What's new

Krzy?e w szko?ach?

Status
Not open for further replies.

Fragles

JOKER
Joined
Apr 4, 2008
Messages
305
Reaction score
66
Age
34
Czy krzy?e powinny by? w ka?dej ze szkolnych pracowni? A mo?e tylko w sali katechetycznej? Anonimowa ankieta - chyba, ?e chcesz co? dopowiedzie?. ;-)
 
N

Nemo

Guest
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Niech zostanie tak jak jest aktualnie. Nie widz? powod?w, aby krzy?e te mia?y wisie? tylko w sali katechetycznej. Rozumiem, ?e s? osoby nie wierz?ce w Boga, ale nie spotka?em si? jeszcze z osob?, kt?rej by przeszkadza? niewielki krzy? w sali lekcyjnej.
 

Always

Advanced User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
429
Reaction score
105
Age
28
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Dziwi mnie fakt, ?e w Waszych szko?ach w ka?dej sali jest krzy?. U nas s? to tylko dwie sale, obie do lekcji religii. W szkole podstawowej by?o podobnie.
 
Last edited:

Killer Queen

Advanced User
Joined
Dec 1, 2008
Messages
168
Reaction score
23
Age
33
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Chcieli?my demokracji, to mamy demokracj?. Wi?kszo?? os?b w Polsce deklaruje wiar? w Boga, wi?c krzy?e nadal wisz?. Mi to osobi?cie nie przeszkadza, przez te 12 lat, kiedy chodz? do szko?y, zd??y?am si? przyzwyczai?.
 

Kazsha

Senior User
Joined
Jan 28, 2009
Messages
660
Reaction score
74
Odp: Krzy?e w szko?ach?

"Niech sie dzieje wola Bo?a - mam to gdzie?."
Nie wierz?, mam to g??boko w powa?aniu. Wg. mnie jest to bezsens, poniewa? nikt (pr?cz katechetki) nie zwraca na to uwagi. Taka jest odpowied? moja :rolleyes:
 

Drexav

Zas?u?ony
Joined
Apr 2, 2008
Messages
429
Reaction score
170
Age
32
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Dowiesi? wi?cej - nie czuje si? przybity.

Killer Queen ma racj? - to jest w?a?nie demokracja, wi?kszo?? decyduje. Jednak teraz ateizm i podwa?anie wiary jest do?? modne wi?c r??ne pomys?y pos?om lewicy do g?owy przychodz?. W krajach muzu?ma?skich czy islamskich nigdy nawet nie by?oby mo?liwo?ci pomy?lenia o tym, ale ?yjemy w Polsce...

?mieszne s? argumenty przeciwnik?w kt?rzy twierdz?, ?e "krzy? w sali podwa?a moje uczucia religijne", moje uczucia religijne podwa?a jego brak.
 

Murof Retahob

New User
Joined
Nov 28, 2009
Messages
7
Reaction score
3
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Jestem ateist?, ale krzy?e w niczym mi nie przeszkadzaj?. Wiem, ?e to dla wielu katolik?w symbol wiary (chocia? nie czarujmy si?, kto na lekcji fizyki my?li o Bogu - no chyba, ?e "Bo?e uchro? od kartk?wki"). Osobi?cie traktuj? krzy? bardziej jago wystr?j klasy, sta?y element tak samo jak tablica. Wisi? Niech wisi dalej. Dop?ki nie spadnie mi na g?ow?, nie mam nic przeciwko.
 

Devosek

Advanced User
Joined
Mar 23, 2009
Messages
159
Reaction score
16
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Powiesi? do g?ry nogami. Mam to g??boko [...] Wi?kszo?? to katolicy tylko wi?kszo?? chodzi z przymusu, albo wierz? i te? tak jak szko?a przyzwyczajenie.
 

Fajlet

Active User
Joined
Oct 4, 2008
Messages
76
Reaction score
7
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Niech sie dzieje wola Bo?a - mam to gdzie?.

Jeden kit czy wisz?, czy nie, mi to oboj?tne.
 

kondzio132

Advanced User
Joined
Mar 18, 2009
Messages
270
Reaction score
16
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Wszystkie usn?? to by?by dobry pomys? bo to osaczanie ateist?w i innych ludzi nie wie?acych.
 

karol98

Advanced User
Joined
Jun 26, 2008
Messages
294
Reaction score
29
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Niech sie dzieje wola Bo?a - mam to gdzie?.
Czemu?
Krzy?e nie zwracaj? niczym uwagi, wi?kszo?? polski jest katolikami wi?c s? krzy?e w szkole.Ja akurat nawet nie patrze na nie a w tej chwili zapomnia?em czy w ka?dej sali mamy krzy? :S.
 

Teolog

User
Joined
Oct 28, 2009
Messages
20
Reaction score
1
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Nie. Nie z tego wzgl?du, ?e komu? przeszkadzaj?, czy cu? takiego. Polska ma zapisane w konstytucji, ?e jest krajem: "?wieckim". A konstytucja najwa?niejszym papierem jest ; ) (tylko Kaczy?ski mo?e j? ?ama?, podpisuj?c Traktat Lizbo?ski).
 

Avrellius

Senior User
Joined
Jun 8, 2009
Messages
602
Reaction score
44
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Sam nie wiem, po co w ka?dej klasie krzy? ... Mo?e dlatego aby symbolizowa?, ?e B?g jest z nami w ka?dej chwili w szkole. Tylko kto podczas lekcji (normalnej) my?li o Bogu ? Nikt!

Wi?c krzy? powinien by? w sali z religii i starcza.

Moje zdanie na ten temat: Czy b?dzie wsz?dzie, czy nie. Mam to gdzie?.
 

Czempion

Senior User
Joined
May 18, 2008
Messages
656
Reaction score
71
Odp: Krzy?e w szko?ach?

"Niech sie dzieje wola Bo?a - mam to gdzie?."

I tak zbytnio nie zwracam na nie uwagi, wi?c mnie to nie obchodzi czy b?d? wisia?y czy te? nie.
 
K

Krecioo

Guest
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Niech sie dzieje wola Bo?a - mam to gdzie?.

Nie przeszkadzaj? mi one w ?adnym stopniu. Wedle mnie to mog? sobie one w tych klasach wisie?, lata?, skaka? i co im si? tam tylko podoba. Mam je g??boko gdzie?.
 

Fajlet

Active User
Joined
Oct 4, 2008
Messages
76
Reaction score
7
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Nie. Nie z tego wzgl?du, ?e komu? przeszkadzaj?, czy cu? takiego. Polska ma zapisane w konstytucji, ?e jest krajem: "?wieckim". A konstytucja najwa?niejszym papierem jest ; ) (tylko Kaczy?ski mo?e j? ?ama?, podpisuj?c Traktat Lizbo?ski).

Dodam, ?e w preambule naszej konstytucji jest tak?e odwo?anie do Boga i chrze?cija?stwa...

No i mo?e troch? nie na temat, ale w Traktacie Lizbo?skim odrzucono wszelkie odniesienia do chrze?cija?stwa, wiary, co wed?ug mnie nie by?o konieczne, wr?cz powinni je zostawi?...
 

Don Wakeful

Senior User
Joined
Nov 29, 2008
Messages
982
Reaction score
243
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Zostawi? - nie przeszkadzaj? mi.

Zaznaczy?em t? odpowied?, poniewa? jest mi to tak naprawd? oboj?tne, mi to szkody ?adnej nie robi, no mo?e innym, kt?rzy wierz? w co innego, cho? moim zdaniem, mo?na na krzy? nie zwraca? uwagi, bo tablica jest g??wnym elementem lekcji, cho? w moim przypadku, rozmowa z kolegami.
 

Majk

Senior User
Joined
May 7, 2008
Messages
843
Reaction score
217
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Zostawi? - nie przeszkadzaj? mi.

Krzy?e w szko?ach nie przeszkadzaj? mi, jak dla mnie mog? by? w ka?dej sali, nie przywi?zuj? do tego wi?kszej wagi, lecz z tego co wiem u nas w szkole maj? ju? by? tylko w salach od Religi.
 

Woxy

Advanced User
Joined
Apr 16, 2009
Messages
406
Reaction score
96
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Niech si? dzieje wola Bo?a - mam to gdzie?!

U mnie w szkole nie ma ani jednego krzy?a, dlatego poniewa? wi?kszo?? Anglik?w nie wierzy w Boga. Nawet gdyby krzy?e zawita?y u nas na ?cianie, nie przeszkadza?o by mi to w ?adnym stopniu.
 
B

Budzik

Guest
Odp: Krzy?e w szko?ach?

Wg. mnie powinno zosta? tak jak jest. Nikomu nigdy to nie przeszkadza?o, nagle zacz?li mie? z tym jakie? problemy. Wi?kszo?? os?b w Polsce uwa?a si? za katolik?w, wi?c nie widz? w tym problem?w. Sam jestem osob? wierz?c? i z mojego punktu widzenia nie powinny zosta? usuni?te. Nie ma tak?e potrzeby dodawania ich w wi?kszej ilo?ci.
 
Status
Not open for further replies.
Top