What's new

Wierzysz w Boga?

Wierzysz w Boga?

  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 153 63.0%
  • Nie

    Votes: 90 37.0%

  • Total voters
    243
Status
Not open for further replies.

S4mantus

Active User
Joined
Jun 13, 2010
Messages
148
Reaction score
30
Odp: Wierzysz w Boga?

Ci??kie pytaine, powa?nie.

Wierz?, oczywi?cie, ?e wierz?, ale czasem faktycznie si? zastanawiam, czy to ma sens. Nauczono mnie od dziecka bym wierzy?a, chodzi?a do ko?cio?a, wi?c tak robi?. Id?c do spowiedzi faktycznie jest mi lepiej, nie wiem czy sobie czego? nie wkr?cam jak po jaraniu ^^, ale jest wtedy l?ej i milej. Jak o co? si? modl? (tak, robi? to) to zazwyczaj pomaga to mi, osobie, lub sprawie o kt?rej si? modl? - czyli co? w tym jest.

Wierz? w Boga i nie mam ?adnych argument?w przeciw temu, szanuj? t? Religi?.

Wydaje mi si? jednak, ?e sumiennie do ko?cio?a zaczn? chodzi? na staro?? - przed ?mierci?. Nie wiem czemu, ale wtedy ludzie zaczynaj? chodzi?, to i ja zapewne te?.
 

visbiak

Active User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
107
Reaction score
11
Odp: Wierzysz w Boga?

@up Ludzie tak robi? bo wtedy u?wiadamja sobie ze nie wiele im tego zycia zosta?o, boj? si? ?mierci i ?miagaja do ko?ci??ka na modly mysl?c ze po smierci na skrzyde?kach do nieba polec?..
 

Cykotion

Active User
Joined
Jun 12, 2010
Messages
50
Reaction score
3
Odp: Wierzysz w Boga?

ja nie wierz? w boga poniewa? GO nie ma !
Wszystkie te biblie i inne rzeczy kt?re s? wymy?lone na temat ?miesznego boga , to jest ?a?osne .

Szczerze ?
90% ludno?ci wierzy w boga , chodzi do ko?cio?a i po co to wszystko ?
niby nosi? krzy? na plecach ( pokuta ? ) nie wiem do ko?ca bo ma?o interesuj? si? tym ..
ale zobaczcie ile lat ( wiek?w ) temu to by?o ,,,
Ka?dy wtedy chcia? si? wyr??nia? co nie on .
np komu? si? ?ni?o ?e widzi kogo? w bia?ej sukience To powiedzia? ?e to b?g ( dobrze napisa?em :eek: ? ) .

Te wszystkie filmy itp to tylko na zarobek i przypomnienie dawnych sytuacji co niby istnia?y . Tak jak inne filmy i inne Historie ..

pewnie teraz my?licie Ze jestem diabe? albo kto? inny <eheh> ale taka kur<cenzor>a prawda jest

umieramy, tracimy bliskich ! czy to jest do kur<cenzor>y sprawiedliwe :(((((( \!/
 

gigant48

User
Joined
Apr 15, 2010
Messages
12
Reaction score
0
Odp: Wierzysz w Boga?

Ja wierz? tylko z religi mnie dawno wyrzucili ;(, ale tak nie ucz?strzam do ko?cio?a ;x
 

lisekmater

Active User
Joined
Oct 23, 2009
Messages
103
Reaction score
11
Odp: Wierzysz w Boga?

Nie, wg mnie boga nie ma. Jestem czlowiekiem racjonalnym, realista. Gdy mialem okolo... 13 lat gleboko zastanawialem sie nad tym godzinami, odbylem wiele "naukowych podrozy w glab siebie" i zadecydowalem iz dla mnie Boga nie ma. Nie mowie ze na 100% on nie istnieje, poprostu jestem deista. Jesli bog gdzies jest, to spoko, niech sobie bedzie. Ja zyje swoim prostym, ograniczonym i waskaprzyszlosciowym zyciem, ktorym chce zyc =). I tak wiekszosc z was nie obiera mojego toku rozumowania, wiec sie nie wczuwajcie =)
 

Kugielek

Active User
Joined
Jun 17, 2010
Messages
76
Reaction score
4
Odp: Wierzysz w Boga?

Oczywi?cie ?e wierz? w boga, tak mnie mamusia nauczy?a ^^
mam 18 lat i nie mam zamiaru chodzi? co niedziele do ko?cio?a.
Chodz? tylko na ?wi?ta i na jakie? okazje typu pogrzeb.
Zamiast do ko?cio?a i?? to id? za sklep ;)
 

Adiko69

User
Joined
Jun 10, 2010
Messages
27
Reaction score
1
Odp: Wierzysz w Boga?

Oczywi?cie ?e wierz? w boga, tak mnie mamusia nauczy?a ^^
mam 18 lat i nie mam zamiaru chodzi? co niedziele do ko?cio?a.
Chodz? tylko na ?wi?ta i na jakie? okazje typu pogrzeb.
Zamiast do ko?cio?a i?? to id? za sklep ;)


Wychodzi na to, ?e nie wierzysz.
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Wierzysz w Boga?

@up
Ja te? nie chodz? czasami w niedziel? do ko?cio?a, ale za to inaczej j? praktykuj? jako katolik. Wi?c nie do ko?ca mo?na to nazwa? niewierzeniem w Boga.
 

Choxorz

Advanced User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
181
Reaction score
4
Odp: Wierzysz w Boga?

Nie wierz? w boga, i zamiaru nie mam. Pochodz? z katolickiej rodziny, wszyscy wierz? w boga, ale dla mnie to jest to samo to magia (czyt. nie istnieje). Nasz ?wiat jest taki jaki teraz jest przez ewolucj?, koniec, kropka.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Wierzysz w Boga?

Coz...
Biblia nie klamie, opisuje wydarzenia z historii, istnial tez Jezus, lecz nie wiadomo, czy czynil cuda, czy tez kazal pisac o swoich "mocach"
tak naprawde zastanawiam sie, czy istnieje Adonai (tzn Jahwe- Bog), nie ma wytlumaczenia, jak powstal
nie mowie, ze nie wierze, bo wiekszosc Biblii to prawda, ktorej zaprzeczyc sie nie da
 

Xanosta

Kum kumowi kumem.
Joined
Jun 23, 2010
Messages
362
Reaction score
46
Odp: Wierzysz w Boga?

...Te? si? wypowiem, mo?e komu? co? pomo?e..

Nie wierz? i wierzy? nie zamierzam. Nie ma ?adnego dowodu, ?e jakiekolwiek b?stwo istnieje.

B?g nie istnieje? wi?c komu zawdzi?czasz ?ycie? rodzicom? a rodzicie komu?
dziadkowi i tak dalej w niesko?czono??... uwierz? ?e Boga nie ma, jak mi odpowiesz na kilka pyta?.


1. Kto stworzy? natur??
2. Kto stworzy? obieg planet,s?o?ce,kosmos,wszech?wiat?



Du?o jest religii, mo?e czasami zastanawiamy czy nasza wiara jest prawdziwa.. (chrze?cija?stwo) lecz w?a?nie na tym polega wiara.
Kto? tu powiedzia? ?e jak by?my si? urodzili w Indiach to by?my wierzyli w kogo? innego, ale nadal by?my wierzyli, wierzyliby?my ?e kto? powy?ej istnieje, ?e komu? zawdzi?czamy ?ycie.



Niestety mamy par? 'przypadk?w' by zastanawia? si? nad prawd? wiary.
Mam na my?li r??ne przywileje dodane nam do wiary, np : 'czy maryj? jest dziewic??' jedni twierdz? ?e tak, inni za? nie.

Mo?e nasza wiara (chrze?cija?stwo) ma par? b??d?w, ale prawd? jest sama wiara, kto? stworzy? do cholery t? ziemie,chmury,wod? sam? technik? i potencja? ?ycia.. dlaczego cz?owiek jest idealny? huh..


B?g istnieje, ka?dy wierzy na sw?j spos?b.​


Dajmy przyk?ad przy objawieniu Maryji w Guadalupe,
z tego wzgl?du 500 lat temu namalowano obraz Maryji na takim samym p??tnie, co dzisiaj w tym samym mie?cie sprzedaj? koszulki z tego p??tna/materia?u.

Te koszulki wytrzymuj? 3-4 lata, po 8 lat ju? po nich nie b?dzie ?ladu.
- Po prostu znikn?.

A obraz Maryji nadal trwa, p??tno/materia? si? nie rozpuszcza/niszczy ..
- To jaki? znak? na pewno, przynajmniej ja w to wierz?.
Lecz farba, jak? by? wykonywany obraz, znacznie r??ni si? od tera?niejszych. Naukowcy do dzi? nie wiedz? z sk?d wzi??a si? ta farba..
"By?y przypuszczenia ?e z kosmosu - bo jakie? tam py?ki"...


C??.. wiara i jej odchy?ek jest sporo, ale 'wierzy?' trzeba a raczej si? powinno.​


Pzdr.
/Xanosta
 

Adiko69

User
Joined
Jun 10, 2010
Messages
27
Reaction score
1
Odp: Wierzysz w Boga?

Coz...
Biblia nie klamie, opisuje wydarzenia z historii, istnial tez Jezus, lecz nie wiadomo, czy czynil cuda, czy tez kazal pisac o swoich "mocach"
tak naprawde zastanawiam sie, czy istnieje Adonai (tzn Jahwe- Bog), nie ma wytlumaczenia, jak powstal
nie mowie, ze nie wierze, bo wiekszosc Biblii to prawda, ktorej zaprzeczyc sie nie da


Ogarnij cz?owieku, sk?d wiesz, ?e wi?kszo?? Biblii to prawda? Przeczytaj j? ca??, a potem pieprz g?upoty.
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

1. Kto stworzy? natur??
2. Kto stworzy? obieg planet,s?o?ce,kosmos,wszech?wiat?
1. Ewolucja.
2. Big Bang.

Wed?ug Biblii Ziemia ma zaledwie kilkana?cie tysi?cy lat, dinozaur?w nie by?o, a Homo Sapiens (cz?owiek rozumny) oraz inne zwierz?ta (jak ptaki i ssaki) pojawi?y si? od razu, wi?c t? ca?? Bibil? o kant dupy mo?na rozbi?.

B?g istnieje, ka?dy wierzy na sw?j spos?b.

Poprawka: B?g nie istnieje, ka?dy wymy?la na sw?j spos?b. A ?eby nie wywo?a? kontrowersji, powiem: "istnieje co istnieje, wierzymy w co wierzymy".

A obraz Maryji nadal trwa, p??tno/materia? si? nie rozpuszcza/niszczy ..

O, patrz, po ulicy chodzi jaki? cz?owiek ubrany w obraz.

C??.. wiara i jej odchy?ek jest sporo, ale 'wierzy?' trzeba a raczej si? powinno.

Dlaczego tak twierdzisz? Ateizm rzecz normalna.

Jestem zupe?nie pewien, ?e do ko?ca XXI wieku wszystkie religie upadn?, pozostanie jednie kilka(set/na?cie) milion?w wierz?cych.

Teraz czekam na ripost?.
 
Last edited:

Nakus xD

Active User
Joined
Jun 14, 2009
Messages
111
Reaction score
11
Odp: Wierzysz w Boga?

1. Kto stworzy? natur??
2. Kto stworzy? obieg planet,s?o?ce,kosmos,wszech?wiat?
Znowu mam si? powtarza??
ufo.gif

UFO !
A obraz Maryji nadal trwa, p??tno/materia? si? nie rozpuszcza/niszczy ..
- To jaki? znak? na pewno, przynajmniej ja w to wierz?.
Pewnie u?yli jakiego? materia?u, jak to u?ywali egipcjanie, aby cia?o nie zniszczy?o si? tak szybko i trzyma?o latami.. tzw. Mumia
mumie14.JPG

C??.. wiara i jej odchy?ek jest sporo, ale 'wierzy?' trzeba a raczej si? powinno.
omg_wtf_OMG_pics-s475x356-21545-580.jpg

Wierzysz w ufo? Wierzysz w 2012? Wierzysz, ?e jestem twoim panem?
Teraz czekam na ripost?.
dddfpl.jpg
 
Last edited:

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?


A ufo sk?d si? wzi??o? Tak w og?le skr?t UFO oznacza Undefined Flying Object, a nikt nie powiedzia?, ?e kosmici musz? lata?, czy to talerzami, czy to skrzyd?ami.

Po drugie, ten tw?j ziemniak mnie przera?a.

Wierzysz w ufo? Wierzysz w 2012? Wierzysz, ?e jestem twoim panem?

Nie, nie, nie. Patrz, co wy?ej napisa?em o UFO. W inne istoty my?l?ce wierz?, oczywi?cie.
 

Antoniusz

Advanced User
Joined
May 25, 2010
Messages
173
Reaction score
19
Odp: Wierzysz w Boga?

2. Big Bang.

Jeste? niedoinformowany. Wierzysz w co?, co jest tak prawdopodobne, jak to, i? - tak jak to maj? zapisane w `koranie` - nowy Mahomet, czy te? jego syn, wyleci kt?remu? z Arab?w z pupy.
Teoria wielkiego wybuchu zak?ada, ?e przed nim (przed tym wybuchem) nie by?o niczego. Ot?? cud! Nic wybuch?o i powsta?o wszystko. Niesamowite *_*.

PS Tak, wierz?, ?e na planecie innej - ni? je?eli Ziemi - istniej? organizmy ?ywe.
 

LuriseQ

Advanced User
Joined
May 24, 2010
Messages
281
Reaction score
70
Odp: Wierzysz w Boga?

Na wst?pie dziecko zastan?w si? co to jest ufo, 'unidentified flying object' czyli niezidentyfikowany obiekt lataj?cy, co nie oznacza, ?e jest to statek kosmit?w, b?d? kosmici!
Takim UFO mo?e byc worek, b?d? inny ?miec lec?cy na wietrze, my?l?, ?e rozumiecie o co mi chodzi...

Wierzysz w ufo? Wierzysz w 2012? Wierzysz, ?e jestem twoim panem?
Wierz? w 2012, bo to zwyk?a data i nic si? wtedy nie stanie.
Czy wierz? w UFO? A da si? nie wierzyc, przecie? to niezidentyfikowany obiekt lataj?cy, ale wiem dziecko, ?e chodzi?o Ci o kosmit?w, tak wierz? w nich te?, i co?
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

Jeste? niedoinformowany. Wierzysz w co?, co jest tak prawdopodobne, jak to, i? - tak jak to maj? zapisane w `koranie` - nowy Mahomet, czy te? jego syn, wyleci kt?remu? z Arab?w z pupy.
Teoria wielkiego wybuchu zak?ada, ?e przed nim (przed tym wybuchem) nie by?o niczego. Ot?? cud! Nic wybuch?o i powsta?o wszystko. Niesamowite *_*.
PS Tak, wierz?, ?e na planecie innej - ni? je?eli Ziemi - istniej? organizmy ?ywe.

To skoro nic nie by?o to gdzie ma by? miejsce dla g?upich b?stw? Nikt nie wie i nikt nigdy nie b?dzie wiedzia?, co by?o przed BB.
 

Fajlet

Active User
Joined
Oct 4, 2008
Messages
76
Reaction score
7
Odp: Wierzysz w Boga?

1. Ewolucja.
2. Big Bang.
Wed?ug Biblii Ziemia ma zaledwie kilkana?cie tysi?cy lat, dinozaur?w nie by?o, a Homo Sapiens (cz?owiek rozumny) oraz inne zwierz?ta (jak ptaki i ssaki) pojawi?y si? od razu, wi?c t? ca?? Bibil? o kant dupy mo?na rozbi?.
Tutaj mamy idealny przyk?ad gimnazjalnego ateizmu. Ch?opcze gdybys cho? troch? by? obeznany w tych sprawach wiedzia?by?, ?e Biblii nie czyta si? dos?ownie. Nale?y j? odpowiednio interpretowa?. Biblia to dzie?o literackie. Jak by? my?la? m?j drogi to by? dowiedzia? si?, ?e np. ?ekome stworzenie ?wiata w 7 dni jest w pewnym sensie metafor? (dzie?o literackie!), ?e Ko?ci?? nie neguje ewolucji itp., itd. ?eby co? skrytykowa?, odrzuci?, trzeba do najpierw dobrze pozna?.
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

Tutaj mamy idealny przyk?ad gimnazjalnego ateizmu. Ch?opcze gdybys cho? troch? by? obeznany w tych sprawach wiedzia?by?, ?e Biblii nie czyta si? dos?ownie. Nale?y j? odpowiednio interpretowa?. Biblia to dzie?o literackie. Jak by? my?la? m?j drogi to by? dowiedzia? si?, ?e np. ?ekome stworzenie ?wiata w 7 dni jest w pewnym sensie metafor? (dzie?o literackie!), ?e Ko?ci?? nie neguje ewolucji itp., itd. ?eby co? skrytykowa?, odrzuci?, trzeba do najpierw dobrze pozna?.

Wi?c mo?e wyt?umacz, jak ty zinterpretujesz, ?e ?wiat stworzono w 7 dni, ?e ?y? Jezus, czy tam kto? jeszcze, ?e B?g se gada? z lud?mi?
 
Status
Not open for further replies.
Top