What's new

Wiara, religia, ko?ci??...

Status
Not open for further replies.

M@rtin

#mistrz
Joined
Jun 30, 2008
Messages
500
Reaction score
115
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

@up
W czasach Chrystusa ?y?o wielu hmm.. m?drc?w? Pisali oni r??ne ksi?gi etc. ale ?aden z nich nie opisa? kogo? takiego jak Jezus. Nigdzie pr?cz biblii nie ma zapisk?w o Jezusie. Co do tego t?umaczenia, ?e wolna wola to wszystko mo?na tak t?umaczy?.

Przyjmijmy na chwil?, ?e B?g istnieje. Co robi? Zsy?a na nas kataklizmy, choroby i r??ne dziwne rzeczy, bo tak ma by?. Czemu tak ma by?? Jaki on ma w tym cel? Wygl?da na to, ?e on po prostu bawi si? nami, tak jak by gra? w jak?? gr? The Sims... B?g to jedna wielka ?ciema wymy?lona po to, ?eby ludzie tacy jak Rydzyk mogli si? bogaci? kosztem tych starych ludzi, kt?rzy s?uchaj? radia maryja 24/7, a w niedziele oddaj? im po?ow? renty. Ludzie nie potrafi? wyja?ni? niekt?rych zjawisk wi?c naj?atwiej powiedzie?, ?e to boska sprawa.
 

Woristin

Forum friend
Joined
Apr 6, 2008
Messages
540
Reaction score
86
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

@up
W czasach Chrystusa ?y?o wielu hmm.. m?drc?w? Pisali oni r??ne ksi?gi etc. ale ?aden z nich nie opisa? kogo? takiego jak Jezus. Nigdzie pr?cz biblii nie ma zapisk?w o Jezusie.

Jezus jest postaci? historyczn?, z tego co wiem, jest opisany w paru ?r?d?ach. Ja Jezusa jednak podziwiam za umiej?tno?ci, dzi?ki kt?rym zaw?adn?? tyloma lud?mi...

Przyjmijmy na chwil?, ?e B?g istnieje. Co robi? Zsy?a na nas kataklizmy, choroby i r??ne dziwne rzeczy, bo tak ma by?. Czemu tak ma by?? Jaki on ma w tym cel? Wygl?da na to, ?e on po prostu bawi si? nami, tak jak by gra? w jak?? gr? The Sims... B?g to jedna wielka ?ciema wymy?lona po to, ?eby ludzie tacy jak Rydzyk mogli si? bogaci? kosztem tych starych ludzi, kt?rzy s?uchaj? radia maryja 24/7, a w niedziele oddaj? im po?ow? renty. Ludzie nie potrafi? wyja?ni? niekt?rych zjawisk wi?c naj?atwiej powiedzie?, ?e to boska sprawa.

True, true... Co do ostatniego zdania - na szcz??cie w dzisiejszych czasach wi?kszo?? takich rzeczy jest logicznie wyja?niana.

Btw. zastanawiam si?, jak? pozycj? b?dzie mie? ko?ci?? za kilkadziesi?t lat, jak doro?nie nasze pokolenie (czyta?em ?e obecnie oko?o po?owy nastolatk?w wierzy w boga, a niewiele ponad 10% deklaruje g??bok? wiar?).
 

Sona Goll

Active User
Joined
Jun 8, 2009
Messages
51
Reaction score
3
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

Jestem nie wie?acym by?em u komunii poniewa? chcia?em dosta? prezenty do ko?cio?a nie chodz? ju? ponad 4 lata.
 

Deeboz

Advanced User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
312
Reaction score
30
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

@up

Twoja wiara, powiem tak "Twoja sprawa" to ty decydujesz w co wierzysz nikt nie ma prawa Ci narzuci? w Polsce wiary bo nie ma obowi?zku by? chrze?cijaninem.


@Topic

Sam jestem wierz?cy, cho? wydaje mi si? chore nawet jak patrze z kuzynk? (3lata) na bajki to tam nawet i pokazuj? r??ne religie a p??niej dziecku si? miesza. Wierz? w to, ?e Pan Jezus zmartwychwsta? i czy kto? mi powie - "Masz zosta? ateist?, bo mi si? tak podoba!". Ludzie od urodzenia s? uczeni przez rodzic?w, r??norakie religie w zale?no?ci jak? sam? wyznaj?. Dla mnie chore jest teraz jak widz?, ?e kto? zabija w imi? Boga... Wed?ug mnie to s? urojenia bo nie s?dz?, ?e B?g ka?e zabija? niewinne nikomu osoby.

Pozdrawiam
 

Chris

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
733
Reaction score
181
Age
31
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

@up
Twoja wiara, powiem tak "Twoja sprawa" to ty decydujesz w co wierzysz nikt nie ma prawa Ci narzuci? w Polsce wiary bo nie ma obowi?zku by? chrze?cijaninem.
Na ca?ym ?wiecie tak jest.

Tak uog?lniaj?c, to nikt nie udowodni, ?e B?g istnieje, oraz nikt nie udowodni, ?e B?g nie istnieje. To kwestia wiary. Imo poruszanie w ten spos?b tego tematu jest bez sensu, osoba wierz?ca nie zmieni swoich przekona? pod wp?ywem postu z forum o0. Amen.
 

Woristin

Forum friend
Joined
Apr 6, 2008
Messages
540
Reaction score
86
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

Twoja wiara, powiem tak "Twoja sprawa" to ty decydujesz w co wierzysz nikt nie ma prawa Ci narzuci? w Polsce wiary bo nie ma obowi?zku by? chrze?cijaninem.

A wpajanie wiary przez rodzic?w od ma?ego? : (

Swoj? drog? nie jestem pewien, ale kiedy? chyba wyczyta?em na lekcji w kontystytucji, ?e rodzice maj? obowi?zek wychowa? dziecko w swojej wierze o_O

Imo cz?owiek powinien wybiera? swoj? wiar? jak ju? doro?nie, a nie by? nie?wiadomie zmuszany do przyj?cia wiary chrze?cija?skiej przez chrzest/komuni?.
 

Chris

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
733
Reaction score
181
Age
31
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

Przyj?cie chrztu, komunii, bierzmowania nie zmusza Ci? do chodzenia do ko?cio?a, czy wierzenia itd.

#down
Nie jedzenie mi?sa w pi?tek to tzw. post, kt?ry by? w katechizmie, tylko nie pami?tam jak ta "modlitwa" nazywa?a. Co nie oznacza, ?e sam nie jem.
 
Last edited:

kondzio132

Advanced User
Joined
Mar 18, 2009
Messages
270
Reaction score
16
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

Ja wierze ale nie chodze do ko?cio?a bo niby ko?ci?? jest w strasznym stanie i wogle ksi?dz biadoli ?e ma?o kasy na ko?ci?? jest a ma 2 letniego mercedesa .A wogle to np ja jem w pi?tek mi?so bo to jest tylko wymys? ko?cio?a nie boga to jest ?al ;(;(
 

Active

User
Joined
Jul 23, 2009
Messages
19
Reaction score
3
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

A wpajanie wiary przez rodzic?w od ma?ego? : (

Dok?adnie. Zosta?em przez rodzic?w "od ma?ego" wychowany by wierzy? w boga i teraz nie ?miem im si? sprzeciwia?, bo ich pogl?dy s? takie, ?e b?g istnieje i ja ich nie przekonam. Osobi?cie uwa?am, ?e boga nie ma. Z wiekiem cz?owiek wierz?cy zaczyna si? coraz bardziej anga?owa? w sprawy ko?cio?a (chodzi mi tu o cz?stsze chodzenie), bo my?li, ?e dzi?ki temu "wypracuje" sobie wi?kszy szacunek u boga i co za tym idzie, trafi od razu po ?mierci do nieba. Przecie? chrze?cija?stwo to wiara jak ka?da inna, wymy?li? j? kto? i to si? szerzy?o, a? w ko?cu jest tak jak jest. Gdyby? urodzi? si? muzu?maninem wierzy?by? w allaha, i nie wierzy?by? w jezusa. Chodz? do ko?cio?a dlatego, ?e karz? mi starzy, a nie chc? im si? sprzeciwia?, p?jd? na t? godzin?, wynudz? si? i id? do domu.
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

Nie jedzenie mi?sa w pi?tek to tzw. post, kt?ry by? w katechizmie, tylko nie pami?tam jak ta "modlitwa" nazywa?a. Co nie oznacza, ?e sam nie jem.
Kiedy? mi?so by?o towarem niemal?e luksusowym - rezygnacja z niego oznacza?a rezygnacj? z przyjemno?ci. O to chodzi?o w po?cie. Teraz, gdy mo?emy dosta? je niemal wsz?dzie i za niedu?e pieni?dze pi?tkowy post straci? swe pierwotne znaczenie. Tylko KK zapomnia? o tym powiedzie?...
 

karol98

Advanced User
Joined
Jun 26, 2008
Messages
294
Reaction score
29
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

Ja wierze ale nie chodze do ko?cio?a bo niby ko?ci?? jest w strasznym stanie i wogle ksi?dz biadoli ?e ma?o kasy na ko?ci?? jest a ma 2 letniego mercedesa .A wogle to np ja jem w pi?tek mi?so bo to jest tylko wymys? ko?cio?a nie boga to jest ?al ;(;(
:p jak jeste? cz?owiekiem wierz?cym to albo pe?nym albo w og?le.Chyba ,?e now? sekte tworzysz o_O


Ostatnio dla zabawy wpisa?em mocherowe berety na youtubie i si? przerazi?em

1)

nie chodzi mi o zdj?cia wy?miewaj?ce polityk?w lub o piosenke tylko o scenki kt?re wykazuj? inteligencj? katolik?w.

2)


Tutaj katolicy pokazuj? jak mamy si? zachowywa? gdy co? nam nie pasuje i jak mamy t?pi? niewierz?cych.

3)

no-comment

4)

Pani reprezentuje LPR, mo?e dok?adnie nie pasuje do tego ale prezentuje inteligencje staruszek.

5)

JaPierdole

Zapraszam do ogl?dania x)
 

Woristin

Forum friend
Joined
Apr 6, 2008
Messages
540
Reaction score
86
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

#karol98: Mylisz si?. Nie trzeba chodzi? do ko?cio?a aby wierzy? w Boga.
 

Pos?uszny

Active User
Joined
Feb 13, 2009
Messages
63
Reaction score
4
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

wierze w Boga ale wiem ze wszyscy ci biskupi zbijaj? niez?? kase na tes ca?ej relegi
jednym s?owem z wiary zrobili sobie niezly biznes
 

Chris

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
733
Reaction score
181
Age
31
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

#Karol
po Twoim nicku s?dz?, ?e masz 10-11 lat, wybacz, ale przynajmniej ja w Twoim wieku si? ugania?em za pi?k?, a nie my?la?em nad takimi pierdo?ami.
Pokolenie neo coraz bardziej mnie zadziwia.

#up
tak biskupi zbijaj? kas? no offtop plx
 

kondzio132

Advanced User
Joined
Mar 18, 2009
Messages
270
Reaction score
16
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

@ karol98 ja wierze w boga ale nie chodze do ko?cio?a i nie tworze sekty bo b?g a ko?ciu? to dwie ru?ne sprawy ca?kiem co innego b?g a ko?ciu?.B?g zrobi? 10 przykaza? bo?ych a KO?CIU? - LUDZIE wymy?lili pozosta?e : w ?redniowieczu jak by?o za?mienie to m?wili wie?niakom ?e maj? si? modlic bo b?g nie zapali ?wiat?a i czy b?g tego chcia? ???

@down mam nawet 2 :D ale jestem dyslektykiem i nic na to nie poradze :D
 
Last edited:

Miki

HardcorowyKoksu
Joined
Jun 27, 2008
Messages
1,302
Reaction score
226
Age
30
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

@Up
K?b se s?ofnik pro?e.

@Topic
Mnie zastanawia jedno, ot?? ksi??a etc. m?wi?, ?e kto nie chodzi do ko?cio?a nie jest prawdziwym katolikiem. Jezus za? podobno powiedzia?, ?e nie trzeba si? odnosi? z wiar? i mo?na si? modli? u siebie w "izbie" i nie m?wi? o tym nikomu. Wi?c ko?ci?? poniek?d zaprzecza troch? s?owom zapisanym w biblii.

Pozdrawiam.
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

@Up
K?b se s?ofnik pro?e.
@Topic
Mnie zastanawia jedno, ot?? ksi??a etc. m?wi?, ?e kto nie chodzi do ko?cio?a nie jest prawdziwym katolikiem. Jezus za? podobno powiedzia?, ?e nie trzeba si? odnosi? z wiar? i mo?na si? modli? u siebie w "izbie" i nie m?wi? o tym nikomu. Wi?c ko?ci?? poniek?d zaprzecza troch? s?owom zapisanym w biblii.
Pozdrawiam.
Katolik - osoba nale??ca do KK i wyznaj?ca jej zasady (czyli m.in. chodzenie do ko?cio?a).
 
S

Seylit

Guest
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

@3up
Ciut przefilozofowa?e?.
B?g zrobi? 10 przykaza? bo?ych a KO?CIU? - LUDZIE wymy?lili pozosta?e
B?g nie 'zrobi?' 10 Przykaza? Bo?ych, tylko da? je Moj?eszowi w postaci kamiennych tablic. Ludzie nie wymy?lili ?adnych Przykaza? Bo?ych - to chyba logiczne.

bo b?g a ko?ciu? to dwie ru?ne sprawy
Zgadzam si?. B?g jest stw?rc? ?wiata, ko?ci?? jest budynkiem/?wi?tyni?.

jak jeste? cz?owiekiem wierz?cym to albo pe?nym albo w og?le.Chyba ,?e now? sekte tworzysz
Zgubi?e? co?. Wielbi? Boga mo?na na wiele sposob?w i nie koniecznie trzeba chodzi? do ko?cio?a, aby by? chrze?cijaninem. Istnieje wiele od?am?w (nie sekt!), kt?rych cz?onkowie wielbi? Bog? w samotno?ci - nikt nie ma prawa nikomu m?wi? jak ma Boga czczi?.

Osobi?cie wierz? w Boga i jestem czynnym uczestnikiem ?ycia Ko?cio?a.

Regards
Seylit
 
Last edited by a moderator:

Rybol

Senior User
Joined
Jun 12, 2008
Messages
674
Reaction score
93
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

Zapraszam

Tak, wasz B?g kocha wszystkich =/


Ksi?ga Wyj?cia 22:17

„Nie pozwolisz ?y? czarownicy.”



Ksi?ga Wyj?cia 22:18

„Ktokolwiek by obcowa? ze zwierz?ciem, winien by? ukarany ?mierci?.”



Ksi?ga Wyj?cia 21:15

„Kto by uderzy? swego ojca albo matk?, winien by? ukarany ?mierci?.”



Ksi?ga Wyj?cia 21:17

„Kto by z?orzeczy? ojcu albo matce, winien by? ukarany ?mierci?.”

Wi?cej lektury w linku.
 

Chris

Senior User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
733
Reaction score
181
Age
31
Odp: Wiara, religia, ko?ci??...

#up
Przecie? to s? zasady a'la Hammurabi. Na pewno nawi?zuj?ce, bo ksi?gi starego testamentu by?y pisane 1000 lat przed Chrystusem. D??? do tego, ?e takie podej?cie wtedy by?o na ca?ym ?wiecie.
 
Status
Not open for further replies.
Top