What's new

Wierzysz w Boga?

Wierzysz w Boga?

  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 153 63.0%
  • Nie

    Votes: 90 37.0%

  • Total voters
    243
Status
Not open for further replies.

Adiko68

User
Joined
Jun 5, 2010
Messages
13
Reaction score
0
M?wcie, czy wierzycie w Boga, czy nie.


Uzasadnijcie swoj? odpowied?
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Wierzysz w Boga?

Tak, wierz? w Boga, jak ka?dy chrze?cijanin. Wiele aspekt?w naszej wiary jest opisana w Biblii. Raczej na moje chrze?cija?stwo, islam czy judaizm to jest jedno i to samo, tylko troch? pozmieniane. Takie jest moje wy??czne zdanie, nie mam zamiaru nikogo tutaj oczernia? czy co? w tym stylu. Ja tylko wyg?aszam swoj? hipotez?.
 

LuriseQ

Advanced User
Joined
May 24, 2010
Messages
281
Reaction score
70
Odp: Wierzysz w Boga?

Oczywi?cie, ?e wierz? w Boga, jestem chrze?cijaninem, ucz?szczam do ko?cio?a i przyst?puje do sakrament?w ?wi?tych.
Chodz? na lekcje religii i staram si? przestrzegac dekalogu/przykaza? ?w.
 

Adiko68

User
Joined
Jun 5, 2010
Messages
13
Reaction score
0
Odp: Wierzysz w Boga?

Tak, wierz? w Boga, jak ka?dy chrze?cijanin. Wiele aspekt?w naszej wiary jest opisana w Biblii. Raczej na moje chrze?cija?stwo, islam czy judaizm to jest jedno i to samo, tylko troch? pozmieniane. Takie jest moje wy??czne zdanie, nie mam zamiaru nikogo tutaj oczernia? czy co? w tym stylu. Ja tylko wyg?aszam swoj? hipotez?.



Jeste?, jak ka?dy chrze?cijanin, B?g istnieje, bo tak jest w Biblii, to jest tak, bo jest tak w Biblii, prawda jest taka, ?e gdyby? urodzi? si? w Indiach, wierzy? by? w Budde i tak dalej...

Na ?wiece jest ponad 100 religii, dlaczego Twoja mia?a, by by? prawdziwa?

Odpowiedz sobie na to pytanie, a i polecam Ci poogl?da? to






Je?eli jeden cz?owiek w co? wierzy nazywa si? to szale?stwem, je?eli w to samo wierzy wi?cej ludzi nazywa si? to religi?...
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Wierzysz w Boga?

Pami?taj, ?e np. w naszej religii jest jakie? ziarenko prawdy. Niekt?re rzeczy obecnie nie da si? wyt?umaczy? naukowo i to te? jest potwierdzone w Biblii. Mo?na przytoczy? takie twierdzenie "Je?li B?g istnieje, to i duch istnieje", czyli mi?dzy innymi to jest prawda, ?e dusza idzie do nast?pnego wymiaru, potocznie nazywaj?c go niebem, albo piek?em.
 
Last edited:

Patryksw

Senior User
Joined
Apr 24, 2009
Messages
650
Reaction score
148
Odp: Wierzysz w Boga?

Witam, no wi?c ja oczywi?cie tak?e wierz? w Boga (chyba jak ka?dy chrze?cijanin). Chodz? do ko?cio?a prawie w ka?d? niedziel? (chyba ?e jestem chory) oraz ucz?szczam na lekcje religii (na koniec roku 6 z tego przedmiotu :)).

@down

A w Biblii nie ma za grosz prawdy.

Uzasadnij dla czego tak my?lisz...
 
Last edited:

Adiko68

User
Joined
Jun 5, 2010
Messages
13
Reaction score
0
Odp: Wierzysz w Boga?

Pami?taj, ?e np. w naszej religii jest jakie? ziarenko prawdy. Niekt?re rzeczy obecnie nie da si? wyt?umaczy? naukowo i to te? jest potwierdzone w Biblii. Mo?na przytoczy? takie twierdzenie "Je?li B?g istnieje, to i duch istnieje", czyli mi?dzy innymi to jest prawda, ?e dusza idzie do nast?pnego wymiaru, potocznie nazywaj?c niebem, albo piek?em.


Jak zwykle kierujesz si? Bibli?, zrozum w ko?ciele m?wi? nam tylko to, co chcemy us?ysze?, to jak chcieliby?my widzie? ?wiat...

Wiara jest nam ludziom wpajana od najm?odszych lat, prawdziwy chrze?cijanin, pozostanie chrze?cijaninem.


A w Biblii nie ma za grosz prawdy.
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

Nie wierz? i wierzy? nie zamierzam. Nie ma ?adnego dowodu, ?e jakiekolwiek b?stwo istnieje.
 

Adiko68

User
Joined
Jun 5, 2010
Messages
13
Reaction score
0
Odp: Wierzysz w Boga?

Nie wierz? i wierzy? nie zamierzam. Nie ma ?adnego dowodu, ?e jakiekolwiek b?stwo istnieje.

Brawo!!! o to chodzi kolego :) dobija mnie takie my?lenie wierz?cych, ?e B?g istnieje, bo tak jest w Biblii i wg.


I te? dobija mnie m?j katecheta, kt?ra m?wi mi, ?e Boga mo?na poczu? pff bzdura, a poza tym Bog?w jest wiele, wi?c pytam, kt?rego Boga poczu??
 

visbiak

Active User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
107
Reaction score
11
Odp: Wierzysz w Boga?

Jestem chrzescijaninem nie z wlasnego wyboru tylko dlatego ze sie urodzilem w takiej rodzinie jednak nie wierze w boga wiele o tym rozmyslalem i uwazam (nie chce nikogo obrazac) ze to wszystko to bajka a po smierci nie ma nic.
 

Adiko68

User
Joined
Jun 5, 2010
Messages
13
Reaction score
0
Odp: Wierzysz w Boga?

LOOk !!!




Jestem chrzescijaninem nie z wlasnego wyboru tylko dlatego ze sie urodzilem w takiej rodzinie jednak nie wierze w boga wiele o tym rozmyslalem i uwazam (nie chce nikogo obrazac) ze to wszystko to bajka a po smierci nie ma nic.


Po ?mierci jest to, co przed narodzinami ...

Notka moderatorska:
Sklejone
 
Last edited by a moderator:

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Wierzysz w Boga?

Z niekt?rymi osobami nie mog? si? zgodzi?, zreszt? ka?dy si? przekona co go czeka po ?mierci. Nie m?wi? to jako zagorza?y katolik, ale niekt?re wypowiedzi innych os?b nie s? zgodne z faktami.
Drogi Adiko68, czy cz?owiek posiada dwie pow?oki?
Zosta?o to akurat stwierdzone nauko, ?e cz?owieka dusza wa?y.Jak cz?owiek umiera to oddziela si? druga po?owa - cia?o astralne. To mo?e inaczej, dlaczego wi?kszo?? przepowiedni si? sprawdzi?a? Ten temat ju? troch? wybiega po za temat, ale warto odpowiedzie? na to pytanie.
 

LuriseQ

Advanced User
Joined
May 24, 2010
Messages
281
Reaction score
70
Odp: Wierzysz w Boga?

Cz?owieku wybacz, ?e tak to ujm?, ale moim zdaniem jeste? idiotom.Nie - wierzysz? - no dobra, ale nie wpajaj tu innym, ?e B?g nie istnieje.
Ka?dy wierzy w co chce, np. (i podam tu na przyk?adzie tibii) niekt?rzy wierz?, ?e spike sword questa na rooku istnieje, a inni nie i co?

Patrz?c na twoje posty i film jaki tu zamie?ci?e? obra?asz Boga, kt?rego twoim zdaniem nie ma, lecz to i tak nie dopuszczalne. B?d? tolerancyjny.

I jeszcze co?, usu? ten film, bo tu jest wiele dzieci, jeszcze sobie co? obzduraj?, tak jak ty i zaczniecie wszczynac bunt ; )...

Chcesz si? przekonac? Kup ?yletk? i przejed? g??boko po r?ce, poczekaj chwile i zobaczysz...
 
E

Ewande

Guest
Odp: Wierzysz w Boga?

Nie wierz? i wierzy? nie zamierzam. Nie ma ?adnego dowodu, ?e jakiekolwiek b?stwo istnieje.
Yyy, na tym w?a?nie polega wiara: wierzysz w co? bez posiadania konkretnych dowod?w.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Wierzysz w Boga?

Wiara... ja wierze, choc troche sie to zalamuje: nie mam za duzej ilosci dowodow, ze bog istnieje, bardziej przekonuje mnie powtsanie swiata wg Agnostyki...
jedynym faktem, jaki przekonuje mnie do wiary jest Chrystus, choc to postac historyczna...
toleruje inne wiary, kazda inna, ale korzenie maja prawie takie same (z wyjatkie Swiadkow Jechowych) wierze w duzo rzeczy opisanych w Biblii, ogolnie rzecz biorac to staram sie utrzymywac moja "wiare"
"A w Biblii nie ma za grosz prawdy" zyl Jezus, a to jest prawda, podaj mi wiecej argumentow, ktore potwierdza twoje zdanie
 

Adiko68

User
Joined
Jun 5, 2010
Messages
13
Reaction score
0
Odp: Wierzysz w Boga?

Z niekt?rymi osobami nie mog? si? zgodzi?, zreszt? ka?dy si? przekona co go czeka po ?mierci. Nie m?wi? to jako zagorza?y katolik, ale niekt?re wypowiedzi innych os?b nie s? zgodne z faktami.
Drogi Adiko68, czy cz?owiek posiada dwie pow?oki?
Zosta?o to akurat stwierdzone nauko, ?e cz?owieka dusza wa?y.Jak cz?owiek umiera to oddziela si? druga po?owa - cia?o astralne. To mo?e inaczej, dlaczego wi?kszo?? przepowiedni si? sprawdzi?a? Ten temat ju? troch? wybiega po za temat, ale warto odpowiedzie? na to pytanie.



Sugerujesz, ?e wa?ono "dusze" cz?owieka? ?mieszysz mnie


Cz?owieku wybacz, ?e tak to ujm?, ale moim zdaniem jeste? idiotom.Nie - wierzysz? - no dobra, ale nie wpajaj tu innym, ?e B?g nie istnieje.
Ka?dy wierzy w co chce, np. (i podam tu na przyk?adzie tibii) niekt?rzy wierz?, ?e spike sword questa na rooku istnieje, a inni nie i co?
Patrz?c na twoje posty i film jaki tu zamie?ci?e? obra?asz Boga, kt?rego twoim zdaniem nie ma, lecz to i tak nie dopuszczalne. B?d? tolerancyjny.
I jeszcze co?, usu? ten film, bo tu jest wiele dzieci, jeszcze sobie co? obzduraj?, tak jak ty i zaczniecie wszczynac bunt ; )...
Chcesz si? przekonac? Kup ?yletk? i przejed? g??boko po r?ce, poczekaj chwile i zobaczysz...

Nie chce nikomu nic udowadnia?, tylko przedstawi? fakty. Idioto.

Yyy, na tym w?a?nie polega wiara: wierzysz w co? bez posiadania konkretnych dowod?w.


Wiara polega na wierze, widz?, ?e naczyta?e? si? jakich? g?upich forum.

Notka moderatorska:
Sklejone
 
Last edited by a moderator:
K

Krecioo

Guest
Odp: Wierzysz w Boga?

Jestem ateist? i nie wierz? w istnienie jakiejkolwiek si?y wy?szej czy to boga czy te? innych zjaw.

----------------------

A ty Adiko68 ogarnij si?, zak?adasz temat "Wierzysz w Boga?" i nagle zaczynasz jecha? wszystkich wierz?cych jacy to oni kr?tkowzroczni. Albo rozmawiamy na poziomie albo jestem za zamkni?ciem tematu.

Cz?owieku wybacz, ?e tak to ujm?, ale moim zdaniem jeste? idiotom.Nie - wierzysz? - no dobra, ale nie wpajaj tu innym, ?e B?g nie istnieje.
Tutaj si? zgodz?, ka?dy ma prawo wierzy? w co mu si? podoba. Dlatego w pierwszym po?cie powinien znale?? si? mini regulamin, kt?ry zabrania?by wszelkich k??tni oraz przekonywania do swojej wiary.
 
Last edited:

Adiko68

User
Joined
Jun 5, 2010
Messages
13
Reaction score
0
Odp: Wierzysz w Boga?

Wiara... ja wierze, choc troche sie to zalamuje: nie mam za duzej ilosci dowodow, ze bog istnieje, bardziej przekonuje mnie powtsanie swiata wg Agnostyki...
jedynym faktem, jaki przekonuje mnie do wiary jest Chrystus, choc to postac historyczna...
toleruje inne wiary, kazda inna, ale korzenie maja prawie takie same (z wyjatkie Swiadkow Jechowych) wierze w duzo rzeczy opisanych w Biblii, ogolnie rzecz biorac to staram sie utrzymywac moja "wiare"
"A w Biblii nie ma za grosz prawdy" zyl Jezus, a to jest prawda, podaj mi wiecej argumentow, ktore potwierdza twoje zdanie


Zna?e? Jezusa, ?e w to wierzysz ? Teraz jest tak, jak z Bogiem.


Jestem ateist? i nie wierz? w istnienie jakiejkolwiek si?y wy?szej czy to boga czy te? innych zjaw.
Tutaj si? zgodz?, ka?dy ma prawo wierzy? w co mu si? podoba. Dlatego w pierwszym po?cie powinien znale?? si? mini regulamin, kt?ry zabrania?by wszelkich k??tni oraz przekonywania do swojej wiary.
Tyle ode mnie :*


Wiem, nie chce nikomu nic wmawia?, to jest tylko dyskusja.
Dzi?ki Bogu ludzie czuj? si? lepiej... wierz?, ?e jak nie w tym ?yciu, to w drugim...


Notka moderatorska:
Sklejone
 
Last edited by a moderator:

Michukng

WPIERDOTRUSKUL
Joined
Feb 21, 2009
Messages
1,380
Reaction score
291
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

Wierze w Boga, ale nie ucz?szczam do ko?cio?a, czemu? Po co ma czyta? mi ksi?dz, to co mog? sobie przeczyta? sam w domu, w Biblii? Tak samo, po co dawa? na tace? ?eby ko?ci?? budowa?? Niech miasto dofinansowuje ko?ci??. A potem widz? ksi?dza jak bawi si? kom?rk? n95, pali marlboro, a do tego je?dzi nowym Audi... Za takie co? to Ja dzi?kuj?... I nie m?wcie mi, ?e tak nie jest, bo sam widzia?em na w?asne oczy.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top