What's new

Od?wie?anie

Status
Not open for further replies.

HateThisSite

Advanced User
Joined
Feb 14, 2011
Messages
465
Reaction score
60
Witam!
Co s?dzicie o wprowadzeniu od?wie?a? nie po up?ywie 24h, tylko 1 dnia (23:59>00:00).
Zapobieg?oby to du?ej ilo?ci warn?w za np. od?wie?enie po 22h.
Zapraszam do wypowiedzi.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Od?wie?anie

A co za roznica? W ten sposob po odswiezeniu, nastepne odswiezenie moze byc w ciagu paru minut... A potem minie z 18h i ktos bedzie chcial odswiezyc, bo nie wejdzie po 24 wiec znow bedzie warn za przedwczesne... Tak sa problemy i tak tez beda problemy.

@down
Czemu latwiejsze, tu musi mod zobaczyc na daty i godziny i pozniej tez bedzie musial... A chyba nie ma tak glupich modow ktorzy nie potrafia kilku godzin policzyc, wiec problemu raczej nie ma. Chociaz w sumie, minimalnie latwiej by bylo, zobaczyc, czy posty pod soba sa z jednego dnia, a nie liczyc czy minely 24h... Ale bez przesady, niech sie mecza ci modowie troche xd

Ja jestem w sumie bez zdania, czy to dobre czy zle... Duzej roznicy nie robi nikomu.
 
Last edited:

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Od?wie?anie

A co za roznica? W ten sposob po odswiezeniu, nastepne odswiezenie moze byc w ciagu paru minut... A potem minie z 18h i ktos bedzie chcial odswiezyc, bo nie wejdzie po 24 wiec znow bedzie warn za przedwczesne... Tak sa problemy i tak tez beda problemy.

Na pewno b?dzie to ?atwiejsze do egzekwowania, jestem na tak.
 

Grzonas2

Banned
Joined
Dec 29, 2011
Messages
45
Reaction score
10
Odp: Od?wie?anie

Jak Marcin jest na tak to ja te?.
Ju? nie raz dostawa?em warny od w?cibskich moderator?w za od?wie?anie tematu po up?ywie np. 23 godzin, a wi?c jestem na tak, usprawni to prac? forum.
Mo?e i b?d? mogli od?wie?a? po up?ywie paru minut, ale potem i tak b?d? musieli czeka? 24 h :>
 
Last edited:

monkey1233

Active User
Joined
Jan 6, 2012
Messages
76
Reaction score
4
Odp: Od?wie?anie

Pomys? nie z?y .

Hmm. Narazie na tak , jakby co to zmienie.


Regards
 

HateThisSite

Advanced User
Joined
Feb 14, 2011
Messages
465
Reaction score
60
Odp: Od?wie?anie

By?yby/wyst?powa?yby oczywi?cie od?wie?enia o np. 23:30 i 01:00, ale nie robi?oby to zbyt du?ej r??nicy, poniewa? u?ytkownik i tak musia?by czeka? nast?pnym razem.

Zapobieg?oby warowaniem nowych u?ytkownik?w.

A co za roznica? W ten sposob po odswiezeniu, nastepne odswiezenie moze byc w ciagu paru minut... A potem minie z 18h i ktos bedzie chcial odswiezyc, bo nie wejdzie po 24 wiec znow bedzie warn za przedwczesne... Tak sa problemy i tak tez beda problemy.
Niech czeka, wydaje mi si?, ?e takie rozwi?zanie by?oby lepsze.
 

Parabols

Banned
Joined
Oct 1, 2009
Messages
264
Reaction score
11
Odp: Od?wie?anie

Jestem na nie.
Wiele os?b nie czyta regulamin?w i tu jest ich problem, nawet jak wprowadzisz auto od?wie?anie, to u?ytkownicy dalej b?d? robi? to samo, i by? mo?e bardziej przybli?y ich to, do bana.Np. temat ju? zosta? od?wie?ony, a u?ytkownik nie czytaj?c regulaminu i kieruj?c si? staro modnym od?wie?aniem, pisze "od?wie?am" po czym dostaje warna i nie wie p??niej za co ma bana, ?ycie ;)
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Od?wie?anie

Jestem na nie.
Wiele os?b nie czyta regulamin?w i tu jest ich problem, nawet jak wprowadzisz auto od?wie?anie, to u?ytkownicy dalej b?d? robi? to samo, i by? mo?e bardziej przybli?y ich to, do bana.Np. temat ju? zosta? od?wie?ony, a u?ytkownik nie czytaj?c regulaminu i kieruj?c si? staro modnym od?wie?aniem, pisze "od?wie?am" po czym dostaje warna i nie wie p??niej za co ma bana, ?ycie ;)
Kierujac sie stara zasada nie mozesz dostac warna za nowa zasade. jak mina 24h to na pewno minie tez godzina 00.00...
 

Laki

정신없이 수다
Joined
Oct 28, 2011
Messages
470
Reaction score
71
Odp: Od?wie?anie

Jestem na nie.
Wiele os?b nie czyta regulamin?w i tu jest ich problem, nawet jak wprowadzisz auto od?wie?anie, to u?ytkownicy dalej b?d? robi? to samo, i by? mo?e bardziej przybli?y ich to, do bana.Np. temat ju? zosta? od?wie?ony, a u?ytkownik nie czytaj?c regulaminu i kieruj?c si? staro modnym od?wie?aniem, pisze "od?wie?am" po czym dostaje warna i nie wie p??niej za co ma bana, ?ycie ;)

Nie uwa?asz, ?e stanie w miejscu 'bo u?ytkownik i tak nie zrobi tego i tego' jest g?upie? Zreszt? przy ka?dej - nawet najmniejszej zmianie w regulaminie, pisany jest post, kt?ry informuje o wprowadzonych zmianach (mo?e w?a?nie wtedy u?ytkownik zobaczy, ?e jest jaka? zmiana i przeczyta regulamin). Zreszt?, je?eli kto? nie zna regulaminu to i tak ostrze?enie dostanie i pr?dzej czy p??niej doczeka si? kreski na nicku.

Co do samego pomys?u - wydaje mi si?, ?e rewolucji nie b?dzie, ale raczej bardziej pomo?e ni? zaszkodzi, wi?c jestem na tak.
 

RNS

Active User
Joined
Sep 28, 2011
Messages
53
Reaction score
8
Odp: Od?wie?anie

Zgadzam si?, ?e r??nica pojawi si? praktycznie jedynie mi?dzy pierwszym, a drugim od?wie?eniem - ka?de kolejne wymaga?o b?dzie dok?adnie takiego samego up?ywu czasu, jak podczas obecnego systemu. Co do interpretacji konieczno?ci przyznania ostrze?enia przez kadr? to jestem przekonany, ?e ka?dy moderator potrafi liczy? do 24 (ewentualnie mo?e si? wspom?c palcami lub kalkulatorem, ale generalnie nie powinno to nikomu sprawi? problemu) i "u?atwienie" b?dzie niedostrzegalne. Z kolei przeczytanie i przyswojenie regulaminu nale?y do obowi?zk?w u?ytkownika, a r?cz?, ?e ka?dy, kto przeczyta? aktualny zapis nt. od?wie?ania dobrze wie, kiedy jeszcze nie mo?e napisa? "refresh", a kiedy ju? mu wolno. Problem z przedwczesnym od?wie?aniem nie wynika wi?c ze zbyt skomplikowanego zapisu (lito?ci...), a jedynie z nieznajomo?ci zasad obowi?zuj?cych na forum.

Kr?cej - na nie.
 

Betrox

Active User
Joined
Jul 26, 2008
Messages
129
Reaction score
6
Odp: Od?wie?anie

My?l? ?e powinno zosta? tak jak jest. 24 godziny to najbardziej miarodajny odcinek czasu... A nie jak to czasami by sobie ludzie posty nabijali w spos?b taki, i? o 23:57 pisz? post, a o 00:05 od?wie?aj?... To by by?o g?upie...

Niech zostanie bez zmian.
 

Help3R

Forum friend
Joined
Nov 5, 2010
Messages
1,356
Reaction score
265
Odp: Od?wie?anie

Po co gmatwa? w regulaminie? Je?eli nie czyta si? regulaminu to p??niej s? konsekwencje. Osoba, kt?ra za wcze?nie od?wie?y temat dostanie ostrze?enie i b?dzie na nast?pny raz wiedzia?a jaki pope?ni?a b??d. Takim sposobem, kt?ry ty proponujesz nie zmniejszysz i tak liczby warn?w, bo napalony u?ytkownik, kt?ry z niecierpliwo?ci? nie mo?e doczeka? si? odpowiedzi i tak z?amie regulamin i napisz? te s?ynne s?owo "refresh", po to aby otrzyma? t? upragnion? odpowied?, bo mu si? nie b?dzie chcia?o czeka?. Reasumuj?c jestem na nie.
 
Last edited:

Grimekk

memsoria.pl
Joined
Oct 9, 2011
Messages
609
Reaction score
56
Odp: Od?wie?anie

Kiedy? dosta?em warna, bo od?wie?y?em 6 min. przed czasem :<. Jestem na tak, czasem po prostu jak nie mam czasu, aby wej?? na forum za godzin?, a musz? od?wie?y? temat teraz, bo nikt nie odpowiedzia?, to po prostu pisz? "refresh" te 60 min. wcze?niej.
 

RNS

Active User
Joined
Sep 28, 2011
Messages
53
Reaction score
8
Odp: Od?wie?anie

Kiedy? dosta?em warna, bo od?wie?y?em 6 min. przed czasem :<. Jestem na tak, czasem po prostu jak nie mam czasu, aby wej?? na forum za godzin?, a musz? od?wie?y? temat teraz, bo nikt nie odpowiedzia?, to po prostu pisz? "refresh" te 60 min. wcze?niej.

W regulaminie nie jest uwzgl?dniony ?aden wyj?tek dla os?b, kt?rym rozk?ad dnia uniemo?liwia zostanie przy komputerze 6 minut d?u?ej. Je?eli nie zd??y?e? od?wie?y? teraz to zr?b to nast?pnym razem - w?tpi?, ?eby przez te kilka godzin, kiedy temat wisi na trzecim, a nie na pierwszym miejscu w dziale przez forum przesz?a lawina u?ytkownik?w, kt?rzy odpowiadaj? tylko w temacie pierwszym z brzegu. Je?li rzeczywi?cie musisz od?wie?y? temat wcze?niej, bo okupuj?cy Tw?j dom terrory?ci podali to na szczycie listy swoich ??da?, to z nawet z luf? przy g?owie nadal mo?esz napisa? pro?b? do moderatora/globala i pozwolenie na wcze?niejsze od?wie?enie. Jak trafisz na takiego, kt?ry b?dzie mia? dobry humor, to zgodzi si? i dopisze do Twojego posta notk?, kt?ra uchroni Ci? od ostrze?enia. Je?li uwa?asz, ?e z pytaniem o pozwolenie jest za du?o zachodu, to najwidoczniej i od?wie?enie tematu nie jest spraw? priorytetow? i je?li robisz to 6 minut za wcze?nie, to za te 6 minut zostaniesz s?usznie ukarany. Proste.
 

Dacomos

Retarded Alpaka
Joined
Nov 17, 2008
Messages
191
Reaction score
67
Age
34
Odp: Od?wie?anie

Jak ju? jeste?my przy od?wie?aniu to by?bym za ca?kowitym zakazem.
Je?li temat umiera ?mierci? naturaln? to po co autor ma go wskrzesza? na si?? skoro i tak nikt nie chce w nim pisa?? S? potem takie tematy w kt?rych nikt nie pisa? a jest tylko milion od?wie?e?.

Jak kto? b?dzie mia? co? m?drego do napisania to si? od?wie?y samo.

(mo?na by zrobi? tylko kilka wyj?tk?w jak np. jedno od?wie?enie zapowiedzi serwera na x dni przed startem itd ale to by?oby ju? w regulaminach dzia??w)
 

Sco

Senior User
Joined
Mar 6, 2011
Messages
551
Reaction score
62
Odp: Od?wie?anie

a bump plugin? jest dost?pny na oficjalnym forum vb i dzia?a on tak, ?e:
ko?o za?o?onego przez siebie tematu mamy przycisk bump - klilaj?c go tw?j temat londuje na samym wierzchu dzia?u i mo?na go urzy? co x godzin
 

HateThisSite

Advanced User
Joined
Feb 14, 2011
Messages
465
Reaction score
60
Odp: Od?wie?anie

Sco bardzo dobry pomys?, nie s?ysza?em o takim pluginie.
Jak ju? jeste?my przy od?wie?aniu to by?bym za ca?kowitym zakazem.
Je?li temat umiera ?mierci? naturaln? to po co autor ma go wskrzesza? na si?? skoro i tak nikt nie chce w nim pisa?? S? potem takie tematy w kt?rych nikt nie pisa? a jest tylko milion od?wie?e?.
Tyle, ?e mo?na od?wie?a? maksymalnie 3 razy.

Widz?, ?e zdania s? podzielone.
Zobaczymy, jak potoczy si? dalsza dyskusja.
 

Budzik

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
1,408
Reaction score
167
Age
29
Odp: Od?wie?anie

Zajebisty pomys?. By?o proponowane chyba co? podobnego, ale to by?o dawno temu. Oczywi?cie za!
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Od?wie?anie

Jak ju? jeste?my przy od?wie?aniu to by?bym za ca?kowitym zakazem.
Je?li temat umiera ?mierci? naturaln? to po co autor ma go wskrzesza? na si?? skoro i tak nikt nie chce w nim pisa?? S? potem takie tematy w kt?rych nikt nie pisa? a jest tylko milion od?wie?e?.
Jak kto? b?dzie mia? co? m?drego do napisania to si? od?wie?y samo.
(mo?na by zrobi? tylko kilka wyj?tk?w jak np. jedno od?wie?enie zapowiedzi serwera na x dni przed startem itd ale to by?oby ju? w regulaminach dzia??w)
Jak ktos potrzebuje pomocy ma ma problem, dosc skomplikowany, ze ludzie zagladaja ale nie potrafia pomoc, a temat spadnie na dol strony, albo na strony dalsze, to wtedy potrzebne tez jest odswiezenie, bo z pierwszej strony wiecej osob przeczyta i wieksza szansa, ze znajdzie sie ten, ktory to potrafi i da odpowiedz.
a bump plugin? jest dost?pny na oficjalnym forum vb i dzia?a on tak, ?e:
ko?o za?o?onego przez siebie tematu mamy przycisk bump - klilaj?c go tw?j temat londuje na samym wierzchu dzia?u i mo?na go urzy? co x godzin
Plugin by byl dobry. Przy okazji pozbyli bysmy sie nie potrzebnych postow i spamu. Jak juz ktos ma temat przykladowo i potrzebuje pomocy, ktos pomaga, ale zadko pisze w temacie, wiec temat jest tez odswiezany, potem wchodzi nastepna osoba, ktora zamiast sprawdzic jakie rozwiazania byly w 3 ostatnich postach to widzi ich 10, z czego 3 to rozwiazania ktore nie pomogly, 3 to napisanie, ze to nie pomaga i pare odswiezen... Poprostu spam i utrudnianie w czytaniu niektorych watkow. Dlatego moim zdaniem mozna by sie nad tym mocno zastanowic.


@Miki
Nie pluj, przeczytalem to i wiem o co chodzi, podalem jeszcze jeden przyklad w tym temacie tylko ;<
A napisalem to w sumie tylko dlatego, ze czesto zagladam do pomcy i takie problemy spotykam, wiec i mnie to przeszkadza...
 
Last edited:

Miki

HardcorowyKoksu
Joined
Jun 27, 2008
Messages
1,302
Reaction score
226
Age
30
Odp: Od?wie?anie

Jak ktos potrzebuje pomocy ma ma problem, dosc skomplikowany, ze ludzie zagladaja ale nie potrafia pomoc, a temat spadnie na dol strony, albo na strony dalsze, to wtedy potrzebne tez jest odswiezenie, bo z pierwszej strony wiecej osob przeczyta i wieksza szansa, ze znajdzie sie ten, ktory to potrafi i da odpowiedz.

Dacomos said:
(mo?na by zrobi? tylko kilka wyj?tk?w jak np. jedno od?wie?enie zapowiedzi serwera na x dni przed startem itd ale to by?oby ju? w regulaminach dzia??w)

Masz, pierdoln??em Ci tak, aby? wreszcie m?g? przeczyta? i zrozumie? to, co Dacomos napisa?.


Co do pomys?u, to kr?tko i na temat - nie, a osobi?cie najbardziej odpowiada mi poprawka Dacomosa, naturalna kolej rzeczy: napisanie tematu -> odpowiedzi = refresh/ brak odpowiedzi = ?mier? i tyle. TAK Z T? JEGO POPRAWK? DOTYCZ?CA WYBRANYCH DZIA??W.
 
Status
Not open for further replies.
Top