What's new

Jak zosta? moderatorem?

Status
Not open for further replies.

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Jak zosta? moderatorem?

Witam, wykorzystuj?c swoj? wiedz? postanowi?em napisa? poradnik pt: Jak zosta? moderatorem. Mo?e si? to wydawa? banalne, ale spotka?em si? z wieloma lud?mi, kt?rzy chcieli moderowa? na forum, ale nie wiedzieli za co si? zabra?, wi?c w tym poradniku wyja?ni? krok po kroku jak zosta? moderatorem
na Tibia.net.pl

uzytkownik.gif

Kilka zasad, kt?re musisz przestrzega?, aby dosta? si? na moderatora. Po pierwsze je?eli chcesz tylko ?wieci? kolorkiem to odpu?? na starcie, bo praca na forum wbrew pozorom jest bardzo ci??ka i czasoch?onna, a i zdobycie rangi nie jest takie ?atwe, je?eli wszed?e? w ten temat tylko z takim za?o?eniem to daruj sobie dalsze czytanie, naprawd? szkoda czasu. Po drugie wiedza i u?ywanie m?zgu, to elementarna zasada wymagana wr?cz, aby zosta? moderatorem. Co z tego, ?e b?dziesz zna? regulamin i bezmy?lnie wlepia? warny, skoro nie b?dziesz umia? pom?c u?ytkownikom w swoim dziale, a dzia?y nie do??, ?e trzeba czy?ci? to do tego musisz go w jaki? spos?b rozwija? i tutaj kolejne kryterium jakie musisz spe?ni?. Musisz by? kreatywny, nie tylko masz rozwija? swoje dzia?y, ale tak?e podsuwa? administracji pomys?y, bo na forum moderatorskim podejmowane s? najwa?niejsze decyzje, a to kolebka wszystkich wa?niejszych rang na forum(od moderatora+). Znasz ju? najwa?niejsze zasady, ale co dalej? Je?eli na forum jeste? zwyk?ym u?ytkownikiem zacznij od pomocy w dzia?ach, kt?re lubisz, b?d? chcia?by? moderowa?. Najpro?ciej m?wi?c raportuj posty ?ami?ce regulamin za pomoc? tego przycisku
report.gif
. Je?eli widzisz taki
yellowcard.gif
b?d? taki znaczek
redcard.gif
zostaw go, poniewa? u?ytkownik dosta? ju? ostrze?enie. Nie wypisuj tam ?adnych bzdur, poniewa? raporty s? sprawdzane przez moderator?w i je?eli zobacz? przejawy g?upoty w raporcie na pewno dostaniesz ostrze?enie za "z?y raport". Wpisz tam konkretny pow?d typu: "ma?owarto?ciowy post", "z?y dzia?", "temat wyczerpany, mo?na zamkn??". Temat?w, post?w oraz powod?w do raportowania jest naprawd? masa i je?eli znasz regulamin (a musisz go zna?, aby korzysta? z forum) to jeste? na dobrej drodze, aby wywrze? dobre wra?enie na kadrze. Nast?pnie odpowiadaj w tematach, m?drze i wyczerpuj?co, unikaj k??tni i prowokacji. Pami?taj, ?e licznik post?w nie jest ?adnym wyznacznikiem zajebisto?ci, ani ?adnym kryterium przy wybieraniu moderator?w, to samo tyczy si? reputacji. To na razie b?dzie Twoja praca, dop?ki nie zostaniesz wybrany do rangi "Support", na og?? trzeba napisa? podanie (o tym na koniec), ale gdy b?dziesz dobrze pracowa? i b?dziesz widoczny to na pewno zostaniesz dostrze?ony i wybrany.

support.gif

Teraz kilka s??w o randze "Support" (synonimy: murzyn, asfalt oraz pieszczotliwe czarnuch) Jest to ranga opieraj?ca si? g??wnie na pomocy moderatorom, tutaj b?dziesz mia? mo?liwo?? wykazania si?, ?e jeste? godny awansu, nie zapominaj o wcze?niejszych obowi?zkach o kt?rych wspomnia?em wy?ej. Tutaj dojd? te? nowe, zale?nie od potrzeb forum, b?dziesz tutaj tworzy? r??nego rodzaju poradniki, spis item?w, skanowa? pliki, sprawdza? niekt?re prace. S? to tylko przyk?ady, wi?cej dowiesz si? od swojego prze?o?onego. Jako support masz wi?cej korzy?ci ni? zwyk?y u?ytkownik, po pierwsze otrzymujesz dost?p do dzia?u supportu, to tam g??wnie s? zlecane zadania dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
25038676.png

Skup si? na sobie i nie traktuj innych support?w jako rywali, uwierz mi, ?e je?eli pracujesz najlepiej i nie masz do nikogo pretensji to szybciej awansujesz ni? Ci si? wydaje. Odpu?? sobie pytania typu "czemu on dosta? moderatora, a ja nie?", "dlaczego on dosta? ?atwiejsze zadania?", "czemu on jest bardziej lubiany ni? ja" itp. Odpu?? sobie r?wnie? "udupianie" macie swojego prze?o?onego i to on jest od rozliczania was, nie r?b samos?d?w i nie zwracaj uwagi na innych. Kolejn? korzy?ci? bycia supportem to mo?liwo?? stworzenia w?asnej prezentacji. Z w?asnego do?wiadczenia wiem, ?e jest to g??wne siedlisko "hejter?w", wi?c daruj sobie tworzenie tematu i ewentualnego wystawienia si? na o?mieszenie, b?d? sprowokowanie. Kolejnym skupiskiem "hejter?w" jest shoutbox, wi?c jego te? na razie unikaj. Pami?taj, ?e Support uczy wytrwa?o?ci i od teraz reprezentujesz dobre imi? forum i to by? mo?e od Ciebie b?d? zale?e? dalsze losy, wi?kszo?? support?w osi?gn??o wysokie rangi na forum w tym nawet admin?w.
Jednak skup si? na kolejnej randze jaka Cie czeka po dobrym sprawowaniu.

probny.gif

Zostaniesz wybrany Moderatorem pr?bnym, od teraz otrzymujesz nowe forum "Mini forum moderatorskie".
mfm.png

Radz? Ci si? zapozna? z wszystkimi tematami na owym forum. Tam te? poznasz zasady oraz spos?b moderacji, jest on bardzo prosty, wi?c bardzo szybko go zrozumiesz. Otrzymujesz niemal?e pe?ne uprawnienia moderatorskie i to ju? ostatnia szansa, aby zdecydowa? czy chcesz uczestniczy? w ?yciu forum czy nie. Obowi?zkiem moderatora pr?bnego jest dbanie o swoje dzia?y oraz ich rozwijanie, tworzenie ciekawych konkurs?w oraz mozolne warnowanie/usuwanie post?w w Twoich dzia?ach. Pami?taj, ?e teraz jest Twoje pi?? minut i je?eli nie przy?o?ysz si? wr?cisz na u?ytkownika i ca?a praca p?jdzie na marne. Okres pr?bny na og?? trwa dwa tygodnie i je?eli dobrze pracowa?e? zostaniesz w ko?cu awansowany na upragnionego moderatora

moderator.gif

Od teraz jeste? na pewno do?wiadczony i otrzymujesz dost?p do forum moderatorskiego na kt?rym to dowiesz si? najwa?niejszych rzeczy oraz plan?w kadry.
76619626.png


To tyle w tym poradniku, mam nadziej?, ?e przyda? si? on pocz?tkuj?cym u?ytkownikom, wierz?, ?e za troch? czasu zobaczymy nowych u?ytkownik?w w zielonym kolorze. Jednak zastan?wcie si? czy nie lepiej zamiast moderowa? forum zaj?? si? rodzin?, dziewczyn?, kumplami i prze?y? o wiele ciekawsze chwile ni? na forum. Decyzja nale?y do Was.

FAQ (Frequently Asked Questions)

1. Jak d?ugo trwa realizacja Twojego poradnika?
Wszystko zale?y od Twojego zapa?u i wk?adu w?asnej pracy. Im wi?cej pracujesz tym szybciej awansujesz.
2. Jakie korzy?ci p?yn? z bycia moderatorem?
Otrzymujesz unikatowy zielony kolor tylko dla moderator?w, masz mo?liwo?? wr?czania ostrze?e? oraz ban?w.
3. Czy musz? by? pe?noletni, aby zosta? moderatorem?
Nie.
4. Ile musz? mie? lat, aby awansowa??
Nie ma ?adnego wyznacznika , najwa?niejsze jest Twoja zachowanie oraz poziom wiedzy.
5. Co oznaczaj? skr?ty "fm", "mfm", "sb"
Fm - forum moderatorskie. Mfm - mini forum moderatorskie. Sb - shoutbox.
6. Co powinno zawiera? podanie oraz jak ono ma wygl?da??

C??, podanie musi zawiera? jak najwi?cej informacji o Tobie, zawrzyj te? jak? posiadasz wiedz? w danej dziedzinie. Nie b?j si? - daj si? pozna? kadrze, a na pewno zostanie ono pozytywnie rozpatrzone.
 

HateThisSite

Advanced User
Joined
Feb 14, 2011
Messages
465
Reaction score
60
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Murzyni robi? wi?cej ni? moderatorzy.
Poradniczek przyda si? tym, co chc? troch? popracowa?, lecz nie jest do ko?ca trafny.
To tak, jakby kto? napisa? poradnik, w kt?rym po wypowiedzeniu 3 zda? kobieta wskakiwa?aby Ci do ???ka.

Nale?y czyta? z przymru?eniem oka, gdy? nie ma gotowej recepty.


@edit
Dodatek do poradnika.
Chcesz zosta? moderatorem uwa?aj na fa?szywych.
Pozdro One ^^

@down
[...]Ciebie zostawiam, niech wy?si robi? z Tob? co chc?.
marcino.jpg

Marcin, masz przechlapane....
 
Last edited:

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Widz?, ?e si? napracowa?e?, ale ?eby by? moderatorem, to troch? trzeba na niego popracowa?. Za free nic si? nie dostanie. Poradnik taki sobie, moim zdaniem wiele informacji wyciek?o z naszych ukrytych dzia??w. Wi?c jestem z tego niezadowolony. Ciebie zostawiam, niech wy?si robi? z Tob? co chc?.

Pozdrawiam.
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Widz?, ?e si? napracowa?e?, ale ?eby by? moderatorem, to troch? trzeba na niego popracowa?. Za free nic si? nie dostanie.

Przeczytaj go dok?adnie kochaniutki, nigdzie nie napisa?em, ?e kto? dostanie go za darmo, ale czym si? przejmujesz, je?eli kogo? to zach?ci to ty b?dziesz mia? mniej roboty przy moderowaniu ;)
 

hiroh

Senior User
Joined
Jul 25, 2011
Messages
631
Reaction score
27
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Musz? przyzna? ?e poradnik jest bardzo dobrze zrobiony, bez zb?dnego rozpisywania si?, trafne informacje, mo?e ka?dy co? z tego wyci?gnie, szczeg?lnie par? supk?w nad kt?rymi wisi ...
 

Grzonas

Senior User
Joined
Feb 1, 2010
Messages
579
Reaction score
45
Odp: Jak zosta? moderatorem?

@up
O kurwa...
@topic
Chyba najlepszy poradnik na forum xD
 

ErMex

Egzekucja
Joined
Dec 1, 2010
Messages
574
Reaction score
181
Odp: Jak zosta? moderatorem?

wi?kszo?? forumowicz?w zaczyna?o od rangi support i dotar?o a? do admina.
Ja natomiast widz?, ?e wi?kszo?? forumowicz?w to zwykli u?ytkownicy.

Normalnie napisa?bym, ?e poradnik zb?dny, lecz wida? du?y wk?ad w ten poradnik (elegancko estetycznie :D ). Wydaje si? by? wszystko oczywiste, ale jak wejd? jakie? ?wie?aki i przeczytaj? ten poradnik to ilo?? raport?w wzro?nie co u?atwi prac? wielu moderatorom ;)
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Ja natomiast widz?, ?e wi?kszo?? forumowicz?w to zwykli u?ytkownicy.
Normalnie napisa?bym, ?e poradnik zb?dny, lecz wida? du?y wk?ad w ten poradnik (elegancko estetycznie :D ). Wydaje si? by? wszystko oczywiste, ale jak wejd? jakie? ?wie?aki i przeczytaj? ten poradnik to ilo?? raport?w wzro?nie co u?atwi prac? wielu moderatorom ;)

Dzi?ki za zg?oszenie b??du stylistycznego.

Poradnik jest w?a?nie kierowany dla takich os?b. Wiadomo, ?e nie ka?dy zostanie moderatorem, ale cho? w ma?ym stopniu pomog? : )
 

Sandstormowski

Advanced User
Joined
Jul 22, 2011
Messages
409
Reaction score
29
Age
22
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Marcinie24, nie chc? mi si? tego czyta? ,ale z do?wiadczenia wiem ,?e masz racje! Adoptuj mnie i nauczaj. Hail Marcin :*
 

hiroh

Senior User
Joined
Jul 25, 2011
Messages
631
Reaction score
27
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Ja natomiast widz?, ?e wi?kszo?? forumowicz?w to zwykli u?ytkownicy.
Normalnie napisa?bym, ?e poradnik zb?dny, lecz wida? du?y wk?ad w ten poradnik (elegancko estetycznie :D ). Wydaje si? by? wszystko oczywiste, ale jak wejd? jakie? ?wie?aki i przeczytaj? ten poradnik to ilo?? raport?w wzro?nie co u?atwi prac? wielu moderatorom ;)


o ile b?d? one prawid?owe, bo jak kto? nie przeczyta regulaminu, a b?dzie raportowa? wed?ug pod pasowania, to da efekt odwrotny.
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Jak zosta? moderatorem?

o ile b?d? one prawid?owe, bo jak kto? nie przeczyta regulaminu, a b?dzie raportowa? wed?ug pod pasowania, to da efekt odwrotny.

Zauwa?, ?e znajomo?? regulaminu jest wymaganym warunkiem do korzystania z forum...
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Jak zosta? moderatorem?

A jednak, kto nowy do niego zajrza? ...
Przyklejony: Regulamin forum.
Kazia
1.709 odwiedzin .
No nie ?artuj.
To ju? temat z wyborem support?w ma 800 wi?cej ...

?eby zosta? moderatorem trzeba te? by? ogarem, je?eli nie przeczyta? regulaminu i raportuje chujowo to nawet lepiej jak zostanie skre?lony na stracie.
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Od?wie?am! Prosz? o komentarze ;)

Opisujesz sprawy tak oczywiste ?e nie potrafi? znale?? ?adnego sensu w tym temacie, opr?cz tego ?e podchodzisz do tego jakby moderowanie mia?o by? ca?ym twoim ?yciem..

Zauwa?, ?e poradnik jest kierowany do os?b ma?o do?wiadczonych, kt?re nie wiedz? za co si? z?apa?. Skoro twierdzisz, ?e zostanie moderatorem jest tak banalne, to dlaczego nim nie jeste??

Bo leje na to g?stym moczem, domy?li? si? idzie ?e w odr??nieniu od Ciebie nie mam zamiaru sp?dzi? ca?ego ?ycia przed komputerem i czu? si? lepszym w internecie bo posiadam mo?liwo?? banowania u?ytkownik?w, taki styl dowarto?ciowania si? jest nie dla mnie, chcesz rozdawa? rangi niedo?wiadczonym u?ytkownikom i ma?olatom a nie rozumiesz ?e moderator to praca indywidualna niepolegaj?ca na przydzielaniu zlece? czy "kto wi?cej post?w usunie ten lepszy"
Nie dziwie si? ?e nie masz moderatora ;)

Nie rozumiem Twojego agresywnego podej?cia do ca?ej sprawy, mo?e i lepiej, ?e nie chcesz sp?dzi? ca?ego ?ycia przed kompem, bo wida? szkodzi Ci przebywanie w jego pobli?u. Wed?ug Ciebie nie mo?na pogodzi? pracy na forum z bogato sp?dzonym ?yciem, przecie? ca?e ogarnianie dzia??w nie trwa wieki i mo?esz zadba? o szko?? oraz o swoje cele, pasje. Jednak, ty uwa?asz, ?e ranga to siedzenie ca?ymi dniami przy kompie. Zobacz na Vraela, ma 5 miesi?cy sp?dzonego czasu na forum, wyobra?asz sobie taki ogrom czasu sp?dzony na forum, a jednak nie przeszkodzi?o mu to w samorealizacji - idzie na studia i ma si? ca?kiem dobrze. Ty jeste? jedynie wyszczekanym prawiczkiem <macha fluos>, dla kt?rego s?usznym stwierdzeniem jest "W dupie by?e?, g?wno widzia?e?"
 
Last edited:

pui

Advanced User
Joined
Mar 15, 2009
Messages
275
Reaction score
18
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Opisujesz sprawy tak oczywiste ?e nie potrafi? znale?? ?adnego sensu w tym temacie, opr?cz tego ?e podchodzisz do tego jakby moderowanie mia?o by? ca?ym twoim ?yciem..

/edit
@up
Zauwa?, ?e poradnik jest kierowany do os?b ma?o do?wiadczonych, kt?re nie wiedz? za co si? z?apa?. Skoro twierdzisz, ?e zostanie moderatorem jest tak banalne, to dlaczego nim nie jeste??

Bo leje na to g?stym moczem, domy?li? si? idzie ?e w odr??nieniu od Ciebie nie mam zamiaru sp?dzi? ca?ego ?ycia przed komputerem i czu? si? lepszym w internecie bo posiadam mo?liwo?? banowania u?ytkownik?w, taki styl dowarto?ciowania si? jest nie dla mnie, chcesz rozdawa? rangi niedo?wiadczonym u?ytkownikom i ma?olatom a nie rozumiesz ?e moderator to praca indywidualna niepolegaj?ca na przydzielaniu zlece? czy "kto wi?cej post?w usunie ten lepszy"

Nie dziwie si? ?e nie masz moderatora ;)

//kolejny edit
Nie rozumiem Twojego agresywnego podej?cia do ca?ej sprawy, mo?e i lepiej, ?e nie chcesz sp?dzi? ca?ego ?ycia przed kompem, bo wida? szkodzi Ci przebywanie w jego pobli?u. Wed?ug Ciebie nie mo?na pogodzi? pracy na forum z bogato sp?dzonym ?yciem, przecie? ca?e ogarnianie dzia??w nie trwa wieki i mo?esz zadba? o szko?? oraz o swoje cele, pasje. Jednak, ty uwa?asz, ?e ranga to siedzenie ca?ymi dniami przy kompie. Zobacz na Vraela, ma 5 miesi?cy sp?dzonego czasu na forum, wyobra?asz sobie taki ogrom czasu sp?dzony na forum, a jednak nie przeszkodzi?o mu to w samorealizacji - idzie na studia i ma si? ca?kiem dobrze. Ty jeste? jedynie wyszczekanym prawiczkiem <macha fluos>, dla kt?rego s?usznym stwierdzeniem jest "W dupie by?e?, g?wno widzia?e?"

Panie pozjada?em wszystkie rozumy, twierdzisz ?e skoro nie chce zosta? moderatorem to nie moczy?em?
Pos?ugujesz si? durnymi argumentami, poruszasz tematy, kt?rych nie powiniene?, szukasz zwi?zku mi?dzy sprawami, miedzy kt?rymi go nie ma, nie posiadam agresywnego podej?cia tylko ironiczne, poniewa? ?miesz? mnie ludzie pisz?cy cos tylko by napisa?, nie przekazujesz ?adnej sensownej tre?ci w swoich postach w tym temacie, i tak jak ju? podkre?li?em, traktujesz moderatora jako ca?e swoje ?ycie, i nie przytaczaj mi tutaj Vraela ani nikogo innego bo tych ludzi po prostu nie znam, wyk?adasz mi na st?? ca?e ich ?ycie jakby mnie to co? obchodzi?o, je?eli potrafi znale?? czas na forum i nauk? i swoje ?ycie to propsy, nie musisz jednak liza? mu dupy, bo prawdopodobnie tak samo jak ja, on na ciebie leje moczem jeszcze g?stszym.

Bycie moderatorem to praca, a nie zabawa i zbijanie pi?tek za usuwane posty, ju? to powiedzia?em, nab?r na moderator?w powinien odbywa? si? zawsze i wsz?dzie tylko i wy??cznie poprzez zdobywanie szacunku przez kontakty, a nie losowo rocznikowi 96, kt?ry b?dzie mi kasowa? posty bo skomentowa?em jego temat jako g?upi, a moderatora dosta? bo umie korzysta? z opcji reportuj post.

Czym zabiera prawo do wypowiadania w?asnej nawet negatywnej opinii ale o tym kiedy indziej.
 
Last edited:

Arkam

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
1,980
Reaction score
180
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Tak~!! Tak!! Wi?cej naiwnych do m?cz?cych prac w poprawianiu pracy innych a tak na prawd? nagrody za ich prace zgarnia kto? inny! xd wymarzona praca eh.. marnowanie czasu i nerw?w po to aby zaszpanowa? przed 'nbs' z forum ;s takie moje zdanie...
Poradnik nie powiem czy dobry czy nie ale na pewno trafny, bo obecnie na tnp starczy wykona? pare prostych czynno?ci aby zosta? zielonym ;/
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Od?wie?am, proponuj? nowym pr?bnym zapozna? si? z tym poradnikiem!
 
Joined
Jul 7, 2010
Messages
2,061
Reaction score
193
Age
27
Odp: Jak zosta? moderatorem?

1. Jak d?ugo trwa realizacja Twojego poradnika?
Wszystko zale?y od Twojego zapa?u i wk?adu w?asnej pracy. Im wi?cej pracujesz tym szybciej awansujesz.
Powiniene? zmieni?, ?e w skrajnych przypadkach baaaardzo d?ugo...
Poradnik trafia do wzgl?dnie du?ego grona odbiorc?w, wi?c s?dz? ?e mo?e powalczy? o przyklejenie a nawet o miano artyku?u roku!
 

Constantine

everybody dies
Joined
Oct 27, 2008
Messages
1,071
Reaction score
145
Age
29
Odp: Jak zosta? moderatorem?

Na pocz?tku my?la?em, ?e to kolejny "gupi post z serii marcina", a tu taka ?liczna niespodziewanka. Marcin, brawo!
 

HateThisSite

Advanced User
Joined
Feb 14, 2011
Messages
465
Reaction score
60
Odp: Jak zosta? moderatorem?

@up
Czy?by Con'trudnynickdonapisaniaizapamietania'ne chcia?by? moderatorem? xd
@topic
Sama prawda, c?? zapierdziela? trzeba du?o korzy?ci z tego ma?o pr?cz moralnych mo?e. Zrozumiale wszystko opisane :p
 
Status
Not open for further replies.
Top