoptery z jedzeniem itd)

Taka natura mo?e by? pi?kna ale te? zab?jcza a co najgorsze jej nie potrafi nikt powstrzyma?.
 

Ksodio

Advanced User
Joined
Apr 13, 2009
Messages
388
Reaction score
30
Age
73
Odp: Haiti

S?ysza?em o tej tragedii i szczerze m?wi?c bardzo smutne tyle ludzi zgin??o. My?l? jednak ?e infrastruktura w tym rejonie jest s?abo rozwini?ta wszystko budowane na och?ap i budynki maj? s?ab? wytrzyma?o??. Dodam jeszcze ?e kilku moich znajomych z pck maj? okazje tam by?.

Teraz liczy si? pomoc duchowa i materialna. :>
 

Vendeto

First to fight!
Joined
May 22, 2008
Messages
2,400
Reaction score
400
Age
28
Odp: Haiti

Wielka szkoda. Tragedia, jest to smutne, jednak?e coraz bardziej, te kataklizmy utwierdzaj? mnie w przekonaniu, ?e ten koniec ?wiata si? zbli?a. Dla tego, malutkiego pa?stewka to jest praktycznie ju? koniec. Wsp??czuje im, na religii odm?wili?my za nich modlitw?, czy nie chc? sobie pomaga?? To ?wiadczy tylko o nich, no nic. Tak widocznie sta? si? musia?o, wsp??czuje, ale nie mo?na si? z tym a? tak bardzo afiszowa?, to jest po prostu przeznaczenie, kt?rego zmieni? nie mo?na.

Pozdrawiam,
Vendeto.
 

Sadystic

Active User
Joined
Jan 18, 2010
Messages
74
Reaction score
6
Odp: Haiti

S?ysza?em o tej tragedii i szczerze m?wi?c bardzo smutne tyle ludzi zgin??o. My?l? jednak ?e infrastruktura w tym rejonie jest s?abo rozwini?ta wszystko budowane na och?ap i budynki maj? s?ab? wytrzyma?o??. Dodam jeszcze ?e kilku moich znajomych z pck maj? okazje tam by?.
Teraz liczy si? pomoc duchowa i materialna. :>
Rzeczywi?cie, oddaj sw?j portfel by po paru dniach k?tem oka spojrze? na mas? ludzi popijaj?cych piwo za Tw?j maj?tek, ni?eli wybuch?a by bomba atomowa nale?a?aby si? jakakolwiek pogarda, a w tym momencie to o ich losie przes?dz? oni sami.
 
Last edited:

EmekV

New User
Joined
Jan 14, 2010
Messages
8
Reaction score
5
Odp: Haiti

#Ksodio

Tak silne trz?sienie ziemi wszystko zniszczy. Wi?c by?aby to jedynie strata pieni?dzy.


Czy nale?y zatem pomaga? komu?, kto sam nie chce sobie pom?c?

Stracisz ca?? rodzin? w trz?sieniu ziemi, bliskie Ci osoby, inni zastan? kalekami do ko?ca ?ycia i wtedy zobacz czy w pog??biaj?cej si? depresji b?dziesz wyci?ga? cia?a kt?re s? zagrzebane pod gruzami. 2 spraw? jest to, ?e w telewizji pokazuj? takie fakty jakie chc?, je?li chc? pokaza? tak? stron? to tak? poka??, sam ogl?da?em ten artyku? i jestem przekonany, ?e nie odzwierciedla ca?ej prawdy.

Strasznie mnie dra?ni? takie komentarze, ludzie cierpi?, pope?niaj? samob?jstwa, a tu jaki? ch?opak z polski ma za z?e, ?e nie wyci?gaj? cia?... le? na Haiti, zobaczymy czy Ty psychicznie by? wytrzyma? pomagaj?c ratownikom.

#Sadystic

Mam racj? i to jest najgorsze, tacy ignoranci jak nie wiedz? co to b?l i strach przed jutrem.
Btw. Za ten tw?j "maj?tek" nie b?d? wstanie kupi? nawet piwa.
 
Last edited:

Maskurator

Active User
Joined
Dec 9, 2009
Messages
59
Reaction score
2
Odp: Haiti

Doman08 masz racje, mo?e i jeste?my skazani na pora?ke z matk? natura, ale jej w tym nie pomagajmy.
Haiti oczywi?cie, wielka tragedia, potrzebna pomoc dla tych ludzi ale my?lmy przysz?o?ciowo : Ta tragedia nie by?a ostatni?, i raczej nie najgorsza..
Ci?gle w telewizji, wiadomo?ciach, gazetach pisze si? o takich sprawach jak dziura ozonowa, zanieczyszczenia w?d i ocean?w, wymieraj?ce gatunki zwierz?t i ro?lin, niby ludzko?? robi co? w tym kierunku, lecz nie wida? ?adnych popraw.Czy nie mo?na przekaza? funduszu na badania zagro?onych ziem i ewakuowa? ludzi przed takimi tragediami ? Ludzie sami si? o to prosz? :/
Pozdrawiam Maskurator.
 

Roulette

Рулетка!
Joined
Nov 11, 2009
Messages
352
Reaction score
63
Odp: Haiti

Ka?dy martwi si? o siebie. Wiadome, ?e ludzie zamieszkuj?cy Haiti stracili wszystko, na co pracowali ci??ko nawet kilkadziesi?t lat. Sama uczestniczy?am 16-17 stycznia w zbi?rce pieni?dzy, ludzie s? bardzo ch?tni do pomocy, oczywi?cie nie wszyscy. Ostatnio ogl?da?am zdj?cia zrobione w?a?nie tam, jak je zobaczy?am po prostu nie mog?am nic powiedzie?. Ci ludzie na prawd? potrzebuj? szybkiej i skutecznej pomocy. Brak wody pitnej, jedzenia, dachu nad g?ow?. S? to warunki, w kt?rych wielu nie da?oby sobie rady i niewielu daje. Z tego co mi wiadomo, cia?a ludzi s? wsz?dzie. Pod gruzami, na ulicach. Na prawd? wsp??czuj? tym ludziom, ?e musz? wycierpie? a? tyle. Wiara - wiara nie ma tu nic do tego. To jest tragedia na skal? ?wiatow?, a nie temat do dyskusji nad tym, czy pomaga?, czy nie.
 
Last edited:

Sadystic

Active User
Joined
Jan 18, 2010
Messages
74
Reaction score
6
Odp: Haiti

#Ksodio
Tak silne trz?sienie ziemi wszystko zniszczy. Wi?c by?aby to jedynie strata pieni?dzy.
Stracisz ca?? rodzin? w trz?sieniu ziemi, bliskie Ci osoby, inni zastan? kalekami do ko?ca ?ycia i wtedy zobacz czy w pog??biaj?cej si? depresji b?dziesz wyci?ga? cia?a kt?re s? zagrzebane pod gruzami. 2 spraw? jest to, ?e w telewizji pokazuj? takie fakty jakie chc?, je?li chc? pokaza? tak? stron? to tak? poka??, sam ogl?da?em ten artyku? i jestem przekonany, ?e nie odzwierciedla ca?ej prawdy.
Strasznie mnie dra?ni? takie komentarze, ludzie cierpi?, pope?niaj? samob?jstwa, a tu jaki? ch?opak z polski ma za z?e, ?e nie wyci?gaj? cia?... le? na Haiti, zobaczymy czy Ty psychicznie by? wytrzyma? pomagaj?c ratownikom.
Nie graj szopki w kt?rej sam uczestniczysz. Ch?tnym by?bym do nazwania tego jako konszachty z diab?em. Ka?dy ma inny byt na tej n?dznej kuli ziemskiej, nie poczynaj konwersacji w kt?rej na przek?r wszystkiemu co ?ywe tak czy owak - niet, nie masz racji.
 

infohelpyou

New User
Joined
Jan 19, 2010
Messages
3
Reaction score
0
Odp: Haiti

Chuj to ich problem mie g?wno haiti obchodzi niech tam wszyscy nawet zgin? ja Jestem POLAKIEM i jestem z tego dumny.
 

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: Haiti

No bez kitu mnie to Haiti te? ma?o co obchodzi ;p
Ciekawe czy ?eby w Polsce tak si? zrobi?o to czy to ca?e Haiti by nam pomaga?o.

Nie ma co si? dziwi? za 2 lata koniec ?wiata:)

@Down
Ameryka pomorze... ; )
Nom jak i pomorze to mo?e i podlasie te? ;>
 
Last edited:

mikus94

New User
Joined
Jan 20, 2010
Messages
5
Reaction score
0
Odp: Haiti

Ameryka pomorze... ; ) afryce nie pomo?e bo ropy niema ;). To ?wiatowa okazja dla wszystkich kraj?w by pokaza? jakie s? silne i jakie s? dobre my?licie ?e po tej tragedii Ameryka nic nie we?mie zamian za pomoc? :D. Przyb?d? wydobywa? surowce, rop? itp. A co do tragedii to nic innego nie mo?na zrobi? ni? wsp??czu? rodzin? ofiar.
 

Exedras

Senior User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
701
Reaction score
25
Odp: Haiti

Tylko najgorsze jest to ,?e ten ca?y ich rz?d wiedzia? podobno o tym i sami uciekli a innym nic nie powiedzieli takich to tylko wystrzela? .
 

kaacpi

Senior User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
510
Reaction score
21
Age
27
Odp: Haiti

To ju? koniec ?wiata si? zaczyna o_O Wspu?czuj? tym wszystkim osobom, kt?re straci?y bliskich i dach nad g?ow?, oj nie chcia? bym ?eby w Polsce co? takiego si? sta?o; (
 

proquest

New User
Joined
Jan 23, 2010
Messages
7
Reaction score
0
Odp: Haiti

To by?? bro? sejsmologiczna. Sprawdza si? projekt HAARP. To s? spiski, a przez to gin? niewinni ludzie... Niestety taka cena w?adzy.
 
Status
Not open for further replies.
Top