What's new

Satanizm

Status
Not open for further replies.

Woxy

Advanced User
Joined
Apr 16, 2009
Messages
406
Reaction score
96
Zacznijmy od tego czym jest satanizm: religi?, ideologi?, drog? ?ycia czy czym? jeszcze innym. Czym religia powinna by??



Co s?dzicie o wyznawaniu szatana? Jest to rzecz normalna, czy wr?cz przeciwnie chora?

Licz? na ciekawe i przejrzyste opinie.
 

Deeboz

Advanced User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
312
Reaction score
30
Odp: Satanizm

Nie mo?emy nikogo uznawa? za g?upszych od siebie, poniewa? wie?? w co innego. Mo?e podstawi? przyk?ad, ?e bia?y cz?owiek jest chrze?cijaninem, a czarny jest satanist?. Ka?dy jest cz?owiekiem nie zale?nie w co wierzy. Dlaczego poda?em ten przyk?ad z bia?ym i czarnym cz?owiekiem, dlatego ?e to s? w jakim? stopniu przeciwie?stwa kt?re si? przyci?gaj?. Bo co to by?bym za ?wiat jak by istnia?o tylko dobro? Mo?e to dla Satanist?w by jeste?my nie normalni? To jest temat do rozpatrzenia w sercu kogo oraz w jakim? stopniu szanujemy takim jaki jest.


@Woxy

Pos?uchaj ka?dy ma jakie? wyznania, prawda? Mo?e sk?adanie ofiar jest z?e, ale przygl?dnijmy si? g??biej historii. Byli bogowie, kt?rym r?wnie? sk?adano ofiary. A czym r??ni si? ?wiat dzisiejszy od tamtych? Cz?owiek si? zmieni?? Mo?e technika oraz nauka, ale rozum posiadamy ten sam. To s? jak wspomnia?em wyzwania, dla wielu jest to normalne, dla wielu nie.
 
Last edited:

Woxy

Advanced User
Joined
Apr 16, 2009
Messages
406
Reaction score
96
Odp: Satanizm

Nie mo?emy nikogo uznawa? za g?upszych od siebie, poniewa? wie?? w co innego. Mo?e podstawi? przyk?ad, ?e bia?y cz?owiek jest chrze?cijaninem, a czarny jest satanist?. Ka?dy jest cz?owiekiem nie zale?nie w co wierzy. Dlaczego poda?em ten przyk?ad z bia?ym i czarnym cz?owiekiem, dlatego ?e to s? w jakim? stopniu przeciwie?stwa kt?re si? przyci?gaj?. Bo co to by?bym za ?wiat jak by istnia?o tylko dobro? Mo?e to dla Satanist?w by jeste?my nie normalni? To jest temat do rozpatrzenia w sercu kogo oraz w jakim? stopniu szanujemy takim jaki jest.

Czyli dla Ciebie sk?adanie krwawych ofiar, jak i zn?canie si? nad przer??nymi istotami, jest rzecz? normaln?? Nie wiem dlaczego s?dzisz, ?e na ?wiecie powinno istnie? tak?e z?o. To tak jakby? powiedzia? "Szanuj? Hitlera, poniewa? ka?dy jest cz?owiekiem".

Z Twojej wypowiedzi wnioskuj?, i? wydaje Ci si?, ?e zabijanie oraz zn?canie si? nad niewinnymi istotami (nie tylko ludzkimi) jest normalne.
 
Last edited:

Deeboz

Advanced User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
312
Reaction score
30
Odp: Satanizm

Mo?liwe i nawet bardzo prawdopodobne. Co nie wyklucza tego, ?e satani?ci dla mnie s? nienormalni. Pewnie zreszt? nie tylko dla mnie.

A czy ja powiedzia?em, ?e wed?ug mnie jest to normalne? Zabijanie ludzi czy tam innych istot jest straszne.

Przesta? gada? takie bzdury, bo zaczynam wierzy?, ?e jeste? rasist?.

Rasist? nie jestem, ale mam swoje zdanie co do tego pogl?du, mo?e nie jasno go sprecyzowa?em, bo sam si? ju? w tym gubi?.


Pozdrawiam
 

Avrellius

Senior User
Joined
Jun 8, 2009
Messages
602
Reaction score
44
Odp: Satanizm

No c??, o wyznawaniu szatana nie mog? m?wi? nic z?ego, poniewa? jest tym samym co religia chrze?cija?ska, tylko inna. Ale powiedzie? mog?, ?e po?owa os?b, kt?re twierdz?, ?e wyznaj? szatana to dzieci, kt?re s?uchaj? metalu i chc? budzi? postrach w?r?d r?wie?nik?w.

Nie wiem dlaczego na osoby, kt?re s?uchaj? metalu i jego ci??szych odmian nazywane s? satanistami? Id?c tokiem my?lenia niekt?rych os?b, to s?uchaj?c rapu jeste? cz?owiekiem chodz?cym po ulicy z kijem, przewracaj?cym ?mietniki i bicie kogo?, kto si? g?upio spojrzy. A to przecie? nie prawda.
 

Barezark

User
Joined
Nov 28, 2009
Messages
39
Reaction score
2
Odp: Satanizm

Nie mo?emy nikogo uznawa? za g?upszych od siebie, poniewa? wie?? w co innego.
-Ale, jesli wieza w cos, co jest zle, a zlo jest slaboscia?
Mo?e podstawi? przyk?ad, ?e bia?y cz?owiek jest chrze?cijaninem, a czarny jest satanist?. Ka?dy jest cz?owiekiem nie zale?nie w co wierzy.
-zgadzam sie
Dlaczego poda?em ten przyk?ad z bia?ym i czarnym cz?owiekiem, dlatego ?e to s? w jakim? stopniu przeciwie?stwa kt?re si? przyci?gaj?. Bo co to by?bym za ?wiat jak by istnia?o tylko dobro?
-Idealny by byl. Jak wiadomo wszystko, co stworzyl Bog bylo dobre, ale zlo powstalo w wyniku buntu lucyfera. Wiec skoro dobro mialo byc wszedzie i dobro zwyciezy, to poco byc tym zlym?
Mo?e to dla Satanist?w by jeste?my nie normalni? To jest temat do rozpatrzenia w sercu kogo oraz w jakim? stopniu szanujemy takim jaki jest.
-Zwykle na zlo przychodza ludzie, ktorym jest ciezko w zyciu i chca miec latwiej.
@Woxy
Pos?uchaj ka?dy ma jakie? wyznania, prawda? Mo?e sk?adanie ofiar jest z?e, ale przygl?dnijmy si? g??biej historii. Byli bogowie, kt?rym r?wnie? sk?adano ofiary. A czym r??ni si? ?wiat dzisiejszy od tamtych? Cz?owiek si? zmieni??
-tak, jest bardziej sceptyczny i arogancki
Mo?e technika oraz nauka, ale rozum posiadamy ten sam. To s? jak wspomnia?em wyzwania, dla wielu jest to normalne, dla wielu nie.
-Wiele sie zmienilissmy, coraz bardziej ludzie sa manipulowani, slabsi i przekupni...
Moje pismo - zaznaczone
 

Fragles

JOKER
Joined
Apr 4, 2008
Messages
305
Reaction score
66
Age
34
Odp: Satanizm

Ka?dy ma prawo wybrac w "co" wierzy i praktykowac swoja wiare. Podobnie jest napisane w naszej konstytucji - z tym, ze pomija sie "szatana" i sekty. Czyli tak naprawde nie mamy nieograniczonego wyboru, nie mozemy sami zalozyc nowego odlamu, ani stworzyc od podstaw nowego wyznania. Szkoda, bo zalozylbym wlasna sekte. :)

Wiekszosci osob satanizm kojarzy sie z mordowaniem, nekrofilia, rznieciem (w tartaku), i skladaniem krwawych ofiar z kotow i ludzi. Jest tak, bo w ten sposob inne religie tak nam go przedstawiaja i tylko takie tematy sa poruszane, gdy ktos wypowie slowo "satanizm". Prawda jest taka, ze wyzej opisanych przypadkow jest naprawde niewiele, a dopuszczaja sie ich pseudosatanisci. Tak jak ksieza maja w swoich szeregach czarne owieczki, tak i satanisci maja swoje. Nikt ich nie toleruje, nikt nie jest z nich dumny. Tylko ograniczeni slepcy nie znaja, nie wiedza, a najezdzaja.
Jezeli masz otwarty umys? i szukasz roznych drog do zaspokojenia wlasnego szczescia, to masz w sobie cos z satanisty. ;-)
 

Choxorz

Advanced User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
181
Reaction score
4
Odp: Satanizm

Do satanist?w nic nie mam, bo ta religia nawet mi si? podoba, a przynajmniej ta cz??? z wideo. Podoba mi si? mi?dzy innymi ten brak regu?. Z mojego punktu widzenia Satanizm wyzwala cz?owieka, a ko?ci?? chrze?cija?ski/katolicki ogranicza wierz?cych przez te niepotrzebne "przykazania".
 

Fajlet

Active User
Joined
Oct 4, 2008
Messages
76
Reaction score
7
Odp: Satanizm

Huh, najlepsze jest to, ?e satani?ci w szatana nie wierz? ^^
 

Woxy

Advanced User
Joined
Apr 16, 2009
Messages
406
Reaction score
96
Odp: Satanizm

Huh, najlepsze jest to, ?e satani?ci w szatana nie wierz? ^^

Nie, wierz? w Boba Budowniczego -.-

@Fragles

Twoj? wypowiedz popieram w 200%.

A przy okazji od?wie?am temat. Dyskutujmy dalej.
 

Barezark

User
Joined
Nov 28, 2009
Messages
39
Reaction score
2
Odp: Satanizm

To nie wiarygodne jacy s? ci ludzie.
Odnosnie satanizmu odnosz? si? tak: Ka?dy ma prawo wierzy? w co chce.
A odno?nie chrze?cija?stwa odnosz? si? tak: Ko?ci?? to organizacja, kt?ra kradnie (oczywi?cie dowod?w jak nie by?o tak nie ma -;-).

No c??, o wyznawaniu szatana nie mog? m?wi? nic z?ego, poniewa? jest tym samym co religia chrze?cija?ska, tylko inna. Ale powiedzie? mog?, ?e po?owa os?b, kt?re twierdz?, ?e wyznaj? szatana to dzieci, kt?re s?uchaj? metalu i chc? budzi? postrach w?r?d r?wie?nik?w.
W?a?nie nie jest tym samym, jest przeciwie?stwem. Ale codo drugiego zdania zgodzi? si? mog?.

Wiekszosci osob satanizm kojarzy sie z mordowaniem, nekrofilia, rznieciem (w tartaku), i skladaniem krwawych ofiar z kotow i ludzi. Jest tak, bo w ten sposob inne religie tak nam go przedstawiaja i tylko takie tematy sa poruszane, gdy ktos wypowie slowo "satanizm".
Gowno prawda, jest tak, bo kazdy wie jaki byl szatan i jacy jego prawdziwi wyznawcy.
Jezeli masz otwarty umys? i szukasz roznych drog do zaspokojenia wlasnego szczescia, to masz w sobie cos z satanisty. ;-)
'zaspokojenie szczescia' - ty ni mowic po naszemu, towarzyszu frejglez
No i pierdoly gadasz i tyle.
Do satanist?w nic nie mam, bo ta religia nawet mi si? podoba, a przynajmniej ta cz??? z wideo. Podoba mi si? mi?dzy innymi ten brak regu?. Z mojego punktu widzenia Satanizm wyzwala cz?owieka, a ko?ci?? chrze?cija?ski/katolicki ogranicza wierz?cych przez te niepotrzebne "przykazania".
Skoro ci si? podoba, to nie umiesz sprawiedliwie jej ocenic...
Brak regul? wlasnie reguly s? potrzebne, by ludziom zylo si? lepiej, wyobra? sobie brak regu? i zabijaj?cych si? ludzi na ulicy...
Huh, najlepsze jest to, ?e satani?ci w szatana nie wierz? ^^
Nie trzeba wierzyc, wystarczy czynic, to co ten [cenzura] nakazuje.
 

Always

Advanced User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
429
Reaction score
105
Age
28
Odp: Satanizm

Nie, wierz? w Boba Budowniczego -.-
Nie, nie wierz? w szatana. Jest to religia ca?kowicie odwrotna do chrze?cija?stwa, kt?ra nakazuje wierzy? w swego Boga i Biblie, a co za tym idzie, r?wnie? w szatana. Owy czort jest tylko symbolem tej?e religii, bo tak naprawd? ?aden z nich nie wierzy diabe?ka, jako odwiecznego wroga zbawiciela.
 

pera

Advanced User
Joined
Apr 19, 2008
Messages
189
Reaction score
4
Age
31
Odp: Satanizm

Ka?dy mo?e utworzy? swoj? religie i nazwa? j? jak tylko chce. Chrze?cijanie wyznaj? Boga Jachwe i to jest dla nich religia, tudzie? Islam wyznaje Allacha. Grupy ludzi, kt?rzy s? podporz?dkowani tym systemom tworz? swoj? religie.
 

Murof Retahob

New User
Joined
Nov 28, 2009
Messages
7
Reaction score
3
Odp: Satanizm

Barezark said:
No i pierdoly gadasz i tyle
No kurwa, argument z najwy?szej p??ki ;S

FraQles said:
Ka?dy ma prawo wybrac w "co" wierzy i praktykowac swoja wiare.
Exactly, wi?c przeczytaj uwa?nie to zdanie panie Barezarku i ogarnij, ?e nie masz prawa krytykowa? pogl?d?w innych samemu b?d?c tak ograniczonym.

Barezark said:
Nie trzeba wierzyc, wystarczy czynic, to co ten [cenzura] nakazuje.
A co nakazuje? Mo?e masz racje, ?e rozlew krwi, konsumpcja kot?w jako bogatego w bia?ko i w?glowodany po?ywienia, ofiary z ludzi to kiepska droga ?ycie. However, z filmiku przedstawionego w pierwszym po?cie ?miem odnosi? wra?enie, ?e "satanizm" jest czym? bardzo podobnym do ateizmu. Sztuk? my?lenia i poszerzania w?asnych horyzont?w, zamiast udawania, ?e przestrzega si? wszystkich zasad wiary katolickiej (tak, udawania, bo poka? mi osob?, kt?ra w 100% realizuje wszystkie za?o?enia chrze?cija?stwa - nadstawianie drugiego policzka, bezinteresowna pomoc, mi?o?? bli?niego. Taaak, masz racj?! ?aden z dzisiejszych "katolik?w" nie trzyma si? tego).

Co do wiary w Szatana... wierzy w niego r?wnie? ka?dy chrze?cijanin, kt?ry wierzy w Boga. Czynienie z?a w imi? Szatana to ju? zupe?nie inna bajka, nie ma nic wsp?lnego z my?leniem, bardziej z fanatyzmem.

Always_Be_Late_ said:
Nie, nie wierz? w szatana. Jest to religia ca?kowicie odwrotna do chrze?cija?stwa, kt?ra nakazuje wierzy? w swego Boga i Biblie, a co za tym idzie, r?wnie? w szatana. Owy czort jest tylko symbolem tej?e religii, bo tak naprawd? ?aden z nich nie wierzy diabe?ka, jako odwiecznego wroga zbawiciela.
Signed.
 

Always

Advanced User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
429
Reaction score
105
Age
28
Odp: Satanizm

* satanizm teistyczny: czcz?cy Szatana jako b?stwo, realn? istot?, nie b?d?c? jedynie symbolem
* satanizm laveya?ski: zwany te? filozoficznym, uznaj?cy Szatana za symbol pewnych idei, takich jak si?a woli i post?powanie wed?ug swoich pragnie? zale?nie od w?asnego systemu warto?ci i norm moralnych.

Teistyczni wyznawcy satanizmu to tak naprawd? ludzie niezr?wnowa?eni psychicznie. Wi?ksza cz??? wyznaje satanizm laveya?ski, w kt?rym to chodzi o totalny brak zasad, wolno?? cz?owieka i inne tego typu ideologie.
icon-nadramia.jpg

Ta kobitka to najwy?sza kap?anka obecnego ko?cio?a szatana. Po co ten post? Aby unikn?? generalizowania i uciec od wszelkich stereotyp?w, kt?re twierdz?, ?e satanizm to z?o. Jak si? okazuje, to ca?kiem rozs?dna religia.

@Down
Bestii, kt?ra jest tylko ich symbolem.
 
Last edited:

MrcN

Advanced User
Joined
Aug 12, 2009
Messages
266
Reaction score
26
Odp: Satanizm

Dooobra, ale powiedz co to ma do rzeczy ? Przecie? to jest wiata w szatana gdzie w chrze?cija?stwie jest on najgorszym z?em, jest on prowokatorem i stw?rc? wszystkich problem?w. Satanizm, tak jak Ty to przedstawi?e? jest por?wnywalne do jehowych, tylko ?e ich wiata opiera si? jednak na b?gu, modl? si? do niego, a nie tak jak satanizm po prostu na szatanie, bestii..
 
Status
Not open for further replies.
Top