What's new

Wierzysz w Boga?

Wierzysz w Boga?

  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 153 63.0%
  • Nie

    Votes: 90 37.0%

  • Total voters
    243
Status
Not open for further replies.
A

AOTG

Guest
Odp: Wierzysz w Boga?

Dzi? nie wierze, cho? mo?e kiedy? by?o inaczej. Aktualnie wi?kszo?? os?b jest "katolikami", chodzi mi tu o Polak?w poprzez zasrane tradycje i wp?yw rodziny. Narzucaj? nam sw? religi? od ma?ego i nie ma wyboru.
Osobistym powodem do przestania wierzenia w Boga jest cho?by to, co odpierdziela sobie Ko?ci??. Spowiedzi online, afery, koszenie kasy gdzie si? da tylko nie liczni ksi??a oddaj? si? sprawi?. Ale jak mam w co? wierzy? kiedy tutaj jest taki burdel. To mnie po prostu zniech?ca. Druga sprawa to, ?e nie chcia?oby mi si? rusza? z domu co tydzie? jak wi?kszo?ci Polak?w, kt?rzy nazywaj? siebie katolikami. Zamiast udawa? wole przesta? w og?le.
 

Devil Faith

Active User
Joined
Jul 6, 2010
Messages
51
Reaction score
13
Odp: Wierzysz w Boga?

(polecam przeczytanie tego postu ludziom kt?rzy lu?no podchodz? do sprawy i za?api? komizm w niekt?rych sytuacjach, a uwierzcie, ?e troch? si? ?mia?em pisz?c ten post^^)

Napisa?em ju? swoje w tym temacie, ale niedzielna sytuacja zmusi?a mnie by wam u?wiadomi? i? mia?em racje co do ko?cio?a xd

Jestem na chrzcinach mojego siostrze?ca, ko?ci??, a raczej jego wn?trze widz? pierwszy raz od 3-4lat i powiem szczerze, ?e jako? za tym nie t?skni?em i raczej nie pali?em si? na te chrzciny, ale poszed?em. Gadanie, aby odpu?ci? sobie chrzciny ma?ego i ?eby sam w przysz?o?ci zadecydowa? nie pomog?o i kolejna istota kt?rej narzucono wiar? :\ No, ale do tematu - chrzciny si? pi?knie odby?y, woda wylana, wszelkie tradycyjne bzdety wykonane i c?? nast?pi?o?! "A teraz oddajmy dobrowolnie ofiar? bla...bla...bla" i ksi?dz zapierdala? z koszyczkiem przez ca?y ko?ci??. Niby nic, ale co oznacza dobrowolne? Pech chcia?, ?e siedzieli?my w dw?ch pierwszych rz?dach i nas pierwszych zaczepi?. Nikt si? nie pali? by odda? co? na ofiar? z racji, ?e nie ma drobnych lub kasa jest, ale w ramach prezentu. Idiota(ksi?dz) jak podszed? pod nasz rz?d tak sta? jak s?up i si? lampi? czy kto? co? nie da.

Sta? kretyn i si? gapi?, kurwa bite 3-4 min. Gdyby nie fakt, ?e jednak babcia co? da?a chuja wie ile by tak sta? i to jeszcze sapa? gdy sta? by go by?o s?ycha?, ?e m?czy n??ki. I tak by?o z kolejnymi rz?dami, ?adnego nie opu?ci? i ka?dy rz?d co? da?. I to jest kurwa dobrowolne? Stanie nad kim? i jeszcze z pretensj? przyj?? "dobrowoln? ofiar?", ?e kto? z ?aski daje? Fail!

Nie widzicie tego? Te wszystkie msze, m?dre s?owa, mydlenie oczu to wszystko po to by ?atwiej wyci?gn?? od was kas?. Szkoda, ?e w tak banalny spos?b dajecie wyci?gn?? od siebie kas?. To niby idzie na ko?ci?? i biednych, ale raczej w?tpi?, ?e wszyscy ksi??a dostali jaki? spadek po bogatych babciach, wujkach, krewnych, ?e chodz? z iphone po ulicy lub wo?? si? mercedesem -.-' I to nie jest pojedy?czy przypadek to ju? jest skala ?wiatowa. Widz? to tylko niestety Ci co nie maj? klapk?w na oczach, dop?ki je macie b?dziecie za swoim, ale by? mo?e przyjdzie i dla was ten czas i pomy?licie "Kurwa, on mo?e faktycznie mia? racj??...".

W mojej ocenie ko?ci?? to dobrze zarabiaj?ca firma i kto? mia? g?ow? zak?adaj?c j? w przesz?o?ci. Dobrze ustawi? swoich potomk?w.

Koniec!

Je?li macie(katolicy) zamiar jebn?? co? g?upiego w moj? stron? to przemy?lcie co chcecie na prawd? mi przekaza? swoimi wypocinami. Nie chce mi si? nawet odpowiada? na to co na 16 stronie kto? do mnie napisa? bo po przeczytaniu tego stwierdzi?em, ?e z idiot? nie ma sensu dyskutowa? i zaznaczam tu s?owo dyskutowa? bo k??ci? si? zamiaru nie mam. To zbyt czasoch?onne xd
 

Timek

Active User
Joined
Apr 17, 2008
Messages
89
Reaction score
6
Odp: Wierzysz w Boga?

Popieram w 100% pana up ;p
 

Pafik

Active User
Joined
Dec 6, 2009
Messages
57
Reaction score
0
Odp: Wierzysz w Boga?

Ja r?wnie? wierze w Boga bo jestem chrze?cijaninem...No nie kt?rzy mog? nie wierzy? ale to nie moja sprawa...
 

ziom303

Advanced User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
432
Reaction score
17
Odp: Wierzysz w Boga?

Najbardziej rozwali?a mnie odpowiedz : Adiko68 - napisa? , ?e na ?wiecie jest ponad 100 religi . Gdybys byl normalny to na ?wiecie jest ma?o religi ale jest du?o sekt . Religia to m.in : ?ydzi , Chrze?cijanie ( tak jak My ) itd . Wiec pomy?l zanim co? napiszesz .

Co do Tematu to : Tak ! Wierz? w Boga i zamierzam w Niego wierzy? do ko?ca swojego ziemskiego ?ycia . Nie wstydz? si? , ?e jestem Katolikikem . Jestem w 100 % pewny , ?e B?g istnieje i kocha ka?dego z nas . Pomaga mi w codziennym ?yciu . Nie wyobra?am sobie Mszy ?w. bez przyj?cia Komunii , dlatego te? przyst?puj? do Sakrament?w ?w.
To chyba na tyle . Gor?co pozdrawiam !
ziom303
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

Najbardziej rozwali?a mnie odpowiedz : Adiko68 - napisa? , ?e na ?wiecie jest ponad 100 religi . Gdybys byl normalny to na ?wiecie jest ma?o religi ale jest du?o sekt . Religia to m.in : ?ydzi , Chrze?cijanie ( tak jak My ) itd . Wiec pomy?l zanim co? napiszesz .

Na ?wiecie s? tysi?ce religii. I nie chodzi tu o sekty. Tu chodzi o pojedy?cze religie plemienne, np. wyznawane przez Indian, rdzennych Australian, itd. Ka?da si? od innej czym? r??ni. A ty pomy?l i pogoogluj zanim co? napiszesz.
 

Eldryzif

Advanced User
Joined
Aug 21, 2009
Messages
238
Reaction score
14
Odp: Wierzysz w Boga?

ma?o religi ale jest du?o sekt
Mylisz poj?cie sekt. Ka?dy ma sw?j pogl?d i nawet spos?b spogl?dania na Boga, co cz?owiek sam uznaje za pewn? religi?. Tylko ko?ci?? katolicki go nie uznaje bo uwa?a, ?e jest pomylony. Zbrodnicz? sekt? mo?na uzna? tylko te zwi?zki, kt?re na si?? chc? nawrzuca? swoje nauki innym osobom, taki przyk?ad jest grupa broni?ca krzy?a lub sam Shogun Nakago.
@down
Wbrew pozorom satanizm nie jest sekt?.
 
Last edited:

ziom303

Advanced User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
432
Reaction score
17
Odp: Wierzysz w Boga?

@up ... Ok o tych Indnianach nie pomyslalem . Mialem raczej na mysli cos w stylu : kociej wiary , albo satanisci .... Ja bynajmiej nie spogladam na te tzw. " inne wiary " Bo jestem za w?asn? wiar? i dla mnie tylko ona jest prawdziwa ...
 

lexes

User
Joined
Aug 2, 2010
Messages
34
Reaction score
6
Odp: Wierzysz w Boga?

Ja wierz? w Boga jak ka?dy chrze?cijan ale nie wierz? w ko?ci??. :D
 

Budyn

Czeladnik
Joined
Apr 11, 2008
Messages
55
Reaction score
11
Odp: Wierzysz w Boga?

Pomaga mi w codziennym ?yciu
Bo jestem za w?asn? wiar? i dla mnie tylko ona jest prawdziwa ...
---
Wiara na pewno pomaga osob? ze s?ab? psychik?, co do twojej "w?asnej wiary", znasz jakie? inne systemy religijne ?e mo?esz wyklucza? wszystko pr?cz chrze?cija?stwa?

Co do tematu, jestem ateist? agnostiem - wierz? ?e nie uda si? dowie?? istnienia i nieistnienia boga, dlatego w niego nie wierz?.
Skoro komu? wiara pomaga ?y?, to niech sobie w to wierzy.

Ca?y temat religii jest dosy? ciekawy, ale nie nadaje si? na to forum.

@down
Mam przekonanie granicz?ce z pewno?ci?, ?e nie my?lisz logicznie.
Skoro tak chcesz rozmawia?, to wyt?umacz mi jak pomaga ci b?g w codziennym ?yciu.
 
Last edited:

ziom303

Advanced User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
432
Reaction score
17
Odp: Wierzysz w Boga?

@up Chyba ty masz s?aba psychike , skoro szukasz pocieszenia w czyms innym , no ale to chyba nie t?dy dorga . A zreszt? po co mam znac inne systemy religijne skoro i tak kocham jednego Boga , w kt?rego wierz? ? Moim zdaniem te twoje uwagi drogi kolego s? zb?dne i proponuje je Tobie zako?czyc . Pozdrawiam :)
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

@up Chyba ty masz s?aba psychike , skoro szukasz pocieszenia w czyms innym , no ale to chyba nie t?dy dorga . A zreszt? po co mam znac inne systemy religijne skoro i tak kocham jednego Boga , w kt?rego wierz? ? Moim zdaniem te twoje uwagi drogi kolego s? zb?dne i proponuje je Tobie zako?czyc . Pozdrawiam :)

Bo w niekt?rych innych religiach te? wierz? w tego samego boga, wi?c lepiej ?eby? wiedzia? w kt?rych, zanim zaczniesz je?dzi? po ich wyznawcach.
 

Choxorz

Advanced User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
181
Reaction score
4
Odp: Wierzysz w Boga?

@2up
Kocha? co? czego nie widzia?e?, nie s?ysza?e?, nie czu?e? to wg. mnie idiotyzm.
Mo?e nie trzeba zna? innych religii, ale mogliby o tym uczy? w szko?ach, wtedy mohery roku 2060, czyli niekt?rzy z nas, by?yby bardziej tolerancyjne, i w og?le nie by?yby moherami, mam nadziej?. Par? lat mieszkam w Norwegii i ucz?szczam do norweskiej szko?y. Mo?e jest tu niski poziom nauczania, ale za to maj? dobry system, szczeg?lnie na religii.
W Polsce: uczycie si? tylko katolickich modlitw i jakich? tam bajeczek z Biblii.
W Norwegii: uczymy si? o kulturach, nazwach, korzeniach r??nych religii, historii przer??nych bog?w.
Oczywi?cie nie trzeba si? ze wszystkim zgadza?, ale warto jest o czymkolwiek wiedzie?.

@GregoRex
Chodzi mi o to, ?e w szko?ach uczycie si? jedynie o jednej religii ^^
 
Last edited:

Batis

Zagramy w gr??
Joined
Sep 11, 2009
Messages
829
Reaction score
144
Age
29
Odp: Wierzysz w Boga?

Panowie bez k??tni.
@topic.
Nie, nie wierze. W dodatku wstyd mi za te babcie, kt?re koczuj? pod krzy?em, ?eby go nie przenie?li.
 

GregoRex

Senior User
Joined
Dec 26, 2008
Messages
1,185
Reaction score
95
Age
30
Odp: Wierzysz w Boga?

#Shogun Nakago
Przesta? mnie denerwowa?. Co ty taki dobry chrze?cijanin? Dajesz podzi?kowania tylko tym, kt?rzy wierz? w Boga, to? to dyskryminacja! : d

#Faith
Mo?e i masz troch? racji, ale znam paru ksi??y, kt?rzy po?wi?cili ca?e ?ycie swojej wierze i nie zale?y im tylko na pieni?dzach. My?l co chcesz, ale nie m?w, ?e Ko?ci?? jest wyzyskuj?c? firm?, bo s? zawsze jakie? niewinne jednostki, kt?re w tej chwili urazi?e?.

#Xayan
100% signed

#Eldryzif
99% signed

~1% = niekt?re 'religie' s? nazywane sektami ze wzgl?du na ch?? niszczenia, zabijania, namawiania do stosunk?w p?ciowych lub wyzyskiwania g?upich.

#Budyn
Wiara na pewno pomaga osob? ze s?ab? psychik?

Bullshit. Uwa?asz, ?e wszyscy ksi??a maj? s?ab? psychik? ( w tym JP II) ?
Wiara ma pewne powi?zania z ludzkim umys?em, ale to jeszcze nie to samo... :)

#Choxorz
W Polsce: uczycie si? tylko katolickich modlitw i jakich? tam bajeczek z Biblii.
`W0ot? Nas ksi?dz w szkole jedynie uczy podstaw moralno?ci i ewangelii, nic wi?cej. Ja osobi?cie jednak sam lubi? si? dokszta?ca? i znam w du?ej mierze te najpopularniejsze religi?, a Bibli?, Tor? i Koran interpretuj? na sw?j autorski spos?b.

#topic~`

Wierz?. Czasem mam chwile zw?tpienia, kiedy? by?em ateist?, ale teraz mam wi?ksze powody, aby wierzy?.


bb
 

ziom303

Advanced User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
432
Reaction score
17
Odp: Wierzysz w Boga?

@2 up . Moze nie widzialem ale odczuwam go na co dzien . Nikgdy nie przezyles swojej wiary tak mocno jak inni , dlatego nie wiezysz . Przykro mi ... no ale niestety . Nie kaze ci go kochac . B?g da? nam woln? ?ask? . Uwierzysz jak zobaczysz . Chce cie tylko zobaczyc tam do g?ry przed s?dem sprawiedliwym jak b?agasz . No ale c?? , mozesz mnie wysmiac . ale ...

KOCHAM BOGA I ON JEST MOIM PANEM !!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Eldryzif

Advanced User
Joined
Aug 21, 2009
Messages
238
Reaction score
14
Odp: Wierzysz w Boga?

B?g da? nam woln? ?ask? . Uwierzysz jak zobaczysz . Chce cie tylko zobaczyc tam do g?ry przed s?dem sprawiedliwym jak b?agasz .
Nawet je?li (powtarzam: nawet je?li) to b?d? mia? prawo skorzysta? z punktu "wolna wola", gdy? pod??am z czasem, nie za kim?/czym? (niepotrzebne skre?li?). Pomimo, ?e nie wierz? w co? takiego, jak piek?o/niebo/dusza to mam bardzo cich? nadziej?, ?e droga, jak? pod??am teraz b?dzie mo?liwa w p??niejszym etapie - w?asna, wolna i bez nawrzucania co powinno by? dla mnie wa?niejsze i dobre.
A te dawanie na tace ma nas nauczy? pokory,dobroduszno?ci,dzielenia si?.
Chyba sobie jaja robisz.
 
Last edited:

HaiT

Advanced User
Joined
Mar 28, 2010
Messages
431
Reaction score
21
Odp: Wierzysz w Boga?

Wi?c tak,
Kiedy? dawno,dawno temu kiedy homosapiens mieszkali w jaskiniach,nieumieli m?wi? itd.
nikt si? niemodli?,niewiedzia? o Bogu,B?g pokaza? si? w formie Jezusa dopiero po jaki? tam 5000 latach. Co z tymi ludzimi ? byli skazani na piek?o ?
Moja p??ta jest taka,?e B?g to nie ko?ci?? i nie modlitwy, btw niewiem kim,czym jest B?g. A te dawanie na tace ma nas nauczy? pokory,dobroduszno?ci,dzielenia si?.
Staram utrzymywa? si? w wierze w Niego,ale do ko?cio?a ucz?szczam bardzo ?adko.

/ i raczej niewydaj? mi si? je?eli istnieje ?e chce aby?my oddawali za niego ?ycie,lecz szanowali je.
 
Last edited:

ziom303

Advanced User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
432
Reaction score
17
Odp: Wierzysz w Boga?

@up mysl? r?wnie? , ?e B?g jest bardzo zadowolony z tego , ?e kto? oddaje za niego ?ycie broni?c wlasnej religi ... Wiadomo tez ze swoje zycie trzeba szanowac i z tym tez sie zgadzam w 100 % .
 

frezz

Advanced User
Joined
Nov 7, 2008
Messages
171
Reaction score
21
Odp: Wierzysz w Boga?

Jak by mi p?aci? za chodzenie do ko?cio?a i modlenie si? to mo?e bym w niego uwierzy? =D
 
Status
Not open for further replies.
Top