What's new

Wierzysz w Boga?

Wierzysz w Boga?

  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 153 63.0%
  • Nie

    Votes: 90 37.0%

  • Total voters
    243
Status
Not open for further replies.

Boshe

Active User
Joined
May 6, 2009
Messages
125
Reaction score
34
Odp: Wierzysz w Boga?

Tak pi?knie wierzycie wszyscy w Boga, ale wi?kszo?? to klnie jak szewc bez zastanowienia i powodu. Dobra.... whatever.

Nie wierz? w Boga. W ?adnego. A wiara chrzescija?ska jest teraz tak pogmatwana, ?e ma?o co jest ju? prawd? w Biblii. No dobra, troszku przesadzi?em, ale bardzo du?o rzeczy zosta?o w niej zmienione na korzy?? koscio?a i ca?ej tej wiary, by ludzie si? do niej przy??czali. "Po?rednikom Boga" to nigdy w ?yciu bym nie zaufa?. By?a sytacja, ?e pok?uci?em si? z ksi?dzem na kol?dzie w 2009, przez jego u?wiadamianie mnie jak to robi? ?le i "udowadnianie" istnienia Boga. Nie widzia?em-nie wierze.
Dzi?kuj?, dobranoc!
 

Drexav

Zas?u?ony
Joined
Apr 2, 2008
Messages
429
Reaction score
170
Age
32
Odp: Wierzysz w Boga?

Nie widzia?em, nie wierz?.

To troch? argumenty na odpierdol si?.

Widzia?e? kiedy? powietrze? Mimo to, nie m?g?by? ?y? bez niego.

Ludzkie nie widzi fal poni?ej 400 nanometr?w bo wchodzi to w zakres ultrafioletu (widz? motyle, inne zwierz?ta, cz?owiek nie). Nie zauwa?amy r?wnie? fal powy?ej 780 nanometr?w, tutaj te? widz? je w??e i pszczo?y, ale my niekoniecznie.

Czy ten ?wiat nie istnieje? Dla nas na pewno nie, dla w??a jak najbardziej. Jeste? inteligentn? osob? i wiem, ?e "nie widzia?em nie wierz?" to nie jest wszystko co masz do powiedzenia na ten temat.
 

karvis

Active User
Joined
May 27, 2008
Messages
126
Reaction score
4
Odp: Wierzysz w Boga?

Wierzy?em w boga do jakiego? czasu .... Gdy by?em ma?y wpajano mi ?e b?g chce dobrze dla ludzi itp. Jednak to pieprzone k?amstwa i w?a?ne przez to nie wierze w boga [;
Wierzy?em dop?ki moi rodzice si? nie rozwiedli i ?ycie nabra?o innego kszta?tu ni? wcze?niej..
 

Michukng

WPIERDOTRUSKUL
Joined
Feb 21, 2009
Messages
1,380
Reaction score
291
Age
29
Odp: Wierzysz w Boga?

@ Chomiczekk
Dobra, istnieje z?o, ok. Ale skoro istnieje z?o, musi istnie? dobro. Mo?liwe, ?e jednak jest jaka? tam prawda, ?e istnieje B?g. Dla mnie ko?ci?? to firma, kt?ra zarabia sobie na ?ycie...
@ Topic
A Jezus? Podobno zmartwychwsta?, mo?e to i prawda, ale te? nie mo?na wykluczy?, ?e kto? to ?ciemni?. Najlepiej by?oby si? cofn?? w przesz?o?? i to zobaczy?. Adam i Ewa, pierwsi ludzie. Mieszkali w raju? Dobry ?arcik. Je?eli tak by?o to czemu nie udowodniono tego, ?e ?yli? B?g stworzy? Ziemie? Co? mi si? zdaj?, ?e Ziemia powsta?a z py??w i gaz?w, jakie s? w wszech?wiecie, a dzi?ki jednej ro?lince, jest teraz ludzko??.
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Wierzysz w Boga?

Warto poczyta? t? prac? naukow?, kt?ra zosta?a opublikowana przez jakiego? doktora :
.

@Michu.
Nikt tego nie udowodni, czy tak faktycznie by?o, jak jest w Pi?mie ?wi?tym. Ale wi?kszo?? fakt?w, kt?re zachodz? w Biblii s? prawdziwe.
Dla ciekawostki Ci powiem, ?e jeszcze nikt nie wie : kto, czy co zapocz?tkowa?o Wielki Wybuch 10 mld. lat temu.
 
Last edited:

3niu

Active User
Joined
May 14, 2010
Messages
79
Reaction score
11
Odp: Wierzysz w Boga?

Wierz?, ale nie chodz? do cerkwi(jestem prawos?awny).Skoro B?g jest wsz?dzie, to po chuj mam tam chodzi??
 

Traq

Advanced User
Joined
Jul 26, 2009
Messages
162
Reaction score
24
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

Jestem niuejd?owo-neopoga?skim ateist?, na kt?rego pogl?dy wp?yw mia?y: buddyzm, hinduizm, katolicyzm, luteranizm, islam, Rastafari, black metal, Ko?ci?? Lataj?cego Potwora Spaghetti, dzie?a filozof?w i ideolog?w komunizmu oraz broszury ?wiadk?w Jehowy. A tak powa?nie to wierze ze co?/kto? jest silniejszy od ludzi czyli jak wy to m?wicie "b?g" S?dz? ze warto wierzy?, Nie wa?ne w jakiego Boga wierzymy, liczy si? to jakim staj? si? cz?owiekiem pod jego wp?ywem. Mam cel w ?yciu, mam zasady i nimi si? kieruj?. Wiara jest cz?owiekowi potrzebna, bo pozwala widzie? ?wiat i ludzi w innych kolorach i czu? si? szcz??liwym.
 
Joined
Feb 19, 2010
Messages
34
Reaction score
0
Odp: Wierzysz w Boga?

Wierz?, ?e ka?dy mo?e by? dobrym cz?owiekiem. Nasza wiara opiera si? g??wnie na domys?ach, cho? czasami naprawd? zdarzaj? si? jakie? niewyja?nione cudy. Ludzie wierz?, poniewa?, maj? nadziej? na ?ycie po ?mierci w raju (czy jak wy to nazywacie).
 

Always

Advanced User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
429
Reaction score
105
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

To troch? argumenty na odpierdol si?.
Widzia?e? kiedy? powietrze? Mimo to, nie m?g?by? ?y? bez niego.
To zn?w troszk? g?upie por?wnanie, bo istnienie powietrza mo?na udowodni?, a Boga nie bardzo. Do religii odnosz? si? do?? sceptycznie, ale w sumie lata mi to, bo nawet je?li gdzie? tam wasz B?g jest, to za bardzo mi nie przeszkadza.
 

Rewizzu

Active User
Joined
Feb 1, 2010
Messages
92
Reaction score
14
Odp: Wierzysz w Boga?

B?g to istota wymy?lona, poprzez strach przed ?miercia. Lecz coby by?o gdyby ludzie w niego niewierzyli ?Chaos bo nikogo by nieinteresowa?o czy dobrze robi. Wi?c ciesze sie ?e B?g jest w ludzkich g?owach .I Pami?tajcie Gdyby nie B?g nieby?o by Tibi!My?le ?e System Wymy?li? boga bo niemogl sie narodzic ktos pare miliardow przed powstaniem cywilizacji .A je?li powsta? to nieby? to Homosapies bo przed cz?owiekiem by?y ma?py, Powstali?my tak jak z gowna robia si? muchy!"Z prochu powsta?e? i w proch si? obr?cisz" tylko tyle ?e ?ycie powsta?o z wybuchu czy jakiegos meteora i z wybuchu Zginie nasza marna cywilizacja.

Sorry ale zadu?o chyba spali?em tego zielska...
My?le ?e da?em wam wiele domy?lenia naten ekscytuj?cy Temat ^^
 
Last edited:

Mayit

Advanced User
Joined
Jun 4, 2008
Messages
295
Reaction score
32
Age
30
Odp: Wierzysz w Boga?

Jak zwykle kierujesz si? Bibli?, zrozum w ko?ciele m?wi? nam tylko to, co chcemy us?ysze?, to jak chcieliby?my widzie? ?wiat...
Wiara jest nam ludziom wpajana od najm?odszych lat, prawdziwy chrze?cijanin, pozostanie chrze?cijaninem.
A w Biblii nie ma za grosz prawdy.

M?wisz ,?e w bibli nie ma za grosz prawdy a tak nie jest..Jakby? zechcia? kiedy? do niej wog?le zajrze? to by dostrzeg? to,?e w ksi?dze naszej wiary mo?na znale?? pytania odpowiedzi na wszystko..

Wygl?dasz mi na zbuntowanego ch?opaczka kt?ry my?li ze ksiadz/katecheta ci?gle du?o od niego wymaga..I osobi?cie ?ycz? ci aby B?g dla ci jaki? znak ze istnieje mo?e wtedy zmieni? by si? tw?j pogl?d o ko?ciele..

@topic Wierze w boga chodz? co niedziela do ko?cio?a a nawet i w tygodniu jak jest czas..Odmawiam codziennie r??aniec za moich bliskich kt?rzy odeszli z tego ?wiata i cz?sto za samego siebie..
 

Adiko69

User
Joined
Jun 10, 2010
Messages
27
Reaction score
1
Odp: Wierzysz w Boga?

M?wisz ,?e w bibli nie ma za grosz prawdy a tak nie jest..Jakby? zechcia? kiedy? do niej wog?le zajrze? to by dostrzeg? to,?e w ksi?dze naszej wiary mo?na znale?? pytania odpowiedzi na wszystko..
Wygl?dasz mi na zbuntowanego ch?opaczka kt?ry my?li ze ksiadz/katecheta ci?gle du?o od niego wymaga..I osobi?cie ?ycz? ci aby B?g dla ci jaki? znak ze istnieje mo?e wtedy zmieni? by si? tw?j pogl?d o ko?ciele..
@topic Wierze w boga chodz? co niedziela do ko?cio?a a nawet i w tygodniu jak jest czas..Odmawiam codziennie r??aniec za moich bliskich kt?rzy odeszli z tego ?wiata i cz?sto za samego siebie..


"M?wisz ,?e w bibli nie ma za grosz prawdy a tak nie jest..Jakby? zechcia? kiedy? do niej wog?le zajrze? to by dostrzeg? to,?e w ksi?dze naszej wiary mo?na znale?? pytania odpowiedzi na wszystko.."


To nie jest ?aden argument, nawet nic... brak konkret?w, brak wszystkiego...

Wygl?dasz mi na zbuntowanego ch?opaczka kt?ry my?li ze ksiadz/katecheta ci?gle du?o od niego wymaga..I osobi?cie ?ycz? ci aby B?g dla ci jaki? znak ze istnieje mo?e wtedy zmieni? by si? tw?j pogl?d o ko?ciele..

No to tylko wygl?dam Ci na takiego, jak mo?esz mnie ocenia?? Znasz mnie ?
Nie wiesz jakie mam pogl?dy o ko?ciele ...
I niby, czego katecheta ma wymaga??

I jakiej "naszej" Ksi?dze wiary? Skoro wiesz, ?e nie wierz?, to po co m?wisz "naszej" ? Ogarnij logiczne my?lenie.
 

olgierd555

Senior User
Joined
May 28, 2008
Messages
650
Reaction score
21
Odp: Wierzysz w Boga?

KOLEJNY TEMAT, W KT?RYM NIEKT?RZY CHC? KOGO? PRZEKONA?, A NAWET ZMUSI? DO SWOICH POGL?D?W

Postaram si? rozwi?za? wasze problemy:


Jest argument, i? B?g nie istnieje, bo Ziemia powsta?a przez mieszanine py??w i gaz?w.
Ale pomy?le? logicznie, kto? sprawi?, ?e ta materia si? pojawi?a, kto? j? stworzy? i rzuci? w obieg. Kto? musia? stworzy? ?wiat i nie musia? to robi? pstrykni?ciem palca.

Jest problem, bo ludzie oczekuj? rzeczy wielkich, a nie widz?, ?e w?a?nie si? dziej? te rzeczy, ale inaczej jak sobie wyobra?aj? i dlatego niewie??.

Raj - mog?by by? zwyk?? oaz? na pustyni, to my sobie wyobra?amy niewiadomo, co
Zmartwychwstanie - wyobra?amy sobie wielk? ?wiat?o??, a mo?e poprostu B?g Ojciec tchn?? ?ycie w Chrystusa i powsta?. ?ycie to nie jest zesp?? organ?w, kt?re tworz? organizm, ?ycie to jest istnieje. Nie mo?na z??czy? nawet najdoskonalszych organ?w w kup? i wtedy nie powstanie ?ycie. Ono powstanie, kiedy duchowa cz??? po??czy si? z cielesn? i tyle.
Stworzenie - nie musia? by? to proces na 'pstryk palca', to m?g?by by? proces zapocz?tkowany przez Niego i to mog?oby by? to samo, o czym my?l? naukowcy.

Nie rozumiecie, oczekujecie wiele od Boga, a nie widzicie tego, co si? dzieje na codzie?. To w?a?nie wielk? rzecz spotkacie przygl?daj?c si? pomniejszym.

Czy B?g istnieje, je?li Go nie widzimy?
A czy widzisz ?ycie. Owszem, widzisz organizmy, serce, m?zg, ale to nie jest ?ycie. ?ycie jest duchow? cz??ci? ka?dego z nas. Bo tylko przez po??czenie duchowej cz??ci z cia?em powstaje zycie. Najcz??ciej nast?puje to poprzez mi?o?? [zar?wno fizyczn? i duchow? wi??]. Ale niewystarczy mi?o?? rodzic?w, potrzebna jest te? mi?o?? Boga, by to dziecko powsta?o.

Dlaczego B?g pozwala na z?o?
Owszem, B?g pozwala na z?o. Ale zawsz? z tym z?em wi??e si? wi?ksze dobro, kt?re cz?owiek zyskuje, zawsze cz?owiek jest na plusie, ale prze?ywa bardziej z?o i obwinia o to Jego.

Tragedia pod Smole?skiem - poto, aby wi?kszo?? narodu doceni?a tego, kto robi? dla pa?stwa wszystko [w tej chwili nie b?d? dyskutowa? z tymi, kt?rzy nie rozumi?, nie znali i nienawidz?]
Pow?d? - pozwoli? na to. Ale dlaczego? To trudno mi stwierdzi?, bo nie jestem geniuszem. Nie wiem, co B?g zawsze chc?, bo jestem tylko cz?owiekiem. Mog? tylko my?le?, ?e On chcia? pokaza? nieudolno?? rz?du i to, ?e Bronek jest tak zaciek?y, ?e nie zrezygnuje z kampanii. Chcia? pokaza?, ?e nar?d wybra? ludzi nieodpowiedzialnych. Wi?ksze dobro mo?e si? wi?za? z wyborem lepszego prezydenta, rz?du, parlamentu, by w kraju zapanowa? porz?dek.
Powstanie warszawskie - zgineli Polacy, wielu. Ale B?g chcia? pokaza?, ?e niewarto wybiera? drog? wojny. Trzeba zwyci??a? pokojem, jak to zrobilismy z komunizmem. Wielkim dobrem by?a wolna Polska.

Dlaczego B?g ma?o nam pomaga?
Oczywi?cie wszyscy zwalaj? na Boga swoje problemy. Ale trzeba co? wzi??? pod uwag?! B?g stworzy? nas wolnymi i nie chce zabardzo ingerowa? w nasz? wolno??, dlatego ma?o rzeczy duchowych zachodzi na ziemi.
B?g tak?e uszanowa? woln? wol? upad?ych anio?ow. Chcieli si? od??czy? od Boga i mieszka? bez Niego. Ale tam, gdzie nie ma Boga, jest chaos, nie ma spokoju i jest z?o. Ale B?g uszanowa? ich wol?.
Dlatego B?g nie czyni cud?w na prawo i lewo. A jak tak czyni, to i tak z rozwag?.
Gdyby B?g by? obecny wizualnie w ?wiecie i czyni? by cuda wieksz? ni? zmartwychwstanie, to ludzie by w Niego wierzyli i niebyliby wolni, musieliby wierzyc.

Ile zarabiaj? ksi??a?
Znam ksi?dza, niewiem, ile dok?adnie. Ale powiedzia?, ?e na parafii zarabia si? ma?o i z tych pieni?dzy nic nie kupi. Ale pracuje w szkole, a jako nauczyciel zarabia dosy? du?o [ostatnio by?? podwy?ka]. Nie ma dziewczyny, wi?c te pieni?dze zachowuje dla siebie.
M?wi, ?e z tych pieni?dzy kupi? auto [oczywiscie kredyt, ma sta?e ?r?d?o zarobk?w - szko??]. W domu ma nie?le urz?dzone i og?lnie dobrze mu si? powodzi w szkole.
Ka?dy ksi?dz ma conamniej magistra, wi?c mo?e uczy? w szkole. I ka?dy mo?e zarabia?.

Ostatecznie: Czy B?g istnieje?
Istnieje, kto? stworzy? ?wiat i si? o niego troszczy [opatrzno?? Bo?a]. Wiecie czym by?by ?wiat bez Boga? - piek?em. Tam, gdzie nie ma Boga, jest chaos, nienawi??, niepok?j i z?o. Tak jest w piekle. Ale dlaczego na ?wiecie s? dobrzy ludzie [wiekszosc], dlaczego wojny nie ogarniaj? wszystkich ludzi [Czy ka?dy w wojnie nienawidzi, czy ka?dy jest za hegemoni?!?], dlaczego w sercach ludzi zwyci??a dobro? - dlatego, ?e B?g istnieje.

Czy wierz? w Boga?
Tak, wierz?.



Prosz? wszystkich w temacie o pisanie B?g wielk? liter?, je?li m?wi? o Swoim.


@down:
Nie zamierzam dyskutowa? z debilami, szczerze, to twoja kultura i charakter wypowiedzi jest nik?a.
Ty nigdy nie zrozumiesz sensu ?ycia, a bez wiary tw?j sens zycia jest nikly, bo po co zyjesz?
Dla ciebie smierc jest koncem, dla mnie pocz?tkiem
 
Last edited:

Adiko69

User
Joined
Jun 10, 2010
Messages
27
Reaction score
1
Odp: Wierzysz w Boga?

@up

Ehh, nie chodzi o sam? wiar? w Boga, ale o wiar? chrze?cija?sk?

"Ostatecznie: Czy B?g istnieje?
Istnieje, kto? stworzy? ?wiat i si? o niego troszczy [opatrzno?? Bo?a]. Wiecie czym by?by ?wiat bez Boga? - piek?em. Tam, gdzie nie ma Boga, jest chaos, nienawi??, niepok?j i z?o. Tak jest w piekle. Ale dlaczego na ?wiecie s? dobrzy ludzie [wiekszosc], dlaczego wojny nie ogarniaj? wszystkich ludzi [Czy ka?dy w wojnie nienawidzi, czy ka?dy jest za hegemoni?!?], dlaczego w sercach ludzi zwyci??a dobro? - dlatego, ?e B?g istnieje."


Ahahah dobry argument stary, no dobra Haha ludzie s? dobrzy, bo wtedy inni s? dla nich dobrzy, logiczne ? A nie dlatego, ?e gdzie? nie wiadomo, czy wgl jaki? tam "B?g" istnieje ...


W?a?nie tacy ludzie, jak Ty nie potrafi? zrozumie? bytu ?ycia ... szukasz rozwi?zania w czym? nik?ym, r?wnie? mo?esz si? modli? do Boga Re ...

B?g si? nie odzywa, bo B?g stworzy? nas wolnymi i nie chce zabardzo ingerowa? w nasz? wolno??

I td. Zawsze szukacie rozwi?zania w czym?, co istnieje tylko w waszych pustych ?ebkach :)
 
Last edited:
Joined
Feb 26, 2010
Messages
45
Reaction score
0
Age
29
Odp: Wierzysz w Boga?

Oczywi?cie, ?e wierz? w Boga, jestem chrze?cijaninem, ucz?szczam do ko?cio?a i przyst?puje do sakrament?w ?wi?tych.
Chodz? na lekcje religii i do ko?cio?a...
I Wierz? ?e istnieje...
 

Adiko69

User
Joined
Jun 10, 2010
Messages
27
Reaction score
1
Odp: Wierzysz w Boga?





"Je?eli jedna osoba ma jakie? urojenia, nazywamy to szale?stem, je?eli wiele os?b cierpi na to samo urojenie, nazywamy to religi?"

Robert Pirsig


@DOWN


Stary rozjeba?e? mnie tym postem, reput leci :D
 
Last edited:

Nakus xD

Active User
Joined
Jun 14, 2009
Messages
111
Reaction score
11
Odp: Wierzysz w Boga?

KOLEJNY TEMAT, W KT?RYM NIEKT?RZY CHC? KOGO? PRZEKONA?, A NAWET ZMUSI? DO SWOICH POGL?D?W
adiko69.gif
Ale pomy?le? logicznie, kto? sprawi?, ?e ta materia si? pojawi?a, kto? j? stworzy? i rzuci? w obieg. Kto? musia? stworzy? ?wiat i nie musia? to robi? pstrykni?ciem palca.
japierdole.jpg


Wiesz, m?wisz, i? kto? stworzy? ow? materie, lecz powiniene? wiedzie?, ?e nie mo?na tego wog?le wyt?umaczy?. W tym przypadku, nie powiniene? m?wi? "kto? to stworzy?" bo to prawd? nie jest.

Tak samo jak B?g czy Ufo, mo?e my jeste?my zabawkami? Pozwalaj? na z?o, poniewa? chc? wiedzie?, jak reagujemy na wszystko?

A mo?e, samym Bogiem jest jakie? kurwa Ufo?:D
ufo.gif

Nie wiadomo. Sam oczywi?cie, w boga nie wierz?, w szkol? na religie nie chodzi?em, wog?le do ko?cio?a nie ucz?szcza?em, i nie zamierzam wierzy? w takie jak dla mnie bzdury. Wierz? w nauk?, a nie w boga.
 
Last edited:

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Wierzysz w Boga?

Ka?dy wierzy w co chc?, a ty Adiko69 nie mo?esz zarzuci? mu swojej antytezy. Ju? raz napisa?em w tym temacie. Warto pogada? o tym co nas czeka po ?mierci. Jest wiele przypadk?w, kt?re nie da si? wyja?ni? naukowo. Szczerze dlaczego pojawi?a si? alchemia, wiara, ?e ze z?ota mo?na zrobi? eliksir m?odo?ci, Zakon Syjonu, sk?d si? wzi?? ?wi?ty Graal?
 

Veex

Active User
Joined
Oct 11, 2009
Messages
90
Reaction score
20
Odp: Wierzysz w Boga?

Hmm, w Boga wierz?, ale nie chodz? do ko?cio?a i nie interesuje mnie co w Biblii jest na pisane. Po prostu lubi? sobie pomy?le?, ?e ?mier? to dopiero pocz?tek nowego ?ycia. Cho? wcale nie d??? do odkrycia prawdy o Bogu i nie mam ochoty czyta? Biblii. Wie??, ?e po ?mierci jest "co?", poniewa? jako? to powsta?o i my?l?, ?e uczyni? to kto? kto jest po nad nasze si?y. Wi?c zaznaczy?em odpowied? "Tak"

Pozdrawiam Veex.
 
Status
Not open for further replies.
Top