What's new

Witcher OTS

Smok_

Active User
Joined
Apr 23, 2008
Messages
125
Reaction score
20
Witam, mo?e najpierw troch? o projekcie.

Witcher OTS
Zdecydowa?em si? na angielsk? nazw?, gdy? polska brzmia?a by po prostu g?upio (Wid?min OTS) ;]​

Profesj?

- Wied?min - og?lnie '?owca potwor?w'. Skazany na wszelkiego rodzaju mikstury i alchemi?. U?ywa wszelkiego rodzaju mieczy, sztylet?w... Posta? raczej ma?o magiczna (oczywi?cie wszystkie znaki itd. b?d?).

- Czarodziej - taki sorcerer ;] Posta? magiczna, u?ywaj?ca wszelkiego rodzaju czar?w, amulet?w itd.

Pocz?tek

Tak jak na rooku, gracze b?d? najpierw si? uczy?. Wied?mini zaczn? swoj? przygod? w twierdzy Kaer Morhen, a czarodziej w wie?y mag?w. Na oko?o Kaer Morhen b?d? miejsca do ?wicze?, a sama twierdza b?dzie olbrzymim budynkiem, po kt?rym pa??ta? si? b?d? szczury.

Zasady

Gra nie b?dzie postawiona na expienie. Gracz b?dzie chodzi? po wielkim ?wiecie, pe?nym wied?mi?skich miast i potwor?w. Zlecenia b?dzie si? przyjmowa?o od NPC. Wykonanie zlecenia nie b?dzie proste. Gracz b?dzie musia? zdecydowa? jakiego miecza u?y? na danego potwora (srebrny czy zwyk?y), jakie mikstury b?d? potrzebne (a te nie b?d? tanie) i jak trzeba b?dzie potwora ubi?. Oczywi?cie za pomy?lne wykonanie zadania czeka? b?dzie nagroda... :]

?wiat

Chcia?bym stworzy? ?wiat pe?ny ludzi, nie ludzi, pe?ny miast (miasta znane z ksi??ki), a zarazem pusty. ?wiat w kt?rym gracz b?dzie si? po prostu dobrze czu?. Oczywi?cie miasta b?d? pe?ne ludzi (gracze, NPC) a tak?e bibliotek czy karczm (chlanie ;]).

Levele?

Owszem b?d?. Poziomy b?dzie si? zdobywa? zabijaj?c potwory (kt?re nie b?d? ?atwe do zabicia). Ju? teraz chc? zakomunikowa?, ?e gra nie b?dzie nastawiona na zdobywanie poziom?w do?wiadczenia (chod? to, oczywi?cie b?dzie bardzo wa?ne).

Klient

Jako, ?e serwer b?dzie posiada? wiele w?asnych grafik, zostanie stworzony w?asny klient (bazuj?cy na kliencie 8.40).

Grafiki & Outfity

Jak ju? wcze?niej wspomnia?em, serwer b?dzie posiada? mas? w?asnych grafik (tak przynajmniej planuj? :)). Outfit?w jak takich, nie b?dzie. Gracz b?dzie mia? jeden wygl?d, kt?ry b?dzie zmienia? si? w zale?no?ci od item?w, jakie b?dzie mia? na sobie (gdy w ekwipunku b?dzie srebrny miecz, na plecach postaci b?dzie widnia? srebrny miecz, gdy miecz zostanie zdj?ty lub zaczniemy atakowa? jakiego? potwora czy gracza - miecz zniknie (wiem, ?e to bardzo trudne do wykonania, ale damy rade ;]). Zamierzam r?wnie? wprowadzi? nowe efekty czar?w i znak?w. Grafiki broni i przedmiot?w, znanych z normalnej tibii nie b?d? potrzebne, wi?c zostan? wyrzucone.

Miasta i domki?

Chcia?bym aby mapa by?a pe?na miast znanych z ksi??ki (my?l?, ?e na mapie b?dzie ok. 8/9 do?? du?ych miast - por?wnywalnych wielko?ci? do Carlin czy Venore). Oczywi?cie na mapie znajd? si? r?wnie? mniejsze czy wi?ksze wyspy, na kt?re gracz b?dzie m?g? si? uda?. Miasta pe?ne b?d? dom?w, karczm, bibliotek czy ?wi?ty?. W karczmie b?dzie mo?na si? 'nachla?' lub wynaj?? pok?j (na tej samej zasadzie co kupno domku, lecz, na okre?lony czas). W bibliotekach znajdziemy pe?no ksi?g i zwoj?w, a w ?wi?tyniach porozmawiamy z kap?anami.

J?zyk

Klient b?dzie w ca?o?ci po Polsku. Zamiast tradycyjnego napisu informuj?cego o awansie levela, gracz zobaczy co? w stylu "Twoje do?wiadczenie ro?nie!". R?wnie? NPC b?d? m?wi?y wy??cznie w naszym ojczystym j?zyku.

Ekipa i podsumowanie

No wi?c nie mamy nic :] Ani ludzi, ani mapy. Mamy tylko fabu?? i pomys?, a to przecie? bardzo wa?ne! :) Aha, no i mamy pieni?dze na dedyka :] Chcia?bym wyrobi? si? do wakacji, tak aby nie by?o po?piechu.

Kogo szukamy?

- Mapper?w (wezm? ka?dego do?wiadczonego, im wi?cej tym lepiej ;])
- Skrypter?w (tak samo jak wy?ej)
- Os?b odpowiedzialnych za fabu?? (nowe id?, pomys?y...)

Oczywi?cie ka?dy mapper musi mi wcze?niej pokaza? jak?? swoj? prace, skrypter - skrypt,a osoby odpowiedzialne za fabu?? - jak?? ide?.

Szukamy tylko profesjonalist?w! Znajomo?? sagi nie jest wymagana, jednak najlepiej aby jakie? poj?cie o wied?minie by?o :] Czekam na zg?oszenia w tym temacie lub na PW, konkretnej formy podania nie podaj? - troch? kreatywno?ci :]

Ekipa:

- Smok_ (og?lnie, programista)
- krecioo (grafik, cz?owiek od pomys??w ;])
- adamigo (grafik)
 
Last edited:

Smok_

Active User
Joined
Apr 23, 2008
Messages
125
Reaction score
20
Odp: Witcher OTS

~od?wie?am~
Przypominam, ?e nie jest to OTS, kt?ry nie wypali ;] Pieni?dze na dedyka ju? s?.
 

dawidzztop

Active User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
79
Reaction score
3
Odp: Witcher OTS

hmm pomys? ORYGINALNY, ale ?eby to naprawd? by?o fajne to potrzeba Konkretnego MaPPERA xD
 

Smok_

Active User
Joined
Apr 23, 2008
Messages
125
Reaction score
20
Odp: Witcher OTS

~~ o.d.?.w.i.e.?.a.m ~~
 
K

Krecioo

Guest
Odp: Witcher OTS

No, no i to mi si? podoba, wi?c si? zg?aszam na pozycje "go?ciu od fabu?y". Przeczyta?em sag? o wied?minie 2 razy i aktualnie czytam 3 raz. Gr? te? przeszed?em, ale to tylko raz.

My?l? te?, ?e przyda wam si? grafik, wi?c te? mog? co? popr?bowa?.

a osoby odpowiedzialne za fabu?? - jak? id?.
Czyli co mam pokaza? bo nie za bardzo rozumiem s?owo id? :D Chodzi ci o ide?? :D Je?li tak to odpisz co? wymy?l?.
 

BboyDomino

User
Joined
Feb 26, 2009
Messages
23
Reaction score
0
Odp: Witcher OTS

Pomysl jest swietny! Jezeli jestes zainteresowany osoba w charakterze mappera napisz mi na gg 3378385 przedstawie ci moje prace :up:
 
Last edited:

Smok_

Active User
Joined
Apr 23, 2008
Messages
125
Reaction score
20
Odp: Witcher OTS

No, no i to mi si? podoba, wi?c si? zg?aszam na pozycje "go?ciu od fabu?y". Przeczyta?em sag? o wied?minie 2 razy i aktualnie czytam 3 raz. Gr? te? przeszed?em, ale to tylko raz.
My?l? te?, ?e przyda wam si? grafik, wi?c te? mog? co? popr?bowa?.
Czyli co mam pokaza? bo nie za bardzo rozumiem s?owo id? :D Chodzi ci o ide?? :D Je?li tak to odpisz co? wymy?l?.
Tak, chodzi?o o ide? ;] Konkretnie chodzi mi o jaki? pomys?, np. co powinien zawiera? serwer.
@BboyDomino
Wy?lij screeny swojej pracy na PW.
 

Sand_Popek

New User
Joined
Feb 8, 2009
Messages
8
Reaction score
0
Odp: Witcher OTS

Hmmm Moge Byc Osoba Ktora Wymysle Nowe Rzeczy Itd. (tzw.Pomysly xd ) jak cos to ziomus pisz na gg nr : 461273 xdd:p
 

kulfon123

User
Joined
Jun 2, 2008
Messages
13
Reaction score
0
Odp: Witcher OTS

moze nadam sie na mappera, lub za tego co sie ma fabula zajac :p
jak bys byl zainteresowany, pisz:
GG: 1090391
 
K

Krecioo

Guest
Odp: Witcher OTS

No ta ja mam kilka pomys??w.
Pierwszy pomys?, tabliczki z og?oszeniami. Klikasz na tak? tabliczk? i tam b?d? losowe kartki ze zleceniami np.

Potrzebuj? co? tam, p?ac? ile? tam, prosz? si? zg?asza? do nick NPC.

Domy?lam si?, ?e b?dzie to trudne do zaprogramowania, ale je?li ma to by? "ots" nastawiony g??wnie na questy to my?l?, ?e to b?dzie questy.

Drugi pomys?, gildie. B?d? w grze gildie np. kap?ani, rycerze kr?lewscy itp. Na kt?rym? tam lvl po wykonaniu odpowiednich zada? mo?emy do??czy? do takiej gildii. Co b?dzie si? wi?za?o z do??czeniem do gildii:
-b?dziemy dostawa? trudniejsze, ale co za tym idzie bardziej op?acalne zadania
-nie b?dziemy mogli do??czy? do innej gildii
-stracimy mo?liwo?? robienia zada? dla innych gildii
-dodatkowe bronie i pancerze
-dost?p do dodatkowych lokacji

Drugi pomys? jest do przedyskutowania, bo nie wiem czy do??czanie do gildii pasuje do wied?min?w.
Na razie nie skupia?em si? na wymy?laniu fabu?y, tylko na pomys?ach dotycz?cych gry.

Ps. Zrobi?em tez grafik? wied?mi?skiego amuletu mam nadziej?, ?e si? przyda. Wys?a?em ci go na PW

@EDIT
Kolejne dwa pomys?y.

Pierwszy zaczerpni?ty z gry. Chodzi mi o kamienie do ostrzenia (ose?ki? :D) i ma?ci do ulepszania broni.

Drugi. Je?li gracz mia?by za?o?ony wied?mi?ski amulet i w pobli?u by?by jaki? potw?r m?g?by si? pojawia? napis: Amulet zacz?? drga?, zbli?a si? niebezpiecze?stwo. Taki szczeg?? ale my?l?, ?e zwi?kszy? by klimat gry.

I my?l?, ?e przyda?o by si? te? dodanie polskich liter do klienta, no chyba, ?e ots b?dzie po angielsku.
 
Last edited:

adamigo

Advanced User
Joined
Jun 6, 2008
Messages
167
Reaction score
16
Odp: Witcher OTS

Mog? zosta? graficiarzem, tzn. grafikikarzem, ee.. aa, grafikiem :p :up: Joke, przyda sie Ci kto? kto namaluje dwie owe profesje i mysl? i? nie Witcher OTS, tylko The Witcher OTS

Pr?bowa?em narysowa? Geralta i... No powiedzmy ?e troche peda?kowaty ale jak na v0.1 to mo?e, mo?ee....
313svi9.gif

:curse::confused::curse:
 
Last edited:

kurpen

User
Joined
May 2, 2008
Messages
20
Reaction score
0
Odp: Witcher OTS

R?wnie? mog? zaj?c si? fabu?a gdy? nie siedz? zbytnio w mappowaniu ani skryptowaniu..^^
Mam pomys? taki, ?e np na ulicy chodz? r??ni NPC podchodzisz do kt?rego? piszesz np:
-Witaj
-Witaj strudzony w?drowcze. Jestem ju? stary i schorowany, mam nisk? rente i nied?ugo nie b?d? mia? za co je?c, dzieci odesz?y.. blablabla..Mog? prosic Ci? o pomoc?
-Tak/Oczywi?cie
-Jak ju? wspomnia?em jestem stary i schorowany. Potrzebuj? 3 kawa?ki sk?ry Smoka (Green Dragon Leather). Mo?esz mi je dostarczyc?
-[Idziesz,zdobywasz rzeczy i wracasz]
Piszesz znowu:
-Witaj
-O ju? wr?ci?e??Jeste? szybki i sumienny.Poka? mi je....Ooo s? wspania?ej jako?ci. A mo?esz i?c z nimi do miejscowego szamana kt?ry zrobi z nich lek na moje chore ko?ci? B?de wdzi?czny i postaram si? Cie chojnie wynagrodzic..:)
-Idziesz do szamana dostajesz potion z miksturk? i wracasz
-Witaj
-Czy masz moje lekarstwo
-Tak
-Dzi?kuj? bardzo w zamian dostaniesz odemnie smocz? tarcz?(dragon shield) oraz 50tys. punkt?w do?wiadczenia. Korzystaj z nich m?drze. Mam nadziej?, ?e kiedy? si? spotkamy IMI? POSTACI.

Dobre nie? Takie misje za kt?re dostajesz du?o do?w.
A do?w. za potwory w miar? niskie a te zadania mog?yby byc d?ugie...:D
Ale aby wymy?lec inne zadania niech powstanie mapa i test serv aby przyjrzec sie ?wiatu


@edit
Podoba mi si? to, ?e dbacie o nasz ojczysty j?zyk i wszytsko bedzie dla nas zrozumia?e...Gratz

@edit2
podoba mi si? pomys? krecioo..^^
 
Last edited:

Mittin

User
Joined
Jun 7, 2008
Messages
26
Reaction score
7
Age
26
Odp: Witcher OTS

Mog? zosta? skrypterem i pomaga? w fabule(3 razy sage o wied?minie :) )

Co o tym my?lisz?Przyk?adu moich prac nie musisz daleko szuka?.Masz je na tym forum.

Jakby co to moje gg to:10650561.

Pozdrawiam
Mittin
 

Gelio

Senior User
Joined
Apr 10, 2008
Messages
617
Reaction score
101
Age
28
Odp: Witcher OTS

Heh, niez?y pomys?. Sam kiedy? po sko?czeniu gry w Wied?mina chcia?em zrobi? o nim otsa. Mog? by? skrypterem. Gra?em w wied?mina i mniej wi?cej wiem o co tam chodzi.

Pozdrawiam,
Gelio
 

SteveMoriceFan

Active User
Joined
Mar 3, 2009
Messages
115
Reaction score
1
Odp: Witcher OTS

Mog? zosta? Maperem.
Pracuje juz ponad 2lata.
Pisz Gadu <- Wiecej Info.
2188345 !!!
Pozdrawiam:up::up:
 

Sir_Rafallek

Advanced User
Joined
May 30, 2008
Messages
352
Reaction score
45
Odp: Witcher OTS

Heh stary pami?tasz mnie? ;)
Mog? by? mapperem robi? to ju? ponad 4 lata. Jak co? to pisz na gg ; d
 

PatulecxD

Advanced User
Joined
Nov 17, 2008
Messages
209
Reaction score
12
Age
29
Odp: Witcher OTS

Hehe.. czekam na ots'a CH?TNI? zagram i to jak
ciekawe kiedy start ;s
Je?eli Gelio bedzie skrypterem to znakomite bed? skrypty i gra zajefajna
Czekamy ;)
Pozdrawiam Pat :up:
 
Top