What's new

Książki, dyskusja ogólna.

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Ahoj, promyczki!

Zastanawia mnie ilu z Was wie, co to ksi??ka, jak? ma warto?? i co zyskujemy czytaj?c ksi??ki. Na oko obstawia?abym, ?e nawet 1/10 z forumowicz?w tego? zacnego forum nie si?gn??a okiem dalej ni? Tibia, komputer i pixele. Udowodnijcie mi, ?e jestem w b??dzie i nic nie wiem o tera?niejszej m?odzie?y.
Co lubicie czyta?? Czy mo?ecie poleci? co?, co nie godzi?oby w poczucie estetyki innych os?b, a wr?cz przeciwnie- zachwyci?oby fabu?? i sprawno?ci? pisarsk??
Og?lnie rzecz bior?c, dyskusja ma dotyczy? ksi??ek i wszystkiego co z nimi zwi?zane.
 
Last edited by a moderator:
K

Krecioo

Guest
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Wreszcie jaki? temat dla mnie ^^ Osobi?cie bardzo lubi? ksi??ki z rodziny fantastyki, chocia? nie pogardz? jakim? dobrym thrillerem czy horrorem. Kiedy? bardzo lubi?em ksi??ki detektywistyczne i prawnicze cho? teraz czasami te? si?gam czasami si?gam po ksi??ki z tych gatunk?w, ale nie tak cz?sto jak kiedy?. Moimi ulubionymi autorami fantastyki s? Andrzej Sapkowski oraz John Ronald Reuel Tolkien. Z horror?w Edgar Allan Poe, moim ulubionym dzie?em napisanym przez niego jest "Przygody Artura Gordona Pyma". Za to je?li chodzi o ksi??ki prawnicze to nic nie pobije Johna Grishama, czyta?em prawie wszystkie jego ksi??ki a moje ulubione to "?awa przysi?g?ych" oraz "Ostatni s?dzia". Co do moich ulubionych ksi??ek z fantastyki to nie b?d? wymienia? dok?adnie bo jest ich za du?o, powiem tylko, ?e s? to wszystkie dzie?a Sapkowskiego traktuj?ce o wied?minie Geralcie, trylogia w?adcy pier?cieni Tolkiena, niekt?re cz??ci Gwiezdnych Wojen oraz Star Treka i inne. Aktualnie czytam "Dzieci Hurina" Tolkiena oraz "Pie?? dla Arbonne" Guy Gavriel Kay.
 

Aleq

Active User
Joined
Apr 7, 2008
Messages
87
Reaction score
4
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

theroad.jpg

n1987.jpg
 

Mafioz1212

Active User
Joined
Jul 8, 2010
Messages
95
Reaction score
2
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Najbardziej to lubi? czyta? dzieci z bullerbyn.Lubi? czyta? ksi??ki o tematyce pokemo?skiej i detektywistycznej np. Doktor Edmund.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

obecnie czytam pana Edgara Allana Poe, procz niego lubie tez pana H.P.P. Lovecrafta i pana Blackwooda, dotychczas przeczytalem tylko 3 ksiazki (od kazdego 1), w te wakacje zamierzam przeczytac ich wiecej :)
 

Czempion

Senior User
Joined
May 18, 2008
Messages
656
Reaction score
71
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

A ja od jakiego? tygodnia czytam seri? Andrzeja Pilipiuka, o Jakubie W?drowyczu, naprawd? ksi??ka godna polecenia.


Wezmisz-czarno-kure-nowe-wydanie_Andrzej-Pilipiuk,images_big,21,978-83-60505-86-1.jpg


A tutaj co? o g??wnym bohaterze;
Jakub W?drowycz – posta? fikcyjna, g??wny bohater serii ponad 60 opowiada? , wyst?puj?cy jako k?usownik, bimbrownik i egzorcysta amator.
?wietna komedia, gor?co polecam przeczytanie ca?ej serii. :)
 

Vvex

Banned
Joined
Jun 28, 2009
Messages
460
Reaction score
91
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Hmm, nie lubi? czyta? ksi??ek. Jednak bardzo lubi? ksi??ki z serii fantastyki, detektywistycznych i horr?w, cho? bardzo ma?o czytam.
Co do ulubionych to nie b?d? wymienia?, po prostu lubi? z tego gatunku ksi??ki i tyle ^^
 
G

Guzux

Guest
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Pod kopu??, polecam. Ma prawie 1000 stron. ?wietna ksi??ka!
 

PrO GrAcZ

Active User
Joined
Jun 5, 2010
Messages
56
Reaction score
7
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Ja osobi?cie tak jak Krecioo wol? fantastyk?, na wakacjach (Chorwacja) Mia?em tylko 2 ksi??ki ;) Robin Hooda i Dzieci z Bulerbyn. Czyta?em je chyba 6(?) razy
Harry Potter Te? mnie zainteresowa? lecz przeczyta?em tylko 3strony ;)

Pozdrawiam Bubin.
 

Antoniusz

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
173
Reaction score
19
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Proponuje jeszcze:
  • Ksi??yc w nowiu
  • Za?mienie
  • Przed ?witem
- autorstwa Stephenie Meyer (wszystkie - wraz z t? podan? w osobnym po?cie - cztery). ?wietna zabawa gwarantowana. B?dziesz wr?cz wilgotna, gdy Edward i Bella zaistniej? na nowo, tzn. w w?asnej, dwuosobowej wsp?lnocie.
 

Adus41

Senior User
Joined
May 30, 2008
Messages
582
Reaction score
46
Age
32
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Ja tam uwielbiam...
b53.jpg

Aghata Christie! Najlepsza pisarka krymina??w! Mog? si? w jej utworach zaczytywa? miesi?cami!
 

kaacpi

Senior User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
510
Reaction score
21
Age
27
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Lubi? czyta? g??wnie ksi??ki przygodowe - jak si? trafi jaka? inna (fajna) to czemu nie.
Zaczarowany Las.
?wietna ksi??ka o nimfomance pochodz?cej z...Hmmm...Nie wiem jak to powiedzie?:|Wysoko postawionej rodziny(nie wiem w?a?nie jak to mia?o by? x))
Robinson Cruzoe.
Chyba nie musz? t?umaczy?.

Wczoraj mama mi da?a ksi??k? Prawa Umys?u autorstwa Josepha Murphy'ego - Uwa?am, ?e jestem zbyt g?upi na t? ksi??k?, nie rozumiem jej.

Ksi??ka wci?ga bardziej ni? film, nieraz tak si? zaczyta?em, ?e ani si? obejrza?em, przeczyta?em 60 stron.Wg. mnie czytanie ksi??ek jest bardzo po?yteczne, mo?na nauczy? si? lepiej czyta?.
 

Mephisto

?asic
Joined
Apr 28, 2008
Messages
698
Reaction score
102
Age
30
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Wied?min, moja panno. My?l?, ?e co? ci to m?wi =P.

Uwielbiam ksi??ki fantasy - Tolkiena, Sapkowskiego, Pratchetta. Harry Potter te? mi si? spodoba?. Opr?cz tego nie pogardz? polsk? literatur?, g??wnie przepadam za Sienkiewiczem.

Wymieni? wszystkich przeczytanych ksi??ek nie spos?b, bo za du?o tego by?o.
 

GaDuu

Advanced User
Joined
May 9, 2009
Messages
354
Reaction score
64
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Ja uwielbiam ksi??ki o tematyce s-f i fantasy. Je?li chodzi o to pierwsze moim ulubionym pisarzem jest Janusz Andrzej Zajdel a jego najlepsz? ksi??k? wed?ug mnie jest "Limes inferior".
Z ksi??ek bardziej dla dzieci poleci?bym kroniki spiderwick kt?re od razu po?ar?em w ca?o?ci
 

GregoRex

Senior User
Joined
Dec 26, 2008
Messages
1,185
Reaction score
95
Age
29
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Kocham fantastyk? i ksi??ki popularnonaukowe.
Z fantastyki polecam:
o "Morze Trolli" autorstwa Nancy Farmer
o "Harry Potter i Ksi??? P??krwi" autorstwa J.K. Rowling
o "Czarodzieje Skrzyd?a Nocy" autorstwa <niepami?tam xD>

Je?eli chodzi o nauk?, to interesuje mnie fizyka, informatyka, troszk? biologia i paleontologia. Nie wzgardz? r?wnie? histori? i astrofizyk?, ale to ju? jak mi si? na prawd? bardzo nudzi.
W skrajnych przypadkach si?gam po Encyklopedi? PWN ^^
 

Aleq

Active User
Joined
Apr 7, 2008
Messages
87
Reaction score
4
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Kupi?em dzisiaj now? ksi??k? McCarthy'ego, dok?adnie t?:
2007.jpg

Powiem wam wra?enia jak si? wczytam.
 

Veex

Active User
Joined
Oct 11, 2009
Messages
90
Reaction score
20
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Aktualnie czytam to samo co Czempion czyli ca?? serie kronik Jakuba W?drowycza napisan? przez Andrzeja Pilipiuka, ale przyznam si? bez bicia, ?e przeczyta?em Harrego Pottera wszystkie ksi??ki i bardzo mnie zaciekawi?y. Po przerobieniu ksi??ek Pilipiuka bior? si? za najlepsze dzie?o Tolkiena czyli W?adc? Pier?cieni, bo do tej pory ogl?da?em tylko filmy i my?l?, ?e czas przeczyta? ksi??k?.
 

FKE

User
Joined
Jun 12, 2009
Messages
38
Reaction score
5
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Ja Ci polecam Harry'ego Pottera.
Przeczyta?em 6 tom?w.:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
P0Z|)R4\/\/|4/\/\
fke
 

Czempion

Senior User
Joined
May 18, 2008
Messages
656
Reaction score
71
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

C??, pora od?wie?y? ten temat gdy? my?l?, ?e jest on wart naszej uwagi. Ostatnimi czasy czytam sobie "Norweski dziennik" Andrzeja Pilipiniuka, bardzo interesuj?ca i ciekawa ksi??ka. Szkoda, ?e s? tylko trzy tomy, w dodatku po 300~ stron co nie jest dla mnie ?adnym wyzwaniem. Og?lnie polecam wszystkie dzie?a tego pisarza, niemal ka?da jest doskona?a. :)
 
Top