What's new

Wierzysz w Boga?

Wierzysz w Boga?

  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 0 0.0%
  • Nie

    Votes: 0 0.0%
  • Tak

    Votes: 153 63.0%
  • Nie

    Votes: 90 37.0%

  • Total voters
    243
Status
Not open for further replies.

Eldryzif

Advanced User
Joined
Aug 21, 2009
Messages
238
Reaction score
14
Odp: Wierzysz w Boga?

Zadowalaj?c? spraw? jest, ?e cz?owiek jest zbiorem b??d?w. Nikt nie jest doskona?y, a dop?ki nie jest doskona?y, dop?ty nic nie stworzy doskona?ego. Dlatego ?adna religia, ?adna teoria, ?aden przedmiot stworzony przez cz?owieka nie b?dzie czym? niezaprzeczalnym, fenomenalnym, niepodwa?alnym. W sprawie idealnego b?stwa, jakim jest B?g w chrze?cija?stwie, istnieje paradoks: .
Tutaj chcia?bym o nieco lepsze wyja?nienie, gdy? nie zrozumia?em co to odnosi si? do posta napisanego przeze mnie.

Jeszcze raz zwracam si? do moderator?w, czy ludzi kt?rzy czytaj? ten temat.
Zamknijcie w?tek, bo tre?ci niesione przez u?ytkownik?w, w tym moje, ingeruj? bezpo?rednio w nasze przekonania i w nasz? osob?, co na forum publicznym jest niedopuszczalne. Rozmawiamy tu o naszych przemy?leniach, a nie uczuciach i odczuciach.
S? pewne sprawy, o kt?rych ci??ko si? dyskutuje i takimi sprawami s? polityka i religia. Ale w?a?nie przez takie tematy cz?owiek (zapewne w niewielkim stopniu, ale...) pozna wizj? innych i sam dojdzie do pewnego wniosku. Zapewne wi?kszo?? widzi tylko ateist?w atakuj?cych inne wyznania prosz?c o dowody, ale s? pewne m?dre wypowiedzi wierz?cych, kt?re jednak warto bra? pod uwag?. I te osoby w?a?nie podziwiam za cierpliwo??.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Wierzysz w Boga?

@up
popieram, nie kazdy post jest glupi, czasem warto poznac jego tresc dokladnie, i starac sie ja akceptowac :)
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Wierzysz w Boga?

Zgadzam si? z Tob?. Czasami trzeba samemu wyjrze? na oczy, pozna? opini? innych. Ale w takich sytuacjach ci??ko si? rozmawia, jak Eldryzif wspomnia? o polityce lub religii.
Dlatego sprawy zwi?zane z religi?, wszelkie pogl?dy na temat danej religii zachowajmy lepiej dla siebie. Psuj? to p??niej cz?owieka pod wp?ywem nerw?w, kt?re niepotrzebnie niszczy jego stan psychiczny. W dodatku jeszcze go pogarszaj?c.

Pozdrawiam.
 

Doman08

Senior User
Joined
Dec 22, 2009
Messages
719
Reaction score
114
Odp: Wierzysz w Boga?

Tutaj chcia?bym o nieco lepsze wyja?nienie, gdy? nie zrozumia?em co to odnosi si? do posta napisanego przeze mnie.
By?o lu?nym nawi?zaniem, nie skierowanym do Ciebie.
popieram, nie kazdy post jest glupi, czasem warto poznac jego tresc dokladnie, i starac sie ja akceptowac
Akceptuje nawet te durne, typu "Boga nie ma". Jedynym wyj?tkiem w tej sprawie jest zrozumienie. Co mam rozumie? przez wypowied?, kt?ra sprowadza si? do jednego, lecz napisanego s?owami "Boga nie ma" lub "Atei?ci to chuje". Mo?e i s? ludzie m?drzy, kt?rzy wyznaj? chrze?cija?stwo, ?le, na pewno istniej? takie osoby, sam znam kilka. Tylko jest pewien k?opot. Jest ich znacz?ca mniejszo??, taki ma?y procencik, kt?ry to ukazuje s?abo?? tej religii. Gdyby nie przywi?zanie kulturowe, emocjonalne, raczej katolicyzm, albo i ca?e chrze?cija?stwo by nie by?o takie popularne. Nikt zapewne nie zaakceptowa?by w pe?ni ich pogl?d?w filozoficznych.
w?a?nie przez takie tematy cz?owiek (zapewne w niewielkim stopniu, ale...) pozna wizj? innych i sam dojdzie do pewnego wniosku. Zapewne wi?kszo?? widzi tylko ateist?w atakuj?cych inne wyznania prosz?c o dowody, ale s? pewne m?dre wypowiedzi wierz?cych, kt?re jednak warto bra? pod uwag?. I te osoby w?a?nie podziwiam za cierpliwo??.
Tak. Na 8 stron wypowiedzi, mo?e ze 3 nadaj? si? do przeczytania. Kurwa. Szkoda czasu, nerw?w, moderacji, oczu, pr?du i kr?gos?upa na reszt? post?w.

Ko?cz? udzia? w tej dyskusji, by?o mi?o, ale si? sko?czy?o.
Pozdrawiam.
 

Szara Eminencja

Advanced User
Joined
Jun 28, 2010
Messages
230
Reaction score
19
Odp: Wierzysz w Boga?

Ney, je?li uwa?asz, ?e nie ma ?adnego racjonalnego powodu dla kt?rego B?g mia?by istnie? to prosz?, pomy?l logicznie i powied? jak mia?by? go znale?? skoro, jak wcze?niej napisa?e?, ?aden nie b?dzie dla Ciebie na tyle przekonuj?cy by? uwierzy?. B?g, wiele tez zaprzecza wiele r?wnie? popiera t? ca?e bo?yszcze religijne, wi?kszo?? zgrywa ateist? bo chc? by? mhrocznym, to nie tak dzia?a. ; - ).
 

Adiko69

User
Joined
Jun 10, 2010
Messages
27
Reaction score
1
Odp: Wierzysz w Boga?

@Adiko69
Ty zn?w z swoj? antytez?? Nie ?yjesz w epoce baroku, m?j drogi, tylko w czasach nowo?ytnych. Swoj? antytez? zachowaj dla siebie, a nie wciskasz duperele innym ludziom.
Ka?dy wierzy w co chc?, a ty g?wno masz do gadania w tej sprawie.
@topic
We wszystkich religiach wyst?puj? ten sam B?g, dlaczego? Interesuj? si? histori? i w najbli?szym czasie zostan? studentem historii. Ale powracaj?c do tematu mog? Wam co? udowodni? - w r??nych religiach, np. w we wierzeniach Celt?w i Druid?w pojawia si? posta? Jezusa w formie proroka, kt?ry ma co? dobrego zwiastowa?, w islamie wst?puj? Jezus pod postaci? proroka. To s? tylko przyk?ady, kt?re poda?em. Allaah, Jahwe - to jest jeden i ten sam B?g. Ludzie mog? sobie wyobra?a? go w r??nych postaciach. Tak te? mog?o si? przej?? w azjatyckich religiach. B?g jest tylko jeden, a pozosta?e b?stwa to s? jakie? stwory, inteligentne istoty, kt?re otrzyma?y od Boga jaka? moc i s? w stanie rz?dzi? jak?? cz?stk? ?wiata materialnego i duchowego.




Co to za kurwa pojebane farmazony dzieciakom na forum wciskasz? A i gratuluj? przysz?ego zawodu <haha>
 

Adiko69

User
Joined
Jun 10, 2010
Messages
27
Reaction score
1
Odp: Wierzysz w Boga?

Pismo ?wi?te zosta?o stworzone dla ludzi prostych. Obecnie w dobie technologii jest tylko dobrym ?r?d?em regu? i przykaza? jakich B?g nam kaza? ich przestrzega?. Jak kto? wspomnia?, ?e w ka?dej religii jest ziarenko prawdy. Z mojego punktu widzenia, mog? twierdzi?, ?e B?g istniej?, chocia? istnieje ma?o dow?d na jego potwierdzenie, ?e B?g faktycznie istnieje. Nigdy si? tego nie dowiemy, mo?e po ?mierci? Wtedy zobaczymy, jak to b?dzie, czy faktycznie czeka nas nowe ?ycie w innym wymiarze, czy przejdziemy cykl reinkarnacji, jak zwykle si? mawia w Buddy?miie, zobaczymy. Pami?tajmy tylko, ?e wiele rzeczy nie da si? wyja?ni? nawet naukowo. Dam tutaj na przyk?adzie 2 letniego dziecka, kt?ry faktycznie ma 17 lat. Ale ma rozum 2-latka, zbieg okoliczno?ci czy niezwyk?e zjawisko?



Nie wiesz, ?e s? choroby, kt?re obni?aj? IQ ?
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Wierzysz w Boga?

Nie wiesz cz?owieku,?e istniej? taka opcja Edytuj na forum? Po co walisz od razu post pod postem? Co do mojego zawodu? Interesuj? si? histori?, ale mam prawo studiowa? co chc?, dlaczego? Bo jestem w tym mocny. I ju? nie jednej osobie pomog?em z tego przedmiotu. Dzi?ki mojemu tzw "Zwi?zku Historycznemu" jakie? 20 % uczni?w z gimnazjum przesz?o do nast?pnej klasy - dobra, bo ju? wybiegam z tym tematem po tematyk? tego tematu.
Dlaczego uwa?asz, ?e ja pieprze farmazony? Jednak wida?, ?e nic Ci? nie interesuj? w otaczaj?cym Ciebie ?wiecie. Z ciekawo?ci, powiedz mi czy liczne cuda, uzdrowienia czy to jest jaka? bajka? Liczne przepowiadania przesz?o?ci itp to te? bajka - chocia? zawsze si? co? sprawdza. Sp?jrzmy w prawdzie oczy i mog? Ci to udowodni?. Chcesz ludziom w pleni? liczne pogl?dy, hipotezy o nie istnienie ?adnych byt?w, kt?ry wed?ug mojego zdania, mog? istnie?. Dlatego ju? uwa?am, ?e ten temat powinien by? ju? dawno zamkni?ty. Za czas?w kiedy Uncross by? adminem panowa? w regulamin pewien punkt, kt?ry zakazywa? pisania wszelkich pogl?d?w religijnych. Zw?aszcza w stron? katolicyzmu, kt?ry jest najwi?kszym od?amem chrze?cija?stwa. Jestem te? za tym, aby taki punkt wprowadzi?.

@Adiko.
Wiem, ?e s? takie choroby. Ale pami?taj, ?e z takich chor?b mo?na szybko si? wyleczy?.

Pozdrawiam.
 
Last edited:

ZoZoLeK9164

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
84
Reaction score
58
Odp: Wierzysz w Boga?

To ja powiem tak: jestem chrze?cijaninem ale tak w sumie to popatrzcie jest kilka przeciwno?ci:
1. B?g odda? ?ycie za ca?y ?wiat <- hmm... my?l? ?e jakby go nie zabili o ile w og?le zabili to bym ?y? bo tamtych ludzi ju? nie ma :/
2. Cz?owiek pochodzi od ma?py <- przecie? cz?owieka stwo?y? B?g.
Wi?c co jest prawd? ??
 

GregoRex

Senior User
Joined
Dec 26, 2008
Messages
1,185
Reaction score
95
Age
30
Odp: Wierzysz w Boga?

Rozbija mnie to, jak sporadycznie pr?bujecie rozwik?a? tajemnic? Boga za pomoc? swoich p?ytkich umys??w.
Mo?na o tym na spokojnie porozmawia?, ale zaczyna mnie troch? to irytowa? jak satanista, ateista, sceptyk i realista staraj? si? nam wbi? do m?zg?w swoje teorie wysnute z dupy.

Wiem, ?e wed?ug was nie ma Boga, co? wam nie wysz?o w ?yciu, B?g wam nie pomaga, s? wojny na ?wiecie, a punki rozpierdalaj? samochody, no ale pomy?lcie - jakie ?ycie by?oby do dupy bez Boga.

B?g to nie jaki? go?? w pelerynce, kt?ry wyskoczy zza chmury i zniszczy z?ych punk?w.
Sam nie wiem czym lub kim jest B?g, ale wierz?, ?e jest kim? dobrym i przyjaznym.

I nie uwa?am tak tylko dlatego, ?e zosta?em wychowany u mamusi w dobrej wierze, bo sam by?em kiedy? ateist?.
Doszed?em do wniosku, ?e to jest dla nas za m?dre i tyle ; ]

#up
2. Cz?owiek pochodzi od ma?py <- przecie? cz?owieka stwo?y? B?g. Wi?c co jest prawd? ??
Wed?ug mnie ... i to i to :p
 
Last edited:

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Wierzysz w Boga?

To ja powiem tak: jestem chrze?cijaninem ale tak w sumie to popatrzcie jest kilka przeciwno?ci:
1. B?g odda? ?ycie za ca?y ?wiat <- hmm... my?l? ?e jakby go nie zabili o ile w og?le zabili to bym ?y? bo tamtych ludzi ju? nie ma :/
2. Cz?owiek pochodzi od ma?py <- przecie? cz?owieka stwo?y? B?g.
Wi?c co jest prawd? ??
czlowiek nie pochodzi od malpy...
czlowiek to zwierze "malpo podobne" wiec juz 100% pochodzenia malpy nie ma
chyba sie nie uwazalo na lekcjach historii :p

... to moze dowodem na to, ze istnieje Bog, bedzie pytanie: co sie znajduje za granice wszechswiata?
 

ZoZoLeK9164

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
84
Reaction score
58
Odp: Wierzysz w Boga?

a co by? powiedzia? na temat pierwszego przeciwie?stwa ?? ;D :p
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

czlowiek nie pochodzi od malpy...
czlowiek to zwierze "malpo podobne" wiec juz 100% pochodzenia malpy nie ma
chyba sie nie uwazalo na lekcjach historii :p

Kto tu nie uwa?a? Cz?owiek nie od razu sta? si? Homo Sapiens. By? jeszcze Homo Habilis (cz?owiek zr?czny), Homo Erectus (cz?owiek wyprostowany), i takie tam.

... to moze dowodem na to, ze istnieje Bog, bedzie pytanie: co sie znajduje za granice wszechswiata?

Gdzie w tym pytaniu jest jakikolwiek dow?d?
 
Last edited:

ZoZoLeK9164

Active User
Joined
Jun 30, 2010
Messages
84
Reaction score
58
Odp: Wierzysz w Boga?

Ojjj chyba ka?dy ma na ten temat swoje zdanie i wydaje mi si? ?e nikt nie jest w stanie wyt?umaczy? istnienia lub nie istnienia Boga to jest bardzo trudny temat ...
 

Dumpfires

Active User
Joined
Feb 6, 2010
Messages
59
Reaction score
2
Odp: Wierzysz w Boga?

Gdzie w tym pytaniu jest jakikolwiek dow?d?

Uwierzy?e?, bo Mnie ujrza?e?; b?ogos?awieni, kt?rzy nie widzieli, a uwierzyli [...]
- Jezus Chrystus

Ludzie czy za, ka?dym razem potrzebujecie jakiego? dowodu?
Czy jest jaka? r??nica dla Was z k?d si? wzieli?my? Od ma?py? Mo?e nawet! No i co z wi?zku z tym? To nas r??ni od zwierz?t, ?e mamy Dusz? i sumienie!
Niech, ka?dy z Was post?puje jak chce, macie przecie? woln? wol?! Religia jest osobist? spraw?, ka?dego cz?owieka.

Ojjj chyba ka?dy ma na ten temat swoje zdanie i wydaje mi si? ?e nikt nie jest w stanie wyt?umaczy? istnienia lub nie istnienia Boga to jest bardzo trudny temat ...

Ja wie?? i koniec! Nikt i nic nie jest w stanie zmusi? mnie ani przekona? do swojej teorii.
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Wierzysz w Boga?

"Uwierzy?e?, bo Mnie ujrza?e?; b?ogos?awieni, kt?rzy nie widzieli, a uwierzyli [...]
- Jezus Chrystus"
byles szybszy :)


"?w. Tomasz podsumowa? swe dowody w nast?puj?cym wierszu:

Cia?a s? w ruchu; istnieje zatem Pierwszy Poruszyciel.
Zdarzenia maj? powody; jest zatem Pierwsza Przyczyna.
Rzeczy istniej?; jest zatem ich Stw?rca.
Najwy?sze dobro istnieje; ma ono zatem swoje ?r?d?o.
Rzeczy s? przemy?lane; s?u?? zatem jakiemu? celowi."
dowody, ktore napisal sw. Tomasz
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

Uwierzy?e?, bo Mnie ujrza?e?; b?ogos?awieni, kt?rzy nie widzieli, a uwierzyli [...]

Oh nie, nie jestem b?ogos?awiony, id? si? poci?? ;(

Ludzie czy za, ka?dym razem potrzebujecie jakiego? dowodu?

Tak. Taka ju? ca?a ludzko??.

Czy jest jaka? r??nica dla Was z k?d si? wzieli?my? Od ma?py? Mo?e nawet! No i co z wi?zku z tym?

A czy dla ciebie jest r??nica, czy tw?j komputer jest z Asusa, czy z... hm... jakie? g?upie por?wnanie... dobra, inaczej. A czy dla ciebie jest r??nica, czy chleb jest z pieca, czy ze ?mietnika?

To nas r??ni od zwierz?t, ?e mamy Dusz? i sumienie!

Od zwierz?t nas r??ni to, ?e mamy m?zg odrzucaj?cy instynkt.

Ja wie?? i koniec!

Jak to kiedy? napisali w CD Action: I tower you. :D
 

toudi96

Advanced User
Joined
Jun 27, 2009
Messages
380
Reaction score
16
Odp: Wierzysz w Boga?

Cytat:
Napisa? Dumpfires
Uwierzy?e?, bo Mnie ujrza?e?; b?ogos?awieni, kt?rzy nie widzieli, a uwierzyli [...]
Oh nie, nie jestem b?ogos?awiony, id? si? poci??
tego sie nie bierze doslownie...
jakby ci ktos powiedzial: zaczales palic, tracisz zycie, to tak jak w Tibi, zaczal bys latac po meiscie i krzyczec "Heal plx"!
Bibli nie interpretuje sie normalnie, ona ma glebszy sens, ktory powinien dawac moral na zycie, a jezeli nie rozumiesz, co tak naprawde jest tam napisane, lub nie chcesz zrozumiec, to jest wylacznie twoj problem...
ludzie, ktorzy wierza w Boga i robia czyny z tym zwiazane, "otrzymaja lepsze zycie po smierci"...- nie ja to wymyslilem, ale tak jest napisane
Xayan...
rozumiem, ze kazda przypowiesc tez traktujesz jako normalna opowiastke? np przypowiesc o siewcy, zrozumiesz jedynie (interpretujac tak, jak ty), ze kazde ziarno, jak gdzies padnie to dzieja sie z nim rozne rzezy, lub tez wezmiesz to po prostu za zwykle zdania
" Niekt?re z nich pad?y na drog?, gdzie wydzioba?y je ptaki; inne na ska?? pokryt? warstewk? ziemi – te zosta?y wypalone przez s?o?ce; kolejne wpad?y pomi?dzy chwasty i nie zdo?a?y przetrwa?, gdy? w?t?e m?ode ro?liny zag?uszy?y ciernie.
By?y jednak takie ziarna, kt?re spad?y na ?yzny grunt. Z nich siewca w przysz?o?ci zbierze obfity plon."
wg ciebie, sa to normalne informacje, nic w tym dziwnego, ale zastanow sie, co tak naprawde znacza te slowa
jest to przyklad nie pisz teraz, co mowi ta przypowiesc, nie musisz, mam nadzieje ze kiedys to slyszales...
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Wierzysz w Boga?

Dobra... widz?, ?e tu ?adnie wszystko napisa?e?, ale ja ci?gle

kazda przypowiesc traktuj? jako normalna opowiastke

I kropa. Zmienia? swoich przekona? nie zamierzam. Literatem (jest c?? takiego?) te? nie zamierzam zosta?, wi?c po g?wno mi cokolwiek interpretowa? poza b??dami wywalanymi na serwerze.
 

Regulamin

User
Joined
Jul 2, 2010
Messages
23
Reaction score
8
Odp: Wierzysz w Boga?

Tak wierz? w boga w 50% centach. Nie b?d? tutaj pisa? wszystkiego lecz musz? napisa? post warto?ciowy.
!. mam 16 lat, i wierz? w boga dlaczego? bo mnie tak mama z tat? nauczyli.
Lecz musz? przyzna? ?e chodzi? do ko?cio?a w ka?da niedziel? to nie chodz?, jedynie jak kto? z mojej ( rodziny ) si? ?eni albo jakie? ?wi?to lub inne sprawy rodzinne to wtedy owszem id? do ko?cio?a.

#. ERP. tak og?lnie to chcia?bym tak?e napisa? ?e w Niedziel? lubi? Mhm, P?j?? do sklepu, kupi? 4L Coli i usi??? przy komputerze na 6 godzin+ i sp?dzi? czas ( teraz ) TNP. ;)
 
Status
Not open for further replies.
Top